Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 51
Gostiju: 50
Robota: 1
Članova: 0
Broj članova: 4366
Najnoviji korisnik foruma: Sudyxor
Najviše poseta: 130
Dana: 05.10.2021
Članova [0], Gostiju [130]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Шта би &#10
Autor: Turbopedja
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 13.07.2021 u: 22:09

Vidi zadnju poruku Armatura za neonke?
Autor: Milandc
Forum: Ostalo

Poslata: 01.03.2021 u: 08:13

Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Autor: Dario
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Ostalo
 Akvaristika » Ostalo
Tema Naslov: novi akvarijum 130l Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 3 1 2 3
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
AKatarina
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 01.11.2008
National Flag of Srbija Srbija, Novi Sad
Poruka: 103
Pol: Nije unešeno
Poslato: 27.09.2009 u 10:49 | IP Prijavljen Citiraj AKatarina

Citiraj: Neske

Akatarina koliki si ti napredak napravila u ovom hobiju , to je za svaku pohvalu,od onog prvog akvariujma u kome je bilo svega i svacega do ovog zadnjeg.

Stvarno svaka cast...

Hvala Neske, vidim da si pratio razvojni put mojih akvarijuma i drago mi je da ti se svidja. Citala sam, ucila i primenila. Ako je rezultat ocigledan to mogu da zahvalim akvaristici.

AKatarina
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 29.09.2009 u 10:56 | IP Prijavljen Citiraj AKatarina

Jos uvek tragam za bilkama za prednji plan, ako neko zna  nesto sto bi bilo interesantno........

Kupra85
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 07.06.2008
National Flag of Srbija Srbija, Borca
Poruka: 179
Pol: Muški
Poslato: 30.09.2009 u 09:06 | IP Prijavljen Citiraj Kupra85

nasla si al nisi nista odgovorila

AKatarina
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 19.11.2009 u 21:12 | IP Prijavljen Citiraj AKatarina

Evo malo slicica posle dva meseca  u medjuvremenu bilo je jedno malo sisanje 

Click on image to open in new window

Nadam se da ce se i vama svideti

KlincaVR
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 16.12.2008
National Flag of Srbija Srbija, Vranje
Poruka: 473
Poslato: 20.11.2009 u 01:04 | IP Prijavljen Citiraj KlincaVR

Meni se svadja,lepo je za oko nije prenatrpan,deluje bas prirodno.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi KlincaVR's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor KlincaVR Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor KlincaVR

Riba
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 02.12.2005
National Flag of Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina, Sarajevo
Poruka: 181
Poslato: 20.11.2009 u 16:13 | IP Prijavljen Citiraj Riba

super

Gnjurac
Član

Član

Član od: 03.06.2009
National Flag of Srbija Srbija, Indjija
Poruka: 20
Poslato: 21.11.2009 u 11:18 | IP Prijavljen Citiraj Gnjurac

Dopada mi se ,lepo si to uredio.  I izbor ribica je super. 

Carli
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 09.01.2008
Poruka: 139
Poslato: 21.11.2009 u 11:55 | IP Prijavljen Citiraj Carli

Pa sta reci ... osim : svakoga dana sve vise u svakom pogledu ...

komsinice

Bradonja
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 29.01.2006
National Flag of Srbija Srbija, Zemun
Poruka: 402
Poslato: 22.11.2009 u 14:32 | IP Prijavljen Citiraj Bradonja

Dpada mi se akvarijum! Ako sam dobro shvatio, sve te biljke uspesno napreduju sa dve ''stedljive'' sijalice? Razmisljam se i ja da ih stavim, pa me zanima koje sijalice koristis (obicne ili koje prijaju biljkama). I postoje li uopste stedljive sijalice predvidjene za akvaristiku? Zauzimaju manje mesta nego neonke, daju vise vati uz manju ili istu potrosnju kao neonke......samo je pitanje kvaliteta takvog svetla.... Zna li neko nesto vise o tome?

AKatarina
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 22.11.2009 u 16:19 | IP Prijavljen Citiraj AKatarina

Citiraj: Carli

Pa sta reci ... osim : svakoga dana sve vise u svakom pogledu ...

komsinice

Komsija....
uz dobre ucitelje, malo truda, puno ljubavi i nije tesko napredovati. Ne smem vise sebi da dozvolim da nas grad ne predstavljam u lepom svetlu.

AKatarina
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 22.11.2009 u 16:28 | IP Prijavljen Citiraj AKatarina

Citiraj: Bradonja
Dpada mi se akvarijum! Ako sam dobro shvatio, sve te biljke uspesno napreduju sa dve ''stedljive'' sijalice? Razmisljam se i ja da ih stavim, pa me zanima koje sijalice koristis (obicne ili koje prijaju biljkama). I postoje li uopste stedljive sijalice predvidjene za akvaristiku? Zauzimaju manje mesta nego neonke, daju vise vati uz manju ili istu potrosnju kao neonke......samo je pitanje kvaliteta takvog svetla.... Zna li neko nesto vise o tome?

Moracu da te razocaram, nisu u pitanju samo dve stedljive, one su tu samo da poboljsaju rast bilja, ne znam tacno koje su sijalice al su zutog spektra i moje bilje uziva pod njima. Ipak tu je i neonska cev -sylvania gro - lux. Svo moje bilje raste i napreduje bez ikakvih hemijskih dodataka. Jeste bila muka da se slika sklopi i doboje lep biljni akvarijum a da se ne bakcem sa CO2, al to mi je bio cilj. Nadam se da sam uspela.

Bradonja
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 22.11.2009 u 17:56 | IP Prijavljen Citiraj Bradonja

Fenomenalno!
Ja imam 4 neonke (18w) i planiram da sve 4 budu gro lux, a mislio sam njima da dodam i 2-3 stedljive sijalice (tako bih postigao da imam 1w rasvete po litru zapremine sto je i vise nego dovoljno). Takodje ne bih voleo da se petljam sa dodavanjem co2(ako bas ne mora). Stavicu samo hranljivu podlogu. Ako kazes da ti biljke super napreduju (a slika sve govori) onda je to sto imas sasvim dovoljno (i ohrabrujuce za mene obzirom da se spremam da oformim biljni aq)

AKatarina
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 22.11.2009 u 22:47 | IP Prijavljen Citiraj AKatarina

Citiraj: Bradonja
Fenomenalno!
Ja imam 4 neonke (18w) i planiram da sve 4 budu gro lux, a mislio sam njima da dodam i 2-3 stedljive sijalice (tako bih postigao da imam 1w rasvete po litru zapremine sto je i vise nego dovoljno). Takodje ne bih voleo da se petljam sa dodavanjem co2(ako bas ne mora). Stavicu samo hranljivu podlogu. Ako kazes da ti biljke super napreduju (a slika sve govori) onda je to sto imas sasvim dovoljno (i ohrabrujuce za mene obzirom da se spremam da oformim biljni aq)

Nikola
reci cu ti iskreno, ja nisam neki strucnjak i ne razumem se posebno u akvaristiku, ovde na ovom sajtu sam provela sate i dane i mesece pokusavajuci da naucim i primenim to. Svako ima neku drugu metodu i drugo iskustvo. Divila sam se akvarijumima i zelela slican. Mali akvarijum je bio moj pocetak i trnoviti put. Cetiri puta je bio formiran na razne nacine i rezultat je bio katasrofa. Nista mi nije uspevalo. Razne hranjive podloge sam probala, ma svasta sam radila i morala ponovo. Onda sam na moju srecu upoznala nekog ko se bavi akvaristikom 30 godina. Resila sam da i ovaj put poslusam i probam iz pocetka. Rezultat si video. U mojim akvarijumima nema nikakve podloge. Samo sitan sljunak koji sam prala satima. Kod mene sve ide sporije, al je sve prirodno bez ikakvih hemikalija i dodataka.
Ovo je samo moje iskustvo, ne zelim da ti ista sugerisem. Uradi onako kako mislis da je najbolje.
Pozzzz

Bradonja
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 22.11.2009 u 23:26 | IP Prijavljen Citiraj Bradonja

Rezultat je svakako vidljiv, a bilo bi lepo da i sa nama podelis tajnu koju ti je otkrio taj mag akvaristike - kako tako ubiljen aq uspeva bez ikakvih dodataka (podloga,co2,djubrivo,mnostvo neonki isl...)

Skok na forum Ukupno strana: 3 1 2 3

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2500 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2