Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 29
Gostiju: 29
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4331
Najnoviji korisnik foruma: Adv.PA
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Vidi zadnju poruku koja je ovo biljka
Autor: Baia82
Forum: Biljke

Poslata: 27.02.2016 u: 17:40

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Teraristika
 Akvaristika » Teraristika
Tema Naslov: Akvarijum za crvenouhu kornjacu Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum  
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Shugi
Član

Član

Član od: 13.09.2009
National Flag of Srbija Srbija, Vršac
Poruka: 25
Pol: Muški
Poslato: 13.09.2009 u 12:46 | IP Prijavljen Citiraj Shugi

Imam crvenouhu kornjacu koja ima oko 4 godine i dosta je velika imoram da joj promenim akvarijum. Stalno sam je seljakao iz jednog u drugi akvarijum kako je rasla i resio sam da zavrsim sa tim jednom za svagda. Da joj napravim jedan veliki i da vise ne moram da se cimam oko toga.
I tako sam resio da napravim jedno jako postolje i nasao sam da kupim akvarijum od 250 litara sa sve kanister pumpom i grejacima i svim stvarima koje idu uz akvrijum.  Uskoro ce biti i nekih slika pa da vidite kako ce to da izgleda. Za pocetak sam kupio jedan veliki mangro panj i imam dosta biljaka u tom akvarijumu pa cu neke da presadim i ostavim. Ono sto mene zanima je da li mogu biljke da idu sa velikim kornjacama i koje su to biljke ? I kakva bi podloga bila najbolja ?
p.s. ovo pisem iz razloga zato sto sam trazio svuda na netu neke primere akvarijuma za velike kornjace ali ih nigde nema pa cu ja barem da pokazem i pomognem drugima kako sam ja to uradio.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Shugi's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Shugi

Haracin
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 10.07.2008
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 1581
Poslato: 13.09.2009 u 13:18 | IP Prijavljen Citiraj Haracin

Bolje zaboravi na biljke sa kornjacom...

Shugi
Član

Član

Poslato: 13.09.2009 u 13:29 | IP Prijavljen Citiraj Shugi

To sam i ja predpostavljao ali mora da ima neka vrsta koju one ne diraju ili im nemogu nista. Ili nesto sto brzo raste pa stigne da se obnovi dok ga one maltretiraju. Jesi ti probao da drzis biljke? I ne znam da li ima neke ribice koje mogu da se drze sa njima ?
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Shugi's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Shugi

Haracin
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 10.07.2008
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 1581
Poslato: 13.09.2009 u 13:40 | IP Prijavljen Citiraj Haracin

Ne,ja nesto ne volim teraristiku,akvaristika je bolja...
Pa,pazi,biljke su u sustini krhke,i jos bi se kornjaca ocesala o njih,to ne bi valjalo...
A,to da se biljka obnovi ne pije vodu...
Na ribe isto zaboravi,jer postoje odredjene brze vrste,ali bi vremenom nestale,jer bi ih kornjaca uhvatila pre ili kasnije...Pored toga sto kornjace mnogo prljalju vodu,i ribe bi se samim tim patile na takvom mestu...

Shugi
Član

Član

Poslato: 13.09.2009 u 13:59 | IP Prijavljen Citiraj Shugi

Ne znam ni sam, evo neka devojka je pustila zebrice i kao uspelo joj. Moracu da probam,a sto se tice izmeta ne brini jako dobru filtraciju spremam pa bi treebalo sve da prodje ok. Kornjace su do jaja jer nisu mnogo zahtevne i ako ih razmazis mogu da budu strava kucni ljubimci,sto ja nisam uradio nazalost ali sam video kako to izgleda kod drugara. Nego imam dosta riba iz akarijuma pa bi to prodao i lepo udomio,a ne da mi da stavim oglas. Imam dve velike catfish. Ja nisam merio ali jedna ja mislim da ima oko 20 cm a ova druga zenka kazu da je jos veca,nisam je video. I imam jako mnogo trave koja izgleda kao lokvanj,ne znam kako se to zove ali imaju oko 30cm i 40 cm. Otprilike ovako izgleda ta trava ali vise raste u vis

http://www.akvaristika.org/forum//uploads_old/midwest/images/bilj ka.jpg

ExVrisak
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 26.01.2009
National Flag of Srbija Srbija, Plandište
Poruka: 638
Poslato: 13.09.2009 u 20:05 | IP Prijavljen Citiraj ExVrisak

Nemoj se zamlacivati sa crvenouhom,ja je imam vec jako dugo i ne postoji dovoljno dobar filter za nju. Prljaju kao prasici. Znaci,ko kaze da ih drzi sa tako neznim i osetljivim ribicama LAZE. Nema sanse,osim ako sa vodom ne menja i ribice. Biolosku filtraciju zaboravi,i mehanicka ce biti problem,hemijska u toj varijanti nema svrhe. Sto se biljaka tice postoji nekoliko vrsta i sve su PLASTICNE . Jesu lepe,jesu pitome i pravi drugari,ali i previse zahtevne pa ako ti to ne pretstavja problem,nek ti je sa srecom.

Shugi
Član

Član

Poslato: 13.09.2009 u 21:18 | IP Prijavljen Citiraj Shugi

Ne znam koliki ti akvarijum imas i kakve uslo imas za nju ali ja cu trudim da napravim lepo i njoj i meni. Ima sad i nekih usisivaca za dno akvarijuma samo da vidim koju podlogu da stavi,to jest koja se lako usisava i odrzava. A biljke cu da probam da sakrijem iza panjeva i kamenja, pa ako uspe, uspe. Sto se tice hiltracije stavicu unutrasnju podzemnu filtraciju dna sa obrnutim sistemom to je ovo pod dva u kombinaciji sa kanister filterom protoka 350 L :
http://www.akvaristika.org/page.asp?page=tehnika_f_podzemni.
A za ribice ne zna,ali cu probati.

ExVrisak
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 13.09.2009 u 22:11 | IP Prijavljen Citiraj ExVrisak

Prvo nadji ribice samoubice. Sto se filtracije tice,mozes staviti sta hices,ali jedina vrsta filtracije koja bi mogla da filtrira vodu koju kornjaca uprlja je bioloska,pod uslovom da imas ogroman spoljni filter bar duplo vece zapremine od kolicine vode u akvarijumu.A ta filtracija prvo treba da zazivi. E sad,postoji i varijanta sa cestim promenama cela vode,ali tu ribe otpadaju,a posla ja vise nego zadovoljstva. Usisivac za dno je neupotrebljiv za tu svrhu jer se izmet kornjace rastapa u vodi i nece pokupiti nista. Podni filter je zanimljiva i neprakticna varijanta,jer prilikom cestih ciscenja moraces da vadis podlogu. Prvo sto ce ti kornjaca raditi ja pokusaj da izadje,sto znaci penjace ti se po svemu i svacemu pa i biljkama koje to nece izdrzati. To su moja iskustva.

Shugi
Član

Član

Poslato: 14.09.2009 u 12:36 | IP Prijavljen Citiraj Shugi

Dobro kada toliko demantujes moju teorije reci mi u cemu ti drzis kornjacu ? Ako mozes postavi i neku sliku,ako ti nije tesko...

ExVrisak
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 14.09.2009 u 22:33 | IP Prijavljen Citiraj ExVrisak

To je moje misljenje i ne zelim da opovrgavam ni jednu tvoju teoriju. Osim toga za sve sto sam ti rekao,dao sam i obrazlozenje,tako da ne znam sta ti nije jasno. Nek ti je sa srecom pa da se cujemo za par meseci i da mi kazes da nisam bio u pravu i da ti skinem kapu. Stvarno ne zelim da te obeshrabrujem i da se pravim pametan. Besplatan savet-Probaj sa duplim dnom.

Shugi
Član

Član

Poslato: 15.09.2009 u 17:34 | IP Prijavljen Citiraj Shugi

Ma opusteno,malo sam se i ja raspitivao i kazu da je dosta tesko to izvesti ali i kazu da zavisi od kornjace do kornjace. Bilje vec imam tako da me nista nece kostati a ribice kako im bog da. Nego sta si ti mislio pod tim duplim dnom ? Za filtraciju ili nesto drugo ?

ExVrisak
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 15.09.2009 u 17:44 | IP Prijavljen Citiraj ExVrisak

Da za filtraciju. Postavis duplo dno od stakla tako da ispod njega bude usis od filtera a sa druge strane prorez da moze da uvlaci prljavu vodi i iznad duplog dna dotok preciscene vode. Na to gornje dno zalepis kamencise silikonom i celo dno mozes da vadis,a biljke ako vec moras posadi u neku posudu koju opet mozes obloziti kamrencicima,a o obliku posude odluci sam.Jedino za ribe ne znam sta da ti kazem jer ili ce biti pojedene ili potrovane amonijakom. Duplo dno ja dobro jer ce ti sav talog biti sakriven dok ga filter ne resi. 

Shugi
Član

Član

Poslato: 16.09.2009 u 12:40 | IP Prijavljen Citiraj Shugi

Nije ti lose to,moze da se proba. Ako mozes nadji mi neku sliku toga,uputstvo ili bilo sta da imam malo veci uvid u to.....

Skok na forum  

Ako želite da pošaljete odgovor na ovaj niz, uloguj
Ako još niste član foruma, rešenje je registracija

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2266 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2