Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 100
Gostiju: 100
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4366
Najnoviji korisnik foruma: Sudyxor
Najviše poseta: 134
Dana: 30.11.2021
Članova [0], Gostiju [132]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku test
Autor: Rogus
Forum: Ostalo

Poslata: 28.11.2021 u: 22:35

Vidi zadnju poruku Pozdrav od Pedje i Sladje
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 28.11.2021 u: 22:20

Vidi zadnju poruku Pozdrav za clanove iy 2003 god
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 28.11.2021 u: 22:15

Vidi zadnju poruku Armatura za neonke?
Autor: Milandc

Poslata: 01.03.2021 u: 08:13

Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Ribe - Ciklidi
 Akvaristika » Ribe - Ciklidi
Tema Naslov: Pocetnica sa oskarima Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum  
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Natasa
Novi član

Novi član

Član od: 09.09.2009
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 5
Pol: Nije unešeno
Poslato: 10.09.2009 u 01:32 | IP Prijavljen Citiraj Natasa

Cao svima. Dobila sam dva oskara pre skoro osam meseci(u medjuvremenu manji je ubijen od veceg) predpostavljam zbog malog prostora 50l,ali nemam mogucnosti za veci,nemojte me  ocrniti:-).Filter je unutrasnji za tu litrazu i imam jedan rasprsivac. Iskreno veoma malo znam o njima iz licnog iskustva za ovo vreme i po nesto sto sam saznala sa strane i ovde. Sa njima su stigle i 6 nekih srebrnkastih ribica(opet moje ne znanje) i jedino njih trpi. U pocetku nisam znala,pa sam ubacivala razne manje ribice i prisustvovala neverovatnom trenutnom pokolju:-). Oskar mi sad ima 20-ak cm(stigao je sa 15-ak) i jede kao slon. Dajem mu raznovrsnu suvu hranu. Crvice,neke kockice,granule govedine..... Do skoro je bio veoma aktivan,preoravao je podlogu od sitnih kamencica,cupao biljke,udarao u staklo...A sada nista od toga ne radi. I dalje normalno jede,mirno pliva i s vremena na vreme bukvalno guli ledja od kamenje. Interesuje me da li neko predpostavlja sta mu je? A i svaki drugi predlog,savet,pa cak i kritika su dobro dosli posto mi je net mnooogo spor,pa ne mogu toliko da pretrazujem ovde. Hvala unapred
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Natasa's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Natasa

Natasa
Novi član

Novi član

Poslato: 10.09.2009 u 03:18 | IP Prijavljen Citiraj Natasa

Click on image to open in new window

Ovako trenutno izgleda moj akvarijum,ali u tom trenutku nije bilo glavne face-oskara

naavno ove crvene-odvratne trave nema vise

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Natasa's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Natasa

Blue
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 06.02.2003
National Flag of Srbija Srbija
Poruka: 800
Pol: Muški
Poslato: 10.09.2009 u 07:24 | IP Prijavljen Citiraj Blue

Odrastao oskar u 50l sa korner filterom - nema tu sta da se prica, nema mu buducnosti.
Jos nesto, da li je to neka ogrebotina na staklu na poslednjoj fotografiji ili se samo tako cini?
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Blue's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Blue Poseti Blue's Homepage

Natasa
Novi član

Novi član

Poslato: 10.09.2009 u 13:38 | IP Prijavljen Citiraj Natasa

Greska u kucanju,akv ima 65l,ali predpostavljam da to ne popravlja situaciju,takodje na ovim slikama nije bilo rasprsivaca.Jeste ogrebotina ali sa spoljasnje strane i skroz je povrsinska. Steta za oskara,u pocetku ga nisam podnosila jer sam htela akvarijum sa puno razlicitih ribica,ali sad bi samo njega drzala

Blue
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 06.02.2003
National Flag of Srbija Srbija
Poruka: 800
Poslato: 10.09.2009 u 17:01 | IP Prijavljen Citiraj Blue

Bez najmanje 200l i jako dobrim filterom ne bih ni razmisljao o Oskaru.
A ta ogrebotina je mnogo opasnija nego sto mislis.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Blue's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Blue Poseti Blue's Homepage

Stevo.er
Zaslužni član

Zaslužni član
teta Saveta :)

Član od: 11.03.2008
National Flag of Srbija Srbija, Vrbas
Poruka: 2275
Poslato: 10.09.2009 u 19:17 | IP Prijavljen Citiraj Stevo.er

ili kupi veci akvarijum ili se mani oskara ako ga stvarno volis obezbedi mu uslove jer ovako samo pati.da je u dobroj kondiciji od ostalih ribica u akvarijumu bi ti ostala samo uspomena i mozda pokoji komadic. i naravno batali te vestacke biljke. one srebrnkaste bi trebalo da su duge ali ne bih 100% tvrdio jer ih ne vidim dobro....

Extra strong
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 14.01.2009
National Flag of Crna Gora Crna Gora, Podgorica
Poruka: 194
Poslato: 10.09.2009 u 23:38 | IP Prijavljen Citiraj Extra strong

Ovo sto su kazale kolege bi trebala da uradis.. sve je stvar zelje i mogucnosti.. Oskar je lijep, trebalo bi mu dati bolje uslove.

Molamola
Zaslužni član

Zaslužni član
Nevidjena pitanja

Član od: 20.11.2007
National Flag of Crna Gora Crna Gora, Podgorica
Poruka: 781
Pol: Ženski
Poslato: 11.09.2009 u 08:11 | IP Prijavljen Citiraj Molamola

Sve isto, kako su ti rekli, ali ja cu samo da dodam za ovo ,,guli ledja o kamenje" iz prvog posta, na slikama mi se cini da na lijevom grudnom peraju, ali i iza i u korijenu repa i ne repnom peraju vidim bijele tacke, znaci to je na prvoj slici, na drugoj cini mi se ima ih par na analnom peraju, jedna na ledjima iza glave itd. Mislim da ti je oskar dobio bijele tacke ili ,,griz tacke". Potrazi na ovom sajtu o njima ili na netu da vidis kako izgledaju da bi bila 100% sigurna da je to to, jer slika nekad zavara. Lijek je sera costapur dozu ces vidjeti iz uputstva.

Natasa
Novi član

Novi član

Poslato: 11.09.2009 u 18:36 | IP Prijavljen Citiraj Natasa

Znam o cemu govoris. Kad je ova slika napravljena sigurno nista nije imao,ali su mu se pojavile bele tackice pre mesec dana i lecila sam ga,mada nisam sigurna da li je bilo potrebno,jer izgleda kao da se prljavstina kaci na njega,pa cim se malo vise mrdne ono spadne,mada mozda je.

Dario
Administrator

Administrator
Ciklid - matori ;)

Član od: 27.02.2006
Poruka: 3052
Poslato: 11.09.2009 u 20:03 | IP Prijavljen Citiraj Dario

Hoce to,stroka u aq,mali aq,neadekvatni uslovi,NEMA filtracije,one kamencuge od sige ubise oskara kada prodje pored njih......

Molamola uvek vidi neku bolestinu u aq,tako ti je to.... 

Pazi,moras da izbacis sve te kamencuge,podlogu ostavi,mozes i plasticno bilje oskara bole brige za biljke,napravi spoljasnji prelivni stakleni filter,to je mala investicija da ti neko napravi i izbaci te malabarikuse,ubaci malo veceg plekostomusa i tek onda mozemo da pricamo o drzanju oskara,naravno moras da nabavis veci aq barem 200L,ako to izvedes mozes da uzivas u gajenju oskara dok ti opet ne preraste aq. 

Koristite pretragu.......s'rch
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dario's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dario Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Dario Poseti Dario's Homepage

Natasa
Novi član

Novi član

Poslato: 12.09.2009 u 02:49 | IP Prijavljen Citiraj Natasa

Pa nema bas takve stroke . Redovno menjam vodu,sredjujem filter,podlogu- po propisima Pokusacu bar nesto od toga da uradim,ustvari sve osim velikog akvarijuma jer koliko god se on mucio i koliko god da je to stvarno dobro za njega,a svi znamo da jeste,ne postoje sanse ze veci. Mozda cu ipak morati da ga udomim na neko drugo mesto

Recni galeb
Član

Član

Član od: 14.10.2006
National Flag of Srbija Srbija, Novi Sad
Poruka: 47
Poslato: 17.09.2009 u 04:32 | IP Prijavljen Citiraj Recni galeb

da ga udomis, nema druge...
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Recni galeb's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Recni galeb

Skok na forum  

Ako želite da pošaljete odgovor na ovaj niz, uloguj
Ako još niste član foruma, rešenje je registracija

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.3906 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2