Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 35
Gostiju: 33
Robota: 2
Članova: 0
Broj članova: 4296
Najnoviji korisnik foruma: Laki1974
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Autor: Dario
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Vidi zadnju poruku koja je ovo biljka
Autor: Baia82
Forum: Biljke

Poslata: 27.02.2016 u: 17:40

Vidi zadnju poruku Sve se vrača
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 21.02.2016 u: 13:14

Vidi zadnju poruku Daphnia!
Autor: Spirok
Forum: Ribe - Ishrana

Poslata: 20.02.2016 u: 21:05

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Novosti
 Akvaristika » Novosti
Tema Naslov: Zasluži knjigu... Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum  
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Rogus
Administrator

Administrator

Član od: 15.10.2003
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 3443
Pol: Muški
Poslato: 17.08.2009 u 21:17 | IP Prijavljen Citiraj Rogus

Mnogo je vode proslo Savom od susreta na Jalti, a mi još uvek nismo podelili ceo serijal knjiga koje je tom prilikom Boban_Nz ostavio. Izdavač je Tropical Fish Hobbyist, Publications, Inc. – te su sve knjige na engleskom jeziku, a izdate su sredinom devedesetih. Ideja o tome kako da se ti naslovi rasporede članovima je bilo, ali uglavnom ništa nije sprovedeno. Ako me sećanje ne vara TurinTurambar je dobio knjigu koja je bila posvećana akvarijumskom bilju. Neko (???) je dobio primerak posvećen ciklidima, a takođe nisam uspeo da nađem knjige o gajenju i mrestu sijamskih boraca i knjigu o gajenju živorodnih vrsta. Moguće je da su poslednje dve još uvek kod mene, zaturene na nekoj polici. Ako se ispostavi da je tako, dopuniću temu kad ih pronađem.
Preostali su donji naslovi:

• ANGELFISH – Keeping & Breeding them in Captivity. Braz Walker & Dr. Herbert R.Axelrod
  • CATFISH - Keeping & Breeding them in Captivity. Richard Geis.
  • PIRANHAS - Keeping & Breeding them in Captivity. Prof. Manolito Pinkguni.

Literatura je vrhunski napisana i ilustrovana i može služiti početnom upućivanju u biologiju i hobističko gajenje vrste.

Molim zainteresovane da mi pošalju PP ili ovde ostave link ka temi/temama koje pokazuju njihovo interesovanje ili neko postignuće (interesovanje za gajenje određenih vrsta, mrest, sređen biotop...) u vezi sa naslovom koji žele.
Naknadno ćemo objaviti ko će dobiti koju knjigu, kako im se ne bi zaturio trag, odnosno sa nadom da će i drugi članovi moći da posude knjige od novih vlasnika.

(@ momci koji znaju o čemu govorim -  nije baš iste večeri kao što sam obećao, ali tek večeras svatih da su većnici grada Rume narodu dali virajles. Nikad do sada nisam pisao temu iz parka .)

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Rogus's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Rogus Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Rogus

Photoivek
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 14.09.2007
National Flag of Srbija Srbija, Novi Sad
Poruka: 775
Poslato: 18.08.2009 u 10:32 | IP Prijavljen Citiraj Photoivek

e da nije ona o akvarijumskom bilju otišla dobro bi se potrudio da je zaslužim jer me takva literatura interesuje....
za ostale nemam nameru da se prijavljujem jer mi ne trebaju i ne bi bilo uredu...
pozdrav i puno sreće onima koji konkurišu za knjige...
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Photoivek's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Photoivek Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Photoivek

Stefke
Član

Član

Član od: 18.07.2009
Poruka: 27
Pol: Ženski
Poslato: 23.08.2009 u 09:38 | IP Prijavljen Citiraj Stefke

zanimale bi me pirane.Prvi put sam sa njima imala kontakt u
zoo-vrtu i veoma su mi se svidele,ali o njima ni reci od
prodavca. Nije zeleo da mi pruzi ni jednu informaciju,osim:"to
nije za vas".E,pa ...ja imam zelju da ih gajim

Rogus
Administrator

Administrator

Poslato: 23.08.2009 u 21:16 | IP Prijavljen Citiraj Rogus

Pronašao sam i ostale knjige. Celokupni spisak sada je sledeći:

• ANGELFISH – Keeping & Breeding them in Captivity. Braz Walker & Dr. Herbert R.Axelrod
  • MOLLIES – Keeping & Breeding them in Captivity. Spencer Glass 
  • SWORDTAILS - Keeping & Breeding them in Captivity. Dr. Herbert R.Axelrod & Dr. Myron Gordon.
  • Siamese Fighting Fish - Care-Breeding-Combat-Raising-Varieties-Diseases. Gene Wolfsheimer
  • Za sada su dve poslednje knjige sa spiska zatražene od mene. Sve ostalo je još uvek dostupno.

Molim zainteresovane da mi kroz PP pošalju ili ovde ostave link ka temi/temama koje pokazuju njihovo interesovanje ili neko postignuće (interesovanje za gajenje određenih vrsta, mrest, sređen biotop...) u vezi sa naslovom koji žele.

Naknadno ćemo objaviti ko će dobiti koju knjigu, kako im se ne bi zaturio trag, odnosno sa nadom da će i drugi članovi moći da posude knjige od novih vlasnika.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Rogus's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Rogus Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Rogus

Rogus
    Administrator

Administrator

Poslato: 23.08.2009 u 21:57 | IP Prijavljen Citiraj Rogus

Otišli i skalari...

Molamola
    Zaslužni član

Zaslužni član
    Nevidjena pitanja

Član od: 20.11.2007
    National Flag of Crna Gora Crna Gora, Podgorica
    Poruka: 781
    Pol: Ženski
    Poslato: 24.08.2009 u 13:53 | IP Prijavljen Citiraj Molamola

Ja bi rado uzela nesto o sijamskim borcima jer me njihov uzgoj jako zanima ( a ovde sam nasla samo uopstene enciklopedije o svim vrstama koje i nisu bas detaljne), ali pretpostavljam da je van Srbije isporuka na ,,malo sutra" sistemu.

Rogus
    Administrator

Administrator

Poslato: 24.08.2009 u 21:18 | IP Prijavljen Citiraj Rogus

Crveno dajem knjige koje su zatražene. Neki su pri tome ispunili uslov, a neki ne! Potrudite se pa da završavamo ovu podelu...

• MOLLIES – Keeping & Breeding them in Captivity. Spencer Glass 
  • SWORDTAILS - Keeping & Breeding them in Captivity. Dr. Herbert R.Axelrod & Dr. Myron Gordon.
  • Siamese Fighting Fish - Care-Breeding-Combat-Raising-Varieties-Diseases. Gene Wolfsheimer
  • Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Rogus's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Rogus Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Rogus

KlincaVR
    Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 16.12.2008
    National Flag of Srbija Srbija, Vranje
    Poruka: 473
    Poslato: 25.08.2009 u 01:35 | IP Prijavljen Citiraj KlincaVR

Uzeo bi ja ovu preostalu o ksifoforusima,mislim da nisam bas ispunio uslove,ali bi mi svakako posluzila.
    Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi KlincaVR's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor KlincaVR Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor KlincaVR

Rogus
    Administrator

Administrator

Poslato: 25.08.2009 u 04:29 | IP Prijavljen Citiraj Rogus

...zasluži knjigu - ispuni uslov...

KlincaVR
    Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 16.12.2008
    National Flag of Srbija Srbija, Vranje
    Poruka: 473
    Poslato: 25.08.2009 u 14:16 | IP Prijavljen Citiraj KlincaVR

Xiphophorus helleri - maconosa

Jedna od najrasprostranjenijih zivorotki u akvarijumima sirom sveta je ksifo.U prirodi naseljavaju juzni Meksiko i Gvatemalu,a u Evropu je donet 1907 godine.Muzjaci dosezu 8 do 10,ne racunajuci "mac",a zenke oko 12cm duzine.Muzjaci,dakle,imaju upadljiv droduzetak,u obliku maca,na donjoj ivici repnog peraja,po kome se lako razlikuju od zenki i po dobili svoje domace ime.Kod ove vrste se ponekad pojavljuje polna transformacija plodnih zenki u plodne muzjake.Obrnuta transformacija do sada nije zabelezena.
         Prirodna populacija je zelenkasto krem boje,ali je u zarobljenistvu mnogo radjeno na njoj,pa postoje brojni varijateti.Varijateti se razlikuju kako po boji tako i po obliku peraja.Prema boji najpoznatiji su:zeleni ksifo,crveni ksifo,rubin,albino,zlatni,plavi,berliner,toksido.
          Voda za njih treba da je sveza,sa neutralnom ili slabo baznom reakcijom,temperature 20-24C ,a dodavanje kuhinjske soli godi ribama.Potpuno odrasle zenke mogu okotiti i do 200 mladih.Interval izmedju dva mresta je oko 5 nedelja.Od maja do septembra mladi se mogu u otvorenim bazenima gde veoma brzo rastu.Ne biraju hranu,a dobro im je nuditi i biljne obroke kao kod molija.       
    Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi KlincaVR's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor KlincaVR Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor KlincaVR

Rogus
    Administrator

Administrator

Poslato: 26.08.2009 u 13:05 | IP Prijavljen Citiraj Rogus

Nije bilo neke navale. Takođe većina ne čita pažljivo, pa je sve potrajalo duže nego što sam se nadao. Naravno na kraju nije bilo po mome, ali hajde da podelimo knjige, pa da nekom i koriste.

Dakle ovako stoje stvari:

ANGELFISH – n.ekv

MOLLIES – Ilija 92

SWORDTAILS - KlincaVR

Siamese Fighting Fish - Molamola (Srecansd se takođe prijavio za ovu knjigu. Predložio bih, ako se slažete, da prvo Srecansd dobije knjigu na čitanje, te da je onda pošalje/preda u ruke Molamole. Nadam se da vas dvoje možete to da ugovorite.)

CATFISH - Anabb

PIRANHAS - Stefke

Čestitam osvajačima i podsećam one čije kontakte nemam da mi jave kako da im pošaljem knjige.

Rogus
    Administrator

Administrator

Poslato: 16.09.2009 u 20:36 | IP Prijavljen Citiraj Rogus

Prošlo je tri nedelje od moje poslednje poruke u ovoj temi. Sve knjige su poslate ili su na putu ka dobitnicima osim poslednje sa liste. Stefke ne odgovara na privatne poruke niti na mail koji je u našoj bazi.

Ako ima neko drugi zainteresovan za ovu knjigu neka se javi...

Skok na forum  

Ako želite da pošaljete odgovor na ovaj niz, uloguj
    Ako još niste član foruma, rešenje je registracija

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
    Vi ne možete slati nove teme
    Vi ne možete odgovarati na poruke
    Vi ne možete brisati svoje poruke
    Vi ne možete menjati svoje poruke
    Vi ne možete praviti nove ankete
    Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2148 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2