Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 52
Gostiju: 52
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4333
Najnoviji korisnik foruma: Bobilak
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Ribe - Ciklidi
 Akvaristika » Ribe - Ciklidi
Tema Naslov: Moji ciklidi Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 3 1 2 3
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Član od: 31.10.2003
National Flag of Slovenia Slovenia
Poruka: 2375
Pol: Muški
Poslato: 24.05.2004 u 21:20 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

Svaki akvarista,dao bi ti svoju ideju o pozadini,ustvari svaki akvarista ima unikatnu pozadinu.No eto ti par ideja,pa češ sam vidjeti,šta če ti valjati:

• pozadina uradjena od stiropora
  • pozadina uradjena od purpena
  • pozadina uradjena od kartona,preljeplenog sa tamno plavom folijom
  • pozadina uradjena od lista za crtanje,pa akvarista sam nacrta neku pozadinu
  • ogledalo,za tu ideju proćitao u knjigi,valjda se dobija neka dubina akvarija
  • neki jednostavno preboje zadnju stranu akvarija,adekvatnim bojama za staklo

Eto ti par ideja,ali ja se nadam,de če ti ko dati još maštovitije te kreativnije predloge.

A kamenje koga budeš prikupljao u planinama,neka bude glatko ,bez oštrih rubova.A mjesta za takvo kamenje ,baš su neki planinski potočiči.

Ciklid pozdrav !

Rogus
Administrator

Administrator

Član od: 15.10.2003
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 3443
Poslato: 24.05.2004 u 22:15 | IP Prijavljen Citiraj Rogus

Kao što Bojko reče, svaki bi ti akvarista predložio nešto po svome. Ali u osnovi sve mora da bude podređeno potrebama riba, mogućnostima koje akvarijum za to pruža i tek na kraju, osim kad je na početku i pre svega, tvojim željama.

Stvar je takva da imaš pet lepih žutih karleusa u 50l vode. Nema mnogo mesta za kamenje, a treba da ga bude. Rešenje je u nekkvim kamenim pločama kojih ima na raznim mestima, da se kupe ili dobiju. Par santimetara debeli pločasti kamenovi mogu da se naslone na zadnje staklo i tako da se ostvari neki ambijent potreban ribama uz  istovremenu dekoraciju.

Kontaktiraj Bucu za crveni kamen sa Čukaričke padine, koji je on stavio u svoj akvarijum, imaju negde slike toga, pogledaj u galeriji na forumu pod njegovim imenom. U velikom parku na Banovom Brdu, staze su odrađene sa pločama u belim i sivim tonovima. Te su se staze dosta rasule i kamenja ima na sve strane, pa može da se pokupi. To ti je urbani resurs. Ostaje ti i da bunariž po planinskim brzacima. Samo pazi da s ene oklizneš na alge, posle ti neće biti drage u akvarijumu.

Kad se oslučiš za boju kamena, što treba da se slaže sa žutom bojom riba i sa tvojim ukusom, mislim da ti ostaje još da dodaš neku bojenu pozadinu sa spoljašnje strane akvarijuma. Nešto od onoga što je Bojko već napisao.

Još i ovo da pomenem - ugaoni filter ti je nedovoljan na duže staze i uzima mesta u akvarijumu. Nekakav viseći bi sve popravio.

Eto za sad toliko.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Rogus's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Rogus Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Rogus

Sn00py
Zaslužni član

Zaslužni član
Pomahnitala rotkvica

Član od: 07.03.2004
Poruka: 1524
Pol: Nije unešeno
Poslato: 24.05.2004 u 22:22 | IP Prijavljen Citiraj Sn00py

Bojko jos kad si tako dobar zamolio bih te za jos koju sliku npr purpen, ili kartona, ili ogledalo?

Sn00py
Zaslužni član

Zaslužni član
Pomahnitala rotkvica

Poslato: 24.05.2004 u 22:28 | IP Prijavljen Citiraj Sn00py

E da Roguse  pa ti si car, ovaj filter je stvarno, los i mnogo big, moracu da ga zamenim, sta preporucujes?

Rogus
Administrator

Administrator

Član od: 15.10.2003
Poruka: 3443
Poslato: 25.05.2004 u 00:26 | IP Prijavljen Citiraj Rogus

Pošto je akvarijum mali, za neki jači unutrašnji filter, a nisam upoznat sa snagama kanistera, ne mogu baš čvrsto da preporučim.

Tebi bi trebalo nesto najmanje (200l max, a i to je prejako).

Rekoh možda je hang-on filter rešenje. Ali ni tu nisam u toku. Valjda će Bojko znati, a Peca i Buca sigurno.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Rogus's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Rogus Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Rogus

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Poslato: 25.05.2004 u 22:29 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

Pa sad o filterima,ja mogu samo da se složim sa Rogusom,da bi to bio kod tebe jedna vanjski filter,a crpka,da ima protoka  1400l na sat.To bi bilo nekako najidelanije za ciklide.

Sad slike,nemam ja nijednu takvu,jer ono sa ogledalom,možeš i sam da uradiš,pa da vidiš izgled,sa kartonom i tapetom,to ti dodje jednobojna  pozadina.

A pozadina od pur pene,eto ti forum sa naslovom:Moja Malawi verzija /autor Srle/ i tamo imaš i fotose kako to izgleda.

Ustvari mašta,kreativnost i inovativnost,to troje jeste uspjeh u izradi pozadine.Posluži se njih

Sn00py
Zaslužni član

Zaslužni član
Pomahnitala rotkvica

Poslato: 23.06.2004 u 17:42 | IP Prijavljen Citiraj Sn00py

Click on image to open in new window

Bojko ovako trenutno izgleda moj "ciklid tank", samo sto sam izbacio chonchoniuse a ubacio m'bunu!

Za sada ima samo jednu pecinu, dosta mu je za ovo leto planiram da napravim jedan aq od 150l, ( kad sam vec kod toga koje su idealne dimenzije za ciklide za ovu litrazu), tako da je ovo privremeno! Sta mislis?

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Poslato: 23.06.2004 u 20:34 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

Pa eto,sad ti u akvariju vlada Demokratija,a kad budeš pravio veči akvarij,biče ti Ciklidokratija.

A što se tiče akvarija,koga budeš pravio neka bude dugačak,a visine oko 40,do 45 cm.Kod ciklida važno je da je akvarij dugačak,negoli visok,a gledati moraš i neke svoje dimenzije,gdje če taj akvarij biti.

Sve u svemu,prvo moraš pogledati mjesto,gdje če ti tank stajati i iz te tačke i polaziti.

Sn00py
Zaslužni član

Zaslužni član
Pomahnitala rotkvica

Poslato: 23.06.2004 u 23:10 | IP Prijavljen Citiraj Sn00py

To si u pravu nemam blagog pojma gde bih stavio aq, ali svakako ce mi biti na umu duzina!

Sn00py
Zaslužni član

Zaslužni član
Pomahnitala rotkvica

Poslato: 24.06.2004 u 00:07 | IP Prijavljen Citiraj Sn00py

To su moji ljubimci!

Neven
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 21.01.2004
National Flag of Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina, Sarajevo
Poruka: 423
Poslato: 24.06.2004 u 11:48 | IP Prijavljen Citiraj Neven

Sn00py izvini,ali sinoc stvarno nisam mogao biti za kompjuterom i vidjeti tvoje slike (bio sam pospan znas i zasto).

Super su ti ciklidi,ali zar ne mislis da imas malo vise pjeska?

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Neven's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Neven Poseti Neven's Homepage

Peca
Gost

Gost
Poluautomatski menjač pelena

Član od: 10.10.2003
Poruka: 709
Poslato: 24.06.2004 u 12:03 | IP Prijavljen Citiraj Peca

Sn00py, definitivno neki hang-on filter. Ja sam imao u 40l Aquarium Systems Milenijum i nije bilo problema sa turbulencijom. Možeš da uzmeš neki od Aqua-El.

Peca
Gost

Gost
Poluautomatski menjač pelena

Član od: 10.10.2003
Poruka: 709
Poslato: 24.06.2004 u 12:09 | IP Prijavljen Citiraj Peca

pogledaj ovde: http://www.aquael.com.pl/en/akwarystyka/filtryz.php?id=25

Sn00py
Zaslužni član

Zaslužni član
Pomahnitala rotkvica

Poslato: 24.06.2004 u 16:15 | IP Prijavljen Citiraj Sn00py

N, znam da ima puno peska ali vadim po malo povrsinskog koji se uprlja pa tako smanjujem kolicinu! A zar nisam mnogo pametan?????

Peco, razmisljao sam o filterima, ali sam konacno odlucio da pravim BIG aq, sa spoljnim filterom, tako da mi verovatno nece trebati nista ovako, hvala u svakom slucaju!

E a za taj spoljni filter sam cuo da ide pumpa za fontane, da li mi mozes dati neki slican sajt, da bih video kako to otprilike izgleda??

Skok na forum Ukupno strana: 3 1 2 3

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2852 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2