Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 47
Gostiju: 43
Robota: 4
Članova: 0
Broj članova: 4296
Najnoviji korisnik foruma: Laki1974
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Autor: Dario
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Vidi zadnju poruku koja je ovo biljka
Autor: Baia82
Forum: Biljke

Poslata: 27.02.2016 u: 17:40

Vidi zadnju poruku Sve se vrača
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 21.02.2016 u: 13:14

Vidi zadnju poruku Daphnia!
Autor: Spirok
Forum: Ribe - Ishrana

Poslata: 20.02.2016 u: 21:05

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Komentari, želje i pozdravi
 Akvaristika » Komentari, želje i pozdravi
Tema Naslov: Problem sa sajtom Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Vlada_bgd
Član

Član

Član od: 18.07.2009
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 14
Pol: Muški
Poslato: 19.07.2009 u 12:41 | IP Prijavljen Citiraj Vlada_bgd

Ja ne znam da li je ovo problem samo do mene - moje konekcije ka internetu, ali sve sajtove otvaram bez problema osim ovog sajta.
Naime, sve radi besprekorno, a onda odjednom sajt krene da se sporo otvara, pa ubrzo zatim nece uopste da se otvori, pa tek posle desetak minuta uspe, pa sve super i onda opet zeza. I tako u krug evo vec par dana.

Da li ostali clanovi imaju problema sa ovim ili sam ja taj kod koga nesto "ne stima"?
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Vlada_bgd's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Vlada_bgd

Djordjepantovic
Član

Član

Član od: 15.05.2009
National Flag of Finland Finland, Tampere
Poruka: 16
Poslato: 19.07.2009 u 13:18 | IP Prijavljen Citiraj Djordjepantovic

I ja imam ovaj problem, ali sam do sada mislio da je do mog interneta ili sl.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Djordjepantovic's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Djordjepantovic Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Djordjepantovic

n.ekv
Zaslužni član

Zaslužni član
Končasta alga i papagajoljubac

Član od: 05.12.2003
National Flag of Srbija Srbija, Barajevo - Veliki Borak
Poruka: 1185
Poslato: 19.07.2009 u 15:34 | IP Prijavljen Citiraj n.ekv

Nije do vaseg internetqa, sajt tako radi! 

Igor_P
Član

Član

Član od: 04.07.2008
National Flag of Srbija Srbija, Novi Sad
Poruka: 39
Poslato: 19.07.2009 u 15:40 | IP Prijavljen Citiraj Igor_P

Citiraj: n.ekv
Nije do vaseg internetqa, sajt tako radi! 

Tj. ne radi
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Igor_P's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Igor_P

Pejc
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 23.03.2004
National Flag of Srbija Srbija, Niška Banja
Poruka: 526
Poslato: 19.07.2009 u 15:49 | IP Prijavljen Citiraj Pejc

Jos da si malo pretrazio pre nego sto si otvorio novu temu video bi da je vec 100 puta pisano o ovome.

Dario
Administrator

Administrator
Ciklid - matori ;)

Član od: 27.02.2006
Poruka: 3051
Poslato: 19.07.2009 u 16:35 | IP Prijavljen Citiraj Dario

Samo kada bi malo vise citali,pa tek posle pitali i pisali sajt bi radio savrseno.

Koristite pretragu.......s'rch
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dario's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dario Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Dario Poseti Dario's Homepage

Njezic025
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 19.02.2009
National Flag of Srbija Srbija, Odžaci
Poruka: 148
Poslato: 19.07.2009 u 16:38 | IP Prijavljen Citiraj Njezic025

Kad smo već kod problema sa sajtom,u biblioteci neće da otvori neke naslove,zašto je to tako?

Vlada_bgd
Član

Član

Poslato: 20.07.2009 u 00:38 | IP Prijavljen Citiraj Vlada_bgd

Bas iz tih razloga sam otvorio temu jer nije bilo konkretnih odgovora. Bar ih ja nisam video. Vidim da je pitanju server koji je u Americi i koji hostuje samo 2 domena akvaristika.org i akvaristika.info al me cudi da posle ovih problema sajt nije presao na neki bolji server. Necu da zalazim u to zasto nije, i ako sam "bar" za to kompetentan,  zanima me samo da li vlasnik domena Zeljko i ostala ekipa ljudi oko njega planira da ovo cedo da "udomi" na neko bolje mesto ili pak resi ove probleme sa konekcijom?
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Vlada_bgd's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Vlada_bgd

coa.
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 29.10.2004
National Flag of Srbija Srbija, Munze Konza
Poruka: 1801
Poslato: 20.07.2009 u 00:44 | IP Prijavljen Citiraj coa.

Ja kad pomislim na ovaj problem kliknem Shift i četvorku na tastaturi i sve bude OK

Cira
Administrator

Administrator

Član od: 13.01.2003
Poruka: 3386
Poslato: 20.07.2009 u 00:51 | IP Prijavljen Citiraj Cira

Problemi nisu do konekcije nego do Foruma. Nije predvidjeno da naraste toliko. Sajt u ovoj konfiguraciji radi od 2004te godine. Od tada se nije pojavila nova verzija software za sajt koja bi mi omogucila da lako prebacim ceo sajt na na MySql ili MSSql server. Baza u Accessu je narasla na preko 250 MB i zato sajt radi kako radi.

Sam da izmisljam toplu vodu i pisem skripte za konveziju na neki mozda PHP forum - nemam vremena.

50% je verovatnoca da bi prebacivanje na novi server resilo probleme. 100% da ne bi.

It's nice to be important but it's more important to be nice.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Cira's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Cira Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Cira Poseti Cira's Homepage

KlincaVR
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 16.12.2008
National Flag of Srbija Srbija, Vranje
Poruka: 473
Poslato: 20.07.2009 u 01:07 | IP Prijavljen Citiraj KlincaVR

Citiraj: Dario
 Samo kada bi malo vise citali,pa tek posle pitali i pisali sajt bi radio savrseno.

Slazem se s Dariom.Ima previse bezpotrebnih tema.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi KlincaVR's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor KlincaVR Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor KlincaVR

Vlada_bgd
Član

Član

Poslato: 20.07.2009 u 01:43 | IP Prijavljen Citiraj Vlada_bgd

Citiraj: coa.

Ja kad pomislim na ovaj problem kliknem Shift i četvorku na tastaturi i sve bude OK

Dobro je dokle god ne klikces ALT+F4

Uzgred za "bezpotrebne teme" postoji moderator i magicna komanda "MERGE" koja bi objedinila teme,ali nije caka u tome vec da forum radi normalno i sa velikim brojem postova i clanova. Pa kako bi onda radili oni forumi koji imaju preko milion clanova? Koliko je tu tek "bezpotrebnih tema"?

Veliki pozdrav Ciri (administratoru) i alal ti vera sto uspevas da ga odrzis u "zivotu". Nisam imao prilike da radim sa WebWiz forumima, ali izgleda da su ovu verziju i sami "tvorci" napustili. Tako da te razumem u svakom pogledu.

Ako pak budes imao vremena ima interesantnih clanaka po internetu o konverzaciji ovog foruma u druge. Cak je par napisano i na njihovom zvanicnom "Support" forumu ali mi je ovaj, na phpBB, najvise zapao za oko:

http://www.phpbb.com/community/viewtopic.php?f=10&t=2337 99

I da dodam da sam ovu temu otvorio iz NAJBOLJE namere, a ne da nekom bodem oci jer znam kako je to ruzno!

Cira
Administrator

Administrator

Član od: 13.01.2003
Poruka: 3386
Poslato: 20.07.2009 u 08:17 | IP Prijavljen Citiraj Cira

Link koji si poslao nisam uspeo da otvorim ni posle registrovanja. Nebitno...

Kao sto rekoh kratak sam sa vremenom. Ako zelis da se okusasa u konverziji mogu da skinem bazu, smanjim je na par stotina poruka i desetak usera pa da sam pokusas.

Ne zaboravi da na sajtu postoje sadrzaji za koje ne postoji konverzija nego samo pisanje skriptova od nule: Baza riba = baza biljaka, Galerija akvarijuma...

To bi neko morao iz pocetka da napise...

It's nice to be important but it's more important to be nice.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Cira's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Cira Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Cira Poseti Cira's Homepage

Vlada_bgd
Član

Član

Poslato: 20.07.2009 u 19:52 | IP Prijavljen Citiraj Vlada_bgd

Razmisljao sam danas o onome sto si rekao za prebacivanje baze i skontao da ne moras da prebacujes celu bazu (biljke, ribice,...) vec samo forum. Da te dve stvari se prvo odvoje pa posle natenane da se ispisuju skriptovi za te baze. Jer predpostavljam da bez problema bi mogao da poteras Apache na tom serveru (ako imas admin access tj. ako vec nije instaliran).

P.S. Nadam se da ce sad linkovi proraditi. Ako ti nije tesko baci mi na mail na koji sam se regovao deo baze (recimo neki od prvih backup-a sa svim modulima i skriptovima) pa cu kad ugrabim malo slobodnog vremena da se "poigram" sa njima.

Converted webwiz 7.9 to phpBB 2.0.10

http://www.phpbb.com/community/viewtopic.php?p=1286663

Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2109 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2