Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 66
Gostiju: 66
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4335
Najnoviji korisnik foruma: Julija Pesic
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Uradi sam
 Akvaristika » Uradi sam
Tema Naslov: moj novi aq od 1680 litara Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 32 « 25 26 27 28 29 30 31 32
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Sivi vuk
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 27.06.2006
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 454
Pol: Muški
Poslato: 14.12.2009 u 18:03 | IP Prijavljen Citiraj Sivi vuk

evo malo da osvezimo temu sa novim informacijama a i slikama naravno. danima sam razmisljao kako da dovedem vodu do aq i naravno kako da uradim odvod. noseci se sa cinjenicom da je kod mene stan totalno zavrsen postaje veliki problem samim tim sto je kupatilo na jednoj strani kuce a aq na drugoj. ali za sve se nadje resenje pa se naslo i za ovo. recimo po podu nisam mogao jer mi je parket postavljen po plafonima gipsani radovi itd..... ali mi smo izasli sa cevima iz kupatila u potkrovlje i prosli smo iznad plafona i onda smo sisli tacno iznad aq, i sada konacno imam vodu do samog aq. . a sto se tice odvoda uzeli smo hilti i izbusili rupu kroz noseci zid, napravili pad naravno i sisli sa cevkom do dna kuce sa spoljne strane naravno. posto je oooggrroman pad, trecinu vode mi, verovali ili ne izvuce za samo 5 minuta, merili smo vreme. imam ventil uz aq koji kada odvrnem voda sama pocinje da izlazi a kad zavrnem ona naravno odma staje. samo sto mi se sada vidi jedna cev za odvod koja mora da bude konstantno potopljena u vodi, ali i nju cemo da sakrijemo nekim biljem ili panjem i sve ce to da bude ok. konacno dovod i odvod su zavrseni a cevi i creva i ostale zezalice su proslost.

Sivi vuk
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 14.12.2009 u 18:13 | IP Prijavljen Citiraj Sivi vuk

Sivi vuk
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 14.12.2009 u 18:15 | IP Prijavljen Citiraj Sivi vuk

Sivi vuk
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 14.12.2009 u 18:16 | IP Prijavljen Citiraj Sivi vuk

Sivi vuk
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 14.12.2009 u 18:19 | IP Prijavljen Citiraj Sivi vuk

Zlatko3008
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 18.03.2008
National Flag of Srbija Srbija, Loznica
Poruka: 559
Poslato: 14.12.2009 u 18:28 | IP Prijavljen Citiraj Zlatko3008

na zadnjoj slici se vidi odvod ali ne kapiram kako voda krece u te cevi iz aq,ako imas par slika gde se nalazi ulazak vode u odvodnu cev?

Bradonja
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 29.01.2006
National Flag of Srbija Srbija, Zemun
Poruka: 402
Poslato: 15.12.2009 u 08:50 | IP Prijavljen Citiraj Bradonja

Na toliku litrazu odvod i dovod vode jeste jedino pravo resenje (lako je posle bitke biti general, ali cudi me da taj problem nisi resio pre pravljenja tolike grdosije), no dobro - bitno je da ti je posao sad  u velikoj meri olaksan.
Nego, nikako da te pitam sta je sa diskusima? Bio je oglas nedavno da ih prodajes.....

n.ekv
Zaslužni član

Zaslužni član
Končasta alga i papagajoljubac

Član od: 05.12.2003
National Flag of Srbija Srbija, Barajevo - Veliki Borak
Poruka: 1185
Poslato: 15.12.2009 u 10:48 | IP Prijavljen Citiraj n.ekv

Ne kuzim bas ovaj odvod kako je resen.... Ali mi cudno da si to napravio tako da odvrnes slavinu, pa onda voda istece, pa tek onda dolivas vodu.... to je trebalo da resis drugacije.... Da se voda odliva sama samo kada ukljucis dovod sveze vode. No, ni dalje nisam siguran da sam dobro razumeo.

Jovan85
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 20.12.2008
Poruka: 418
Poslato: 15.12.2009 u 16:31 | IP Prijavljen Citiraj Jovan85

Ja ako sam dobro razumeo, ovo oko odvoda, on kada zavrne ventil, voda ostaje u cevi jer se stvara vakuum i upravo ta voda je pri sledecem odvodu vode pogonska sila koja povlaci vodu iz akvarijuma... uprosceno, on ima non stop vodu u cevi kada je zavrnut ventil, kada ga opet otvori, ta voda usled svog islaska van cevi (sa spoljasnje strane kuce) povlaci vodu iz akvariju do sledeceg zatvranja....

Jedino sto me slodino zaprepascuje se to sto je izlazna cev sa spoljasnje strane kuce, iz prostog razloga sto dolazi hladna zima i voda ce se zalediti, bice neupotrebljivo, jos plus postoji mogucnos da pukne cev zbog sirenja leda pod vakumom... Jesi li predvideo ovo Sivi vuce???

Rogus
Administrator

Administrator

Član od: 15.10.2003
Poruka: 3443
Poslato: 15.12.2009 u 18:19 | IP Prijavljen Citiraj Rogus

Dovod je korektan, ali odvod je čini mi se druga priča.

Ne kontam onu izuvijanciju sa crevcetom za vazduh koje prati vrlo problematično izvedenu odvodnu granu. Zašto si koristio kanalizacioni materijal za odvod? A ako i jesi zašto nisi bar do ventila uradio sa plastičnim vodovodnim crevima? Ovako imaš deo instalacije pod određenim pritiskom, a selotejp je selotejp.

Meni je noćas, posle 1.5 godinu od postavljanja i nekih jučerašnjih cimanja, prokapao deo nesigurne instalacije na morskom i na svu sreću slivalo se u sump. Popravio sam za 5 minuta, ali zameniću sve prvom prilikom.

5 minuta za 1/3 vode! Odmah bih zamenio sive cevi, pa makar i gumenim crevom sa šelnom na zelenom ventilu.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Rogus's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Rogus Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Rogus

Zlatko3008
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 15.12.2009 u 18:56 | IP Prijavljen Citiraj Zlatko3008

sivi vuce dobro sva pitanja iscitaj i ako uspes daj dobre odgovore
svi smo u nedoumici a tebe nema pa nema

Sivi vuk
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 15.12.2009 u 19:03 | IP Prijavljen Citiraj Sivi vuk

pozdrav svima, posto sam ja sada stigao sa posla a jutros otisao u 7 sati necete se ljutiti sto nisam ranije odgovorio na vasa pitanja. evo ovako, jovan85 je najbolje razumeo sto se tice pogona vode. da nebi ponavljao njegove reci procitajte sa njegovog teksta i to je to, uglavnom kada ja god odvrnem ventil voda sama krece i to silovito, strasno, o tome sam vec napisao a kada ga zavrnem voda automacki staje i ostaje u cevi. a sto se tice ostalih stvari koje vam nisu jasne sada cemo da razjasnimo. zlatko, postoji cev koja stoji uvek u aq i u njoj je uvek voda, a to je ova cev na zadnjoj slici. i da budem iskren to mi se jedino nesvidja, ali sakricu to sa biljem nesekiram se. bradonja, diskusi su skoro rasprodati. a razlog je to sto je svima vama jasno da diskuse jako tesko drzati onako kako treba sa podlogom, biljem i ostalim, stanovnicima a i zbog temparature mi se pola bilja unistilo cim sam spustio temparaturu bilje se pocelo povracati, menjacu ih sa skalarima. a sto se tice onog predlogha sto si dao za odliv, nemam mogucnosti za to. da ti sada nepricam u tancine ali kod mene je malo aq specifican. n.ekv isto je to nije mi problem da odvrnem ventil i sacekam plafon 3-4 minute i onda da dospem svezu i to je, to a mnogo je jednostavnije za napraviti ovaj fazon. jovane, dodjoh i do tebe uhhh, zezam se naravno, nemoze nikako voda da smrzne. pa o tome sam prvo razmisljao, prvo voda neostaje u tom delu cevi jer ima malo crevce za vazduh odmah cim se izadje iz aq sa cevkom, i to pomaze da voda izadje iz cevi, kapiras? roguse, selotejp tu nema skoro pa nikakvu funkciju. on tu sluzi samo da malo crevce koje si pomenuo pridrzava iznad cevi naravno da voda nebi krenula tim putem. a sto se tice crevca, pa jednostavno, upravo ono zavrsava to (mozda kobno) praznjenje vode iz cevi posle izlevanja vode iz aq. a sto se tice odvodne cevi, tu nema aman bas nikakvog pritiska. ventil je taj koji drzi neki deo pritiska, ali je taj ventil extra kvaliteta. kada ti kazem da je taj ventil 500 dinara sve ti je jasno. a na spojevima ovih sivi cevi je topljena plastika koja se nanosila sa specijalnim pistoljem za plastiku, i na tim mestima je tri puta jaca nego na fabrickom spoju. ljudi to je to mislim da sam vam objasnio nejasne stvari a vi ako nije nesto jasno pitajte, tu smo da jedni drugima pomazemo odgovorima pozzzzzz...

Sivi vuk
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 15.12.2009 u 19:14 | IP Prijavljen Citiraj Sivi vuk

i jos nesto sto sam zaboravio da napisem je da je sve ovo dobro dobro prostudirano a tek onda sprovedeno u delo tako da je sve ovo sigurno i nema nikakvih negativnih iznenadjenja. sve ovo smo radili ja i moj surak koji je inace iz novog sada dosao zbog ovoga i po profesiji je vodoinstalater koji je moju kucu, sto se tice vode svu razveo. tako da.... . i jos jednom, VODA JE U CEVIMA SAMO KADA SE ISPUSTA IZ AQ I NIKADA VISE.....

Zlatko3008
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 15.12.2009 u 19:31 | IP Prijavljen Citiraj Zlatko3008

meni opet nije jasno kako voda krece iz aq kada ti odvrnes ventil ako kazes da voda u cevima nije nikada,ako vode u cevima nema onda ne postoji ni vakum koji ce tu vodu poterati?
imas li koju sliku jer slika je 1000reci

Skok na forum Ukupno strana: 32 « 25 26 27 28 29 30 31 32

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2354 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2