Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 53
Gostiju: 53
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4334
Najnoviji korisnik foruma: AnitaT
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Biljke
 Akvaristika » Biljke
Tema Naslov: Zanimljivosti Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 3 1 2 3
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
_Zli_
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 10.02.2009
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 130
Pol: Muški
Poslato: 20.05.2009 u 19:12 | IP Prijavljen Citiraj _Zli_

Sta vi mislite koliko glasna muzika utice na ponasanje ribica u akvarijumu. Recimo koliko utice teska metalurigija tipa Pantera, Metallica i tako to, a koliko tipa Mocart, Chajkovski ili pak Vivaldi.

Znate za onu pricu da bilje raste bolje uz Mocarta. Ja jos uvek ne verujem u to ali morao sam probam i to sam ucinio sa lotusom...
Lotus je blejao u akvarijumu recimo 2 mesca i jedva da je nesto izalazilo iz krtole, onda sam resio da ga prebacim u teglu da bude u totalno mirnoj vodi. Nije bilo prevelike razlike a onda mi je palo na pamet da pustam Mocarta i u rekordnom roku izrastao je toliko da je tegla premala.
Glupo zvuci ali jednostavno se to desilo...naravno vrlo je verovatno da je slucajnost.
Odlutah od teme...

Uglavnom...da rezimiramo...sta vi mislite koliko muzika utice na ponasanje ribica i da li uopste utice?

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi _Zli_'s Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor _Zli_ Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor _Zli_

Haracin
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 10.07.2008
Poruka: 1581
Poslato: 20.05.2009 u 19:54 | IP Prijavljen Citiraj Haracin

Mislim da utice,glasna muzika je losa za ribe,ne mogu nista da tvrdim ali sam citao o tome...

Stevo.er
Zaslužni član

Zaslužni član
teta Saveta :)

Član od: 11.03.2008
National Flag of Srbija Srbija, Vrbas
Poruka: 2275
Poslato: 20.05.2009 u 19:55 | IP Prijavljen Citiraj Stevo.er

procitaj ovo http://www.akvaristika.org/forum/forum_posts.asp?TID=12868&a mp;KW=mocart  tema je slicna tvojoj

licno ne primecujem da mojim ribama nesto smeta muzika, zvucnik mi je na 20 cm od akvarijuma i bas sam obratio paznju na njihovo ponasanje kada pustim glasnu muziku. ponasaju se isto...

_Zli_
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 20.05.2009 u 20:20 | IP Prijavljen Citiraj _Zli_

Pazi ja sa ribicama i Mocartom nisam probao...ali lotus je toliko porastao kada sam poceo da pustam Mocarta da je to strasno. Iskreno nisam siguran da mogu da uticnu na sam rast ribica ali kontam da mogu da se osecaju prijatnije...recimo tako,a samim tim su zivahnije i bolje se hrane i samim tim rastu brze i zdravije su.

Ajde da stavim slike lotusa. Cisto da se vidi o cemu pricam.

Click on image to open in new window

Ovo je momenat kada sam ga stavio...i tako je ostao bez napredovanja dosta dugo...

A sada posle relativno kratke terapije Mocartom i druge klasicne muzike...

Click on image to open in new window

Vidite zvucnik na rubu...:)

Ne znam za vas ali ja mislim da se ova bilja veoma prijatno oseca...:)

Sada razmisljam dal da je vracam ili da cekam jos malo. :)

Ako zaista utice na bilje...u sta ja jos uvek ne verujem bez obzira na dokaze koji su prikazani iznad...onda sigurno mora uticati i na ribe. Ako je tako...:)...jedan zvucnik na jednu stranu akvarijuma drugi na drugu, pa da pocnemo sa terapijom...recimo za pocetak 4 godisnja doba od Vivaldija dnevno je oke...:) :) :)

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi _Zli_'s Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor _Zli_ Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor _Zli_

Zola UE
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 19.02.2009
National Flag of Srbija Srbija, Užice
Poruka: 126
Poslato: 20.05.2009 u 21:50 | IP Prijavljen Citiraj Zola UE

Ja sam ubedjen da klasika pozitivno deluje na ziva bica!!!

Svaka cast na ovom eksperimentu kojim si to i dokazao

Sa druge strane mislim da preterano glasna muzika neprija bas ni biljkama, ni ribama. Kad vec imas sve uslove za to, eksperimentisi i dalje pa probaj malo da pustas metal ovoj biljcici, pa i glasno klasiku, i naravno obavestavaj nas sta se desava.

Fenomenalno je to cega si se setio da dokazes, samo napred i ocekujemo nove izvestaje uskoro...

_Zli_
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 20.05.2009 u 22:19 | IP Prijavljen Citiraj _Zli_

Pazi bez obzira sto mi se to desavalo pred ocima jos uvek sam dosta skeptican povodom toga. Previse varijabli se treba uzeti u obzir. Ko zna mozda joj je jednostavno gotivno u tegli. Ali mislim da cu uzeti jos neku biljku i odraditi isti tretman pa da vidimo sta ce se desiti. :)

Inace moja preporuka...Wolfgang Amadeus Mozart - Requiem

Time sam je najvise kljukao...

Hehe a pocelo je tako sto me zanimalo kako utice na ribe...kad ono zavrsi se na biljnom eksperimentu... :)

Bosemani
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 06.12.2007
National Flag of Srbija Srbija, Smederevo
Poruka: 152
Poslato: 20.05.2009 u 22:30 | IP Prijavljen Citiraj Bosemani

ja ionako imam muke bas sa lotusom[otvorio sam temu pre mesec dana] i taman kad je krenuo poceli da ga jedu tako da od veceras slusa muziku i ja sa njim pa da vidimo sta ce da bude
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Bosemani's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Bosemani Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Bosemani

Stevo.er
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 21.05.2009 u 00:02 | IP Prijavljen Citiraj Stevo.er

mislim da mu je tegla odgovarala zato sto je dobijao vise svetlosti nego u akvarijumu

_Zli_
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 21.05.2009 u 03:22 | IP Prijavljen Citiraj _Zli_

Moguce...ali ne zaboravi da je u takvim uslovima stajala dugo i nista...ali kada sam krenuo sa klasikom zivnula je.

Ne tvrdim da je do klasike...ali avaj...covek se doista zapita zar ne? :)

Darkoni
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 03.07.2008
National Flag of Netherlands Netherlands, Roterdam
Poruka: 218
Poslato: 21.05.2009 u 08:56 | IP Prijavljen Citiraj Darkoni

Sve dolazi u obzir jesi li probao sa hitovima iz 60-tih, samo nemoj da da pustas Karleusu sterilisaces AQ, od njene muzike i bakterije crkavaju.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Darkoni's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Darkoni Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Darkoni

ExVrisak
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 26.01.2009
National Flag of Srbija Srbija, Plandište
Poruka: 638
Poslato: 21.05.2009 u 10:46 | IP Prijavljen Citiraj ExVrisak

UV Karleusa-Resenje za alge i sva ostala ziva bica u aqvarijumu i oko njega. Ubija garantovano,samo je pitanje da li je posle tretmana voda i za pice.

Haracin
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 10.07.2008
Poruka: 1581
Poslato: 21.05.2009 u 12:34 | IP Prijavljen Citiraj Haracin

Stevo,vikni Vrisku za Karleusu!

Ma,ljudi,mozda ima male razlike sa muzikom,ali to ne moze biti nista spektakularno,kao sto Steva rece,verovatno ima u tegli vise svetlosti...

Stevo.er
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 21.05.2009 u 14:17 | IP Prijavljen Citiraj Stevo.er

Jecu Karlecu nemojte da mi dirate! moje ribe je slusaju stalno i nista im ne fali, a ni biljkama.

Blue
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 06.02.2003
National Flag of Srbija Srbija
Poruka: 800
Poslato: 21.05.2009 u 17:38 | IP Prijavljen Citiraj Blue

Hm, zasto li onda u pogonima za uzgoj raznih biljnih vrsta ne pustaju Mocarta, to je barem jeftino... Verovatno zato sto nema efekta ili je toliko beznacajan da se moze zanemariti!
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Blue's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Blue Poseti Blue's Homepage

Skok na forum Ukupno strana: 3 1 2 3

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2344 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2