Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 69
Gostiju: 69
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4341
Najnoviji korisnik foruma: Ljupco mk
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Bolesti riba
 Akvaristika » Bolesti riba
Tema Naslov: Problem Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
daca1
Novi član

Novi član

Član od: 12.05.2004
National Flag of Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina, Brčko
Poruka: 4
Pol: Muški
Poslato: 13.05.2004 u 09:26 | IP Prijavljen Citiraj daca1

Prije par dana promjenio sam akvarij

Umjesto starog akavarija sa unutrasnjim filterom sa difuzorom na zrak koji sam imao oko godinu dana bez nekih problema postavio sam akvari sa spoljasnjim filterom isa kombinacijom perlon vata aktivni ugalj i spuzva.

problem se javio juce uginula su mi dva skalara tome je prethodila dezonrjenisanosti neprirodno ponasanje. Imam problem i kod ribica koju ja od milja zovem ROBIJAS (crno bijele pruge ). Djeluju mi nezainteresovano stalno dube na glavi i ima crvenu flaku na glavi oko usta.

Dali mi neko moze pomoci

HVALA!!!!

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi daca1's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor daca1

Vanja
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 30.01.2004
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 153
Poslato: 13.05.2004 u 13:10 | IP Prijavljen Citiraj Vanja

Mogu da budu razni razlozi zbog cega je to doslo

• da li si pustio odma ribice u nov akv. ili si sacekao par dana da voda odstoji
  • mozda ti se nisu naselile bakterije u filter
  • kakvu si vodu sipao
  • koliki je akv. i koliko stanovnika ima

Potrazi malo temu o pravljenju filtera i pogledaj ih.

Sigurno postoji jos milion razloga zbog cega je to doslo.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Vanja's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Vanja

Damir
Član

Član

Član od: 24.02.2004
National Flag of Srbija Srbija, Sremska Kamenica
Poruka: 15
Poslato: 13.05.2004 u 13:38 | IP Prijavljen Citiraj Damir

Ako je nov akvarijum i/ili spoljni filter, možda je problemu u silikonu
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Damir's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Damir

daca1
Novi član

Novi član

Poslato: 13.05.2004 u 16:27 | IP Prijavljen Citiraj daca1

AKVARI JE NOV !!! ZALJEPLJEN JE PRIJE TRI DANA SILIKON NIJE ODSTOJAO KAO NI VODA 

HVALA

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi daca1's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor daca1

mnesa
Član

Član

Član od: 09.03.2004
National Flag of Srbija Srbija, Zemun
Poruka: 17
Poslato: 13.05.2004 u 16:34 | IP Prijavljen Citiraj mnesa

Koliko je dana odstojala voda? Da li si sipao nesto od preparata za pripremu vode?

Ukoliko ti voda nije uopste odstojala, niti si je tretirao nekim hemijskih sredstvom, onda je gotovo sigurno uzrok problema voda.

Buca
Gost

Gost

Član od: 21.08.2003
National Flag of Srbija Srbija, Novi Beograd
Poruka: 998
Poslato: 13.05.2004 u 17:47 | IP Prijavljen Citiraj Buca

Prvo jesi oprao akvarij solnom kiselinom pa vodom, pre punjenja.

Drugo, koliko si vec formirane vode iz starog akvariuma preneo u novi.

Trece da li si hemijski i bakterioloski tretirao novu vodu koju si sipao u novi akvarium.

Cetvrto koliko je voda odstojala dana u novom akvariumu.

Peto koji su parametri vode; pH, kH bile u akvariumu u kom su bile a koja je u novom i da li su bar priblizhno isti.

Ukoliko vecinu ovih stvari nisi odradio, moguce da ti je jasan razlog zbog chega su tvoje ribice dozivele shok prilikom prelaska u nov akvarium.

Brana
Gost

Gost

Član od: 14.04.2003
National Flag of Srbija Srbija
Poruka: 355
Poslato: 13.05.2004 u 19:30 | IP Prijavljen Citiraj Brana

AKVARI JE NOV !!! ZALJEPLJEN JE PRIJE TRI DANA SILIKON NIJE ODSTOJAO KAO NI VODA 

HVALA

Nemoj da se ljutis na ljude, samo pokusavaju da ti pomognu a ako gresim onda izvini. Tako sam shvatio zbog velikih slova

Sto se tice akvarijuma, prvo punjenje je uvek bez ribica biljaka i svega ostalog, jer se hvata bela skrama po svim objektima u akv. To je neka materija koju ispusta silikon i skodi biljkama a narocito ribicama.

Akv. mora da odstoji 7 dana, a nakon toga ponovo promenis svu vodu i dalje sve normalno.

Ostavljas ponovo da odstoji voda idt...

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Brana's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Brana

moj_akvarijum
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 21.11.2003
National Flag of Srbija Srbija, Sremska Mitrovica
Poruka: 158
Poslato: 13.05.2004 u 21:23 | IP Prijavljen Citiraj moj_akvarijum

Skalari su verovatno doživeli šok zbog vode, a te crno bele ribice koje zpveš robijaš su barbusi (capeota tetrazona), ti sa crvenom flekom su mužijaci!

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi moj_akvarijum's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor moj_akvarijum

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Član od: 31.10.2003
National Flag of Slovenia Slovenia
Poruka: 2375
Poslato: 13.05.2004 u 21:31 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

Pa više smo puta spominjali a i napisali ,da treba nov akvarij ,da se prvo "ulaufa" ili "cikla".A šta to znači?To znači,da reba ,da se u filter medije i u podlogu nasjele korisne bakterije iliti nitrifikacione bakterije.Te se bakterije nasjele same,a takav proces traje oko dve nedelje.Može to da se i ubrza stavljanjem ;recimo SERA Nitrivec ili,da se filter mediji te podloga prenjese iz starog več ulaufanog akvarija.

To je osnovno pravilo.

Ako ti to pravilo nisi poštovao,najverovatnije ti je skalre pogubio višak/nenormalni/ nitrita.

Rješenje za ostale ribe,ako več nije kasno  ,jeste,da ih prebaciš u onaj stari akvarij,a novi neka ti radi i povremeno i u novi akvarij ubacuj hranu ta ribe,kako bi se što pre nasjelile nitrifikacione bakterije.I samo još da napomenem,pre ponovnog stavljanja riba u taj novi,a več ulaufan ,akvarij izmjeri vrijednost NO2 i  poslije mjeri još koje dve nedelje malo češče i biče sve u redu.

Kod novoga akvarija žurba ne valja,zbog žurbe stradaju ribe.

daca1
Novi član

Novi član

Poslato: 14.05.2004 u 08:54 | IP Prijavljen Citiraj daca1

Prvo da se izvinem za velika slova. Nisam htio nikog da uvrijedim pogotovo ne ljude koji mi nesebicno pomazu stoga im se izvinjavam jos jedanput.

Nazalost staru vodu sam prosuo (ostatak) a manju kolicinu sam prenjeo oko 10 L ocigledno da to nije dovoljno bilo. Pored toga postoji problem Silikona on definitivno nije odstojao period koji treba.

Problematicne ribice sam izdvojio Barbusa i Neonkice ostali su mi u akvariu novom Japanski borac Skalar , Blak Moli,  Balon Moli,  Ksife par komada Algari i Cistaci sve skupa oko 15 -ak ribica Dali je za njih gotovo ili ce sa adaptirati?

Imam jos oko 30l vode koja je odstojala oko 5 dana dali nju mogu nasuti u stari akvarij i prebaciti ribice u njega dok se novi ne prilagodi uslovima?!

Sve ovo za mene je Novo

Puno hvala i izvinite jos jedanput!!!

mnesa
Član

Član

Član od: 09.03.2004
National Flag of Srbija Srbija, Zemun
Poruka: 17
Poslato: 14.05.2004 u 10:15 | IP Prijavljen Citiraj mnesa

Kod formiranja akvarijuma najbolje je da određenu količinu vode prespeš iz nekog već formiranog akvarijuma (zdravog) da bi "voda proradila". Po mom mišljenju to je nekih 25-30%. Pored toga dospeš sveže vode (mada ne moraš do vrha) i pustiš da radi filter i raspršivač. Ispred toga naravno postaviš podlogu, pozadinu i šta je već u opticaju. Pustiš akvarijum tako nedelju dana. Ako voda postane bela, ne paničiš već promeniš veću količinu vode i izbistriće se već ona sama od sebe. Posle nedelju dana ubaciš bilje i pustiš još nedelju dana da radi. Tada već naravno postaviš i svetlo. Posle uvoga ubacuješ ribice, stim što bi bilo dobro da prvo ubacis jednu ili više test ribica i pratiš ih par dana. Ako im ništa ne fali, voda je dobra, u suprotnom rešavaj problem. Pored samog testa one će što hranjenjem, što svojim fizičkim potrebama pokrenuti još neke hemijske i bakteriološke procese, pa će se u tvom akvarijumu polako uspostaviti harmonija.

Na taj način za 2 do 3 nedelje imaćeš formiran akvarijum, i nećeš imati pomenutih problema.

Što se tiče silikona, tu nemam dovoljno iskustva, pa se nadam da će već neko drugi da ti da odgovor.

Što se tiče ribica, ukoliko su preživele ovaj početni šok i na njima ne primećuješ neke znake bolesti i izrazitog stresa, možda bi bilo najbolje da ih ostaviš tu gde su, i da menjaš svaki dan manju količinu vode - recimo 20%. Nikako, ali NIKAKO nemoj ih prebacivati u stari akvarijum, ukoliko je jedina voda koju ćeš nasuti u njega tih 30 (odstojalih) litara. Poenta u cikliranju akvarijuma, nije samo da voda odstoji (što je preduslov za otklanjanje hlora), već i formiranje kolonija bakterija (nitrifikacionih) i čitavog niza drugih mikroorganizama.

Vasa4
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 31.03.2004
Poruka: 182
Poslato: 14.05.2004 u 10:27 | IP Prijavljen Citiraj Vasa4

Silikon nije problem ako je odstojao tri dana! on je potpuno suv u roku od 12 do 36 sati zavisno od debljine lepljenog stakla jer naravno silikon kod akvarijuma sa 4mm staklom se sigurno brze susi nego kod 10mm stakla. 

Brana
Gost

Gost

Član od: 14.04.2003
National Flag of Srbija Srbija
Poruka: 355
Poslato: 14.05.2004 u 15:45 | IP Prijavljen Citiraj Brana

Pa ja mislim da i kada je suv silikon u prvom punjenju on ispusta neku materiju koja zabeli vodu a na grejacu i cevciama se hvata ta bela skrama koja filtriranjem nemoze da se odstrani vez delimicnom zamenom vode.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Brana's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Brana

Cira
Administrator

Administrator

Član od: 13.01.2003
Poruka: 3386
Poslato: 14.05.2004 u 16:02 | IP Prijavljen Citiraj Cira

Potpunom promenom vode!

Tj ispiranjem akvarijuma kada voda u njemu stoji dan-dva.

It's nice to be important but it's more important to be nice.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Cira's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Cira Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Cira Poseti Cira's Homepage

Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2383 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2