Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 55
Gostiju: 53
Robota: 2
Članova: 0
Broj članova: 4312
Najnoviji korisnik foruma: JesseVoss
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Ibogi
Forum: Biljke

Poslata: 18.01.2018 u: 10:29

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Autor: Dario
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Vidi zadnju poruku koja je ovo biljka
Autor: Baia82
Forum: Biljke

Poslata: 27.02.2016 u: 17:40

Vidi zadnju poruku Sve se vrača
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 21.02.2016 u: 13:14

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Bolesti riba
 Akvaristika » Bolesti riba
Tema Naslov: Bolest novih akvarijuma! Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
BECHA
Novi član

Novi član

Član od: 03.01.2010
National Flag of Srbija Srbija, Bor
Poruka: 8
Pol: Ženski
Poslato: 04.01.2010 u 23:56 | IP Prijavljen Citiraj BECHA

oh boze...kako ovo sve nisam procala pre nego sto sa i formirala i akvarijum i ubacivala ribice...nije ni cudo sto mi uginule mahom svee  
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi BECHA's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor BECHA

KlincaVR
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 16.12.2008
National Flag of Srbija Srbija, Vranje
Poruka: 473
Pol: Muški
Poslato: 05.01.2010 u 00:49 | IP Prijavljen Citiraj KlincaVR

Ako zelis da nastavis da se bavis ovim hobijem i da budes uspesna u tome,mogas jos dosta toga da procitas i naucis,pa tek onda da to primenis u praksi.Nije akvaristika kao sto neki misle,kugla s vodom i zlatna ribica u njoj.Ima tu dosta toga sto bi trebalo da se nauci i zna da bi se doslo do lepog akvarijuma.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi KlincaVR's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor KlincaVR Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor KlincaVR

BECHA
Novi član

Novi član

Član od: 03.01.2010
National Flag of Srbija Srbija, Bor
Poruka: 8
Pol: Ženski
Poslato: 05.01.2010 u 01:03 | IP Prijavljen Citiraj BECHA

ah znam i jako mi je zao...da sam znala sve ovo ne bih krenula nikak s tolikim neznanjem u sve to...a iskrenoimala sam samo jednu ribicu u kugli i veruj da sam stvarno mislila da je tako jednostavno...napunis akvarijum vodom stavis te sve skalamerije i ribice i to je to...
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi BECHA's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor BECHA

2big
Novi član

Novi član

Član od: 31.01.2010
National Flag of Srbija Srbija
Poruka: 1
Pol: Nije unešeno
Poslato: 31.01.2010 u 22:18 | IP Prijavljen Citiraj 2big

Pozdrav svima.
Vlo verovatno ovo sto cu napisati ne pripada ovde ali ne bih otvarao novu temu jer je akvarijum ipak nov! Isto vazi i za mene u akvaristici. Dakle o cemu se radi. Prijatelj je pre par meseci oformio svoj akvarijum. Izmedju ostalog imao je jednog skalara koji se nije uklapao sa ostalim ribicama (barbusi cini mi se) a to nije znao pa su ga ove napadale. Da bi ga sacuvali u zivotu odlucio sam da i ja sebi napravim akvarijum. Nista veliko ~ 40l. Podloga je kvarcni pesak a odozgo sam stavio sitan sljunak. Sve je dobro oprano tekucom vodom. Biljke su deo vestacke (kupljene u pet centru na NBG) a deo prirodne (ne znam koja vrsta, meni lici na obicnu travu iz dvorista - dugacki tanki listovi). Unutrasnji filter Ataman srednji, taman da lepo stane izmedju podloge i povrsine vode. Grejac 150w. Pumpica za vazduhi obican plavi rasprsivac... to je to od opreme. Akvarijum je formiran pre 15ak dana i sva oprema je aktivno radila u medjuvremenu. Voda koja je sipana u akvarijum prvo je prokuvana pa ostavljena da se ohladi. Ovih 15 dana skalar je ziveu u velikoj tegli, bez zamene vode. Juce je napokon ubacen u akvarijum. I sve je bilo lepo. 24h je proslo i nikakav problem nisam primetio. Zato sam resio da odem do pet centra i kupim jos jednog skalara. Posto je izbor veliki, primetio sam jos neku vrstu ribica koja mi se dopala. Crvene sa belom "prugom" uzduzno po sredini. Zaboravio sam kako se zovu. Prodavac je izgledao sasvim siguran u to da one mogu da budu sa skalarima. Evo slika uz poruku.Click on image to open in new window
Dakle kupim te tri ribice. Donesem kuci, ubacim ih po uputstvu sa kesice... Medjutim onaj domacin se nije bas obradovao. Prvo se sakrio u ugao, zatim se bokom "oslanjao" na dno i na kraju je legao. I to sve u periodu od sat dva vremena. Primetio sam da ove male crvene plivaju oko njega ali ne i da ga napadaju. Drugi skalar se sasvim normalno ponasa. Izvadio sam ga u teglu, "razblazio" akvarijumsku vodu sa 50% odstajale. Lezi i dalje na dnu, samo na momenat otpliva do povrsine pa opet legne. Sve mi se cini da ce uginuti a to me strasno nervira jer je 15 dana ziveo u tegli.
Zato mi treba savet sta bih mogao da uradim (ako nije kasno) ili lekcija sta sam pogresno uradio.

Hvala
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi 2big's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor 2big

Dexi
Novi član

Novi član

Član od: 23.10.2011
National Flag of Crna Gora Crna Gora, Bar
Poruka: 1
Pol: Muški
Poslato: 23.10.2011 u 14:39 | IP Prijavljen Citiraj Dexi

Pozdrav svima!Pocetnik sam i lose sam startovao.Naime-
uginulo mi je vec nekoliko ribica.Black moli
cistac,platika.Mislim da sam uradio sve kako treba.Znam
samo da su se se kod black molija pojavile bijele tackice po
sijelom tijelu i perajima,a tako je sada i kod jedne ribice koja
jos nije uginula.Sta da radim dalje jer nista nisam preduzeo?
Ostalo mi je jos nekoliko ribica u akvarijumu ali se plasim da
ce i one vrlo brzo da uginu.Unaprijed hvala!

Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2

Ako želite da pošaljete odgovor na ovaj niz, uloguj
Ako još niste član foruma, rešenje je registracija

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2188 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2