Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 43
Gostiju: 43
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4333
Najnoviji korisnik foruma: Bobilak
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Ribe - Ciklidi
 Akvaristika » Ribe - Ciklidi
Tema Naslov: Misteriozna mladj ciklida!?POMOC!!! Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
dr.lucky
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 09.04.2004
National Flag of Srbija Srbija, Niš
Poruka: 108
Pol: Muški
Poslato: 10.05.2004 u 14:21 | IP Prijavljen Citiraj dr.lucky

Danas sam kupio u novoj akvaristickoj radnji mladj ciklida. Posto sam pocetnik niti znam koja je vrsta niti sta daj joj radim, ali posto su stajali u tegli bilo mi ih je zao pa ajde da ih spasavam. Prodavac mi je pokazao roditelje i oni su skroz beli sa crvenim ocima malo manji od 10 cm. Apsolutno predivni!!!!!!!

I tako sada imam oko 30 malih ciklida oko 5 mm i potpuno neznam sta da readim. Prodavac mi je rekao da ih drzim na 24 stepeni i da ih hranim susenom cigericom. Medjutim ja sam uzeo i pretvorio je u prah i dodao. Da li je to dobra ideja jer nemam zivu hranu. Pomozite ljudi!!!!!!!

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi dr.lucky's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor dr.lucky

Preki
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 07.01.2004
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 126
Poslato: 10.05.2004 u 16:18 | IP Prijavljen Citiraj Preki

Verovatno su u pitanju mali albino oskari .

Peca
Gost

Gost
Poluautomatski menjač pelena

Član od: 10.10.2003
Poruka: 709
Poslato: 10.05.2004 u 16:49 | IP Prijavljen Citiraj Peca

Teško da su oskari, ako je matični par oko 10 cm. Možda su neki nigrići (naravno albino), ali da ne nagađamo pošalji nam detaljniji opis ili foto.

Koliko su veliki ti mladi? U svakom slučaju ciklidi mogu da se hrane mrvljenom suvom hranom (bilo kojom kvalitetnijom) bez problema.

*EVE*
Član

Član

Član od: 21.02.2003
Poruka: 85
Pol: Ženski
Poslato: 10.05.2004 u 17:05 | IP Prijavljen Citiraj *EVE*

Joj videla sam i ja takve ciklide u Beogradu i prodavali su se pod imenom albino sto apsolutno nema nikakve veze sa vrstom znam samo da oskari nisu,to je 100%,imaju crvene oci i jako lice oblikom glave  i tela l.caeruleusima,i mene jako zanima o kojim ciklidima je rec.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi *EVE*'s Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor *EVE*

Srle
Urednik

Urednik

Član od: 16.01.2003
National Flag of Canada Canada, Vancouver
Poruka: 748
Poslato: 10.05.2004 u 17:54 | IP Prijavljen Citiraj Srle

Mozda su neke albino zebre. Mislim da ih ima Nosonja u svom akvarijumu. Imaju slike u temi "Skadar od Bojana"

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Srle's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Srle Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Srle

Preki
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 07.01.2004
Poruka: 126
Poslato: 10.05.2004 u 18:16 | IP Prijavljen Citiraj Preki

E pa nisam video da je velicina maticnih 10 cm . Nisu oskari 100% . Sorry.

Ovo  srletovo vrlo je verovatno . Al onda nemoj dzigericu tj. nista na bazi mesa i mesnih preradjevina. Nego biljno : spirulina, Sera granugreen, Sera flora, Tetra phyll ili nesto tako.

*EVE*
Član

Član

Poslato: 10.05.2004 u 19:33 | IP Prijavljen Citiraj *EVE*

Ne verujem da su zebre...

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi *EVE*'s Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor *EVE*

moj_akvarijum
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 21.11.2003
National Flag of Srbija Srbija, Sremska Mitrovica
Poruka: 158
Poslato: 10.05.2004 u 21:24 | IP Prijavljen Citiraj moj_akvarijum

kolika im je bila cena? možda to može pomoći za utvrđivanje identiteta nn riba! Ali da nebi nagađali ko su ili šta su im roditelji pitaj prodavca on bi ipak trebao najbolje da zna šta ti je prodao
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi moj_akvarijum's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor moj_akvarijum

dr.lucky
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 10.05.2004 u 21:58 | IP Prijavljen Citiraj dr.lucky

Nije mi valjda prodavac uvalio neku drugu mladj. Videcu vremenom!!! Cena varira od radnje do radnje. U ovoj radnji mali ( oko 2,5 cm ) kostaju 50 dim, dok u drugoj kostaju 250. Veliki su vec prodati pa mi nije rekao cenu. Veliki imaju crvene oci i potpuno su beli to je jedino sto mogu da ovako opisem. Ciklidi su 100% jer imaju takav oblik a koji su stvarno nemam pojma jer ih nisam nasao ni u literaturi a ni na jednom sajtu.

Medjutim mene vise brine kako da ih odgojim. Mladj sam platio 150 din i ima ih oko 50( brojao sam ih  ) i veoma su mali. Mislim da neki imaju zumancanu kesu a neki ne ali su svi iste velicine. Ako znate uslove ( temp. vode i sl. ) za uzgoj odgovorite mi. Mene najvise brine hrana jer nemam zivu hranu. Imam i susenu dzigericu i Tetra phyll pa ne znam da li je ideja sa smrvljenom hranom dobra u njihivom stadijumu

POMOC!!!

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Član od: 31.10.2003
National Flag of Slovenia Slovenia
Poruka: 2375
Poslato: 10.05.2004 u 22:28 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

Pa imaš pravo,može biti bilo šta od ciklida.

A što se ishrane tiče ja bih ti preporučio SERA mikropan,ta kasnije SERA Cyclops,.Što se vode tiče,temperaturu bi ja stavio na 25 stepeni,te redovito mjerio NO2.

A džigericu i ostalo,nemoj to davati ribama.

I kad ti poraste slačeš slike pa čemo poslije znati šta to bih.

Ciklid pozdrav !

*EVE*
Član

Član

Poslato: 10.05.2004 u 22:38 | IP Prijavljen Citiraj *EVE*

Mislim da sam nasla o cemu je rec.Pripada Mbunama,dakle Malawi ciklid,a zove se snow white zebra,evo i adrese slike http://www.aquariumfish.net/images_01/zebra_snow_white.jpg

Bas me zanima da li sam u pravu ,pogledaj i uporedi.Izvinjenje za Srleta:)

Nosonja
Član

Član

Član od: 12.01.2004
National Flag of Srbija Srbija, Južni Dorćol
Poruka: 79
Poslato: 10.05.2004 u 22:56 | IP Prijavljen Citiraj Nosonja

MA albino zebra 99,9999% , u svakom slucaju ako vecina prezivi bice guzve u aq :)
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Nosonja's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Nosonja

Srle
Urednik

Urednik

Član od: 16.01.2003
National Flag of Canada Canada, Vancouver
Poruka: 748
Poslato: 10.05.2004 u 23:02 | IP Prijavljen Citiraj Srle

Citiraj: *EVE*

Mislim da sam nasla o cemu je rec.Pripada Mbunama,dakle Malawi ciklid,a zove se snow white zebra,evo i adrese slike http://www.aquariumfish.net/images_01/zebra_snow_white.jpg

Bas me zanima da li sam u pravu ,pogledaj i uporedi.Izvinjenje za Srleta:)

Ma sve je u redu EVE. Pogledao sam link. Na tu vrstu sam i mislio, samo ne znam strucni naziv.

dr.lucky ja mladj ciklida hranim mrvljenim Tetra discus-om i Mrvljenim tetra cichlid-om (obavezno natopljenom u vodi). Sada kad su vec malo odrasli 1,5Cm jedu i Tetra phyll koji nisu hteli da uzimaju kao tek proplivala ribe. Probaj da ih slikas (mada su jos mali da bi moglo sigurno da se utvrdi) ili dodji nekako do slika njihovih roditelja pa posalji. To ce resiti problem.

Pogledaj sliku sto je EVE poslala, jel to to?

Pozdrav!

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Srle's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Srle Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Srle

dr.lucky
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 10.05.2004 u 23:58 | IP Prijavljen Citiraj dr.lucky

Misterija je resena. Slika koju je poslala Eve je identicna sa likom roditelja tako da imam male snow wight zebre.

Hvala puno na informacijama vezanim za odgoj mladji. Poslusacu vas i obavestiti kako mladj napreduje.

Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2344 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2