Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 58
Gostiju: 58
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4332
Najnoviji korisnik foruma: Snehashah456
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Vidi zadnju poruku koja je ovo biljka
Autor: Baia82
Forum: Biljke

Poslata: 27.02.2016 u: 17:40

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Biljke
 Akvaristika » Biljke
Tema Naslov: Podloga dna!! Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum  
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Markooo'96
Član

Član

Član od: 11.04.2009
National Flag of Srbija Srbija, Novi Banovci
Poruka: 64
Pol: Muški
Poslato: 12.04.2009 u 22:07 | IP Prijavljen Citiraj Markooo'96

Ljudi zelim da pocnem da sadim prave biljke u moj akv,ali posto ja imam kvarcni pesak cuo sam da se onda zemlja i sta vec moze zamotati u znsku svilen carapu i tako ce biljke biti bezbedne pa me zanima sta vi mislite????

IgorSanja
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 01.01.2009
National Flag of Srbija Srbija, Jakovo
Poruka: 155
Poslato: 12.04.2009 u 22:23 | IP Prijavljen Citiraj IgorSanja

auuu bre mare samo tvoje teme nicu ovde....bolje bi bilo da si podlogu za biljke tj.zemlju i druge stvari stavio pre formiranja aq..to je bila i moja greska ali staces zaleteo sam se.. moja podloga se sastoji od sitnih kamencica i skoro sam stavljao glinene kuglice pored korena svih biljaka,a i koristim neki preparat za rast biljaka i veoma sam zadovoljan.. vidi sta ti odgovara i razmisli kakve bi biljke voleo da imas.za pocetak zasadi neke manje zahtevne.,uostalom vidi sta ce ti reci jos neko od iskusnijih clanova sajta...poozzzz

KlincaVR
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 16.12.2008
National Flag of Srbija Srbija, Vranje
Poruka: 473
Poslato: 12.04.2009 u 23:50 | IP Prijavljen Citiraj KlincaVR

Imas dosta tema ovde na forumu,vezanjih za podlogu,prelistaj malo sajt i saznaces sve sto se tice podloge.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi KlincaVR's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor KlincaVR Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor KlincaVR

Nebojsa.85
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 17.10.2008
National Flag of Srbija Srbija, Ko ce ga znati :)
Poruka: 619
Poslato: 13.04.2009 u 00:03 | IP Prijavljen Citiraj Nebojsa.85

ako ces prihranu dodavati preko lista, tj utecnom stanju, onda nemora da ti bude hranjiva podloga!!!! ja imam samo pesak i kvarne kamencice granulacije 1-3mm, od prihrane rokam easy carbo, pro fito, KNO3,H2PO4,K2SO4..... +co2+jako svetlo!!! e sad ako ti hoces malo bilja, tj dekoracije radi, nemoras imati hranjivu podlogu, ubaci ne zahtevne vrste, anubije, mikroskorume, mogu i kripte,al im stavljaj kuglice gline ili kuglice od zemlje za cvece pored korenja... limun,hrast, mahovine,ricija...itd 
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Nebojsa.85's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Nebojsa.85

ExVrisak
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 26.01.2009
National Flag of Srbija Srbija, Plandište
Poruka: 638
Poslato: 13.04.2009 u 01:19 | IP Prijavljen Citiraj ExVrisak

Ovako,da ti cika Sale kaze ,lepo izvadis sve napolje,pa stavis neku bolju zemlju za cvece da bude napred oko 2,5 cm, a pozadi malo vise. Sa tom  zemljom ubaci i malo treseta jer ce on vremenom podici temperaturu podloge pa ce ova biti toplija od vode za oko 2 stepena kao u prirodi sto biljkama prija.bilo bi dobro i ja to ne bih preskocio,da stavis i kuglice gline,najbolje one skolske,pa preko toga 2-3cm kvarcnog peska granulacije od 1 do 3 mm.Ne sitniji,ali ne ni krupniji i ne neki recni dunavac ili tako nesto jer ce ti se tako istaloziti da ce vremenom poceti da ti ostecuje koren biljke i onda ,Pesak koji sam ti rekao da stavis je dobar jer obezbedjuje idealnu cirkulaciju vode kroz podlogu sto znaci da biljke dobijaju dodatnu prihranu jer voda sa sobom nosi i talog koji dopire do korena.Preko mozes staviti neke kamencice ,dekoracije radi ali nemoj preterivati. Jedna napomena...Nemoj zemlju stavljati skroz do stakla,jer u kontaktu sa suncem moze da ti napravi probleme. Takva podloga treba da odradi jedno mesec dana,mozda i manje,da bi bila zdrava i za ribe jer oslobadja puno toga,pa i vece kolicine CO2 koji u toj koncetraciji moze biti za njih smrtonosan. Ako sam ista pogresio,a mislim da nisam neka me neko ispravi.

Nebojsa.85
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 17.10.2008
National Flag of Srbija Srbija, Ko ce ga znati :)
Poruka: 619
Poslato: 13.04.2009 u 01:27 | IP Prijavljen Citiraj Nebojsa.85

Citiraj: ExVrisak
Ovako,da ti cika Sale kaze ,lepo izvadis sve napolje,pa stavis neku bolju zemlju za cvece da bude napred oko 2,5 cm, a pozadi malo vise. Sa tom  zemljom ubaci i malo treseta jer ce on vremenom podici temperaturu podloge pa ce ova biti toplija od vode za oko 2 stepena kao u prirodi sto biljkama prija.bilo bi dobro i ja to ne bih preskocio,da stavis i kuglice gline,najbolje one skolske,pa preko toga 2-3cm kvarcnog peska granulacije od 1 do 3 mm.Ne sitniji,ali ne ni krupniji i ne neki recni dunavac ili tako nesto jer ce ti se tako istaloziti da ce vremenom poceti da ti ostecuje koren biljke i onda ,Pesak koji sam ti rekao da stavis je dobar jer obezbedjuje idealnu cirkulaciju vode kroz podlogu sto znaci da biljke dobijaju dodatnu prihranu jer voda sa sobom nosi i talog koji dopire do korena.Preko mozes staviti neke kamencice ,dekoracije radi ali nemoj preterivati. Jedna napomena...Nemoj zemlju stavljati skroz do stakla,jer u kontaktu sa suncem moze da ti napravi probleme. Takva podloga treba da odradi jedno mesec dana,mozda i manje,da bi bila zdrava i za ribe jer oslobadja puno toga,pa i vece kolicine CO2 koji u toj koncetraciji moze biti za njih smrtonosan. Ako sam ista pogresio,a mislim da nisam neka me neko ispravi.

to bi bilo najbolje,al to zahteva vadjenje podloge i svega!muke! al tacno je sve sto si reko-to bi bilo naj bolje
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Nebojsa.85's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Nebojsa.85

KlincaVR
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 13.04.2009 u 01:30 | IP Prijavljen Citiraj KlincaVR

Citiraj: ExVrisak
Ovako,da ti cika Sale kaze ,lepo izvadis sve napolje,pa stavis neku bolju zemlju za cvece da bude napred oko 2,5 cm, a pozadi malo vise. Sa tom zemljom ubaci i malo treseta jer ce on vremenom podici temperaturu podloge pa ce ova biti toplija od vode za oko 2 stepena kao u prirodi sto biljkama prija.bilo bi dobro i ja to ne bih preskocio,da stavis i kuglice gline,najbolje one skolske,pa preko toga 2-3cm kvarcnog peska granulacije od 1 do 3 mm.Ne sitniji,ali ne ni krupniji i ne neki recni dunavac ili tako nesto jer ce ti se tako istaloziti da ce vremenom poceti da ti ostecuje koren biljke i onda ,Pesak koji sam ti rekao da stavis je dobar jer obezbedjuje idealnu cirkulaciju vode kroz podlogu sto znaci da biljke dobijaju dodatnu prihranu jer voda sa sobom nosi i talog koji dopire do korena.Preko mozes staviti neke kamencice ,dekoracije radi ali nemoj preterivati. Jedna napomena...Nemoj zemlju stavljati skroz do stakla,jer u kontaktu sa suncem moze da ti napravi probleme. Takva podloga treba da odradi jedno mesec dana,mozda i manje,da bi bila zdrava i za ribe jer oslobadja puno toga,pa i vece kolicine CO2 koji u toj koncetraciji moze biti za njih smrtonosan. Ako sam ista pogresio,a mislim da nisam neka me neko ispravi.

Aa,primecuje se da si postao clan biljnog foruma
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi KlincaVR's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor KlincaVR Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor KlincaVR

ExVrisak
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 13.04.2009 u 01:36 | IP Prijavljen Citiraj ExVrisak

Nebojsa.85
Sta ima da vadi,lopatu peska i saku ribica,da ne racunam dvorce i vesacke biljke,koje sam i ja koristio nekad zbog klinca ali sam ih izvadio.Ako hoce biljkebolje je da to odradi jednom kako treba pa da je miran.Meni nije imao ko da kaze pa sam se patio. Dobro je sto je mlad,ali ga to sve zanima.I treba da pita,a ja cu mu reci ono sto mislim da je najbolje. Hej,pusti mi Mail adresu preko PP pa cu ti poslati sutra sa Gmail-a Slike nekih mojih ribica i granu vrbe koju sam pripremio.

ExVrisak
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 13.04.2009 u 01:42 | IP Prijavljen Citiraj ExVrisak

KlincaVR.

Volim ja biljke ali sam ih tesko nalazio,a i drzao sam Japanke,sarane pa sam malo to zapostavio...Malo vise. Ali sad pravim jedan aqvarijum pa obnavljam gradivo .Sutra idem po staklo,nasao sam lepu granu,neke oblutke... Videce se na forumu. POZ

KlincaVR
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 13.04.2009 u 01:45 | IP Prijavljen Citiraj KlincaVR

Samo napred

Haracin
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 10.07.2008
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 1581
Poslato: 13.04.2009 u 08:08 | IP Prijavljen Citiraj Haracin

Marko,zavisi koje biljke hoces...Postoje biljke kojima hranljiva podloga nije potrebna,a postoje biljke koje bi mogle da rastu ako im pored korena ubacujes kuglice gline...Tako da,prvo reci koje biljke bi sadio,da za dzabe ne vadis sve...

Skok na forum  

Ako želite da pošaljete odgovor na ovaj niz, uloguj
Ako još niste član foruma, rešenje je registracija

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2363 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2