Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 76
Gostiju: 76
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4335
Najnoviji korisnik foruma: Julija Pesic
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Biljke
 Akvaristika » Biljke
Tema Naslov: Problem sa algama Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 5 1 2 3 4 5
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Ilija 92
Član

Član

Član od: 27.01.2009
National Flag of Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina, Brčko
Poruka: 33
Pol: Muški
Poslato: 10.04.2009 u 19:52 | IP Prijavljen Citiraj Ilija 92

Imam od opreme sljedece:filter mi je spoljasnji sa bio materijalom ukljucujem ga povremeno,rasvijeta je nenka od 15w nisam mogao naci vecu,podloga mi je doljni sloj super mineral a gornji tresetni pijesak,akvarijum je osvijetljen 10-12 sati,ne dubrim neznam nacin ni cim se dubri mezeteli mi dati primjer?Bilje se teko moze naci ovdje je najveci problem za njega rekao sam ti koju biljku imam,imam jos plivajuce bilje za skrivanje mladi!
To je to!
Ako nesto nisam rekao pitajte me!

Blue
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 06.02.2003
National Flag of Srbija Srbija
Poruka: 800
Poslato: 10.04.2009 u 20:01 | IP Prijavljen Citiraj Blue

Citiraj: Haracin
...Ne trebaju da se koriste sijalice...

Nego? Ventilatori??!!
Pretpostavljam da si mislio na obicne sijalice, sa volframovom niti. Nemoj da zbunjujes narod...

Citiraj: Ilija 92
Stevo ja ipak odrzavam svoj akvarijum i brinem se koliko mogu i sto mogu!
Samo ti mogu reci ja koje lijekove imam i preparate ti sigurno neces nikada ni vidjeti.....samo ti mogu to reci...nemoj da se tu sada nades uvrijedeno

Ilija, ovakvim komentarima stvarno nije mesto na forumu, pa te molim, nemoj vise da ih koristis. Vecina ljudi koji ucestvuju u diskusiji zapravo hoce da pomognu. Neko i mlati praznu slamu, al' takve postove mozes jednostavno da ignorises.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Blue's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Blue Poseti Blue's Homepage

Stevo.er
Zaslužni član

Zaslužni član
teta Saveta :)

Član od: 11.03.2008
National Flag of Srbija Srbija, Vrbas
Poruka: 2275
Poslato: 10.04.2009 u 20:06 | IP Prijavljen Citiraj Stevo.er

Imam od opreme sljedece:filter mi je spoljasnji sa bio materijalom ukljucujem ga povremeno,rasvijeta je nenka od 15w nisam mogao naci vecu,podloga mi je doljni sloj super mineral a gornji tresetni pijesak,akvarijum je osvijetljen 10-12 sati,ne dubrim neznam nacin ni cim se dubri mezeteli mi dati primjer?Bilje se teko moze naci ovdje je najveci problem za njega rekao sam ti koju biljku imam,imam jos plivajuce bilje za skrivanje mladi!
To je to!

rekao si i vise nego sto je potrebno sad si pobio onu recenicu da o svojim ribicama brines. strpati 200 riba u 70l pa jos filter koristiti samo povremeno. stvarno si kralj. toliko od mene.

Haracin
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 10.07.2008
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 1581
Poslato: 10.04.2009 u 21:07 | IP Prijavljen Citiraj Haracin

Citiraj: Stevo.er

To je to!

rekao si i vise nego sto je potrebno sad si pobio onu recenicu da o svojim ribicama brines. strpati 200 riba u 70l pa jos filter koristiti samo povremeno. stvarno si kralj. toliko od mene.

Steva je potpuno u pravu.Filter koristiti povremeno!Stvarno je cudno sto su ti one zive uopste...
A,najcudnije od svega sto si kao problem naveo alge...
Blue,hvala na ispravci!Da ne zbunjujem!

Iskljucujem se i ja iz teme posto nemam vise sta da dodam,a znam da te je Steva uputio sta da dalje radis,tako da ti samo mogu reci-srecno!

Ilija 92
Član

Član

Poslato: 10.04.2009 u 21:11 | IP Prijavljen Citiraj Ilija 92

Ljudi hvala vam na svim komentarima i na savijetima!

Duboko Zahvaljujem!

Marko...!!!...!!!
Novi član

Novi član

Član od: 10.04.2009
National Flag of Srbija Srbija, Novi Banovci
Poruka: 5
Poslato: 10.04.2009 u 21:40 | IP Prijavljen Citiraj Marko...!!!...!!!

Koliko sam upoznat alge mogu da nastanu zbog osvetljenja koje drzis van ili unutar akvarijuma..Dakle da pojasnim ako je tvoj akv od 50l sijalica koju drzis kao osvetljenje mora biti 25w.,ako ti je akv 100l sijalica mora biti 50w i swe tako nikad nemoj staviti sijalicu u akv a da ta sijalica predje vise od pola litraze akv-a..npr:85w 100l-nikako.....ili 110w-100l pogotvo ne smes da stavis!!!

ExVrisak
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 26.01.2009
National Flag of Srbija Srbija, Plandište
Poruka: 638
Poslato: 10.04.2009 u 21:45 | IP Prijavljen Citiraj ExVrisak

Citiraj: Marko...!!!...!!!
Pa ovako koliko sam upoznat alge nastaju od prejake svetlosti koju drzis kao osvetljenje u akv.Za akv 50l potrebna ti je sijalica od 25w,a za akw od 100l sijalica od 50w i swe tako na gore ako imas vise wati nego sto je litraza akv-a skuplja ce se alge ili ako imas vise wati od pola litraze akv-a takoce ce se skupljace se algeali u manjem broju!!!!

Ja sam imao 18 w Gro lux u 100 litara i imao sam zelene alge na staklu.Naravno to je odavno reseno,bili su to moji pocetci aqvaristike. Moj brat ima 18 w na 50 litara i ima povrsinske biljke i 20 xifoa i ima zelene alge od 3-4 mm,on ih pusta jer na kamenju koje ima izgledaju prelepo,a sa stakla ih cisti. Objasni mi tvoju teoriju

Ilija 92
Član

Član

Poslato: 10.04.2009 u 21:58 | IP Prijavljen Citiraj Ilija 92

ExVrisak kako si rijesio problem sa algama koje su se javljali na povrsini stakla,povecao si rasvijetu ili.........?Mozes li mi to objasniti?

Blue
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 06.02.2003
National Flag of Srbija Srbija
Poruka: 800
Poslato: 10.04.2009 u 22:12 | IP Prijavljen Citiraj Blue

Citiraj: Marko...!!!...!!!
...Dakle da pojasnim ako je tvoj akv od 50l sijalica koju drzis kao osvetljenje mora biti 25w.,ako ti je akv 100l sijalica mora biti 50w i swe tako nikad nemoj staviti sijalicu u akv a da ta sijalica predje vise od pola litraze akv-a..npr:85w 100l-nikako.....ili 110w-100l pogotvo ne smes da stavis!!!

Imenjace, bez uvrede, ali ovo sto si napisao nema veze s' mozgom.
Ako se zezas, nemoj vise, ako si ozbiljan, nemoj vise.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Blue's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Blue Poseti Blue's Homepage

ExVrisak
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 10.04.2009 u 22:34 | IP Prijavljen Citiraj ExVrisak

Nemojte da stavljate sijalicu u aqvarijum ako nemate elektricne jegulje. Ubice vas struja .

Jacina osvetljenja se ,uostalom,ne meri Wat-ima,nego potrosnja energije. Ne znaci da ce svaka sijalica od,recimo,50 w dati istu kolicinu svetlosti. To treba razgraniciti.

ExVrisak
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 10.04.2009 u 22:47 | IP Prijavljen Citiraj ExVrisak

ExVrisak kako si rijesio problem sa algama koje su se javljali na povrsini stakla,povecao si rasvijetu ili.........?Mozes li mi to objasniti?

Vrati se na prvu stranu i procitaj ono sto sam napisao vezano za jecmenu  slamu. Uz to smanji broj riba,menjaj za pocetak trecinu vode nedeljno,ne iskljucuj filter NIKAD,povecaj aeraciju,mozes ubaciti rasprsivac, da bi dobio vece talasanje vode cime ces omoguciti da se u vodi poveca kolicina kiseonika a smanji kolicina CO2 koji je krivac za stvaranje algi. E kad sve to uradis neces imati nikakvih problema sa algama. Ja ti garantujem da ces za mesec dana,da ne preterujem,svesti alge na minimum ili ih neces ni imati.

Ako neko misli da gresim,tu sam,neka me ispravi,ali neka pre toga razmisli. Ova se tema otegla i nemam nameru da se upustam u glupe rasprave.

Ivan!
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 17.01.2005
National Flag of Srbija Srbija, Ada
Poruka: 416
Poslato: 10.04.2009 u 23:04 | IP Prijavljen Citiraj Ivan!

još na prvoj strani sam pitao jesu zelene ili braon alge u pitanju.

Koliku površinu zauzima plutajuće bilje?

Sniks
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 29.10.2007
National Flag of Srbija Srbija, Aleksinac
Poruka: 516
Poslato: 11.04.2009 u 00:27 | IP Prijavljen Citiraj Sniks

Marko...!!!...!!! nisi u pravu sto se tice rasvete,zavisno koje bilje drzis u aq,evo recimo navodim ti moja aq od 280 l koji ima 280 w svetla,kada bi imao manje pola bilja bi propalo tako da ne mozes da sudis po nekom svom misljenju raspodelu svetlosti u aq,zavisi da li je lowlight ili hightlight a u nekim aq je potrebna i MH rasveta da bi se zadovoljio stepen svetlosti koji je potreban biljkama ali jos jednom navodim da dve to zavisi ko kakav aq ima i sta drzi u njemu.
Ilija 92 smanji foto periosd na 8 sati i pusti da filter radi non-stop i menjaj 2/3 vode nedeljno pa za 2-3 nedelje javi rezlutate.

Nebojsa.85
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 17.10.2008
National Flag of Srbija Srbija, Ko ce ga znati :)
Poruka: 619
Poslato: 11.04.2009 u 00:31 | IP Prijavljen Citiraj Nebojsa.85

Citiraj: Sniks
Marko...!!!...!!! nisi u pravu sto se tice rasvete,zavisno koje bilje drzis u aq,evo recimo navodim ti moja aq od 280 l koji ima 280 w svetla,kada bi imao manje pola bilja bi propalo tako da ne mozes da sudis po nekom svom misljenju raspodelu svetlosti u aq,zavisi da li je lowlight ili hightlight a u nekim aq je potrebna i MH rasveta da bi se zadovoljio stepen svetlosti koji je potreban biljkama ali jos jednom navodim da dve to zavisi ko kakav aq ima i sta drzi u njemu.
Ilija 92 smanji foto periood na 8 sati i pusti da filter radi non-stop i menjaj 2/3 vode nedeljno pa za 2-3 nedelje javi rezlutate.

sve vam covek lepo reko!!!
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Nebojsa.85's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Nebojsa.85

Skok na forum Ukupno strana: 5 1 2 3 4 5

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2344 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2