Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 62
Gostiju: 62
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4335
Najnoviji korisnik foruma: Julija Pesic
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Biljke
 Akvaristika » Biljke
Tema Naslov: Echinodorus mutant Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 3 1 2 3
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Blue
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 06.02.2003
National Flag of Srbija Srbija
Poruka: 800
Pol: Muški
Poslato: 05.04.2009 u 15:57 | IP Prijavljen Citiraj Blue

Imam jednu cudnu situaciju o kojoj bih voleo da cujem vase misljenje. Naime, pre nekoliko meseci sam dobio relativno mali Echinodorus Bleheri (sto bi mi rekli Amazonka:), sa 3-4 lista velicine jedva 10 cm. Taj Echinodorus je normalno rastao u jednom akvarijumu neko vreme, sve po PS-u. Pre nekih mesec dana, presadio sam ga u drugi akvarijum, u kome je sve nastavio po starom nekih 2 nedelje. Od tada (znaci 10-15 dana), taj moj Echinodorus Bleheri pocinje da se pretvara u nesto drugo!?
Dodjem ja jedno po podne kuci, pogledam u akvarijum i vidim da se pojavljuje novi list, tek mu viri vrh, 2-3 cm, ali je cudne boje. Nije zelen, vec nekako zeleno-braon-crveno. Prvo sam pomislio da mu nesto fali i da cu ga iseci cim malo poraste, a do tada poraditi na otkrivanju problema. U roku od 24 sata, taj list je bio dugacak 10 cm i znatno uzi od ostalih, zadrzavajuci pri tome svoju retardiranu boju. Jos 24 sata kasnije, list je bio dugacak 20ak cm, zadrzavajuci sve navedene odlike. Kad sam video, umalo se nisam slogirao. A onda, hladan tus, ugledam da se novi mali 'mutant' sprema. Od tada, na svakih 2 dana (par sati manje-vise), imam po jedan novi, mutirani list zeleno-braon-crvene boje. Da napomenem, svo lisce koje je ranije poraslo (pre premestanja), i dalje izgleda normalno. Pitanje je, da li ovoj biljci nesto fali ili se pretvara u ljudozderku?
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Blue's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Blue Poseti Blue's Homepage

Haracin
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 10.07.2008
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 1581
Poslato: 05.04.2009 u 21:18 | IP Prijavljen Citiraj Haracin

Uf,tesko je reci...Meni na pamet jedino pada da je to neki biljni parazit,pa uzima hranu tvom Echinodorusu...
A,je l' su listovi te zivuljke isti kao Echinodorusu?
Aj uslikaj da vidimo to cudo!

Stevo.er
Zaslužni član

Zaslužni član
teta Saveta :)

Član od: 11.03.2008
National Flag of Srbija Srbija, Vrbas
Poruka: 2275
Poslato: 05.04.2009 u 22:00 | IP Prijavljen Citiraj Stevo.er

mozda mu fali nesto, neki element, svetlo ili nesto sto je imao u tom drugom akvarijumu a sada nema?

KlincaVR
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 16.12.2008
National Flag of Srbija Srbija, Vranje
Poruka: 473
Poslato: 05.04.2009 u 22:08 | IP Prijavljen Citiraj KlincaVR

Nije nista strasno.
Isto to se dogodilo i meni,kada sam doneo E.bleheri imao je desetak listova duzine 10ak cm.Dok je bio u malom aq izbijali su novi listovi i bili su isti kao i oni kad sam je doneo.Ali kad biljku prebacio u veliki aq,gde je imala dosta prostora,poceli su da izbijaju ogromni listovi,zuto-zelene boje i tek kad bi dostigli duzinu od nekih 60cm dobili bi tamno zelenu boju.
Predpostavljam da je i kod tebe isti slucaj.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi KlincaVR's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor KlincaVR Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor KlincaVR

ExVrisak
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 26.01.2009
National Flag of Srbija Srbija, Plandište
Poruka: 638
Poslato: 06.04.2009 u 00:24 | IP Prijavljen Citiraj ExVrisak

Da ti nisi slucajno posejao carobni pasulj? Ako nastavi tim tempom da raste mogao bih da ocekujes u skorije vreme da se probudis,zajedno sa krevetom,u dvorcu nekog dzina sa velikom peckalicom za muve u ruci . zezam se naravno,ali...nikad se ne zna. U svakom slucaju,zanimljivo.

Photoivek
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 14.09.2007
National Flag of Srbija Srbija, Novi Sad
Poruka: 775
Poslato: 06.04.2009 u 00:45 | IP Prijavljen Citiraj Photoivek

postoji šansa da se ukrstio sa nekom drugom vrstom kod osobe od koje si dobio...
ja imam jedan tropikin hibrid koji je nastao ukrštanjem ko zna kojih sve echinodorus-a i on redovno izbacuje stabljiku sa cvetovima i novim pelcerima (echinodorus red special). da imam još neki koji cveta moguće da bi se mogli ukrstiti....
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Photoivek's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Photoivek Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Photoivek

Gliga
Zaslužni član

Zaslužni član
Ultras Plants

Član od: 10.02.2004
National Flag of Srbija Srbija, Vlasotince
Poruka: 890
Poslato: 06.04.2009 u 20:29 | IP Prijavljen Citiraj Gliga

Daj sliku tog mutanta!

Djura
Član

Član

Član od: 13.03.2004
National Flag of Srbija Srbija, Pančevo
Poruka: 50
Poslato: 06.04.2009 u 20:50 | IP Prijavljen Citiraj Djura

Dobra podloga u novom Aq + puno svetla
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Djura's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Djura

KlincaVR
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 06.04.2009 u 21:09 | IP Prijavljen Citiraj KlincaVR

Sliku samo E.bleheri nema,ali mislim da se na ovoj moze videti velicina.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi KlincaVR's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor KlincaVR Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor KlincaVR

Photoivek
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 14.09.2007
Poruka: 775
Poslato: 07.04.2009 u 01:17 | IP Prijavljen Citiraj Photoivek

Citiraj: Gliga
Daj sliku tog mutanta!

......
Citiraj: KlincaVR
Sliku samo E.bleheri nema,ali mislim da se na ovoj moze videti velicina.

mislim da je gliga islio na sliku mutanta echinodorus-a korisnika Blue....
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Photoivek's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Photoivek Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Photoivek

Bolepleco
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 14.12.2006
Poruka: 149
Poslato: 07.04.2009 u 01:36 | IP Prijavljen Citiraj Bolepleco

Prava dzungla
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Bolepleco's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Bolepleco

NEBOJSA1983
Član

Član

Član od: 28.03.2009
National Flag of Srbija Srbija, Sremska Palanka
Poruka: 38
Poslato: 07.04.2009 u 04:36 | IP Prijavljen Citiraj NEBOJSA1983

nov sam u akvaristici,ali imam nekog znanja o boljkama od ranije: Pa verovatno i vodene biljke imaju neki sistem razmnozavanja kao kopnene,ono seme,tucak trasnici,samo malo drugacije...ali kao i kopnene i one mogu da se ukrstaju sa razlicitim sortama biljaka...e sad mozda si dobio bolju prilagodjeniju biljku,a mozda nekog zeznutog meleza koji bi mogao da ne da boze zezne ceo aq...moj ti je savet da id vadis odatle,iskreno ja ne bi rizikovao...prost primer ,stavi ljutu papriku pored slatke,i sledece godine ces dobiti trecu sortu koja je negde izmedju...vajda ovo ima logike   

KlincaVR
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 07.04.2009 u 05:01 | IP Prijavljen Citiraj KlincaVR

Nije u pitanju nikakav mutant ili melez,jednostavno E.bleheri je nezahtevna biljka i kad je zasadite u hranljivu podlogu,co2 i svetla ima vise nego sto joj treba i dosta slobodnog prostora oko nje,raste ko luda.
Imao sam listove duge i po 70cm.

Blue
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 06.02.2003
National Flag of Srbija Srbija
Poruka: 800
Poslato: 07.04.2009 u 17:36 | IP Prijavljen Citiraj Blue

Hvala svima koji su ucestvovali u ovoj zavrzlami.
Posle visednevnog glupiranja, iz biljke je izraslo ovo:

Click on image to open in new window

Pokusao sam da slikam i celu biljku, ali na fotografijama izgleda sasvim normalno. Jedino da napravim jedan 10-dnevni time-lapse, da vidim koliko brzo raste... :)
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Blue's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Blue Poseti Blue's Homepage

Skok na forum Ukupno strana: 3 1 2 3

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2324 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2