Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 66
Gostiju: 66
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4331
Najnoviji korisnik foruma: Adv.PA
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Vidi zadnju poruku koja je ovo biljka
Autor: Baia82
Forum: Biljke

Poslata: 27.02.2016 u: 17:40

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Bolesti riba
 Akvaristika » Bolesti riba
Tema Naslov: Ljudi pomagajte, boles’ !!!!!!! Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum  
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Jovan85
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 20.12.2008
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 418
Pol: Muški
Poslato: 21.03.2009 u 22:48 | IP Prijavljen Citiraj Jovan85

Aman ljudi ne mogu vise da gledam moja dva prelepa slajera ramireza kako se cimaju u mestu kao da imaju tikove, kako skupljaju i cesu repove ( jedan kraj o drugi), plivaju ko ludaci i cesu se o panj... na njima nema na oko vidljivih znakova bolesti... ribe su snazne ali nece ovako doveka moci da jurcaju i da na sve nacine pokusavaju nesto da stresu sa sebe... MOLIM ZA BRZU I STRUCNU POMOC... vec drugi dan je unutra bactopur direct, ni P od Poboljsanja, tripuju se jos gore mozda... od lekova jos imam Waterlife Protozin (na njemu pise da leci: whitespot, velvet, costiasis, trsichodiniasis, neon tetrea disease i fungus)... ovo bi trebalo da je najkvalitetniji lek, ali ne znam da li je za tu namenu... pored njega imam jos i Sapromax i Ihtiomax... ajde jedan hitan help pls ako moze... Tnx

Svitac
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 30.11.2003
Poruka: 369
Poslato: 21.03.2009 u 23:39 | IP Prijavljen Citiraj Svitac

Koji su ti parametri vode ?
Obrati paznju na nitrite i nitrate ....
kakvu hranu im dajes ?

Jovan85
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 22.03.2009 u 00:19 | IP Prijavljen Citiraj Jovan85

temperatura je 26, dajem tetra rubby, susene larve komaraca i tetra diskus.... ma glavni problem je sto je akvarijum skoro formiran i teret je pao na ova dva muska slajera, dok se zenke ponasaju normalno, da ih ne ureknem i ostale ribe su ok... jedino ova dva divljaka nesto izvode....

Haracin
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 10.07.2008
Poruka: 1581
Poslato: 22.03.2009 u 09:13 | IP Prijavljen Citiraj Haracin

Jovane,nisi valjda stavio bactopur direct u glavni aq.posto on ubija i korisne bakterije,nadam se da si keramiku predhodno odstranio...

Pazi,nije bas skoro formiran,koliko mi se cini ima vise od mesec dana,Ramovi su osetljivi na nitrate i nitrite,ali ja sam moje ubacio posle nedelju dana i evo ih,hitri i zivahni kao i uvek...Nitrati i nitriti su ti povecani samo ako imas previse riba,i ako ih previse hranis,a ne verujem da je tako,zar ne?Uz to imas i puno biljaka i dobru filtraciju,tako da bih parametre vode iskljucio ukoliko im uz sve to menjas vodu redovno,moze biti samo nesto drugo...

Skoro je Raziel imao slican problem sa njegovim Ramovima,cesali su se,i cimali,samo su imale onu kao paucinu po telu,on je stavio mycopur,ali mu nije bas pomoglo,ali nije hteo da pokusava sa bactopurom...Cini mi se da su mu dva uginula,a ostali su preziveli,tako da mozes da se konsultujes sa njim,posto nisam siguran kako ih je lecio u potpunosti...

Jovan85
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 22.03.2009 u 12:04 | IP Prijavljen Citiraj Jovan85

Ma nisam ni ja hteo da stavljam to  od bactopura, ali nisam imao mnogo izbora... kermiku sam sklonio, samo sto sam doneo neke nove ribe, one su mi najsumnjivije, skalari, ali za to nikad ne mozes biti siguran da li nesto nosi sa sobom tj u sebi... samo dva rama su problem.... menjam deo vode u ponedeljak, pa ko prezivi, sad ce ovaj bactopur da mi sprzi i biljke i sve... znao sam da je glupost, zasto sam ga stavio, ne znam ni sam.... na greskama se uci....  moze biti da sam ih previse hranio zbog pocetnog neiskustva sa vecim aq i vecim brojem riba nego sto sam se do sada susretao....

Jovan85
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 22.03.2009 u 12:09 | IP Prijavljen Citiraj Jovan85

a to previse riba je relativan pojam  Mislim da ih ti imas ili si imao 40, ja imam 30, i jos cu da smanjim broj.... Vodu menjam najnormalnije na 7 dana.... 

StarChaser
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 09.04.2004
National Flag of Srbija Srbija, Munze Konza
Poruka: 1608
Pol: Ženski
Poslato: 22.03.2009 u 13:12 | IP Prijavljen Citiraj StarChaser

Jovane, ako imas neki manji akvarijumcic da ih odvojis i tamo tretiras i sa tim Sapromaxom, koliko znam Waterlife-ovi prozivodi nisu losi, a Sapromax bi trebao da deluje na dosta spoljnih parazita, pa ce iskljuciti dosta potencijalnih uzrocnika.
Baktopur je za bakterije, ne verujem da bi one prouzrokovale takvo ponasanje.
Na kraju ti preostaju i kupke u caju od treseta.
Verujem da ti je kvalitet vode dobar, pa zato i iskljucujem mogucnost nekvalitetne vode...

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi StarChaser's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor StarChaser Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor StarChaser

Skok na forum  

Ako želite da pošaljete odgovor na ovaj niz, uloguj
Ako još niste član foruma, rešenje je registracija

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2246 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2