Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 73
Gostiju: 73
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4331
Najnoviji korisnik foruma: Adv.PA
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Vidi zadnju poruku koja je ovo biljka
Autor: Baia82
Forum: Biljke

Poslata: 27.02.2016 u: 17:40

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Bolesti riba
 Akvaristika » Bolesti riba
Tema Naslov: bolest zivorotki Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Nemanja444
Član

Član

Član od: 19.03.2009
National Flag of Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina
Poruka: 16
Pol: Muški
Poslato: 21.03.2009 u 16:57 | IP Prijavljen Citiraj Nemanja444

zna li neko kakva je boles zivorotki kada nakon kocenja im se uvuce stomak i tako ostane.nakon toga vise ne moze biti skotna??? zna li ko kako se leci? pzzz

Stevo.er
Zaslužni član

Zaslužni član
teta Saveta :)

Član od: 11.03.2008
National Flag of Srbija Srbija, Vrbas
Poruka: 2275
Poslato: 21.03.2009 u 18:10 | IP Prijavljen Citiraj Stevo.er

nema leka. koliko sam primetio (iz licnog iskustva) to im se desava zbog  ustajale vode. gupike se jako osetljive na ustajalu vodu.

Haracin
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 10.07.2008
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 1581
Poslato: 21.03.2009 u 18:18 | IP Prijavljen Citiraj Haracin

Stevo,ne mora da znaci,meni se to 2 puta desilo sa Gupikama,a voda mi nije ustajala,redovno je menjam...Moze biti,a mozda ima i drugih razloga za to...

Stevo.er
Zaslužni član

Zaslužni član
teta Saveta :)

Član od: 11.03.2008
National Flag of Srbija Srbija, Vrbas
Poruka: 2275
Poslato: 21.03.2009 u 18:26 | IP Prijavljen Citiraj Stevo.er

ima ali od ovoga najvise. nagle promene temperature znaju da ih zeznu, malo zbog genetike (visestruko ukrstaje u srodstvu) i ko zna sta sve jos...

Ivan!
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 17.01.2005
National Flag of Srbija Srbija, Ada
Poruka: 416
Poslato: 21.03.2009 u 20:25 | IP Prijavljen Citiraj Ivan!

Gadna stvar. Zbog te bolesti sam i batalio gupike. Nije toliko u pitanju kvalitet vode, kao ni temperatura. Ni jedan poznati lek nije pomogao, a probao sam mali milion. Jedini lek je da čim primetiš upao stomak, ribu izvadiš, jer joj nema spasa.

Neki stariji odgajivaći gupika su mi rekli da je to neki vid zatvorenog tipa TBC-a kod riba. Ne prenosi se vodom, nego kad ribe pojedu uginulu ribu ili izmet ribe u odmaklom stadijumu bolesti.

DekiBG
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 26.12.2005
Poruka: 146
Poslato: 28.03.2009 u 17:54 | IP Prijavljen Citiraj DekiBG

I meni se to dešavalo. Od sada kad primetim takvu ribicu - pravac karantin i kraj. Nisam baš toliko nehuman da ih žive bacam.

Dim....
Član

Član

Član od: 26.03.2009
National Flag of Republika Srpska Republika Srpska, Prnjavor
Poruka: 10
Pol: Ženski
Poslato: 30.03.2009 u 18:39 | IP Prijavljen Citiraj Dim....

pozzzz

treba mi hitna pomoć!!!!!!!

moja gupi pliva uspravno već nekoliko dana a pre toga sam primetila da je kao umorna pa se oslanja"sedi"izvesno vreme.Poslednje kocenje joj je bilo pre 2 meseca,na sebi nema nikakvih promena osim što je postala plašiva i krije se u ugao.Jede normalno,kaki,ali je plašiva i umorna.Da li možda neko zna šta mi je činiti,ima li joj spasa?Confused

hvala

Bolepleco
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 14.12.2006
National Flag of Srbija Srbija, Novi Sad
Poruka: 149
Poslato: 30.03.2009 u 20:42 | IP Prijavljen Citiraj Bolepleco

Dim.... otvori novu temu
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Bolepleco's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Bolepleco

Tozijaner
Član

Član

Član od: 08.08.2008
National Flag of Srbija Srbija, Kragujevac
Poruka: 63
Poslato: 16.04.2009 u 22:54 | IP Prijavljen Citiraj Tozijaner

Ova bolest o kojoj ste pricali kada gupikama upada stomak i pocinu potpuno da se suse, desila se i meni i to nekoliko puta. Probao sam sve moguce lekove ali nista nije pomoglo. Inace kod mene od nje obolevaju - crkavaju samo zenke gupika. Na muzjake izgleda ova bolest ne deluje. I kod mog drugara se javila ista situacija da su mu samo zenke obolele i uginule.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Tozijaner's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Tozijaner Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Tozijaner

IgorSanja
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 01.01.2009
National Flag of Srbija Srbija, Jakovo
Poruka: 155
Poslato: 16.04.2009 u 23:27 | IP Prijavljen Citiraj IgorSanja

neznam da li moze da utice to sto zenke cesto radjaju mlade..neki aqvaristi odvajaju zenke u drugi aq,i onda kada se omresti vrate ih u aq sa ostalim ribica i neumorni muzjaci ih odmah salecu a nisu se ni odmorile od mresta..a to se isto desava i kada se neodvoje od ostalih..a sto su starije sve teze podnose taj tempo.. mozda samo ja lupam i nagadjam ali ja tako to kapiram...molim iskusnije da me isprave ako gresim.

Vlada-karaburma
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 28.03.2006
Poruka: 134
Poslato: 16.04.2009 u 23:49 | IP Prijavljen Citiraj Vlada-karaburma

Citiraj: Tozijaner
Ova bolest o kojoj ste pricali kada gupikama upada stomak i pocinu potpuno da se suse, desila se i meni i to nekoliko puta. Probao sam sve moguce lekove ali nista nije pomoglo. Inace kod mene od nje obolevaju - crkavaju samo zenke gupika. Na muzjake izgleda ova bolest ne deluje. I kod mog drugara se javila ista situacija da su mu samo zenke obolele i uginule.

Nije u pitanju bolest. Da je bolest onda bi oboleli i mužjaci. U pitanju je nedostatak kalcijuma  u ishrani a malci u stomaku pokupe od majke i ono malo kalcijuma koji je imala u organizmu tako da ona ne može da se vrati u prvobitnu formu. Logično ?

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Vlada-karaburma's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Vlada-karaburma Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Vlada-karaburma

Zlatko3008
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 18.03.2008
National Flag of Srbija Srbija, Loznica
Poruka: 559
Poslato: 17.04.2009 u 09:19 | IP Prijavljen Citiraj Zlatko3008

kako nadoknaditi taj kalcijum?kojom hranom ili sta vec dati?
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Zlatko3008's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Zlatko3008 Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Zlatko3008

Naca faca
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 15.06.2008
National Flag of Srbija Srbija, Munze Konza
Poruka: 475
Pol: Ženski
Poslato: 17.04.2009 u 09:40 | IP Prijavljen Citiraj Naca faca

I meni se to par puta desilo, ja sam to takodje povezala sa mrestom i padom imuniteta od stresa prilikom mresta (al sam pametna).

Kako to spreciti? Meni se cak desilo i da mi ugine zenka koja je bila odvojena i nisu je jurili muzjaci, znaci mogla je lepo da se oporavi.

I ja sam htela da se igram
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Naca faca's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Naca faca Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Naca faca

Zlatko3008
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 18.03.2008
National Flag of Srbija Srbija, Loznica
Poruka: 559
Poslato: 17.04.2009 u 12:07 | IP Prijavljen Citiraj Zlatko3008

po meni ja mislim da je vlado-karaburma upravu pa bih da znam kako nadoknaditi taj kalcijum?kojom hranom ili sta vec dati?
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Zlatko3008's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Zlatko3008 Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Zlatko3008

Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2344 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2