Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 44
Gostiju: 44
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4331
Najnoviji korisnik foruma: Adv.PA
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Vidi zadnju poruku koja je ovo biljka
Autor: Baia82
Forum: Biljke

Poslata: 27.02.2016 u: 17:40

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Bolesti riba
 Akvaristika » Bolesti riba
Tema Naslov: bijele tacke se iskomplikovale Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum  
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
_steffan_
Član

Član

Član od: 15.03.2009
National Flag of Crna Gora Crna Gora, Podgorica
Poruka: 38
Pol: Muški
Poslato: 21.03.2009 u 02:04 | IP Prijavljen Citiraj _steffan_

ljudi ne znam shta da radim.... naime prije 2 ili 3 dana su mi se pojavile one bijele tackice na japanki, za koje mnogi kazu da je ,,izvor,, stres (i da su te tackice bezazlene) prvi dan nisam znao o cemu se radi te sam je ostavio , a vec nocas sam kupio plavi lijek i sipao ga... ribici nije nista bolje.. Samo lezi na pupmi nije aktvina nece da jede nista osim vitamina. Odlucio sam nocas da je stavim u jedan mali karantinski akvarijum od 10l , voda je bila dehlorisana u njemu, ali cim sam je ubacio , istog trena je pocela da se prevrce na ledja , bukvalno da ,,odapne,, naravno bilo mi je zao i vratio sam je u aq sa ostalim ribama, i odma se uspravila i otisla kod pumpe. Tacki ima sve vise, sta da radim??? nije mi problem kupiti novu ribicu to je 2e.(necu to!).. ali mi je krivo nje jer sam ih zavolio... Sad hitno je, jer moze odapnut svakog trena Smile

Silwert
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 07.03.2006
National Flag of Srbija Srbija, Petrovaradin
Poruka: 1363
Poslato: 21.03.2009 u 10:01 | IP Prijavljen Citiraj Silwert

brate jel si povecao temp na 28stepeni, dal si dao propisanu kolicinu leka, dal si povecao areaciju ako jesi cekaj 3 dana pa ponovi postupak
to bi trebalo da se resi bele tackice
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Silwert's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Silwert Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Silwert

StarChaser
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 09.04.2004
National Flag of Srbija Srbija, Munze Konza
Poruka: 1608
Pol: Ženski
Poslato: 21.03.2009 u 10:57 | IP Prijavljen Citiraj StarChaser

Pa ko zna kakav je taj plavi lek koji si kupio. Cesto ga toliko razblaze da skoro i nema efekta.
Ako mozes jos danas kupi neki firmirani, Sera costapur, ContraIchtio ili FMC i doziraj strogo po uputstvu, trebao bi lepo da deluje.
Taj lek ce ti dugo trajati i imaces ako se ne daj Boze ponovi, a tu plavu tecnost sto se uglavnom ne zna sta je slobodno baci.

Vec nekoliko puta sam ovde pisala da zaboravite na razne plave,zelene, zute lekice,nikad se ne zna sta ej u njima, vec imate naziv, originalno pakovanje i tacno se zna koji za sta sluzi. Obratiti paznju i na rok trajanja!

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi StarChaser's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor StarChaser Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor StarChaser

El Barto
Član

Član

Član od: 20.03.2009
National Flag of Srbija Srbija, Mali Idjos
Poruka: 11
Poslato: 21.03.2009 u 12:16 | IP Prijavljen Citiraj El Barto

ICHTHYOPHTHIRIUS MULTIFILLIS,bolest bijelih točkica
Ovo je najčešća i najpoznatija bolest akvarijskih riba.Simptomi su vrlo uočljivi,odbijanje hrane,češanje o objekte,zadržavanje iznad raspršivača,skupljeni repovi,a u zadnjem stadiju parazita pojava bijelih točkica na koži i perajama veličine 0,5-1,5 mm .U težim slučajevima može doći čak i do otpadanja kože.
Tretman u početnom stadiju je moguć podizanjem temperature na 28 C tri tjedna za ribe koje toleriraju takvu temperaturu ili kemijskim putem tretiranjem acriflavinom,malahitnim zelenilom,gotovim preparatima prema uputstvu.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi El Barto's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor El Barto

_steffan_
Član

Član

Poslato: 21.03.2009 u 12:59 | IP Prijavljen Citiraj _steffan_

ma sve sam uradio...i temperatura i sve...ama bas ono sve... a ovaj lijek nam je dao jedan rodjak koji bas radi u tom ,,zoo vrtu,, ne vjerujem da bi me nesto smutio itd... evo nocas cu ponovo postupak da ponovim, mada je ribica jos ziva... ;))) sa srecom... na lijeku pise ,,IHTYO,, A iza bas pise da je namijenjen za bijele tacke, tamo pise u sastav lijeka koji nisam sad procitao jer je bas sitno napisano. nadam se da ce da pomogne :))) hvala vam na odgovorima.. ida li je lose da im dam list prokuvane blitve??? jer sam cuo po nekim forumima da se to moze dati ribicama (japankama)

_steffan_
Član

Član

Poslato: 22.03.2009 u 02:33 | IP Prijavljen Citiraj _steffan_

ljudi havla vam svima na odg...ali nocas prije 5 minuta se okrenula na ledja i umrla je..... ma poludjecu.. nisam ni mogao da slutim da ce owqako da me ubije to shto je uginula....jer sam bas wezan za njih :(((( hvala vam u svakom slucaju... DOK NEKI NA DRUGOM FORUMU NISU NI HTIJELI DA MI DAJU NIJEDAN SAVJET!!!! :((((

Skok na forum  

Ako želite da pošaljete odgovor na ovaj niz, uloguj
Ako još niste član foruma, rešenje je registracija

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2305 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2