Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 38
Gostiju: 38
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4347
Najnoviji korisnik foruma: Yaesu
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Hemija
 Akvaristika » Hemija
Tema Naslov: beli crvici Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum  
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Silicon
Član

Član

Član od: 16.12.2008
National Flag of Srbija Srbija, Novi Sad
Poruka: 23
Pol: Nije unešeno
Poslato: 23.02.2009 u 11:50 | IP Prijavljen Citiraj Silicon

Pozdrav svima imam akv od 70lit filter je spoljasnji dupli zadnji zid pregradjen unutra stavljena ona vata zelena prvo grublja pa onda bela aktivni ugalj i one plasticne loptice.... Sve je to lepo pokrenuto pumpa vuce lepo populacija su barbusi 8 amonijer 1 kordiorusa 3, ancistrus 1

bilje je prvo stavljeno kad je formiran akvarijum pokrenuto sve bez ribica podloga pesak kvarcni ispran prokuvan mopani panj...

E sad to je tako dva meseca lepo sljakalo menjana voda i sva ali od pre par dana pojavili su se u akv beli crvici tanki ko koncici... Prvo sam mislio da je to od filtera malo komadici lete po akv ali to je zivo pomera se sigurno nije alga ili komadic filtera stvarno je tanko a duzina od 1mm - 5mm mislim da nisam video duze od toga.. Ne mogu se ni fotografisati nasao sam teme sa tim istim ali nigde nema resenja za taj problem bar ne nekog konkretnog jel neko imao iskustva sa tim i ako jeste kako je resio? Za sada ribice se normalno ponasaju ne deluje mi da su zarazene tj da su one izvor parazita ili cega vec ali ne bih da se zaraze pa mi je potrebna pomoc...
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Silicon's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Silicon

Vucko2004
Član

Član

Član od: 17.07.2008
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 80
Pol: Muški
Poslato: 23.02.2009 u 12:20 | IP Prijavljen Citiraj Vucko2004

Ma nema brige,ti crvići nisu opasni!

Cicko
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 22.09.2006
Poruka: 1344
Poslato: 23.02.2009 u 12:42 | IP Prijavljen Citiraj Cicko

To se i meni pojavljivalo i najcesce u novoformiranim aq. Kao sto Vucko kaze,nisu opasni po ribe,i posle nekog vremena sami nestanu. Da li ih i ribe jedu ili sta se desava ne znam,ali znam da kako dodju,tako i prodju...

Stevo.er
Zaslužni član

Zaslužni član
teta Saveta :)

Član od: 11.03.2008
National Flag of Srbija Srbija, Vrbas
Poruka: 2275
Poslato: 23.02.2009 u 14:53 | IP Prijavljen Citiraj Stevo.er

sitnije ribe ih pojedu pogotovo mladj ali i ako ih ne pojedu sami ce nestati vremenom.

Djmisha77
Član

Član

Član od: 07.05.2008
Poruka: 25
Poslato: 23.02.2009 u 19:05 | IP Prijavljen Citiraj Djmisha77

Ja sam imao isti problem pre nekoliko dana i uverio se svojim ocima kako je crvica pojeo mali muzjak black molija. Inace dogadjalo mi se da se pojave, pogotovo u filteru, pogledaj tamo! Kod mene su se najverovatnije pojavljivali od hrane. Kupio sam neke cudne susene larve (koje izgleda nisu bile dovoljno suve ). Nestali jesu ali... pogledaj naslov "Epidemija". Necu da te plasim ali sve ovo se dogadja uporedo sa pojavom tih "bezazlenih" crvica. Cak sam uspeo da ih naslikam, poslacu ti i slike ako hoces.

Haracin
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 10.07.2008
Poruka: 1581
Poslato: 23.02.2009 u 19:12 | IP Prijavljen Citiraj Haracin

Djmisha77,ovi crvi nemaju veze sa tim sto se tebi desava...

Silicon
Član

Član

Član od: 16.12.2008
Poruka: 23
Pol: Nije unešeno
Poslato: 23.02.2009 u 19:21 | IP Prijavljen Citiraj Silicon

uh Djamisha pa sad nece valjda i meni to da se desi... ajde posalji ti sta imas od slika...
U pet shopu kazu da su to crevni paraziti iako sam im rekao nista ne viri iz ribica... :p Ima u filteru u komori sa cistom vodom tih crvica isto...

U pet shopu su mi dali plavi metilen to je kao za ciscenje akv ali ne znam da li to da sipam jer sam im rekao da nije crevni problem nekako mi ne deluje da od riba potice to... Ako su bezazleni onda je ok nestace vremenom ali na ribama nema promena osim mozda u ponasanji amonijera donedavno je imao druga iste vrste pa su razdvojeni jer ovaj nije izbijao ispod panja bojao se drugog a sad luduje po akv pliva gore dole ne izlazi do povrisne ali stigne skoro do gore onda se baci na ledja pa brzo do dna i onda opet i tako jedno verme to radi i onda se zalepi i kulira...
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Silicon's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Silicon

Zopex2008
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 07.10.2008
Poruka: 276
Poslato: 23.02.2009 u 19:57 | IP Prijavljen Citiraj Zopex2008

To su planarije pljosnati crvi kojih gotovo uvek ima u akvarijumima, a kad se steknu neki za njih povoljni uslovi naglo se razmnoze. Nisu opasni i nestace sami.

Djmisha77
Član

Član

Član od: 07.05.2008
Poruka: 25
Poslato: 23.02.2009 u 22:04 | IP Prijavljen Citiraj Djmisha77

Slike sam okacio na moju temu epidemija pa pogledajte

Skok na forum  

Ako želite da pošaljete odgovor na ovaj niz, uloguj
Ako još niste član foruma, rešenje je registracija

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2891 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2