Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 91
Gostiju: 91
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4366
Najnoviji korisnik foruma: Sudyxor
Najviše poseta: 134
Dana: 30.11.2021
Članova [0], Gostiju [132]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku test
Autor: Rogus
Forum: Ostalo

Poslata: 28.11.2021 u: 22:35

Vidi zadnju poruku Pozdrav od Pedje i Sladje
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 28.11.2021 u: 22:20

Vidi zadnju poruku Pozdrav za clanove iy 2003 god
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 28.11.2021 u: 22:15

Vidi zadnju poruku Armatura za neonke?
Autor: Milandc

Poslata: 01.03.2021 u: 08:13

Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Ribe - Ciklidi
 Akvaristika » Ribe - Ciklidi
Tema Naslov: Vijagra i ostale hemikalije Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum  
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
SASO
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 11.10.2007
National Flag of Makedonija Makedonija, Skopje
Poruka: 182
Pol: Muški
Poslato: 04.02.2009 u 13:16 | IP Prijavljen Citiraj SASO

Prvo sam trazio od vas pomoc oko mresta Koi-sarane u akv.od 250 lit, i nisam dobio konkretniji odgovor, onda sam poceo da trazim pomoc i od drugih sajtova i naleteo sam na nesto za sto nemogu da verujem. Prvo da razjasnim situaciju da ne bi odma svi poceli PA ZNAS KOI-SARANI se ne cuvaju u akv i slicne gluposti , primoran sam da ih cuvam jos par meseci u akv i to je to. Pred nedelju dana mi je umrla jedna zenka i bila je puna ikre , sada imam jos 3 zenke na koje stomaci su im prepune , i poceo sam da se bojim da i one ne umru, jer sam procitao da ako ribe se neizmreste onda ikra pocinje da umira i nastaju neke bolesti kod creva od cega ribe umiru.Znaci tako ja poceo da trazim inform. i na jedan sajt necu da ga imenujem vodi se slicna diskusija u kome neki ljudi da bi naterali muzjaka da juri zenku koriste vijagru.Prvo i nisam verovao sve dok nisam video i slike u kojim se stavlja pola doze vijagre . Ja opet zbunjen , nemogu da verujem da ribe drogiraju .Na tu diskusiju se ukljucili jos par akvarista koji tvrde da nece biti problema , da je to normalno, da oni koriste stalno kada je u pitanju mrest i to za diskuse i druge vrste ribice.Opet zbunjen znaci nije u pitanju jedna budala.Pa se ukljucuju drugi forumasi pa poceli oko toga kakve lekove i preparate koriste da bi ubrzali i potikli mrest i ja opet zbunjen.

Postavio sam ovu temu da bi se uverio dali ima istine u ovu pricu dali ljudi, stvarno koriste takve i sl. lake droge , dali ima bar malo istine ili se ova tema zaobilazi i prekriva, a svi se srame da priznaju , da ne bi bilo PA KAKO TE NIJE SRAMOTA trosis lekove namenjene za starije ljudi , pa ti drogiras ribe itn.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi SASO's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor SASO

Silwert
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 07.03.2006
National Flag of Srbija Srbija, Petrovaradin
Poruka: 1363
Poslato: 04.02.2009 u 16:39 | IP Prijavljen Citiraj Silwert

brate ako hoces da izmrestis sarana jedini lek ti je hipofiza od domaceg sarana i onda se mrese u roku od 2-3 dana

a posalji mi link o ovim sto koriste lekove da vidim kako oni misle da to urade
nateraju sarana sa vijagrom koja je prevashodno napravljena za srcane bolesnike da im se rasire krni sudovi
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Silwert's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Silwert Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Silwert

Rogus
Administrator

Administrator

Član od: 15.10.2003
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 3446
Poslato: 04.02.2009 u 16:47 | IP Prijavljen Citiraj Rogus

Saso, ako te upitam gde si ti to čitao, pa ti postaviš link, onda ti koje sad nazivaš budalama mogu da dobiju imena i to može da bude prilično nezgodno. Kranje nekorektno sa tvoje strane!!!

Dejstvo viagre i sličnih lekova je dobro poznato. Inihibiraju jedan enzim koji uklanja sekundarni glasnik neophodan za erekciju. Erekcije nema bez stimulacije. Postoje i nus dejstva. Svašta može da se vidi na tu temu na Wikipedia.

To što neki ljudi koriste medikamente da pospeše mrest riba ne činih ih budalama. Mogu biti neznalice, ako ih pogrešno koriste. U svakom slučaju postoje naučna opravdanja za korišćenje određenih hormona i lekova koji mogu da podstaknu fertilitet i fekunditet.

Moje mišljenje je da to ne može da deluje na ribe, ali to je tek jedan prazan stav budući da ništa ne znam o raspodeli fosfodiesteraza u riba.

U tvom slučaju, ako imaš dovoljno nežne ruke, možeš ženke da izvadiš iz vode, zamotaš u vlažnu krpu i da laganim masiranjem iscediš ikru. To su jake ribe trebalo bi da mogu da izdrže.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Rogus's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Rogus Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Rogus

SASO
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 04.02.2009 u 22:26 | IP Prijavljen Citiraj SASO

Po saveta administratora necu da otkrivam link a i ne vredi da se zamarate sa glupostima , mene je interesovalo dali neko ce da prizna da je koristio vijagru za mrest ribe i da vam kazem malo mi je bilo odma sumnjivo jer ovu temu u pocetak su otvorili preko 100 clanova i svi su bezali nekako od komentara kao neki da su se bojali da se nebi ova tema razvila u prepucavanje i vredjanje jer znam kako je zavrsila ova diskusija ...... u svakom slucaju ako nema komentara ROGUS - hvala
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi SASO's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor SASO

Silwert
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 07.03.2006
National Flag of Srbija Srbija, Petrovaradin
Poruka: 1363
Poslato: 05.02.2009 u 02:10 | IP Prijavljen Citiraj Silwert

ako hoces da izmrestis sarane onda ti je jedino da uzmes saransku hipofizu
sada da ti pisem kako da se omreste i pribor
trebaju ti dve posude za ikru i mlec i tumbler za prihvat jaja u kojima ces da ih inkubiras do izleganja malaca
prvo das inekciju hipofize u zadnji deo ledjnog peraja mislim da ide 20mg/kg nemoj me drzati za rec , muzijaku i zenki
nakon drugog dana opet to ponovis i trebalo bi za nekoliko sati da ikra krene sama da izlazi
uzmes maticu u krpu i sa jednom rukom je pocinjes masirati lagano da se ikra nebi povredila isto kao i matica jer su jako osetljive na grublje rukovanje
kada si u posudu izcedio maticu uzimas muzijaka i ponovis postupak u drugu posudu
sada naj vaznije sipas mlec koji mesas perom od guske i tako 3 min polako dodajes vodu da se pomogne fertilizacija
onda dodajes vodu kojom ispiras visak mleca
pposle ispiranja ikre vodom stavljaju se antimikotici da bi sprecio budjanje ikre
kada si sve to uradio sipas jaja u tumbler koji ce da inkubira jaja
kada se malci izlegu ne pocinjes odma da ih hranis vec kada se potrosi zumancana kesa
ako ti nije jasno pitaj jer mi sespava toliko da nemam pojma sta sam napisao
mresti ciklide jednostavnije je
nadam se da sam ti bar malo pojasnio
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Silwert's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Silwert Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Silwert

SASO
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 05.02.2009 u 09:28 | IP Prijavljen Citiraj SASO

Odlican odgovor ali ??????

Nacin koji si opisao je dosta komplikovan prvo oko inekcije , ima dosta toga da se uci i iskustva nekog sto je to radio vec , jer kao amater sanse da povredim ribe su ogromne.

1.Dali ce biti bolje da ubacim parce stakla u akv. i da sacekam da mrest poce da se odvija prirodnim putom ili da rizikujem da istiskavam ribe?

2.Koliko vremena traje mrest , kada jednom puste ikru , koliko vremena prolazi da bi opet pustili ikru .

3.Dali posle prvog prirodnog mresta sanse da se povredi riba sa istiskavanje su manje , ili su iste?

4.Dali da pustim sve da prodje po prirodan put , pa ko prezivi pricace 

5.Nije problem ako pojedu ikru problem je dali ce se izmrestiti i ako se neizmreste dali sledi  

Bilo ko odgovoreno pitanje meni puno znaci

Skok na forum  

Ako želite da pošaljete odgovor na ovaj niz, uloguj
Ako još niste član foruma, rešenje je registracija

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.3125 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2