Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 56
Gostiju: 56
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4332
Najnoviji korisnik foruma: Snehashah456
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Vidi zadnju poruku koja je ovo biljka
Autor: Baia82
Forum: Biljke

Poslata: 27.02.2016 u: 17:40

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Biljke
 Akvaristika » Biljke
Tema Naslov: Kako da postavim treset? Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 3 1 2 3
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Bad Habbit
Član

Član

Član od: 10.09.2006
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 87
Pol: Nije unešeno
Poslato: 02.02.2009 u 22:20 | IP Prijavljen Citiraj Bad Habbit

Tamo u radnji su mi rekli da je to treset i ja ga kupio, a posto ga jos nisam otpakovao, nisam ni znao da to nije treset. Dobro da ste mi rekli inace bih pomislio da je ko zna sta. Ako sam dobro razumeo, ovo je jos bolje od treseta. Recite mi samo koliko ovo traje, odnosno da li i na koliko mora da se menja? Evo kako to izgleda.

Click on image to open in new window
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Bad Habbit's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Bad Habbit

Haracin
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 10.07.2008
Poruka: 1581
Pol: Muški
Poslato: 03.02.2009 u 08:25 | IP Prijavljen Citiraj Haracin

Da,bolje je ,bar po meni,prilicno je skipo,ali nema veze...
U sustini zavisi od biljaka koliko ce ti trajati,neke biljke uzimaju puno hranljive posloge,neke malo,neke ne uzimaju...
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Haracin's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Haracin Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Haracin

Bboba
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 23.02.2007
Poruka: 113
Poslato: 03.02.2009 u 09:07 | IP Prijavljen Citiraj Bboba

U jednom akvarijumu kod mene je vec vise od 6 meseci i bilje raste super. Najbolje je da oko ivica dna naspes sloj sitnijeg kvarcnog sljunka ili obicnog recnoh 1 - 3 mm granulacija, recimo 3 - 4 cm debljine i par cm sirine, zatim u sredinu sipas tu podlogu i na kraju preko nje sipas opet sloj 2 - 3 moze i vise opet granulacija 1 do 2 - 3 mm. Ne treba ti nikakva mrezica, ja je ne koristim. Pri cupanju polako izvuces biljku ili iseces koren i voda ti se nece mutiti. Ako se bas malo i zamuti to se brzo izbistri. Ne znam koliko moze da traje podloga jer ja dodajem makro i mikro elemente kao i co2. U krajnjem slucaju imas tabletice za prihranu koje mozes da koristis kasnije posle nekoliko meseci.
Nadam se da sam pomogao

Pozdrav
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Bboba's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Bboba Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Bboba

Haracin
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 03.02.2009 u 09:18 | IP Prijavljen Citiraj Haracin

Mislim da u ubiljenom aq. pod uslovom da je debljina te hranljeve podloge 3-4 cm,moze da traje od dve do tri godine...
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Haracin's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Haracin Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Haracin

Bboba
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 23.02.2007
Poruka: 113
Poslato: 03.02.2009 u 09:21 | IP Prijavljen Citiraj Bboba

Na JBL ovom sajtu pise 3 godine i kazu da treba staviti 4 cm preko njega granulacije 2 - 3 mm.
Za 100 l slobodno stavi sve.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Bboba's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Bboba Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Bboba

Bad Habbit
Član

Član

Poslato: 03.02.2009 u 09:35 | IP Prijavljen Citiraj Bad Habbit

A hoce li ovo kao i treset da povecava ph vode i da li zbog toga smem da stavljam previse ove podloge?
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Bad Habbit's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Bad Habbit

Haracin
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 03.02.2009 u 09:40 | IP Prijavljen Citiraj Haracin

Nema uticaja na ph.

Bad Habbit
Član

Član

Poslato: 03.02.2009 u 10:25 | IP Prijavljen Citiraj Bad Habbit

Ok, tnx.

Fishee
Član

Član

Član od: 10.01.2008
Poruka: 23
Poslato: 09.02.2009 u 09:41 | IP Prijavljen Citiraj Fishee

cao.
ja sam uzeo pre neki dan zemlju za cvece pa sam isto i postavio .zasad nema nikakvih problema sto se tice toga.zemlja se zove `humovit` i stavio sam odozgo mrezicu za komarce pa sljunak oko 2 cm..voda je bistra ribice su ok , a kako ce biljke napredovati to cu jos da vidim.zemlju sam malo iskuvao , ohladio i iscedio ga od vode , prvo sam posipao sljunak pored stranice akv.pa sam stavio zemlju , na sve to sam stavio mrezu za komarce pa oko 2cm.sljunka.vodu sam sipao pazljivo do pola akvarijumapa sam zasadio bilje i napunio akv.voda je bila mutna odprilike 12.-tak sati ali je sada potpuno bistra i nadam se da ce biljke da napreduju.uz ovo dodajem co2 (diy) i planiram ovih dana da ugradim u poklopac jos jednu ili dve t5 neonke.zasad imam samo 2 t8 od 15w.grolux i daylight sto mislim da je malo....

Mikkki
Član

Član

Član od: 23.01.2007
National Flag of Srbija Srbija, Cuprija
Poruka: 20
Poslato: 28.02.2009 u 13:49 | IP Prijavljen Citiraj Mikkki

Danas sam kupio treset, jedini koji sam nasao u Cupriji ''TRESET MARTINOVIC'' od sastojaka ima sledece:
  • momentalna vlaga 66,09%
  • PH(h2o) 5,5
  • PH (KCL) 4,6
  • pepeo 26%
  • organska materija 74%
  • N ukupni 1,47%
  • P ukupni 0,07%
  • K ukupni 0,24%
  • Ca ukupni 0,71%
  • Mg ukupni 0,62%
  • lako pristupačni P2O5 3,9 mg/100g
  • lako pristupacni K2O 15,7 mg/100g
Pitanje je da li mogu ovaj treset stavljati u akvarijum, da li je neko vec imao iskustva sa njim, planiram da ga prokuvam, da vodu u kojoj se kuvao koristim za zakiseljavanje akvarijumske vode, a da male kolicine prokuvanog treseta zapakujem oko korena biljke i u saksijama sadim u podlogu. Kontaktirao sam proizvodjaca koji mi je rekao da je treset sasvim prirodan da ga on samo sakuplja po pesteru, melje i pakuje i da ne dodaje nikakve hemijske sastojke. Pakovanje je zuta kesa od 5 kg-a.

Nadam se da postavljanjem ovog pitanja nisam prekrsio neka od pravila ovog foruma.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Mikkki's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Mikkki

Pesavr
Zaslužni član

Zaslužni član
Vlasinski treset

Član od: 03.02.2008
National Flag of Srbija Srbija, Vranje
Poruka: 667
Poslato: 28.02.2009 u 14:56 | IP Prijavljen Citiraj Pesavr

ljudi nema vam bolji treset od vlasinski. testiran godinama, garantujem to,a i Gliga ga koristi godinama, i aq su mu vrh,ako nekom treba tu sam pozz
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Pesavr's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Pesavr

Mare96
Član

Član

Član od: 29.03.2009
National Flag of Srbija Srbija, Novi Banovci
Poruka: 79
Poslato: 31.03.2009 u 20:33 | IP Prijavljen Citiraj Mare96

Mozda iskacem iz teme,ali da li u pet centru ima bas sve sto mi treba za aq???
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Mare96's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Mare96 Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Mare96

Haracin
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 01.04.2009 u 09:11 | IP Prijavljen Citiraj Haracin

Sto se opreme i hrane tice,u sustini-da...

n.ekv
Zaslužni član

Zaslužni član
Končasta alga i papagajoljubac

Član od: 05.12.2003
National Flag of Srbija Srbija, Barajevo - Veliki Borak
Poruka: 1185
Poslato: 01.04.2009 u 14:19 | IP Prijavljen Citiraj n.ekv

Citiraj: Mikkki
Danas sam kupio treset, jedini koji sam nasao u Cupriji ''TRESET MARTINOVIC'' od sastojaka ima sledece: <br>
  • momentalna vlaga 66,09%
  • PH(h2o) 5,5
  • PH (KCL) 4,6
  • pepeo 26%
  • organska materija 74%
  • N ukupni 1,47%
  • P ukupni 0,07%
  • K ukupni 0,24%
  • Ca ukupni 0,71%
  • Mg ukupni 0,62%<br>
  • lako pristupačni P2O5 3,9 mg/100g
  • lako pristupacni K2O 15,7 mg/100g
Pitanje je da li mogu ovaj treset stavljati u akvarijum, da li je neko vec imao iskustva sa njim, planiram da ga prokuvam, da vodu u kojoj se kuvao koristim za zakiseljavanje akvarijumske vode, a da male kolicine prokuvanog treseta zapakujem oko korena biljke i u saksijama sadim u podlogu. Kontaktirao sam proizvodjaca koji mi je rekao da je treset sasvim prirodan da ga on samo sakuplja po pesteru, melje i pakuje i da ne dodaje nikakve hemijske sastojke. Pakovanje je zuta kesa od 5 kg-a.<br><br>Nadam se da postavljanjem ovog pitanja nisam prekrsio neka od pravila ovog foruma. <br>

Obrati paznju na Ph koji je dosta nizak kod tog treseta. Da bi ga koristio da zakiselis vodu, potrebni su ti i precizni Ph meracu, u protivnom se nemoj igrati jer moze biti vise stete nego koristi.

Skok na forum Ukupno strana: 3 1 2 3

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2520 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2