Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 60
Gostiju: 60
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4332
Najnoviji korisnik foruma: Snehashah456
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Vidi zadnju poruku koja je ovo biljka
Autor: Baia82
Forum: Biljke

Poslata: 27.02.2016 u: 17:40

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Biljke
 Akvaristika » Biljke
Tema Naslov: Kako da postavim treset? Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 3 1 2 3
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Bad Habbit
Član

Član

Član od: 10.09.2006
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 87
Pol: Nije unešeno
Poslato: 29.01.2009 u 15:46 | IP Prijavljen Citiraj Bad Habbit

Planiram da postavim treset ispod sljunka u akvarijum od 100 l. Moze li neki savet kako se postavlja treset? Da li treba da ga kuvam, perem (pusim)? Kako da ga postavim da ne muti vodu? Koliko preko treba da naslazem sljunka da mi ne bi mutio vodu? Rekli su mi da stavim neku mrezicu, ali koju? Jel moze neka mreza za komarce, ili je to previse krupno? Koliko kg i koliko debljine treba da stavim treseta? reset sam vec kupio, JBL neki (deluje kvalitetno), 5kg i na kesi pise da je to za akvarijume 100-200 l. Pretpostavljam da onda treba da stavim pola, odnosno 2.5 kg, ali bolje da pitam.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Bad Habbit's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Bad Habbit

n.ekv
Zaslužni član

Zaslužni član
Končasta alga i papagajoljubac

Član od: 05.12.2003
National Flag of Srbija Srbija, Barajevo - Veliki Borak
Poruka: 1185
Pol: Muški
Poslato: 29.01.2009 u 15:53 | IP Prijavljen Citiraj n.ekv

Stavis treset, nema potrebe da gi peres/kuvas, onda mozes mrezu za komarce, ali ne moras ni to, cisto je stavis da kad cupas biljke ti se ne podigne i treset. Ja ne bih stavio vise od 3kg treseta na tu litrazu. On je kiseo pa i tu treba paziti. Duplo deblji slij peska preko, ili 3 puta deblji sloj bi bio ok.

Bad Habbit
Član

Član

Poslato: 29.01.2009 u 15:57 | IP Prijavljen Citiraj Bad Habbit

Uh brzo i konkretno. To volim. Tnx.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Bad Habbit's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Bad Habbit

Bad Habbit
Član

Član

Poslato: 31.01.2009 u 10:24 | IP Prijavljen Citiraj Bad Habbit

Jos jedno pitanje. Setio sam se da bih mozda mogao da kupim medicinsku gazu i da njom pokrijem treset. Onda sam opet poceo da razmisljam kako bi se ta gaza mogla ponasati pod vodom, odnosno, da li bi trulila ili nesto slicno. Onda sam poeo da razmisljam da bi isto moglo da se desi i sa mrezom za komarce mozda. Sta mislis kako bi se ove dve stvari ponasale pod vodom? Mislim da je gaza bolja jer je gusca i laksa za oblikovanje, a i lakse cu da nadjem gazu nego mrezu za komarce, posto je januar, a u januaru slabo ima komaraca.

Haracin
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 10.07.2008
Poruka: 1581
Poslato: 31.01.2009 u 14:50 | IP Prijavljen Citiraj Haracin

Nije ti potrebna ni gaza ni mreza za komarce...Treset i preko vec neka podloga koju hoces i nemas brige! 
Ja uvek tako radim i nijedan problem nisam imao!
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Haracin's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Haracin Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Haracin

Bad Habbit
Član

Član

Poslato: 31.01.2009 u 16:59 | IP Prijavljen Citiraj Bad Habbit

Hvala. I ja nesto razmisljam da poksuam tako. Verovatno i hocu.

Milanraseta
Član

Član

Član od: 02.05.2008
National Flag of Srbija Srbija, Kraljevo
Poruka: 45
Poslato: 31.01.2009 u 17:18 | IP Prijavljen Citiraj Milanraseta

mozes da probas sa zenskom carapom  u koju ja stavljam aktivni ugalj nece da truli probaj vise koliko ti odgovara  radi oblika...

Bad Habbit
Član

Član

Poslato: 31.01.2009 u 17:53 | IP Prijavljen Citiraj Bad Habbit

Nezgona mi je zenska carapa zato sto je ona valjkastog oblika i ne moze toliko ad se rastegne da pokrije celu povrsinu, a nesto me mrzi da slazem vise tih "valjkova". Uradicu ovako kako mi je Haracin rekao. Tako pise i na samoj desi treseta. Tacnije pise da se sipa voda pazljivo preko tanjira i to je to.

Arsenije
Novi član

Novi član

Član od: 16.01.2009
National Flag of Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina, Trebinje
Poruka: 9
Poslato: 31.01.2009 u 23:17 | IP Prijavljen Citiraj Arsenije

nezgodno je posle kod presadjivanja bilja, kada povuces biljku korijen izvuce treset pa ga je nemoguce vratiti, a kada je neka mreza preko nju mozes vrlo lako i nema komada treseta
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Arsenije's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Arsenije Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Arsenije

Haracin
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 01.02.2009 u 09:32 | IP Prijavljen Citiraj Haracin

Da,ali isto tako koren moze da se zaplete u mrezu pa da bude prilicno tesko da se odvoji od iste...
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Haracin's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Haracin Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Haracin

Jovnik
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 19.07.2003
National Flag of Canada Canada, Ottawa
Poruka: 393
Poslato: 01.02.2009 u 10:43 | IP Prijavljen Citiraj Jovnik

Ja bih ipak preporucio mrezu za komarce. Kod presadjivanja biljaka, ako je pustila korijenje kroz mrezu, jednom rukom pritiskas dno i mrezu, a drugom vadis biljku da sve ne povuce sa njom. Naravno, prije ovoga operes ruke .

Gliga
Zaslužni član

Zaslužni član
Ultras Plants

Član od: 10.02.2004
National Flag of Srbija Srbija, Vlasotince
Poruka: 890
Poslato: 01.02.2009 u 23:33 | IP Prijavljen Citiraj Gliga

Citiraj: n.ekv
Stavis treset, nema potrebe da gi peres/kuvas, onda mozes mrezu za komarce, ali ne moras ni to, cisto je stavis da kad cupas biljke ti se ne podigne i treset. Ja ne bih stavio vise od 3kg treseta na tu litrazu. On je kiseo pa i tu treba paziti. Duplo deblji slij peska preko, ili 3 puta deblji sloj bi bio ok.

Bboba
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 23.02.2007
Poruka: 113
Poslato: 02.02.2009 u 08:54 | IP Prijavljen Citiraj Bboba

Sta pise na toj JBL ovoj kesi ili pakovanju
ako si kupio u pet centru to nije treset nego JBL podloga. Ona se sastoji iz sitnog peska pomesanog sa nekim materijalima za prihranu (verovatno laterit). Stavlja se na dno i prekriva slojem 2 - 3 cm sitnijeg sljunka od 1 - 2 mm ako ces da gajis bilje. Pozdrav
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Bboba's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Bboba Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Bboba

Haracin
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 02.02.2009 u 09:39 | IP Prijavljen Citiraj Haracin

Ja koristim taj JBL-ov,to nije treset vec upravo ono sto je Bboba rekao,odlicno se pokazalo,svakome bih preporucio...

Skok na forum Ukupno strana: 3 1 2 3

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2363 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2