Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 41
Gostiju: 41
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4347
Najnoviji korisnik foruma: Yaesu
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Bolesti riba
 Akvaristika » Bolesti riba
Tema Naslov: Bolest skalara Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum  
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Mares
Gost

Gost

Član od: 17.02.2003
National Flag of Srbija Srbija
Poruka: 42
Pol: Muški
Poslato: 21.02.2003 u 12:00 | IP Prijavljen Citiraj Mares

Imam puno problema sa skalarima. Dva skalara koja sam gajio godinu dana uginula su od raspadanja peraja. Pokusao sam da ih lecim, ali ta bolest se tako brzo prosirila da je bilo nemoguce spasti ih. Samo su se pojavili mehurici na krajevim peraja i u roku od nekoliko sati bili su vec prervrnuti. Pokusao sam sa nekim madjarskim lekom, plave boje, zove se protostop.

Posle nedelju dana crkao mi je i jedan mladi skalar, ali na njemu nije bilo apsoluno nikakvih tragova bolesti. Par dana pre toga primetio sam da nece da jede iako sam mu bacao hranu bukvalno iznad glave. stvarno ne znam sta je to moglo da bude, osim ako niej strajkovao gladju.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Mares's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Mares

IvicaM
Novi član

Novi član

Član od: 11.02.2003
Poruka: 8
Poslato: 21.02.2003 u 18:14 | IP Prijavljen Citiraj IvicaM

pozdrav,

za ovu kolest koju si ovde opisao kao zaista delotvoran lek pokazao se SERA BACTOPUR. Bolesi truljenja peraja je bakterioloska bolest koja srece ne tako retko. Ovaj lek sam uzeo na preporuku prijatelja jer sam i ja inao problema sa tim. Tretman koji traje tri dana dao je super rezultate. iskreno ti ga preporucujem.

DusanN
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 27.01.2003
National Flag of Srbija Srbija, Pančevo
Poruka: 658
Poslato: 21.02.2003 u 23:23 | IP Prijavljen Citiraj DusanN

Imao sam slicnih problema.Koristio sam iskustvo sa ovog sajta.Primetio sam bolest u nedelju kada su prodavnice zatvorene. Stavio sam jednu kapsulu Amoksicilina(penicilinski preparat za ljudsku upotrbu)od 500 mg na 100litara vode. Ovo ponovio trceg i petog dana i problem je bio resen . Takodje savetujem ako mozes ribice kod kojih ovo primetis da ih izdvojis . Ako skalar odbija hranu bolj ga ne forsirati.Pogledaj moja iskustva u temi bolest riba.Promena po 20% vode takodje pomaze.

Mares
Gost

Gost

Član od: 17.02.2003
Poruka: 42
Poslato: 24.02.2003 u 12:46 | IP Prijavljen Citiraj Mares

Hvala na savetima. Da li biste mogli da mi kazete gde mogu da nabavim te lekove?
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Mares's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Mares

DusanN
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 24.02.2003 u 18:28 | IP Prijavljen Citiraj DusanN

Amoksicilina(penicilinski preparat za ljudsku upotrbu) mozes da nadjes u svakoj privatnoj apoteci pakovanje od 16 kapsula kosta 120-130 dinara. Tebi su tri kapsule dovoljne za akvarium do 100litara.Otvoris kapsule i prah pomesas malo sa listicima i razaspes po akvarijumu (prvog ,treceg i petog dana). Na taj nacin skalari ce nesto pojesti ,jer su alavi,a ostatak ce delovati da da ubijes gama pozitivne i negativne bakterije u vodi(ima sirok spektar dejstva).Ovo je samo moje privatno iskustvo.Mozda neko iskusniji moze vise da ti pomogne.

DusanN
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 24.02.2003 u 18:43 | IP Prijavljen Citiraj DusanN

DODATAK KAPSULE SU OD 500MG ,JEDNA KAPSULA PRVOG DANA, DRUGA TRECEG DANA I TRECA PETOG DANA.
POZDRAV

Skok na forum  

Ako želite da pošaljete odgovor na ovaj niz, uloguj
Ako još niste član foruma, rešenje je registracija

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2280 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2