Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 37
Gostiju: 36
Robota: 1
Članova: 0
Broj članova: 4369
Najnoviji korisnik foruma: Tango
Najviše poseta: 134
Dana: 30.11.2021
Članova [0], Gostiju [132]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku test
Autor: ZorK
Forum: Ostalo

Poslata: 09.12.2021 u: 10:50

Vidi zadnju poruku Pozdrav od Pedje i Sladje
Autor: Rogus
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 28.11.2021 u: 22:20

Vidi zadnju poruku Pozdrav za clanove iz 2003 god
Autor: Rogus
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 28.11.2021 u: 22:15

Vidi zadnju poruku Armatura za neonke?
Autor: Milandc

Poslata: 01.03.2021 u: 08:13

Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Biljke
 Akvaristika » Biljke
Tema Naslov: muka sa nanom Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Jovnik
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 19.07.2003
National Flag of Canada Canada, Ottawa
Poruka: 393
Pol: Muški
Poslato: 01.02.2009 u 10:36 | IP Prijavljen Citiraj Jovnik

Meni ove njegove alge na listovima izgledaju kao cijanobakterije. Mozda da probas jedan tretman eritromicinom, nece naskoditi ribicama, a mozda ti pomogne biljkama.

Sale75bgd
Gost

Gost

Član od: 29.11.2007
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 282
Poslato: 01.02.2009 u 11:23 | IP Prijavljen Citiraj Sale75bgd

To sto ti imas po nani nije alarmantno. I sam sam imao pa prodje.E sad, kod nas u poklopcu je 8 x 36w =288 w svetla i nana jednako raste i na svetlu i u senci (pogledaj aq). Privezana je za panjeve, ne sadi se. Moze i da se posadi ali rizom van peska!!

Ne znam sta podrazumevas pod zutom sijalicom, ali svakako stavi neonke {osram lumilux takodje daje zuto svetlo (imamo je) }. Kombinacije philips daylight i aquarelle i ove sto pomenuh npr ce biti super.

Sto se co2 tice, mozes ga dodavati i u tecnom obliku, raspitaj se malo, ima proizvoda.

Podloge sto se tice, moj je stav o tome vrlo jasan, zemlja za cvece (carobna zemlja) ima je po Kalenicu i preko toga mreza za komarce pa kvarcni pesak.

Izmena vode jednom mesecno je jako malo. Pokusaj sa malo cescim izmenama vode, 30 % i videces da ce se sve izregulisati.

.... za dobrim se konjem prasina dize.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Sale75bgd's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Sale75bgd Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Sale75bgd

Nikola.popov
Član

Član

Član od: 15.01.2009
Poruka: 21
Poslato: 01.02.2009 u 13:11 | IP Prijavljen Citiraj Nikola.popov

U proslu nedelju sam resio da pretabmuram sve u akvarijumu, zamenio sam podlogu, stavio sam 2-3cm teseta a preko sam nalio dosta sljunka (novog). u medjuvremenu sam i mesao kvasac i secer tako da se nadam da ce ovo da izadje na dobro. kako sad stoje stvari evo za nedelju dana je osetna promena u rastu bilja. za to bih mogao da se zahvalim sniksu i photoiveku :)

stavicu sliku da se vidi kako izgleda. promenio sam SVE :) (dobro mozda nisam skalare, mangrov i par biljaka)

sad imam 3xgrolux i 1x daylight

Ne znam da li je od prejakog svetla ali sma nekako zdravoj nani sprzio 3 lista. bilo od svetla ili ne ja sam je stavio u senku da vidim kako ce da se odvija situacija.
Ono sto me brine je sto mi je aponaget klonuo, sav je omlitavio... ne verujem da je do svetla on voli svetlo koliko sam do sada sa njim imao iskustva... ako neko misli da zna sta je problem... :)

hteo bih napred da posadim neki tepih, sadio sam glosu, ali mi ribe sve izrovare. jel ima neko nekakvo resenje? naravno i bilo kakvu kritiku :)

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Nikola.popov's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Nikola.popov

Cicko
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 22.09.2006
National Flag of Srbija Srbija, Novi Sad
Poruka: 1344
Poslato: 01.02.2009 u 13:17 | IP Prijavljen Citiraj Cicko

Nisi je mogao sprziti svetlom nikako. Jel mozda nana bila neko vreme na suvom dok si radio oko aq,pa da su se listovi sasusili? Ili da nisi dodavao toplu vodu iz bojlera i mlaz usmerio na nanu?

StarChaser
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 09.04.2004
National Flag of Srbija Srbija, Munze Konza
Poruka: 1608
Pol: Ženski
Poslato: 01.02.2009 u 13:37 | IP Prijavljen Citiraj StarChaser

Super, promena je ocita, a i treset ce odlicno da ti deluje na biljke.

Problem zuckastih listova, "sprzene" nane a moguce i omliatvljenog aponogetona ces resiti ako nabavis prehranu koja u sebi ima kalijuma.To ce mozda cak i da pomogne resavanju problema onih crnih spora algi na listovima. Za alge generalno, moras cesce menjati vodu.

Ako se alge nakon ovakvog tretmana ne povuku, javi, da ti objasnim kako da ih uklonis malo invazivnijom metodom.

Nakon svega ovoga sto sam ti objasnila, ocekujem da vidim i kod tebe ovakve nane.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi StarChaser's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor StarChaser Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor StarChaser

n.ekv
Zaslužni član

Zaslužni član
Končasta alga i papagajoljubac

Član od: 05.12.2003
National Flag of Srbija Srbija, Barajevo - Veliki Borak
Poruka: 1185
Poslato: 01.02.2009 u 15:57 | IP Prijavljen Citiraj n.ekv

Opa, pa ovo sad izgleda lepo :} gledaj samo da viskorastuce biljke povuces malo pozadi, jer kad se radzunal... sisaces ih jednom nedeljno da bi bogao da vidis ribe u akvarijumu

Nikola.popov
Član

Član

Poslato: 01.02.2009 u 16:43 | IP Prijavljen Citiraj Nikola.popov

napred sam stavio valisneriju koja jeste da raste visoko ali je vrlo uzana... dok ne napravi zbun  i stavio sam ratalu koja ce verovatno da me namuci ali ja volim kad imam neki zbun malo ispred a da nije sve pozadi...

a za travu niko nema nikakav predlog
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Nikola.popov's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Nikola.popov

Nikola.popov
Član

Član

Poslato: 09.02.2009 u 00:59 | IP Prijavljen Citiraj Nikola.popov

Evo imam problem pa reko da ovde potrazim pomoc da ne otvaram novu temu.

Naime, dobio sam savet da stavim profito... Na sajtu kaze da se dodaje 10ml na 100l. Ja imam 300 litara i trebalo bi da nedeljna doza bude 30ml (moze i 1/7 dnevno). ali isto tako kaze da se u pocetku moze dodavati i 1/3 ukupne doze.

Sta sam ja radio, sipao sam jedan dan 5ml, moram da priznam bojazljivo jer ne volim alge i ne bih da ih napumpam. Kroz 2 dana sam opet sipao 5ml.

Od tad mi se jako brzo nakotila "nekakva alga". Vrsljao sam na sve strane i nasao par slika koje najvise odgovaraju mom problemu i tamo kaze CB. I ja krenem za eritromicinom i na 300lit stavim sinoc 750mg i danas jos 750mg. Moram da priznam da ne primecujem neki veliki napredak osim sto se ta alga sa kamena (koji je porozan - tipa siga) skida mnooogo akse nego ranije.

Sta mene brine, da li je to CB kao sto sam prvo mislio? A ako nije sta cu sad :)

300lit
co2 diy (nazalost ne znam koji je nivo)
(3xgrolux 1xdaylight)x38w

Imam u planu da sipam easycarbo.

Da li znate sta je ovo sucmurasto na listovima? kako protiv toga.

E jos nesto, kad sam sipao djubrivo, tih par dana je bilo perlanja vise nego inace. Nazalost kad sam video ovu napast prestao sam da djubrim.

Click on image to open in new window

Nikola.popov
Član

Član

Poslato: 22.02.2009 u 13:31 | IP Prijavljen Citiraj Nikola.popov

Ako nekog bude interesovalo da li easycarbo radi... radi i to dobro...
Uz njega sam kombinovao i algicid i prilicno sam zadovoljan.

Easycarbo sam sipao 1ml na 5l vode i kroz nedelju dve jedva da uspevam da nadjem tragove algi u akvarijumu. A i ribe sam jedva uspevao da nadjem jer je zelenis poblesavio :)

Nikola.popov
Član

Član

Poslato: 27.02.2009 u 20:56 | IP Prijavljen Citiraj Nikola.popov

Samo mali update...
dodao sam philips aquarelle i 2xphilips tornado (mislim da su 865) dodajem easy carbo 5ml dnevno i 25ml profito nedeljno i.... mislim da se primecuje razlika :) na bolje naravno

p.s. slikao sam u prolazu mozda slika nije reprezentativna

Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2

Ako želite da pošaljete odgovor na ovaj niz, uloguj
Ako još niste član foruma, rešenje je registracija

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2656 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2