Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 47
Gostiju: 47
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4369
Najnoviji korisnik foruma: Tango
Najviše poseta: 134
Dana: 30.11.2021
Članova [0], Gostiju [132]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Pozdrav za clanove iz 2003 god
Autor: Marko Zmaj
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 25.01.2022 u: 23:22

Vidi zadnju poruku Pozdrav od Pedje i Sladje
Autor: Marko Zmaj
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 25.01.2022 u: 23:21

Vidi zadnju poruku test
Autor: ZorK
Forum: Ostalo

Poslata: 09.12.2021 u: 10:50

Vidi zadnju poruku Armatura za neonke?
Autor: Milandc

Poslata: 01.03.2021 u: 08:13

Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Ribe - Ciklidi
 Akvaristika » Ribe - Ciklidi
Tema Naslov: Pomoc oko transporta ciklida (Tema zaključana Tema zaključana) Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 5 1 2 3 4 5
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Icecool
Novi član

Novi član

Član od: 03.09.2007
National Flag of Republika Srpska Republika Srpska, Bijeljina
Poruka: 9
Pol: Nije unešeno
Poslato: 08.01.2009 u 14:44 | IP Prijavljen  

Javi kako su stigle i jesu li povracale... :D

@Oscar: Pa brate mili jesi li ti zaista mislio da sam ja ozbiljan bio kad sam rekao za lekove protiv povracanja?:)
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Icecool's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Icecool

QWERTY
Zaslužni član

Zaslužni član
Intergalaktički mega car - vuna - precl

Član od: 07.08.2008
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 464
Poslato: 08.01.2009 u 16:18 | IP Prijavljen  

e bre, ako imas vise od jedne u kofi vece od 15 cm onda pripremi vise papirnatih... zbog higijene :D 
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi QWERTY's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor QWERTY

The Oscar
Zaslužni član

Zaslužni član
Žuti karton

Član od: 19.08.2006
National Flag of Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina, Sarajevo
Poruka: 590
Poslato: 08.01.2009 u 17:26 | IP Prijavljen  

Citiraj: Icecool
Javi kako su stigle i jesu li povracale... :D<br><br>@Oscar: Pa brate mili jesi li ti zaista mislio da sam ja ozbiljan bio kad sam rekao za lekove protiv povracanja?:)<br>

pa onaj sto kaze da studira veterinu e za njega sam fakt mislio...pa ne cudi me kod nas ti je veterinar i poljoprivdnik i kontoler namirnica i ljecnik ma sve heheheh

al u principu da pa svi su mislisli ozbiljno to sad satro reci da niste hehehehehe   nego se izofirali pa sad sala hahaha
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi The Oscar's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor The Oscar Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor The Oscar

Siki bat
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 26.10.2008
Poruka: 191
Pol: Muški
Poslato: 08.01.2009 u 18:37 | IP Prijavljen  

Citiraj: Vladimir Ilic

POZDRAV SVIMA, trebao bi mi savet u vezi sa transportom ribica......

prijatelj je resio da mi pokloni ciklide malawi posto menja vrstu riba u akvarijumu pa me zanima kako je najbolje da ih prenesem do mog akvarijuma...., ima ih oko 20 i veliki su neki i po 15 cm, dal u onim kesama sto dobijemo u shopovima ili neka kantica ili.......?

a sto je naj vaznije ako ih prenesem u kantisi kako da ih prebaci u moj akvarijum, mislim na fasu adaptacije sto je sa kesicama izvodljivije...hvala unapred i jos jednom pozdrav.....

Nisam citao sve komentare pa ne znam da li je vec neko rekao da je bitno to da ima vise vazduha nego vode. Najbolje bi bilo kada bi ih stavio u neku vecu kesu, naliti 1/3 vode, zavezati je tako da ostane naduvana, jer prilikom transporta-muckanja voda se obogacuje kiseonokom, mozes tu kesu ubaciti u neku siru kanticu i sve to ubaciti u kartonsku kutiju oblozenu s unutrasnje strane stiropolom. To je odlicna izolacija. poz i srecno

Siki bat
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 26.10.2008
Poruka: 191
Poslato: 08.01.2009 u 18:38 | IP Prijavljen  

i da. dan prije transporta nemoj hraniti ribe.

Vladimir Ilic
Član

Član

Član od: 29.01.2008
National Flag of Srbija Srbija, Pančevo
Poruka: 15
Poslato: 10.01.2009 u 09:58 | IP Prijavljen  

E samo da da javim da je sve proteklo u najboljem redu, prebacio sam ih i eno ih luduju po novom okruzenju i sa novim drustvom...:)
hvala na savetima i stavicu koju fotku da i vi samnom uzivate...:)))

Zopex2008
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 07.10.2008
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 276
Poslato: 10.01.2009 u 14:32 | IP Prijavljen  

Bravo

Stevo.er
Zaslužni član

Zaslužni član
teta Saveta :)

Član od: 11.03.2008
National Flag of Srbija Srbija, Vrbas
Poruka: 2275
Poslato: 10.01.2009 u 16:15 | IP Prijavljen  

e samo da se i ovo putesestvije zavrsilo. kako si ih na kraju nosio?

Kenny
Član

Član

Član od: 06.05.2008
National Flag of Srbija Srbija, Negotin, Novi Sad
Poruka: 45
Poslato: 10.01.2009 u 16:21 | IP Prijavljen  

Citiraj: The Oscar
Javi kako su stigle i jesu li povracale... :D<br><br>@Oscar: Pa brate mili jesi li ti zaista mislio da sam ja ozbiljan bio kad sam rekao za lekove protiv povracanja?:)<br>

pa onaj sto kaze da studira veterinu e za njega sam fakt mislio...pa ne cudi me kod nas ti je veterinar i poljoprivdnik i kontoler namirnica i ljecnik ma sve heheheh

Koliko ja vidim ovde samo ti nisi shvatio zez, pa pokusavas da vredjas ili neslano se salis!!!
To "Oskar" jel' si pokupio od dvojnika Ognjena Amidzica, delujete mi slicno po nacinu razmisljanja?
Drago mi je da su ribe dobro stigle i okaci neku fotografiju kad budes mogao... Pozdrav

Veliki brat
Član

Član

Član od: 26.11.2006
National Flag of Srbija Srbija, Novi Sad
Poruka: 34
Poslato: 10.01.2009 u 16:59 | IP Prijavljen  

Veliki brat zove Oskara u ispovedaonicu....
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Veliki brat's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Veliki brat

Ljichijana
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 13.04.2007
National Flag of Srbija Srbija, Novi Beograd
Poruka: 810
Pol: Ženski
Poslato: 10.01.2009 u 17:30 | IP Prijavljen  

al u principu da pa svi su mislisli ozbiljno to sad satro reci da niste hehehehehe   nego se izofirali pa sad sala hahaha

Zaista je bila šala!

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Ljichijana's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Ljichijana Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Ljichijana

The Oscar
Zaslužni član

Zaslužni član
Žuti karton

Poslato: 10.01.2009 u 18:21 | IP Prijavljen  

Citiraj: Kenny

<br>
<br>

<br>
<br>pa onaj sto kaze da studira veterinu e za njega sam fakt mislio...pa ne cudi me kod nas ti je veterinar i poljoprivdnik i kontoler namirnica i ljecnik ma sve heheheh
<br>

<br><br>Koliko ja vidim ovde samo ti nisi shvatio zez, pa pokusavas da vredjas ili neslano se salis!!!<br>To "Oskar" jel' si pokupio od dvojnika Ognjena Amidzica, delujete mi slicno po nacinu razmisljanja?<br>Drago mi je da su ribe dobro stigle i okaci neku fotografiju kad budes mogao... Pozdrav<br>

heheh malo mi cudno kad se sali neko a nije dao nijedan znak sale)hehe,smili ovo ono)

al ne bitno zato to nije uvreda kad kazem da dans veterinari vise skode nego sto rade dobro.

A da ne govorim da se petljaju u neke poslovo sto bi trebali agronomi da rade i tehnolozi a ne medicinar.(to nije vrijedjanje nego realno).....

a za sale    al takve sale ( i ako ne vjerujem da si se salio) moze neki laik uzeti kao ozbiljno i sta onda imamo slucaj da prilikom svakog transporta on krka tablete!! zato nemoj da se osjecas uvredjenim ili glumiti neku zrtvu jer nisi nista stavio sto bi nekome asociralo da je to sto si rekao sala.    
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi The Oscar's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor The Oscar Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor The Oscar

The Oscar
Zaslužni član

Zaslužni član
Žuti karton

Poslato: 10.01.2009 u 18:27 | IP Prijavljen  

Citiraj: Ljichijana

"Kao student veterine mislim da je najbolje dati im po pola tablete protiv mucnine 30 minuta pre puta, lek iz humane medicine, ali nikako ih ne hraniti tog dana, znaci na prazan stomak! Tako ce se smanjiti sanse za povracanje...
PS-ako se ribe okenu na ledja-to nije dobar znak, znaci da si preterao, znaci, oprez!!! OBAVEZNO-Procitaj uputstvo leka"

"Ja imam malwcijce... i ako krenu da povracaju-nije dobar znak!!!"

aj mi objasni gdje ovdje karakter sale???

Al ok eto recimo da je fakt bila sala sta mislis neko ovo fakat prisvoji??? jer vidi da je lik rekao ovo mrtav ozbiljan???? a jos veterinar? pa ono reklo bi se da strucan sto i jest ,pa ce tek onda to ljudi da prihvate i sta mislis sta ce raditi?? krkati ce ribe svakakvim lijkovima kad god vrse trnasport.

Stevo.er
Zaslužni član

Zaslužni član
teta Saveta :)

Član od: 11.03.2008
National Flag of Srbija Srbija, Vrbas
Poruka: 2275
Poslato: 10.01.2009 u 21:34 | IP Prijavljen  

oskar je u pravu. nigde nije pokazao da se sali nego je nastupio kao "student veterine". neko ko se ne razume mogao je to ozbiljno da shvati.

osim toga covek je trazio savet a ne da se neko sprda.

Skok na forum Ukupno strana: 5 1 2 3 4 5

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2656 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2