Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 97
Gostiju: 97
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4366
Najnoviji korisnik foruma: Sudyxor
Najviše poseta: 134
Dana: 30.11.2021
Članova [0], Gostiju [132]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku test
Autor: Rogus
Forum: Ostalo

Poslata: 28.11.2021 u: 22:35

Vidi zadnju poruku Pozdrav od Pedje i Sladje
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 28.11.2021 u: 22:20

Vidi zadnju poruku Pozdrav za clanove iy 2003 god
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 28.11.2021 u: 22:15

Vidi zadnju poruku Armatura za neonke?
Autor: Milandc

Poslata: 01.03.2021 u: 08:13

Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Ribe - Ciklidi
 Akvaristika » Ribe - Ciklidi
Tema Naslov: Kako razlikovati pol kod ramireza? Slika! Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 3 1 2 3
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Jovan85
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 20.12.2008
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 418
Pol: Muški
Poslato: 02.01.2009 u 13:25 | IP Prijavljen Citiraj Jovan85

ne razmireze,  nego ramireza, samo jednog i to ovog malog.... imam 13 riba i njega, kapiram da je to prenaseljeno ali podnosljivo....

Kisl
Član

Član

Član od: 22.02.2004
National Flag of Srbija Srbija, Novi Sad
Poruka: 82
Poslato: 02.01.2009 u 17:06 | IP Prijavljen Citiraj Kisl

to je ženka jer u crnoj tufni ima plavih šljokica

Jovan85
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 02.01.2009 u 17:22 | IP Prijavljen Citiraj Jovan85

Hvala drugar...  

Noik
Zaslužni član

Zaslužni član
Američki ciklid - VIP

Član od: 06.07.2005
National Flag of Srbija Srbija, Jagodina
Poruka: 2140
Poslato: 02.01.2009 u 17:37 | IP Prijavljen Citiraj Noik

Citiraj: Jovan85
ne razmireze,  nego ramireza, samo jednog i to ovog malog.... imam 13 riba i njega, kapiram da je to prenaseljeno ali podnosljivo....

a da li je tvojim ribama podnosljivo?25 l je malo i za jednog ramireza samog,a tek kako bi bilo kad bi dodao jos njih.Predlazem ti da nabavis veci akvarijum.Ukoliko zelis da cuvas ramireze kako ta vrsta zasluzuje i da uzivas u njihovoj punoj lepoti,morao bi da razmisis o akvarijumu vecem od 50-60 l

P.S izbaci one morske skoljke,samo ti bezveze povecavaju tvrdocu vode,a to ramirezima najmanje treba.A i izgledaju malo outsajderski su slatkovodnom akvarijumu
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Noik's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Noik Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Noik Poseti Noik's Homepage

Jovan85
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 02.01.2009 u 17:47 | IP Prijavljen Citiraj Jovan85

Vazi, slazem se sa tobom, znam da je malo 25 litara, ali i za njega sam jedva namolio moje da plate,ali trudicu se kad budem imao kintu... Iskreno mislim da je za ribe nepodnosljiv bilo koji akvarijum, najbolja je majka priroda, ako pricamo o podnosljivosti.... Ako ja tebe zatvorim u 50 kvadrata, bice ti bolje nego u 5 kvadrata, ali robija je robija... svakako se slazem da im treba umanjiti patnju vecim akvarijumom u kome ce manje patiti.... Za skoljke si u pravu, ja sam samo hteo malo da ulepsam onim sto sam trenutno imao,za panj ili tako nesto akvarijum je premali... 

n.ekv
Zaslužni član

Zaslužni član
Končasta alga i papagajoljubac

Član od: 05.12.2003
National Flag of Srbija Srbija, Barajevo - Veliki Borak
Poruka: 1185
Poslato: 02.01.2009 u 18:41 | IP Prijavljen Citiraj n.ekv

eh,,, kad bih ja mogao Amazon da skrenem kroz svoje dvoriste... Pa, recimo da akv od 50-60L kosta nekih 20e, a opremu vec imas... to je cifra koja moze lako cak i da se zaradi, za dan , dva nekog honorarnog posla...

Jovan85
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 02.01.2009 u 18:50 | IP Prijavljen Citiraj Jovan85

ma gde to kosta 20 evra (1700din)?? ja sam ovaj pikavac od 25 litara sa poklopcem i neonkom i peskom platio 2300din... a to je vishe od 20 evra... mozda vi imate neke radnje gde je to tako dzabe da me posavetujete ili mislite na stakloresca.... i nije problem u parama, nego moji ne daju za to, ne vole ljudi, sta ce... Za sve ostalo bi pljunuli kintu odmah...

n.ekv
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 02.01.2009 u 18:55 | IP Prijavljen Citiraj n.ekv

pa pljuni ti kintu

QWERTY
Zaslužni član

Zaslužni član
Intergalaktički mega car - vuna - precl

Član od: 07.08.2008
Poruka: 464
Pol: Nije unešeno
Poslato: 02.01.2009 u 23:04 | IP Prijavljen Citiraj QWERTY

ja te potpuno razumem jovane85, i kod mene je slicna situacija.... te sam zato pribegla resenju ili da sve sama isfinansiram, ili da trazim za nesto drugo pa onda dam pare za ribe :D - ne preporucujem da lazes i obmanjujes, ali neki put ni to nije lose --- ako su tvoji u fazonu da ti daju kintu za bilo sta, trazi im arlekin dogu  pa ce im se vrlo brzo svideti ribice kad qce poraste i krene da balavi po stanu unaokolo    mada meni ne bi smetalo.... :D:D:D
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi QWERTY's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor QWERTY

Jovan85
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 02.01.2009 u 23:30 | IP Prijavljen Citiraj Jovan85

heheeh, ma nije vishe situacija kao kada sam imao 13 godina da izvoljevam, sad imam 23, apsovent sam, mator, tako da je normalno da ce uskoro oni ocekivati da ja dajem njima a ne oni meni... druga je situacija kad sam ja bio mali i nerazuman pa im se ponem na glavu :)) tada je sve bilo lakse veruj mi :)) nego da vas PITAM, da ne otvaram novu temu, na trihogasteru i jos par riba su se pojavile neke bele pegice po perajima, izgledaju kao sitni najsitniji mehurici, tako da ja tripujem da jesu, ali verovatno nisu..  to mi se desilo i prosli put i to je napredovalo polako i na kraju je masa riba pocrkala.... ono sto mi zacudjava kod ovoga je da se sve ribe ponasaju normalno, jedu , plivaju, ponekad se koja ocese o nesto... trihogaster ima najvishe, ali ne mogu da kazem da je prekriven skroz i jede ko zver, ove ostale do dve tri takve tackice( ili sitna mehurica sta je vec to), ali nista specijalno primetno.... jedino gde je vidljivo je na tom trichogasteru... molim za pomoc oko ovaga, da li da ih lecim necim???? necu da mi opet masa pocrka, bas cu pasti u bedak i na kraju cu ja da poklonim kavarijum 

n.ekv
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 02.01.2009 u 23:34 | IP Prijavljen Citiraj n.ekv

Bele tacke, kupi konta ihtio plavi lek, povisi temperaturu... i tako... imas ovde dosta tema o toj olesti jer se cesto javlja.

Jovan85
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 03.01.2009 u 00:38 | IP Prijavljen Citiraj Jovan85

n.ekv, meni kad sam citao ove bolesti najvishe lici na bolest raspadanja peraja... a to mi se i jednom desilo (prosli put), da su ribe gubile po malo od peraja.... sta mislis o tome?? cime to leciti??

Darkoni
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 03.07.2008
National Flag of Netherlands Netherlands, Roterdam
Poruka: 218
Poslato: 20.02.2009 u 21:33 | IP Prijavljen Citiraj Darkoni

Evo ovako, muzjak ramireza sem sto je krupniji na crnoj fleki nema plave tacke. Zenka na toj istoj fleki ima izrazene plave tacke i na zadnjem delu stomaka svetlo roze fleku, fleka je nekad izrazenija nekad skroz bleda u zavisnosti od raspolozenja. Eto to je moje neko iskustvo po tom pitanju, nadam se da sam pomogao.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Darkoni's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Darkoni Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Darkoni

Darkoni
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 03.07.2008
National Flag of Netherlands Netherlands, Roterdam
Poruka: 218
Poslato: 20.02.2009 u 21:54 | IP Prijavljen Citiraj Darkoni

http://www.akvaristika.org/forum/forum_posts.asp?TID=12285&a mp;PN=3
Pogledaj ovde na prvoj slici jasno se vidi ono sto sam ti opisao
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Darkoni's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Darkoni Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Darkoni

Skok na forum Ukupno strana: 3 1 2 3

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2656 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2