Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 51
Gostiju: 51
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4369
Najnoviji korisnik foruma: Tango
Najviše poseta: 134
Dana: 30.11.2021
Članova [0], Gostiju [132]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Pozdrav za clanove iz 2003 god
Autor: Marko Zmaj
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 25.01.2022 u: 23:22

Vidi zadnju poruku Pozdrav od Pedje i Sladje
Autor: Marko Zmaj
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 25.01.2022 u: 23:21

Vidi zadnju poruku test
Autor: ZorK
Forum: Ostalo

Poslata: 09.12.2021 u: 10:50

Vidi zadnju poruku Armatura za neonke?
Autor: Milandc

Poslata: 01.03.2021 u: 08:13

Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Ribe - Ciklidi
 Akvaristika » Ribe - Ciklidi
Tema Naslov: Kako razlikovati pol kod ramireza? Slika! Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 3 1 2 3
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Jovan85
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 20.12.2008
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 418
Pol: Muški
Poslato: 01.01.2009 u 19:05 | IP Prijavljen Citiraj Jovan85

Click on image to open in new window

Ljudi, molim za pomoc, ako ima neko strucan za ciklide... ovo je moj ramirez, ja se izvinjavam na losim slikama, trudio sam se maximalno, ne drzi ga mesto  On je sam , pa sam hteo da mi neko pomogne oko odredjivanja pola, jer bih mu kupio pripadnika suprotnog pola, posto sam cuo da se muzjaci tuku itd... procitao sam da se razlikuju o peraju... ovaj ima solidno veliko gornje peraje, mozda se to ovde ne vidi, tj na jednoj slici je skoro spusteno gornje peraje, a na drugoj cete bolje videti ako vidite lik na staklu akvarijuma... Jos jednom izvinite zbog losih slika... Jos da naglasim da je ova riba jako mlada, nisam nigde video manjeg ramireza u prodaji, obicno se prodaju veci od ovog i koliko sam procitao, tu moze doci do greska kod odredjivanja polova, posto su dok sam kupovao meni svi izgledali gotovo isto, samo sto su neki imali tufnu, a neki ne... itd... Hvala 

Click on image to open in new window

Noik
Zaslužni član

Zaslužni član
Američki ciklid - VIP

Član od: 06.07.2005
National Flag of Srbija Srbija, Jagodina
Poruka: 2140
Poslato: 01.01.2009 u 19:15 | IP Prijavljen Citiraj Noik

lici na zenku...
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Noik's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Noik Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Noik Poseti Noik's Homepage

Jovan85
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 01.01.2009 u 19:36 | IP Prijavljen Citiraj Jovan85

Prvao da ti kazem i meni... ali pogledao sam one slike u bazi riba i kad sam video tamo muzjaka, nisam bio tako siguran vishe... u neku ruku mi lici na oboje... tako da bas maler...  u svakom slucaju hvala na misljenju, ako ima neko mozda sigurniji neka se izjasni... 

Stevo.er
Zaslužni član

Zaslužni član
teta Saveta :)

Član od: 11.03.2008
National Flag of Srbija Srbija, Vrbas
Poruka: 2275
Poslato: 01.01.2009 u 20:56 | IP Prijavljen Citiraj Stevo.er

ako nema spic na ledjnom peraju onda je 100% zenka

Guly
Gost

Gost

Član od: 26.12.2008
National Flag of Srbija Srbija
Poruka: 17
Pol: Nije unešeno
Poslato: 01.01.2009 u 20:56 | IP Prijavljen Citiraj Guly

Da bi razlikovao ramireza mora da bude odredjene starosti zivota,odprilike 5-6 meseci. Razlika izmedju muzjaka i zenke je veoma uocljiva tako sto je zenka uvek slabijih boja,stomak je ispunjen sitnim crvenim tackicama  pogotovo za vreme parenja i manja je od muzjaka,a muzjak je sa mnogo izrazenijim bojama i gornje peraje mu je produzeno i na pocetku i na kraju. Za vreme parenja papila kod zenke je mnogo izrazenija,tako da sve dok imas jednog i mladog ramireza tesko da ces skontati kog je pola,kupis ih vise kom. i kada porastu parovi se sami izdvajaju,ali pazi ramirezi su terirorijalne ribe i moras da obratis paznju na litrazu inace bice belaja...

Jovan85
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 01.01.2009 u 21:10 | IP Prijavljen Citiraj Jovan85

hvala ljudi!! sad cu vam objasniti izgled ledjnog peraja... sa prednje starane (blize glavi) je crni spic, onda se nastavlja ravan sredisnji deo repa (nesto nizi od tog spica) i na kraju je rep opet produzen na gore (iznad nivoa sredisnjeg dela repa) i zaobljen je za razliku od spica sa prednje strane... nadam se da sam bio dovoljno slikovit. mislim da je to to sto je Guly rekao da je ledjno peraje peoduzeno i na kraju i na pocetku... Mozda je riba revishe mlada ili nije (?) da budem jasan, ja ne zelim da ih mrestim, jednostavno nemam uslvoe za to, meni je samo bitno da su muzjak i zenka da se ne bi tukli  hvala jos jednom momci... za stevu : kao sto sam spomenuo, na prednjem delu ledjnog peraja postoji crni spic.... kako vam se sad cini posle mog objasnjenja...?

Jovan85
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 01.01.2009 u 21:13 | IP Prijavljen Citiraj Jovan85

uostalom na ovoj slici izbliza (drugoj slici) se vidi da je zadnji kraj peraja produzen i zaobljen u odnosu na sredisnji deo peraja... ne vidi se spic na prednjem delu, zato sto ga je u tom momentu spustio, ali se vidi crn pocetak ledjnog peraja....

Djomla
Član

Član

Član od: 08.06.2008
National Flag of Srbija Srbija, Čačak
Poruka: 95
Poslato: 01.01.2009 u 21:14 | IP Prijavljen Citiraj Djomla

druze ne znam za ramireze, ali po mom misljenju te skoljkice sa slike treba da idu odatle  

mislim bez uvrede

Jovan85
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 01.01.2009 u 21:17 | IP Prijavljen Citiraj Jovan85

nema uvrede naravno.... zasto tako mislis?? Mislis zbog estetike?? te sam skoljke dovukao sa Zakintosa (ne za ovu namenu), unutra su mi i kljesta raka takodje sa Zakintosa, naravno samo ljustura... 

Guly
Gost

Gost

Član od: 26.12.2008
National Flag of Srbija Srbija
Poruka: 17
Pol: Nije unešeno
Poslato: 01.01.2009 u 21:27 | IP Prijavljen Citiraj Guly

Po meni bi to trebalo da je zenka. Koliko je star ramirez?

Jovan85
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 01.01.2009 u 21:29 | IP Prijavljen Citiraj Jovan85

kod mene je star 5 dana... stvarno ne znam koliko je star, ja sam ga samo kupio i pocetnik sam... 

Stevo.er
Zaslužni član

Zaslužni član
teta Saveta :)

Član od: 11.03.2008
National Flag of Srbija Srbija, Vrbas
Poruka: 2275
Poslato: 01.01.2009 u 22:41 | IP Prijavljen Citiraj Stevo.er

muzijak ima crni spic na pocetku ledjnog peraja (blize glavi) dok je kod zenke manje vise u tavni sa ostatkom peraja. ako se malo bolje zagledas videces da je peraje malo nazubljeno, kao da ima male spiceve, e ako me pamcenje dobo sluzi mislim da je drugi spic produzen. kod muzijaka je ona crna mrlja jasna do ke kod zenke prekrivena sljokicama kao kod ove na drugoj slici. tako da sam skoro siguran da je zenka.

Jovan85
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 01.01.2009 u 23:19 | IP Prijavljen Citiraj Jovan85

Hvala ti... Ja cu da nabavim muzjaka i da se nadam da ste bili u pravu.. mada ova riba ima crni spic, rizikovacemo 

Nemus
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 08.02.2008
National Flag of Srbija Srbija, Novi Sad
Poruka: 385
Poslato: 02.01.2009 u 11:00 | IP Prijavljen Citiraj Nemus

Jel ti držiš te ramireze u akvarijumu od 25 l. za koji si rekao da je prenaseljen?
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Nemus's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Nemus

Skok na forum Ukupno strana: 3 1 2 3

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2656 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2