Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 74
Gostiju: 74
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4335
Najnoviji korisnik foruma: Julija Pesic
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Uradi sam
 Akvaristika » Uradi sam
Tema Naslov: pozadinski fototapet Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Silicon
Član

Član

Član od: 16.12.2008
National Flag of Srbija Srbija, Novi Sad
Poruka: 23
Pol: Nije unešeno
Poslato: 16.12.2008 u 02:03 | IP Prijavljen Citiraj Silicon

Pozdrav svim akvaristima... Nov sam u ovoj sferi...
Ukratko odlucio sam se za akv od 70lit (sa filterom ima toliko a bez 55 okvirno) iscrtao ga tako da se uklapa u moj sobicak malo je vise kockast nego pravugaon dim 45x40x40 Spoljasnji filter dupli zadnji zid to je sve ok sastavljeno provereno ne curi kupio sam svu potrebnu tehniku pumpe grejac svetlo.. e sad kupio sam i fototapet nekako mi je simpa pa sam ga pazario ali nisam najbolje shvatio kako da ga zalepim za taj zadnji zid.. Naravno da je vodootporan a ne mogu bez pozadine jer nije bas lepo gledati u filter.. Nisam nikako mogao da nadjem cime se to lepi po temama koje sam gledao mozda sam lose trazio sve u svemu problem je cime zalepiti i kako...Mislio sam silikonom ali ne znam kako zbog vazdusnih dzepova skidanja ako bude doslo do toga...
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Silicon's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Silicon

n.ekv
Zaslužni član

Zaslužni član
Končasta alga i papagajoljubac

Član od: 05.12.2003
National Flag of Srbija Srbija, Barajevo - Veliki Borak
Poruka: 1185
Pol: Muški
Poslato: 16.12.2008 u 02:50 | IP Prijavljen Citiraj n.ekv

cek, bre! ne lepi se un iznutra vec spolja!!! a kako da gledas u filter?    di je filter? spojen sa akv?

Blue
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 06.02.2003
National Flag of Srbija Srbija
Poruka: 800
Poslato: 16.12.2008 u 07:36 | IP Prijavljen Citiraj Blue

Kako sam ja shvatio, u pitanju je pregradni filter. Kako god ga zalepio, nece biti dobro posto je taj foto-tapet predvidjen da bude licem naslonjen na staklo.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Blue's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Blue Poseti Blue's Homepage

Photoivek
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 14.09.2007
Poruka: 775
Poslato: 16.12.2008 u 08:26 | IP Prijavljen Citiraj Photoivek

kada sam ja dobio jedan aq od drugara takav foto tapet je bio zalepljen kao nekim rammom za zadnju stranu, ALI sa spoljne strane.
s obzirom da je tvoj akvarijum vec zalepljen mozes zalepiti taj tapet preko pregradnog filtera ili direktno za njega ili nekim okvirom, silikonom naravno.
ja bi ti ipak preldozio da mozda ipak bolje odradis crnu pozadinu.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Photoivek's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Photoivek Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Photoivek

Sarcevb
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 10.11.2007
National Flag of Srbija Srbija, Bečej
Poruka: 179
Poslato: 16.12.2008 u 09:55 | IP Prijavljen Citiraj Sarcevb

Pozdrav. posto ti je 'filter dupli zadnji zid' neverujem da ces moci da zalepis tu tapetu tzv. dekorativnu, one idu sa spoljne strane. Sto neprobas da napravis neku pozadinu od stiropora i tako sakrijes filter.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Sarcevb's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Sarcevb

Silwert
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 07.03.2006
National Flag of Srbija Srbija, Petrovaradin
Poruka: 1363
Poslato: 16.12.2008 u 10:22 | IP Prijavljen Citiraj Silwert

ima tapeta koji se mogu staviti i unutra u aq a da se neraspadaju ali ti tapeti su jednolicne boje pa ako ti nije bitno dal ima uslikanih biljaka na tapetu kupi taj i zalepi
mada moze i ovaj tapet da se la ko zalepi sa unutrasnje strane
samo uzmes jedno tanko staklo poversine ko filter i stavis tapet izmedju njega i filtera i zalepis silikonom
to ce ga drzati a ti neces moci cesto da ga menjas
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Silwert's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Silwert Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Silwert

Photoivek
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 14.09.2007
Poruka: 775
Poslato: 16.12.2008 u 12:53 | IP Prijavljen Citiraj Photoivek

postoje skroz plasticni foto tapeti koji 100% mogu u vodu, takav je barem bila ona koju sam ja gore spomenuo da sam je skidao sa akvarijuma. ona jeste bila zalepljena sa spoljne strane ali je bila plasticna folija na kojoj su odstampane neke biljke... ona sam a po sebi nije realna jer je eleokaris na toj slici viskok oko 20cm....
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Photoivek's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Photoivek Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Photoivek

Silicon
Član

Član

Poslato: 17.12.2008 u 13:29 | IP Prijavljen Citiraj Silicon

hvala ljludi na savetima vdecu nesto da iskombinujem pa kad budem postovacu i fotke pa da prokomentarisete
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Silicon's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Silicon

Sniks
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 29.10.2007
National Flag of Srbija Srbija, Aleksinac
Poruka: 516
Poslato: 17.12.2008 u 19:05 | IP Prijavljen Citiraj Sniks

Naprskas vodom stranu foto tapeta koji ti ide na staklo,pritisnes i uzmes lenji ili nesto slicno i prevuces preko njega svuda ravnomerno da izadju one kapljice vode i on ce bez problema da ostane zalepljen na staklu bez ikakvih dodatni seloteipa,lepkova itd.

Silicon
Član

Član

Poslato: 17.12.2008 u 21:03 | IP Prijavljen Citiraj Silicon

Hmm nije losa ideja, a zar nece ulaziti prljavstina izmedju fototapeta i stakla tako?

Nobilis
Novi član

Novi član

Član od: 09.12.2008
Poruka: 1
Poslato: 18.12.2008 u 10:33 | IP Prijavljen Citiraj Nobilis

Pa ako udje prljavstina, onda ce i da se odlepi, a ne bi ti covek rekao da to uradis ako se nece zalepiti, odnosno nece ulaziti prljavstina izmedju fototapeta i stakla nema da brines!
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Nobilis's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Nobilis

Sniks
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 29.10.2007
National Flag of Srbija Srbija, Aleksinac
Poruka: 516
Poslato: 18.12.2008 u 18:26 | IP Prijavljen Citiraj Sniks

Nece sigurno

Silicon
Član

Član

Poslato: 18.12.2008 u 18:45 | IP Prijavljen Citiraj Silicon

meni su u par pet shopova rekli da cak i ako silikonom zalepim da ce se odlepiti nakon izvesnog vremena a sad nista me ne kosta da zalepim vodom kako ste predlozili mada ne bih da moram da praznim akv i sve ponovo sredjujem ako to ne uspe... :( izvinjavam se ako sam naporan malo ali kad radim da uradim valjano koliko sad mogu a kasnije planiram svakako da uradim neku bolju pozadinu i umetnem je na tabli stakla ali to ne znam kada ce biti...

QWERTY
Zaslužni član

Zaslužni član
Intergalaktički mega car - vuna - precl

Član od: 07.08.2008
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 464
Poslato: 18.12.2008 u 21:54 | IP Prijavljen Citiraj QWERTY

kad napunis akv. voda ce da vrsi konstantan pritisak na fototapet, nece nista da se skuplja iza posto nece taj fototapet da leluja ko zavesa :) i taman kad se resis za neku drugu pozadinu - ovaj fototapet ces caskom "odlepiti" tj izvaditi, bez da moras da struzes silikon i da se smaras :D
   a ako ipak dodje do nezeljenog efekta tj. odlepi se i skupi ti se prljavstina onda probaj onaj predlog sa jos jednim staklom preko fototapeta, ili stavis to crno staklo (bez fototapeta) kao sto rece vec neko :) srecno!
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi QWERTY's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor QWERTY

Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2109 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2