Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 39
Gostiju: 38
Robota: 1
Članova: 0
Broj članova: 4346
Najnoviji korisnik foruma: Stole75
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Uradi sam
 Akvaristika » Uradi sam
Tema Naslov: Novi akvarijum 390l problem ili ne? Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 12 1 2 3 4 5 6 7 8 »
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Kalauz
Član

Član

Član od: 08.12.2008
National Flag of Srbija Srbija, Bačka Topola
Poruka: 67
Pol: Muški
Poslato: 02.01.2009 u 22:53 | IP Prijavljen Citiraj Kalauz

Akvarijum zalepljen uz pomoc kolege koji nikad nije lepio akvarijum .
Za sad sam samo stavio dve lajsne na dno. Sutra idem u staklaru da mi iseku dve gornje lasne uzduzne a i busicu rupe za creva.
Od ojacanja cu gore staviti ceitri poprecne i tri dole poprecne jer svakako mi je ostalo od predhodnog staklara nesto lajsni koje sad ne mogu ugurati pa cu ih iseci za poprecna ojacanja.

Lepljenje je proteklo dosta brzo, slike sa dogadja lepljenja mozete pogledati dole.

Kad stavim sva ojacanja saljem sliku pa pocinjem da punim TEST.
Mislim da cu ga izneti napolje i napuniti pa staviti grejace, namontirati jedno 15c i nek radi par dana.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Kalauz's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Kalauz Poseti Kalauz's Homepage

YO-YO
Član

Član

National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 91
Poslato: 02.01.2009 u 23:38 | IP Prijavljen Citiraj YO-YO

Dobro te je krenulo pu-pu, a to sve zahvaljujuci onoj jelen krmaci od 2 lit.

Neznam da li je zima kod tebe u Topoli, ali pazi da ti ne zamrzne voda napolju.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi YO-YO's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor YO-YO

Kalauz
Član

Član

Poslato: 07.01.2009 u 18:33 | IP Prijavljen Citiraj Kalauz

Evo zalepio sam ojacanja s kojima bas i nisam zadovoljan kako sam ih zalepio. Mozda silikon ne valja jer kad sam lepio ojacanja kupio sam bio drugi silikon pa se sad kajem. Ojacanja sam lepio pre dva dana. Sad sam napunio akvu do kraja  pojavile su se pukotine u silikonu. Donja ojacanja su super i ima ih tri poprecna i dva uzduzna. Dok gornjih ima poprecnih cetiri i dva uzduzna. Pukotine su se pojavile samo na gornjim lajsnama. Mislim nije toliko strasno ali me nervira. Sto se tice stranica sve je savrseno i nigde nema pukotina. Akvarijum se otvorio samo na sredini tj dobio stomak od max 1mm. Da li treba da strahujem ili ne? Mogao bi i iseci sva ojacanja ocistiti pa zalepiti nanovo ili da ne diram nista?

Akvarijum sam napunio odmah u sobi i to na prvo test nadam se da ce sve biti ok, ipak je to 420l.

Trenutno od punjenja je proteklo 2h.

Click on image to open in new window

Slike su losije jer su sa mobilnim slikane nije mi tu sad digitalac.

Jos jednom da napisem dimenzije akvarijuma 140x50x60

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Kalauz's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Kalauz Poseti Kalauz's Homepage

YO-YO
Član

Član

Poslato: 07.01.2009 u 19:06 | IP Prijavljen Citiraj YO-YO

Aj pojasni malo kakve su ti to pukotine u silikonu? Jesu li nastale pri punjenju kako sam ja razumeo.

Mozda je debeo sloj silikona na ojacanjima pa se nije dovoljno dobro sasusio i sada pokazao pukotine pod pritiskom.

A to sto ima mali stomak nije strasno, pa i ti kad bi popio toliko vode naduo bi se....

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi YO-YO's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor YO-YO

Kalauz
Član

Član

Poslato: 07.01.2009 u 19:09 | IP Prijavljen Citiraj Kalauz

To i ja mislim da se silikon nije dovoljno osusio a dobro sam ga naneo.
Pukotine su se pojavile posle punjenja.
Ne znam da ga ispraznim pa da sacekam jos koji dan da bolje veze.

Kalauz
Član

Član

Poslato: 07.01.2009 u 19:14 | IP Prijavljen Citiraj Kalauz

Inace napuknjuca izgledaju kao rasekotine male sitne negde ih ima vise a negde se ponavljaju na svakih 1cm do 5c. Te rasekotine u silikonu nisu razdvojene nego se vide bas kao male crtice.

YO-YO
Član

Član

Poslato: 07.01.2009 u 19:15 | IP Prijavljen Citiraj YO-YO

Mozda ti je to najbolje resenje ali nemoj da ocajavas nije nista strasno. Reci mi samo jel voda prodrla unutar silikona ili se samo silikon odvojio unutar sebe?

Predpostavljam da je jos uvek svez jer je u debelom sloju.

Kalauz
Član

Član

Poslato: 07.01.2009 u 19:20 | IP Prijavljen Citiraj Kalauz

Nije voda prodrela u njega nego su u njemu nastale pukotine. Ispraznicu ga pa ostaviti do vikenda i opet napuniti ali tad stavljam podlogu i pocinjem sa formiranjem. Bice to ok i ja tako mislim.

Dok stranice i donja ojacanja su idealna bez pukotina. Bice da je silikon jos svez.

QWERTY
Zaslužni član

Zaslužni član
Intergalaktički mega car - vuna - precl

Član od: 07.08.2008
Poruka: 464
Pol: Nije unešeno
Poslato: 07.01.2009 u 19:44 | IP Prijavljen Citiraj QWERTY

ako se silikon susio 2 dana onda su se pukotine u njemu pojavile jer nije mozda dovoljno zilav, ali ako nije voda prodrla u pukotine onda bi trebalo da je ok, ja bar mislim :) . jel' su pukotine te kao povrsinske ili idu bas skroz u dubinu u silikon? ne bi valjalo da idu skroz dubinski u silikon, posto vremenom kad krene starenje materijala i kad se silikon malo "skupi" mozda nece valjati... to je mikro skupljanje, ali na toliko litara.... ali ako su povrsinske onda je valjda ok!

stomak od 1 mm nije strasno :D
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi QWERTY's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor QWERTY

Kalauz
Član

Član

Poslato: 07.01.2009 u 20:06 | IP Prijavljen Citiraj Kalauz

Pukotine su dubinske, ako postoji 1mm silikona izmedju dva sastavljena stakla ta je pukotina ceo milimetar mislim dubinski je ceo milimetar napukla. Izgledaju kao naprslo staklo.

QWERTY
Zaslužni član

Zaslužni član
Intergalaktički mega car - vuna - precl

Član od: 07.08.2008
Poruka: 464
Poslato: 07.01.2009 u 20:30 | IP Prijavljen Citiraj QWERTY

a jel' to bio silikon za akv neke druge marke u odnosu na taj prvi ili silikon opste namene? ili, mozda mu je bio istekao rok, ako nisi proverio, ili pitao prodavca kad su dobili taj silikon. posto silikon, izmedju ostalog ima i aceton u sebi, i kad mu istekne rok taj aceton ispari u odredjenoj meri sto menja svojstva silikona, i onda silikon ne bude zilav nego krt, posto sam se ja zeznula kad sam prvi put lepila svoj akv i bila sam qpila silikon sa proteklim rokom, koji je bio sav cudan, marke tk, nije se razvlacio lepo nego nekako ukoceno, a vezivao je sa 20 minuta  

i tek onda sam videla da mu je prosao rok...  ali onda sam na pola sve razlepila, nesto je bilo i polu-sveze i qpila marke winner koji je bio frisak i onda je sve bilo ok! 

trebalo bi da se ne pojavljuju te pukotine, mada, ako drzi mozda nije nesto strasno... iskreno, prvi put cujem za te pukotine u silikonu, cak ni ovaj budjavi sto sam ja imala nije tako izgledao, doduse nije akv doziveo da ga napunim vodom.

aj valjda jos neko nesto zna, proveri rok pa ako nije istekao onda je mozda takav silikon   i ako ne ulazi voda u te pukotine, trebalo bi da bude dobro...

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi QWERTY's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor QWERTY

Kalauz
Član

Član

Poslato: 07.01.2009 u 20:58 | IP Prijavljen Citiraj Kalauz

Datum je ok jul 2008 je proizveden. Miami industries and trading. Kragujevac Srbija.
Ambalaza je braonske boje, silikon acetatni transparentni.

Prvi je bio neki nemacki i bio je ok.
Kod ovog zadnjeg silikona kad sam potrosio pvu bocu i naceo drugu negde na pola boce je ispljunuo kao nesto belo tj kao da je silikon stvrdnuo u boci  to sam skinuo i nastavio mozda nije valjao silikon.

Kalauz
Član

Član

Poslato: 07.01.2009 u 21:05 | IP Prijavljen Citiraj Kalauz

Podrucje primene
Jednokomponetna trajno elasticna silikonska masa za zaptivanje spojeva.
Staklo, keramika, aluminijum, itd

Osnova: Sircetno kiseli acetatni sistem.

Videcu za vikend kad budem opet punio kako se ponasa.
Ako bude bolje ne cu nista dirati.
Druga varijanta je da isecem gornja ojacanjaj skinem ocistim silikon i ponovo zalepim sa novim silikonom koji sam pre koristio.

The Oscar
Zaslužni član

Zaslužni član
Žuti karton

Član od: 19.08.2006
National Flag of Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina, Sarajevo
Poruka: 590
Poslato: 07.01.2009 u 22:46 | IP Prijavljen Citiraj The Oscar

ma ako cemo iskreno sto se tice hemije i tehnike domace   (mislim srbija,hr i BiH Mak...) je smetlje osim sapuni i to.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi The Oscar's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor The Oscar Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor The Oscar

Skok na forum Ukupno strana: 12 1 2 3 4 5 6 7 8 »

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2734 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2