Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 31
Gostiju: 29
Robota: 2
Članova: 0
Broj članova: 4296
Najnoviji korisnik foruma: Laki1974
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Autor: Dario
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Vidi zadnju poruku koja je ovo biljka
Autor: Baia82
Forum: Biljke

Poslata: 27.02.2016 u: 17:40

Vidi zadnju poruku Sve se vrača
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 21.02.2016 u: 13:14

Vidi zadnju poruku Daphnia!
Autor: Spirok
Forum: Ribe - Ishrana

Poslata: 20.02.2016 u: 21:05

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Uradi sam
 Akvaristika » Uradi sam
Tema Naslov: Novi akvarijum 390l problem ili ne? Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 12 1 2 3 4 5 6 7 8 »
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Blue
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 06.02.2003
National Flag of Srbija Srbija
Poruka: 800
Pol: Muški
Poslato: 18.12.2008 u 21:50 | IP Prijavljen Citiraj Blue

Ne sumnjam da ces se snaci i sam, ali, ako ikako mozes, vidi da ti drustvo pravi neko ko je to vec radio. Nabavi dobar silikon i budi siguran da ga imas dovoljno. Lepljiva traka, stolarske stege, ugaonici i drvene lajsne su odlicni pomocnici. Pazi da nesto ne gurnes slucajno. Budi strpljiv i pazljiv. Kad zalepis neku stranu, trudi se da je sto manje pomeras. Ispravljanje gresaka cesto dovodi do jos vecih. Dobro i detaljno planiraj svaki potez. Pre lepljenja isprobaj da li sve pasuje kako je predvidjeno. Ne nerviraj se ako nesto podje naopako. Obezbedi dovoljno prostora i pristup sa svih strana. Kad zalepis i fiksiras sve, ostavi da stoji nepomicno bar 48 sati. I jos jednom, ne nerviraj se, cak i ako ne uspes iz prve, mozes sve iz pocetka, nije to nista strasno. I za kraj, zelim ti puno srece i uspeha!
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Blue's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Blue Poseti Blue's Homepage

Sharac
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 06.02.2006
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 128
Poslato: 18.12.2008 u 22:33 | IP Prijavljen Citiraj Sharac

Vala, Blue ti je sve rekao. Ja samo mogu da ti pozelim puno srece!
I ako nisi pogledao, imas u forumima, pod Uradi sam, nekoliko foto prica kako su to admini radili.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Sharac's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Sharac Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Sharac

YO-YO
Član

Član

Član od: 08.12.2008
Poruka: 91
Poslato: 31.12.2008 u 18:32 | IP Prijavljen Citiraj YO-YO

E Kalauze, vidim da si tu pa rekoh da te pitam sta bi sa tvojim aq? Jesi li uspeo da ga sklepas? Kako ide?
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi YO-YO's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor YO-YO

The Oscar
Zaslužni član

Zaslužni član
Žuti karton

Član od: 19.08.2006
National Flag of Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina, Sarajevo
Poruka: 590
Pol: Nije unešeno
Poslato: 01.01.2009 u 03:23 | IP Prijavljen Citiraj The Oscar

i men zanima pravo
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi The Oscar's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor The Oscar Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor The Oscar

Kalauz
Član

Član

National Flag of Srbija Srbija, Bačka Topola
Poruka: 67
Poslato: 01.01.2009 u 12:54 | IP Prijavljen Citiraj Kalauz

Pozdrav

Prvo da svima cestitam novu godinu.

Evo akvarijum samo sto nisam sklepao, svako jutro se budim sa varijantom kako da zalepim akvarijum.
Pre neki dan mi je stigla izvarena konstrukacija za stol,  iverica je tu samo da pocnem da je oblazem oko konstukcije.

Stol sam napravio veci tj siri za 16cm pa ko zna mozda ef-4 ne bude odradjivao posao kako treba onda ubacujem pozadi spoljasni filter.

Posto su mi lajsne tj ojacanja iste duzine kao dno mislim da prvo zalepim za dno ojacanja pa onda na bocne stranice i kad se osusi krenem da sastavljam  sve stranice.

Jako sam ne strpljiv ali smiren sam i pazim na svaku sitnicu. Ovih dana citam forum ko lud i gledam da nesto ne ispustim mislim da cu vec sutra poceti sa lepljenjem.

Poceo sam sa pripremom podloge za ovaj akvarijum koji ce verovatno u pocetku biti samo biljni.

Evo neke sveze slike kako to sad sve ceka ko zapeta puska.

Click on image to open in new window
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Kalauz's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Kalauz Poseti Kalauz's Homepage

Kalauz
Član

Član

Poslato: 01.01.2009 u 14:57 | IP Prijavljen Citiraj Kalauz

Bice tu problema a mozda i ne jer ojacanja sad kad sam slozio na dno vidim da bas i nisu nesto ravno tj idealno isecena. Mozda su za pol milimetra duza. Mislim da ce to silikon sve ispuniti tu neravninu ili moram odneti da mi obruse 1mm sva ojacanja. Jer kad stavim bocne stranice da ne moram resavati to sa slikonom ili to nije problem?

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Kalauz's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Kalauz Poseti Kalauz's Homepage

QWERTY
Zaslužni član

Zaslužni član
Intergalaktički mega car - vuna - precl

Član od: 07.08.2008
Poruka: 464
Poslato: 01.01.2009 u 17:18 | IP Prijavljen Citiraj QWERTY

trebalo bi da ne bude problema ako sve lepo nalijes pomno silikonom, i neces ga sklepati nego ces napraviti pravo umetnicko delo i jos da valja!!! :D srecna ti nova godina i da imas puno ribica zdravih i debelih u tom lepom velikom akv-u :D:D:D!!!

ne znam jel' se prvo lepe ojacanja pa stranice ili obrnuto, sta vele u temama ovde, kako su drugi lepili ?

nek ti je srecno lepljenje!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D 
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi QWERTY's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor QWERTY

Kalauz
Član

Član

Poslato: 01.01.2009 u 23:39 | IP Prijavljen Citiraj Kalauz

Evo ga link gde sam procitao kako se lepe ojacanja i kojim redosledom.

http://www.akvaristika.org/forum/forum_posts.asp?TID=4210&am p;am p;KW=lepljenje+ojacanja

Slazem se da je bolje zalepiti ojacanja jednu noc pre pa zatim sve ostalo.

Mada i ovo su dobra iskustva koja ne smem zanemariti.

http://www.akvaristika.org/forum/forum_posts.asp?TID=5454&am p;KW=lepljenje+ojacanja&PN=0&TPN=8

YO-YO
Član

Član

Poruka: 91
Poslato: 02.01.2009 u 09:58 | IP Prijavljen Citiraj YO-YO

Super ako si tako odlucio, samo bi ti skrenuo paznju na jednu stvar.
U diskusiji sa linka koji si postavio, mislim da je Rogus naveo da duzinu ojacanja pri dnu on uvek stavi milimetar krace a kod tebe je to milimetar duze t.j. starije ti je ojacanje od dna kako si naveo.
Povedi racuna o tome, mozda nije lose da i to malo saseces dok nije kasno.
Pozdrav.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi YO-YO's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor YO-YO

Kalauz
Član

Član

Poslato: 02.01.2009 u 10:32 | IP Prijavljen Citiraj Kalauz

Citiraj: YO-YO
Super ako si tako odlucio, samo bi ti skrenuo paznju na jednu stvar.
U diskusiji sa linka koji si postavio, mislim da je Rogus naveo da duzinu ojacanja pri dnu on uvek stavi milimetar krace a kod tebe je to milimetar duze t.j. starije ti je ojacanje od dna kako si naveo.
Povedi racuna o tome, mozda nije lose da i to malo saseces dok nije kasno.
Pozdrav.

Saseko bi ga ja ali malopre sam zvao staklare i kazu da nije moguce skinuti 1-2 mm.  Pitao sam da li ga moze obrusiti kazu ne moze. Secenje stakla od 10mm mora biti (deo koji se odseca) najmanje 5 cm duzine.
Kazu mi da ga lepim da to nije problem i silikon ce to resiti a meni se nesto ne lepi lajsna takva.

QWERTY
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 02.01.2009 u 13:56 | IP Prijavljen Citiraj QWERTY

ako treba da se skine ukupno 1 mm, ne znam zasto staklar to ne moze na masini.... ali, nije to problem - ima resenje :D :  uzmes lepo vodenu smirglu, kupis ili ti staklar da malo (kao recimo meni sto su dali (cak dvojica staklara  ) pa je selotejpom ili malim ekserima zakucas - zalepis na neku dascicu, da bude ravno, jel',  u neku posudu sipas malo vode , umocis smirglu i udri- ko' iz oto-a sto smo sper plocu smirglali na "liniju", tako ti po stranici od stakla na ojacanjima, pa uporedjuj lepo da ne skines previse... sto verovatno nece biti slucaj jer ne ide lako kao sa sper plocom   ja sam tako osmirglala ceo akv, ne znajuci, dakako, da treba da se samo malo skinu ivice, nego sam raspalila i preko dela za lepljenje, i preko ivica , i preko svega.... da ne gusim sad kako je do toga svega doslo, elem, mozda je ipak bolje da ti to malo sam dosmirglas da se ne bi mislio da li je problem ili ne pri lepljenju za dno!  
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi QWERTY's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor QWERTY

QWERTY
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 02.01.2009 u 13:59 | IP Prijavljen Citiraj QWERTY

a da, to posle izgleda onako mat, ali dobro se lepi i hvata za silikon, evo meni vec godinama stoji 

Kalauz
Član

Član

Poslato: 02.01.2009 u 15:21 | IP Prijavljen Citiraj Kalauz

Poceo sam sa pripremom za lepljenje danas u 18h lepim. Probrao sam dve lajsne za dno koje ce biti knap pa cu posle kad se osusi resavati gornje lajsne.

QWERTY
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 02.01.2009 u 20:28 | IP Prijavljen Citiraj QWERTY

dobar plan, dooobar! tacno u 18 h lepljenje akv-a :D taman imas 24 h da cekas da se osusi, sto se uklapa u sat-dva smirglanja gornjih lajsni :D - ili idi da se bunis da ti staklar isece nove (xaxa, to se ja malo salim  , ne zameri  , posto me tvoje pravljenje akv-a poprilicno podseca na moje ...... skadar na bojani :D mada si, cini mi se, dosta ekspeditivniji od mene, (moje lepljenje + smirglanje je cini mi se trajalo vecnost) :D:D:D 

Skok na forum Ukupno strana: 12 1 2 3 4 5 6 7 8 »

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2148 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2