Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 44
Gostiju: 40
Robota: 4
Članova: 0
Broj članova: 4296
Najnoviji korisnik foruma: Laki1974
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Autor: Dario
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Vidi zadnju poruku koja je ovo biljka
Autor: Baia82
Forum: Biljke

Poslata: 27.02.2016 u: 17:40

Vidi zadnju poruku Sve se vrača
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 21.02.2016 u: 13:14

Vidi zadnju poruku Daphnia!
Autor: Spirok
Forum: Ribe - Ishrana

Poslata: 20.02.2016 u: 21:05

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Uradi sam
 Akvaristika » Uradi sam
Tema Naslov: Novi akvarijum 390l problem ili ne? Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 12 1 2 3 4 5 6 7 8 »
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Miki_BL
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 28.03.2006
National Flag of Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina, Banja Luka
Poruka: 405
Pol: Nije unešeno
Poslato: 17.12.2008 u 09:50 | IP Prijavljen Citiraj Miki_BL

Citiraj: YO-YO

Miki, ako te Kalauz kojim slucajem poslusa i trazi ovakve mere kakve si mu napisao bojim se da ces mu ti sklapati akvarijum. Obrati paznju na stavku 3.
 Ako bude  ovako isekao imace samo  20 cm lufta na dnu. Ali mozda se tako pravi akvarijum nisam ni ja vise pametan. Svakakvih ideja ima ovde. Sta ti mislis Dario?

Aaaaaaa, dobro je pa bar neko prati na casu .

Ja se izvinjavam zbog stamparske greske ali bilo je 2 ujutru kada sam kucao.

Ispravljam se sa 3 puta provjerenim dimenzijama preko CALCULATORA:

1.  Prednja i zadnja  1400 x 600 mm
2.  Bocne         & nbsp;        478 x 600 mm
3.  Dno         &nb sp;        1378 x 478 mm
4.  Gornja uzduzna ojacanja oko 1300 x 600 mm (moze da varira)
5.  Donja uzduzna ojacanja mogu da budu ista kao i gornja ili uza jer se lijepe na dno
6.  Poprecno ojacanje 478 x 150 mm
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Miki_BL's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Miki_BL

Miki_BL
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 17.12.2008 u 09:56 | IP Prijavljen Citiraj Miki_BL

A sa KRACIM dnom je bila ideja da se uradi BOTTOM filter .

Svi prave TOP filtere pa rekoh sto covjek da ne pokusa sa BOTTOM filterom.

Sala. Ne znam kako je doslo do greske jer sve sam ukucavao preko kalkulatora na racunaru. Ne racunam nista na pamet da ne bi doslo do ovakvih glupih gresaka.

I jos gledam tu dimenziju 1180 pa mi nije bilo jasno otkud to sad i nema nigdje takva slicna al eto ............... ljudski faktor .............. potkrala mi se greska a samo se nadam da KALAUZ nije opet kopirao i odstampao moj post i otisao kod staklara jer ce mi otici mama na pazar kad budu gledali dimenzije.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Miki_BL's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Miki_BL

Dario
Administrator

Administrator
Ciklid - matori ;)

Član od: 27.02.2006
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 3051
Pol: Muški
Poslato: 17.12.2008 u 10:37 | IP Prijavljen Citiraj Dario

Ja mislim da je Kalauz nagrabusio i da niko ovde nezna kako se pravilno lepi aq........ali opet sta ja znam.

Koristite pretragu.......s'rch
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dario's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dario Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Dario Poseti Dario's Homepage

YO-YO
Član

Član

Član od: 08.12.2008
Poruka: 91
Poslato: 17.12.2008 u 12:53 | IP Prijavljen Citiraj YO-YO

Miki, ja sam siguran da kad sledeci put budem narucivao staklo, ti mi neces praviti krojnu listu. Nista licno samo radi sigurnosti. 
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi YO-YO's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor YO-YO

Ticma
Član

Član

Član od: 26.10.2005
National Flag of Srbija Srbija, Novi Sad
Poruka: 25
Poslato: 17.12.2008 u 12:55 | IP Prijavljen Citiraj Ticma

Pročitao sam da će tražiti i da mu se iviće obruse mašinski. Znam da sam svojevremeno pričao sa Vladom, poznatim novosadskim majstorom za izradu akvarijuma i rekao je da nije dobro da se stakla bruse mašinski jer se onda smanje čeone površinu na koji se naslanja silikon. Doboljno je samo brusnim kamenom preći preko ivice da se ne može raseći.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Ticma's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Ticma Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Ticma Poseti Ticma's Homepage

YO-YO
Član

Član

Poslato: 17.12.2008 u 13:02 | IP Prijavljen Citiraj YO-YO

Kalauzeeeeeee (((((((((( Vrati seeeeeeeeee (((((((((( Imamo jos ideja.....
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi YO-YO's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor YO-YO

Miki_BL
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 17.12.2008 u 13:26 | IP Prijavljen Citiraj Miki_BL

Ticma, jeste da se smanjuje povrsina ali ako mu urade kao meni sto su onda nema frke. Staklo se brusi, polira i "kantuje". Znaci skida rubove pod 45 stepeni i to minimalno. Na 10mm stakla debljine kad ga kantuje izadje oko 8 do 8.5 mm. Samo izresano staklo lijepiti? Uzas jer rez nije ravan te se zato pribjegava brusenju.

YO-YO pogledaj moju temu gdje sam sve pravio sam, postolje, poklopac i akvarijum i za sve sam ja pravio nacrt a dimenzije samo predao da se po njima isjece i iverica i staklo i sve se savrseno uklopilo. Ovdje mi se potkrala greska. Nije strasno. A i sta ce mu dno???? 

YO-YO
Član

Član

Poslato: 17.12.2008 u 13:48 | IP Prijavljen Citiraj YO-YO

YO-YO pogledaj moju temu gdje sam sve pravio sam, postolje, poklopac i akvarijum i za sve sam ja pravio nacrt a dimenzije samo predao da se po njima isjece i iverica i staklo i sve se savrseno uklopilo. Ovdje mi se potkrala greska. Nije strasno. A i sta ce mu dno????  [/QUOTE] 

Gledao sam ranije tvoj poduhvat i zaista je sjajno i ima toliko puno pohvala da nisam hteo da komentarisem. Posebno se to odnosi na idejno resenje poklopca. Desetka. A ono je bila trenutna inspiracija. Nisi se valjda nasao uvredjenim?

Miki_BL
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 17.12.2008 u 15:20 | IP Prijavljen Citiraj Miki_BL

YO-YO , nisam se nasao uvrijedjenim. Napravio sam gresku i sad sam skontao kako.

Ukucao u kalkulator 140-22=118 umjesto 1400-22=1378.
Izostavio sam jednu nulu. Tako ti je to kad je covjek pospan   pa jos hoce da ispadne pametan .

Kalauz
Član

Član

National Flag of Srbija Srbija, Bačka Topola
Poruka: 67
Poslato: 18.12.2008 u 00:28 | IP Prijavljen Citiraj Kalauz

E da evo i mene. Nikako da stignem posao haos. Video sam se danas sa staklarom pa me je malo vrbovao kao sta ce on sad sa ovim akvarijumom ajde ako imas negde da ga prodas dat cu ga povoljno.   Staklo mi je isekao mogu kuci sutra da ga nosim naravno ako stignem jer imam dosta obaveza ovih dana. Pitao me je da on skine stare stranice od 8 mm i samo stavi nove od 10mm na sto sam mu se nasmejao i odgovorio samo ti seci novo staklo.Moram ovog staklara ukljuciti na ovaj forum ili da mu dam link da procita ovu temu  bilo bi mu interesantno. Jer stigli smo vec do 6 strane
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Kalauz's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Kalauz Poseti Kalauz's Homepage

Dario
Administrator

Administrator
Ciklid - matori ;)

Član od: 27.02.2006
Poruka: 3051
Poslato: 18.12.2008 u 12:32 | IP Prijavljen Citiraj Dario

Reci da ces ga otkupiti za neki minimum jer ne podlaze standardu aq.org,a za novi naravno neka pripremi staklo.

Koristite pretragu.......s'rch
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dario's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dario Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Dario Poseti Dario's Homepage

Stevo.er
Zaslužni član

Zaslužni član
teta Saveta :)

Član od: 11.03.2008
National Flag of Srbija Srbija, Vrbas
Poruka: 2275
Poslato: 18.12.2008 u 15:20 | IP Prijavljen Citiraj Stevo.er

reci mu "nasao sam neku budalu ali ne da vise od 2000. pa ako hoces..."

Miki_BL
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 18.12.2008 u 17:45 | IP Prijavljen Citiraj Miki_BL

A ko mu je kriv kad se pravio pametan. Meni je njega zao ali bi mi bilo zalije tebe , Kalauze, da budes nezadovoljan i da budes u strahu u jednom predivnom hobiju u kojem treba covjek da uziva a ne da strahuje od poplave jer je staklar zaebao stvar.
Prodace on to staklo. Nista ti ne brini. Davno je on njega zaradio a 50% ces tog stakla ti da mu platis kupovinom stakla za taj novi AQ.

Meni su ovdje trazili da zalijepe AQ od 440 litara oko 230 eura a ja staklo (iz fabrike naruceno i obruseno) i silikon (iz Novog Sada narucen) su izasli oko 110 eura plus oko 20 eura staklo za vanjski filter.

Znaci u pola cijene.

Kalauz
Član

Član

National Flag of Srbija Srbija, Bačka Topola
Poruka: 67
Poslato: 18.12.2008 u 19:03 | IP Prijavljen Citiraj Kalauz

Stiglo staklo , videcu za vikend da ga lepim. Ako ima neko da mi pomogne na sta treba da obratim paznju ili da me usmeri na neku temu gde je o tome vec diskutovano.

Click on image to open in new window
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Kalauz's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Kalauz Poseti Kalauz's Homepage

Skok na forum Ukupno strana: 12 1 2 3 4 5 6 7 8 »

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2148 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2