Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 33
Gostiju: 30
Robota: 3
Članova: 0
Broj članova: 4296
Najnoviji korisnik foruma: Laki1974
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Autor: Dario
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Vidi zadnju poruku koja je ovo biljka
Autor: Baia82
Forum: Biljke

Poslata: 27.02.2016 u: 17:40

Vidi zadnju poruku Sve se vrača
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 21.02.2016 u: 13:14

Vidi zadnju poruku Daphnia!
Autor: Spirok
Forum: Ribe - Ishrana

Poslata: 20.02.2016 u: 21:05

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Uradi sam
 Akvaristika » Uradi sam
Tema Naslov: Novi akvarijum 390l problem ili ne? Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 12 1 2 3 4 5 6 7 8 »
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Dario
Administrator

Administrator
Ciklid - matori ;)

Član od: 27.02.2006
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 3051
Pol: Muški
Poslato: 15.12.2008 u 11:19 | IP Prijavljen Citiraj Dario

Moj aq je od 8mm dimenzija 136x50x50....

Koristite pretragu.......s'rch
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dario's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dario Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Dario Poseti Dario's Homepage

Miki_BL
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 28.03.2006
National Flag of Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina, Banja Luka
Poruka: 405
Pol: Nije unešeno
Poslato: 15.12.2008 u 11:41 | IP Prijavljen Citiraj Miki_BL

Citiraj: Dario

To i jeste po tablici tako. Ipak visina 50 cm i 65 cm nisu ni blizu.

Kao sto Petar kaze i ja smatram da je sve to sa tablicama malo "naduvano" kad je u pitanju debljina stakla cisto radi sigurnosti i tih tzv staklara koji se prave pametni pa stavljaju tanje staklo.

A i silikon je cudo. Prije nekoliko dana sam trebao razlijepiti jednu pregradu u vanjskom filteru jer sam uzeo malo "vecu" pumpu koja fizicki nije mogla da stane u filter i posteno sam se namucio da "odvalim tu pregradu od 6 mm. Ali kako se kaze ........ pametniji popusta pa je stranica popustila tj silikon i nakon pola sata sam uspio da izvadim taj komad stakla.

Isto tako mislim da se dize prevelika prasina i oko izbora silikona.
Svi kazu mora biti specijalni silikon za akvarijume, pa ovo pa ono. Ja jesam poslusao savjete i uzeo SOUDAL SilirubAQ ali i prije su ljudi pravili velike akvarijume a nije bilo tih specijalnih silikona vec se koristio najobicniji staklarski.

Sto se tice tvog akvarijuma, i ja mislim da ce da izdrzi. Samo ako su kvalitetno ocistili staklo prije lijepljenja. Ja sam izgubio skoro sat vremena na ciscenje stakla na spojevima ali sam ocistio po 5 puta alkoholom prije nanosenja silikona.

Javi sta si napravio i kako je svadja sa tzv "staklarima" protekla.

Pozdrav
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Miki_BL's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Miki_BL

QWERTY
Zaslužni član

Zaslužni član
Intergalaktički mega car - vuna - precl

Član od: 07.08.2008
Poruka: 464
Pol: Nije unešeno
Poslato: 15.12.2008 u 13:35 | IP Prijavljen Citiraj QWERTY

ja imam jedan mali qpovni akv. dimenzija 25x20x15 - sto ce reci celih 7 i po litara, i pravljen je od stakla 4 mm (tezak ko tuc, xaxa :D ) i lepljen je oko dna! ne znam da li je po tablici ili cemu vec, ali bice da je staklar dao sve od sebe :)
  nije poenta samo u tome da li ce da izdrzi, i sa kolikim stepenom sigurnosti, nego i u tome da je placeno jedno a dobijeno nesto drugo..... staklari najvise vole da djidaju, i to ne samo u svom poslu secenja nego i u poslu placanja.... najbolje zalepljen akv. je onaj koji zalepis sam ako znas, (a nije bas da je u pitanju nuklearna fizika pa da ne znas sam, kad vidis sliku i radis po njoj )  tako si jedino siguran da ti je cisto staklo pre stavljanja silikona, ojacanja pravilno postavljena redosledom kojim treba i sirine koje trebaju da budu itd. i sad, posto znamo da su staklari osljari i da su najpametniji - onda je najjednostavnije da narucis staklo koje hoces i kakvo hoces, i potrosis svog vremena na svoj akv. a ne da te neki staklar zezne i za staklo i za novce. ( i posle jos i da se mislis dal' ces plivati po sobi ili ne) .
   ta varijanta da se naruci u fabrici je verovatno i najpametnija, kad ti ga tako lepo srede bar znas sta si platio, a jos ako imas neku pomoc pri lepljenju i sliku kako treba da izgleda onda nema problema! :D aj srecno!!!
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi QWERTY's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor QWERTY

YO-YO
Član

Član

Član od: 08.12.2008
Poruka: 91
Poslato: 15.12.2008 u 14:34 | IP Prijavljen Citiraj YO-YO

Citiraj: Miki_BL
Citiraj: Dario

To i jeste po tablici tako. Ipak visina 50 cm i 65 cm nisu ni blizu.

Kao sto Petar kaze i ja smatram da je sve to sa tablicama malo "naduvano" kad je u pitanju debljina stakla cisto radi sigurnosti i tih tzv staklara koji se prave pametni pa stavljaju tanje staklo.

A i silikon je cudo. Prije nekoliko dana sam trebao razlijepiti jednu pregradu u vanjskom filteru jer sam uzeo malo "vecu" pumpu koja fizicki nije mogla da stane u filter i posteno sam se namucio da "odvalim tu pregradu od 6 mm. Ali kako se kaze ........ pametniji popusta pa je stranica popustila tj silikon i nakon pola sata sam uspio da izvadim taj komad stakla.

Isto tako mislim da se dize prevelika prasina i oko izbora silikona.
Svi kazu mora biti specijalni silikon za akvarijume, pa ovo pa ono. Ja jesam poslusao savjete i uzeo SOUDAL SilirubAQ ali i prije su ljudi pravili velike akvarijume a nije bilo tih specijalnih silikona vec se koristio najobicniji staklarski.

Sto se tice tvog akvarijuma, i ja mislim da ce da izdrzi. Samo ako su kvalitetno ocistili staklo prije lijepljenja. Ja sam izgubio skoro sat vremena na ciscenje stakla na spojevima ali sam ocistio po 5 puta alkoholom prije nanosenja silikona.

Javi sta si napravio i kako je svadja sa tzv "staklarima" protekla.

Pozdrav

To sto si uzeo Soudal silicon nimalo nisi pogresio. Jeste da se ranije lepilo svim i svacim i svaki silicon ce drzati, ali koliko dugo? Vremenom se silicon stvrdne i izgubi na elasticnosti. Mislim da Soudal daje garanciju na silicone 10 godina da ce ostati onakvi ( mekani i rastegljivi ) kavi su bili i nakon nanosenja.  

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi YO-YO's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor YO-YO

Stevo.er
Zaslužni član

Zaslužni član
teta Saveta :)

Član od: 11.03.2008
National Flag of Srbija Srbija, Vrbas
Poruka: 2275
Poslato: 15.12.2008 u 15:03 | IP Prijavljen Citiraj Stevo.er

tablica debljine stakla predstavlja optimalne debljine stakla za odredjenu litrazu. da li moze 8 umesto 10mm? naravno da moze i drzace to dobro uz odredjena ojacanja. ali mislim da bi trebali da se bavimo akvaristikom a ne testiranjem izdrzljivosti stakla. sta mislite o tome?

YO-YO
Član

Član

Poslato: 15.12.2008 u 19:26 | IP Prijavljen Citiraj YO-YO

Citiraj: Stevo.er
tablica debljine stakla predstavlja optimalne debljine stakla za odredjenu litrazu. da li moze 8 umesto 10mm? naravno da moze i drzace to dobro uz odredjena ojacanja. ali mislim da bi trebali da se bavimo akvaristikom a ne testiranjem izdrzljivosti stakla. sta mislite o tome?

Pa ja mislim da i izdrzivost stakla spada u akvaristiku. Po tebi onda ne bi trebali da se bavimo ni pumpama ni filterima ni podlogom biljkama hemikalijama........Neznam sta smatras pod pojmom  akvaristika?

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi YO-YO's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor YO-YO

Cira
Administrator

Administrator

Član od: 13.01.2003
Poruka: 3386
Poslato: 15.12.2008 u 19:43 | IP Prijavljen Citiraj Cira

Mislim da je steva mislio da ne treba da svaki put iz pocetka otkrivamo toplu vodu.

It's nice to be important but it's more important to be nice.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Cira's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Cira Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Cira Poseti Cira's Homepage

Stevo.er
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 15.12.2008 u 20:23 | IP Prijavljen Citiraj Stevo.er

eto Cira me je shvatio. ne znam da li si pratio stare teme ali o debljini stakla je vec dosta puta pisano kao i o tome da li se lepi na dno ili oko njega. nikada se svi nece sloziti po pitanju toga. imate tablicu optimalne debljine stakla pa se upravljajte po njoj i necete imati problema. akvarijum sam po sebi (to da li je 6, 8 ili 10mm)meni ne predstavlja akvaristiku. akvaristika po meni pocinje onog momenta kad u njega dodju ribe.

YO-YO
Član

Član

Poslato: 15.12.2008 u 20:53 | IP Prijavljen Citiraj YO-YO

eto Cira me je shvatio. ne znam da li si pratio stare teme ali o debljini stakla je vec dosta puta pisano kao i o tome da li se lepi na dno ili oko njega. nikada se svi nece sloziti po pitanju toga. imate tablicu optimalne debljine stakla pa se upravljajte po njoj i necete imati problema. akvarijum sam po sebi (to da li je 6, 8 ili 10mm)meni ne predstavlja akvaristiku. akvaristika po meni pocinje onog momenta kad u njega dodju ribe.

O.k. Potpuno si u pravu. Ali u svakoj temi kada se rasplamsa dodirne se od svega pomalo, pa tako i u ovoj. Neko postavi podpitanje i nije lepo ne odgovoriti mu ili ne pomoci i usmeriti ako vec mozemo.Generalno mnogo toga je obradjeno i mislim da je normalno da se stvari  ponavljaju. Uclanjuju se novi ljudi ( kao sto sam i ja ) koji nisu stigli da iscitaju sve jer ima toliko toga. Ali da ne rasplamsavamo dalje.....Pozdrav.

Dario
Administrator

Administrator
Ciklid - matori ;)

Poslato: 15.12.2008 u 22:28 | IP Prijavljen Citiraj Dario

akvaristika po meni pocinje onog momenta kad u njega dodju ribe.

Steeeeeevoooo,Steeeevoooo........Click on image to open in new window

Click on image to open in new window

Ali mene opet interesuje kako se pravilno lepi aq???

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dario's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dario Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Dario Poseti Dario's Homepage

Stevo.er
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 15.12.2008 u 22:31 | IP Prijavljen Citiraj Stevo.er

nemoj da pocinjes opet!

Kalauz
Član

Član

National Flag of Srbija Srbija, Bačka Topola
Poruka: 67
Poslato: 15.12.2008 u 22:34 | IP Prijavljen Citiraj Kalauz

Evo da se javim sa izvestajem. Jutros kad sam ustao i tekako sam bio nadrkan zbog vasih komentara da sam jedva cekao da se pojavim na staklorescovim vratima. Akvarijum sam spakovao u combo i krenuo u Suboticu. Kad sam tamo stigao nije bio gazda tame nego neka zena na koju sam se prvo fino pa sam poceo sve zesce i zesce da izvaljujem sav bes koji sam skupio sinoc. Sve sam ostampao sa ovog foruma kako se pravi akvarijum od 100l i preko 100l pa tablice i neke vase odgovore tako da me ne bi mogli ni sa cim pokoriti. Hvala svima na pomoci, odgovor koji sam bio stampao je od Miki_BL. Njegov je odgovor sinoc presudio i casa se prelila.

Znaci kad sam zavrsio sam tom zenom krenuo sam u salu da unesem akvarijum gde sam naleteo na prvog majstora kojem sam objasnio kako su me zajeb. njegovi i kako su mi uvalili staklo od 8mm i kako su pogresno zalepili akvarijum. Na sto je on odgovorio da oni tako lepe akvarijume vec jako dugo i da tom nista ne fali i da su oni valjda procenili da je "tako potrebno" da se lepi. Tek sam onda bio odlepio i na njega se istresao i rekao da cu doci posle kad bude tamo gazda.

Dosao sam ponovo kroz sat i tamo je bio gazda gde me odmah napao kako sam mu radnike isprepadao da ne znaju da lepe akvarijume kad je zavrsio tad sam ja osuo po njemu da odakle mu ideja da me zaj. i da mi uvali 8mm staklo a naplati 10mm. I da ovo nista ne valja i hocu sve novo a ovaj nosi gde mislis. Posle jedno par minuta svadje popustio je zato sto sam hteo i da mu razbijem radnju koliko sam otkacio rekao je da ce mi napraviti novi akvarijum da ce biti sve 10mm ali da ce lepiti na moju odgovornost "kakav bezobrazluk". Na to sam mu odgovorio kad mislis tako onda ga ti neces ni lepiti nego ces da iseces jos duzi akavarijum od 140cm i sve lepo obrusis masinski spakujes stranice a ja cu ga sam lepiti. I dogovorili se da u cetvrtak preuzimam materijal i nosim ga kuci pa cu ga sam lepiti. Uh eto kako sam prosao sa majstorima nadam se da sam nekom pomogao da se pazi od ovih prevaranata i obavezno pre odlaska u neku od staklara proverite ko su i objasnite detaljno sta zelite ili budite tamo dok budu lepili vas akvarijum

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Kalauz's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Kalauz Poseti Kalauz's Homepage

Baia
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 08.12.2006
National Flag of Srbija Srbija, Obrenovac
Poruka: 193
Poslato: 15.12.2008 u 22:49 | IP Prijavljen Citiraj Baia

Xe xe xe, i ako si mu rekao, samo on je ipak cika majstor i smem da potpisem da bi onaj akvarijum drzao vodu bez obzira sto je lepljen na dno a za taj tvoj(bez ljutnje molim te) ne bih bas sme da "stavim ruku u vatru". Slazem se da nije u redu sto ti je zakinuo na bocnim stranama ali on iz iskustva zna da te strane trpe manji pritisak nego dugacka prednja strana pa je svoje iskustvo iskoristio i na licnu odgovornost ustedeo koju kintu. On je siguran da ce to drzati i da ti taj aq nece napraviti stetu u kuci pa ste tacke gledista ne vidim sto si se koji moj nervirao, sto lepo to nisi napuno vodom na terasi testirao ga par dana a posle toga ga uneo u kucu i terao dalje???

Gusar Baja
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Baia's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Baia Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Baia

Dario
Administrator

Administrator
Ciklid - matori ;)

Poslato: 15.12.2008 u 22:50 | IP Prijavljen Citiraj Dario

Klasika,ali jadna ta zena,pa sto nju napade kada ona nema veze sigurno sa fusarenjem aq!!!

Skok na forum Ukupno strana: 12 1 2 3 4 5 6 7 8 »

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2148 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2