Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 43
Gostiju: 40
Robota: 3
Članova: 0
Broj članova: 4296
Najnoviji korisnik foruma: Laki1974
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Autor: Dario
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Vidi zadnju poruku koja je ovo biljka
Autor: Baia82
Forum: Biljke

Poslata: 27.02.2016 u: 17:40

Vidi zadnju poruku Sve se vrača
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 21.02.2016 u: 13:14

Vidi zadnju poruku Daphnia!
Autor: Spirok
Forum: Ribe - Ishrana

Poslata: 20.02.2016 u: 21:05

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Uradi sam
 Akvaristika » Uradi sam
Tema Naslov: Novi akvarijum 390l problem ili ne? Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 12 1 2 3 4 5 6 7 8 »
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Kalauz
Član

Član

Član od: 08.12.2008
National Flag of Srbija Srbija, Bačka Topola
Poruka: 67
Pol: Muški
Poslato: 14.12.2008 u 20:45 | IP Prijavljen Citiraj Kalauz

Hvala svima na brzim odgovorima. Javljam se sutra sa informacijama kako je proteklo u staklari.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Kalauz's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Kalauz Poseti Kalauz's Homepage

YO-YO
Član

Član

Član od: 08.12.2008
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 91
Poslato: 14.12.2008 u 20:56 | IP Prijavljen Citiraj YO-YO

Trebalo bi ovako da protekne
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi YO-YO's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor YO-YO

Dario
Administrator

Administrator
Ciklid - matori ;)

Član od: 27.02.2006
Poruka: 3051
Poslato: 14.12.2008 u 20:58 | IP Prijavljen Citiraj Dario

To je najvaznije cuti.

P.S ja nemam pojma kako se lepi aq,sada sam pogledao svoje aq i svi su lepljeni drugacije,oko dna,na dno i sa bocnim stranicama ista varijanta.

P.P.S naravno zastupljene su i sve kombinacije opisanih tehnika lepljenja.

Koristite pretragu.......s'rch
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dario's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dario Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Dario Poseti Dario's Homepage

Petar_Kozic
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 25.04.2004
National Flag of Srbija Srbija, Vinča
Poruka: 421
Poslato: 14.12.2008 u 21:51 | IP Prijavljen Citiraj Petar_Kozic

Citiraj: Dario

Tako se lepi,ali steta sto slika nije ostrija,izgleda kao da su sekli staklo nogama,a tako i lepili.

Samo bez nerviranja,nije vredno veruj mi.

Dario, ja se ne bi slozio sa tobom, mozda gresim ali ja nikada ne lepim tako akvarijum. Evo i slika koja to pokazuje. to je samo moje misljenje mozda nisam u pravu, Bez ljutnje.

Click on image to open in new window

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Petar_Kozic's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Petar_Kozic Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Petar_Kozic Poseti Petar_Kozic's Homepage

Dario
Administrator

Administrator
Ciklid - matori ;)

Poslato: 14.12.2008 u 23:23 | IP Prijavljen Citiraj Dario

Gresis Peco jer njegov aq je zalepljen bas kao sto je na prvoj skici,a radi se i u drugoj varijanti (skica pored) i sve izmedju kao sto sam i napisao,imam 6 aq kao dokaz,nije problem u lepljenju jer svako lepi kako misli koliko vidim da je "najbolje",nego je problem u fuseraju.

E sada ove dve donje skice opterecenih aq,mislim stvarno treba biti retard pa uspeti tako zalepiti aq.

I naravno da nema ljutnje.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dario's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dario Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Dario Poseti Dario's Homepage

Petar_Kozic
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 14.12.2008 u 23:31 | IP Prijavljen Citiraj Petar_Kozic

Nemam pojma, ne lepim nikad akvarijum na dno vec oko dna.

Ove donje slike pokazuju samo kako se silikon ponasa kada se optereti akvarijum zalepljen na jedan od nacina. Ne znam zasto ali sam stekao utisak kao da nisi najbolje razumeo sliku.

Znaci imas leve dve i desne dve.

Leve pokazuju kako se ponasa silikon kada je stranica zalepljena na dno, znaci neopterecen(bez vode) i opterecen (napunjen).

Nemoj pogresno da shvatis sto ti ovako pisem i objasnjavam, nego samo nisam siguran da li si razumeo sliku.

Ipak mislim da je slika u pravu.

No, nije ni bitno. Bitno je da njumu taj fuseraj isprave.
Pozdrav.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Petar_Kozic's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Petar_Kozic Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Petar_Kozic Poseti Petar_Kozic's Homepage

Dario
Administrator

Administrator
Ciklid - matori ;)

Poslato: 14.12.2008 u 23:49 | IP Prijavljen Citiraj Dario

Ja sam retard kao sto rekoh vec,dobro je sto objasnjavas jer nisam skontao sliku normalno,ali u pravu si,mada opet sto su svi aq tako razlicito izlepljeni,mozda ima veze sa ojacanjima,ko' ce ga znati,meni nista vise nije jasno oko lepljenja,a neki od vecih aq koje sam video po ovome su zalepljeni pogresno.

Stevo.er
Zaslužni član

Zaslužni član
teta Saveta :)

Član od: 11.03.2008
National Flag of Srbija Srbija, Vrbas
Poruka: 2275
Poslato: 15.12.2008 u 00:22 | IP Prijavljen Citiraj Stevo.er

uvek ce se naci neko ko ce da kaze "ma ovako treba". to pitanje se poteze jaaako dugo a isto je i kao ono "sta je starije kokoska ili jaje?". jednostavno se ne zna sta je bolje, mislenja su podeljena.

Dario
Administrator

Administrator
Ciklid - matori ;)

Poslato: 15.12.2008 u 01:42 | IP Prijavljen Citiraj Dario

Hoce neko povoljno aq od 340L,ostale dobija gratis???  

Ja cu iskopati jezerce u dvoristu i bas me briga.

Miki_BL
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 28.03.2006
National Flag of Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina, Banja Luka
Poruka: 405
Pol: Nije unešeno
Poslato: 15.12.2008 u 01:48 | IP Prijavljen Citiraj Miki_BL

Moje misljenje je ako se lijepi kod velikih akvarijuma stranica NA dno dolazi do velikog opterecenja na dno po rubovima jer su stranice teske a samim tim i kada se napuni AQ silikon radi tak oda dolazi do njegovog "SMICANJA" dok kod ljepljenja oko dna samo dno nema opterecenje stranica i silikon radi kako treba a to je da se isteže.

Ja sam lijepio oko dna.

Vrati im AQ. Ocigledno je da ne znaju kako se pravi akvarijum. Imas tu sve pogrešno a sad ću da ti nabrojim greške pa im to nabij na nos.
1. Tanje staklo bočnih stranica.
2. Pogrešno zalijepljen AQ tj stranice na dno umjesto oko dna.
3. Poprečna ojačanja ISPOD uzdužnih a svako normalan ih stavlja iznad.
4. Uzdužna ojačanja su stavljena po cijelij dužini a nikako ne smoju da idu od jedne do druge bočne stranice.

Usput da naglasim da su ta poprečna ojačanja uska ali nisu problematična. Izdržaće.

Sad ne znam da li su oni samostalno određivali širinu ojačanja i da li će ići od jedne do druge bočne stranice ili si im ti tako rekao ali imam osjećaj da su to oni IZMUDROVALI.

Staklari ne znaju zalijepiti aq. Ja kad sam radio u pet shopu imali smo svog staklara koji je pravio akvarijume za nas i lik je svaki put dolazio u radnju da pita kako da zalijepi akvarijume koje je 100 puta pravio istih dimenzija.

Drugi me ubjeđivao da mi ne treba debljina 10 mm za AQ koji je po dimenzijama u tablici na samoj granici između 10 i 12 mm stakla a on kaže ne treba tu deblje od 8 mm.

U fabrici stakla su mi rekli da se ne može praviti AQ veće zapremine od 200 litara jer su oni pravili za neku diskoteku više akvarijuma od preko 1000 litara i kaže svi su PUKLI. Pa logično. Zvuk stvara vibracije a voda u sljed vibracija stvara malo  veći pritisak na stranice a u drugom momentu manji i posljedica tih oscilacija je pucanje stakla. Ne znam kako im to nije palo na pamet kada su znali da je diskoteka u pitanju.

I kojem je idiotu palo na pamet da stavi ribice u diskoteku. Kakvi su to šokovi za ribice od silnih vibracija.
Malo sam sada
 ali morao sam da kažem.

Vrati im AQ i sam ga slijepi a staklo naručiš iz fabrike i jos ga mašinski obruse i ispoliraju.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Miki_BL's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Miki_BL

Marko Zmaj
Zaslužni član

Zaslužni član
Vatrostalni gušter

Član od: 23.01.2006
National Flag of Srbija Srbija, SHEEM CITY-WEST SIDE !!!
Poruka: 1430
Poslato: 15.12.2008 u 02:22 | IP Prijavljen Citiraj Marko Zmaj

MOj je akv od 8mm dim 125x40x65 (d,s,v) i nema problema 

Cerebrum
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 14.11.2005
National Flag of Srbija Srbija, Niš
Poruka: 231
Poslato: 15.12.2008 u 09:50 | IP Prijavljen Citiraj Cerebrum

Lepi se oko dna zato sto je veca povrsina lepljenja tj. ako je dno sa ojacanjem to znaci da se lepi 2cmxduzina akvarijuma a u suprotnom bi povrsina lepljenja bila 1cmxduzina. Naravno vec je pomenuto i opterecenje dna u oba slucaja.

Imao sam vec rasprave sa staklorescima. Oni bukvalno nemaju pojma. Jedino sto znaju da iseku su prozorska stakla gde ima lufta po 5mm za gresku. meni su sekli staklo pa sam sam lepio i dosta sam se namucio jer su lose isekli. Prvi akvarijum su mi oni zalepili i to ocajno, a o silikonu koji su koristili necu ni da pricam.

Jednostavno, treba im uvesti licence za secenje stakla i dozivotno zabraniti da lepe akvarijume vece od 50l.

Miki_BL
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 28.03.2006
National Flag of Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina, Banja Luka
Poruka: 405
Pol: Nije unešeno
Poslato: 15.12.2008 u 10:06 | IP Prijavljen Citiraj Miki_BL

Citiraj: Marko Zmaj
MOj je akv od 8mm dim 125x40x65 (d,s,v) i nema problema 

Visina ti 65 cm i ti stavio 8 mm?

Za tu visinu treba 12 mm po tablicama. Ja sam stavio 10 mm za visinu 65 cm pa me bilo malo strah.

I kako tog akvarijuma nemas na sajtu medju tvojim akvarijumima?
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Miki_BL's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Miki_BL

Petar_Kozic
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 15.12.2008 u 10:24 | IP Prijavljen Citiraj Petar_Kozic

Marko ne sekiraj se. Drzi to bez problema.

Sve tablice koje se nalaze na sajtu su dodatih jos po neki mm radi sigurnosti.

Moj akvarijum je radjen od stakla 6mm, dimeznija 75x40x45 i drzi bez problema, po nekim tablicama koje sam gledao trebalo je mnogo deblje staklo.

No misljenja su razlicita.

Skok na forum Ukupno strana: 12 1 2 3 4 5 6 7 8 »

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2148 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2