Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 34
Gostiju: 32
Robota: 2
Članova: 0
Broj članova: 4296
Najnoviji korisnik foruma: Laki1974
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Autor: Dario
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Vidi zadnju poruku koja je ovo biljka
Autor: Baia82
Forum: Biljke

Poslata: 27.02.2016 u: 17:40

Vidi zadnju poruku Sve se vrača
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 21.02.2016 u: 13:14

Vidi zadnju poruku Daphnia!
Autor: Spirok
Forum: Ribe - Ishrana

Poslata: 20.02.2016 u: 21:05

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Uradi sam
 Akvaristika » Uradi sam
Tema Naslov: Novi akvarijum 390l problem ili ne? Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 12 1 2 3 4 5 6 7 8 »
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Kalauz
Član

Član

Član od: 08.12.2008
National Flag of Srbija Srbija, Bačka Topola
Poruka: 67
Pol: Muški
Poslato: 14.12.2008 u 18:14 | IP Prijavljen Citiraj Kalauz

Napravio sam akvarijum dimenzija d130x s50 x v60. Tj akvarijum su mi pravili u staklari. Debljina stakla koju sam platio i trazio je 10mm. Sad posle dva dana od kad sam ga doneo kuci primetio sam da su mi bocne stranice akvarijuma i sva ojacanja napravljena od 8mm stakla a prednja, zadnja i dno od 10mm. Imam ojacanja dole gore i + dva po sredini koja vezuju prednju i zadnju stranu. Brinu me samo bocne stranice da li je problem sto je staklo od 8mm ili idem sutra kod staklara da im se ....?

Click on image to open in new window

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Kalauz's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Kalauz Poseti Kalauz's Homepage

Miki_BL
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 28.03.2006
National Flag of Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina, Banja Luka
Poruka: 405
Pol: Nije unešeno
Poslato: 14.12.2008 u 18:31 | IP Prijavljen Citiraj Miki_BL

Ja sam napravio AQ 125d x 55š x 65v od 10 mm stakla ali sve komplet i bočne stranice i ojacanja s tim da imam samo jedno poprecno ojacanje na sredini u gornjoj zoni.

http://www.akvaristika.org/forum/forum_posts.asp?TID=12761&a mp;PN=1

Sljedeće sedmice slijedi setup ali ja se ne bih usudio da mi budu bočne stranice od 8 mm stakla. Ako si ti tražio sve da bude od 10 mm lijepo im vrati. 10 mm staklo je dosta skuplje od 8 mm i tu su ti na te dve stranice zakinuli najmanje 15 eura. Problem je u tome sto ce oni to da rastave ako im vratiš i nece ti dobro očistiti i slijepiće ga ponovo tako neočišćenog od starog silikona a to ti je gore nego da ga koristiš sa tim stranicama od 8 mm.

Ili će samo te dve stranice da skinu i zalijepe druge dve od 10 mm a da ne rastavljaju kompletan akvarijum što je najgore rješenje.

Mene da su zaje.ali tako ja bih tražio nazad novac.

Ja prosto ne mogu da vjerujem da je svugdje tako da ako nešto tražiš da ti napravi majstor on se pravi pametan i radi po svom. Nema nigdje ono URADI KAK OSAM TI REKAO već svi misle da su najpametniji.

Nisam pametan šta da ti predložim. Ako možeš ti im to vrati i traži novac nazad jer će ti svaku prepravku sfušeriti i biće gore nego što je sad.

Kako nisi odmah vidio da su bočne strane 8 mm?
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Miki_BL's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Miki_BL

QWERTY
Zaslužni član

Zaslužni član
Intergalaktički mega car - vuna - precl

Član od: 07.08.2008
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 464
Poslato: 14.12.2008 u 18:31 | IP Prijavljen Citiraj QWERTY

mozda se nece desiti nista nezeljeno, ali su ti staklari koji su ti pravili pohlepni prevaranti i nije uopste lepo ni fer da platis 10mm a dobijes 8mm, pa makar to bila i samo ojacanja od 8 mm  a ne i bocne strane! 390 l je u principu mnogo, ne bi bas bila zgodna poplava od toliko litara u stanu/kuci.... svejedno trebao bi da se zalis zato sto su te prevarili, pa sve i da ne smeta sto je tanje staklo da ti zalepe sve novo od 10mm jer si to i platio (ako nece ima ko hoce, nek ti vrate pare a ti njima vrati akv. koji su sami tako pametno iskomponovali bez da si im ti tako trazio.)
 (nazalost, u neko poslednje vreme imam dosta posla sa prevarantima raznih vrsta pa pozelenim kad naidjem na takve slucajeve, grr! )

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi QWERTY's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor QWERTY

Photoivek
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 14.09.2007
National Flag of Srbija Srbija, Novi Sad
Poruka: 775
Poslato: 14.12.2008 u 18:42 | IP Prijavljen Citiraj Photoivek

Citiraj: Kalauz
Debljina stakla koju sam platio i trazio je 10mm. Sad posle dva dana od kad sam ga doneo kuci primetio sam da su mi bocne stranice akvarijuma i sva ojacanja napravljena od 8mm stakla a prednja, zadnja i dno od 10mm. Imam ojacanja dole gore i + dva po sredini koja vezuju prednju i zadnju stranu. Brinu me samo bocne stranice da li je problem sto je staklo od 8mm ili idem sutra kod staklara da im se ....?

stvar je principa.
ako nesto trazis i to platis treba i da ga dobijes.
vrati ima aq i nek ti vrate pare a aq neka ti zalepi neko ko zna sta radi jer staklari obicno nisu bas najbolji akvaristi....
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Photoivek's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Photoivek Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Photoivek

Kalauz
Član

Član

Poslato: 14.12.2008 u 18:42 | IP Prijavljen Citiraj Kalauz

Uh tek sam sad poludeo slusajuci vase komentare . Bila je fora kad sam dosao po akvarijum "kao" radnici su zurili na drugo mesto imaju poslao pa smo u zurbi ubacili akvarijum u combo i ja otisao, sad gledam i ne mogu da verujem. Fuseraj mi nece raditi to sigurno ili ce praviti novi ili ce vratiti pare. Ni ja ne bi da se igram sa 400l vode u sobi. Ta bocna stranica je 50x60cm da li ce ona izdrzati toliku vodu ili ne?

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Kalauz's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Kalauz Poseti Kalauz's Homepage

Dario
Administrator

Administrator
Ciklid - matori ;)

Član od: 27.02.2006
Poruka: 3051
Poslato: 14.12.2008 u 18:55 | IP Prijavljen Citiraj Dario

Ma hoce,nego trazi da ti vrate lovu za staklo koje nemas i jedan dz spoljasnji filter da ti urade zbog nerviranja.

Koristite pretragu.......s'rch
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dario's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dario Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Dario Poseti Dario's Homepage

YO-YO
Član

Član

Poruka: 91
Poslato: 14.12.2008 u 19:07 | IP Prijavljen Citiraj YO-YO

Nemoj da razmisljas o tome da li ce izdrzati ili ne jer ce ti se hobi pretvoriti u nocnu moru. Vrati akvarijum i trazi novac nazad, jer ako ti oni budu radili prepravku gotovo sam siguran da ce ga odraditi tako da opet neces biti siguran koliko je dobro odradjeno. Uzmi pare i bezi sto dalje od takvih. Budi strpljiv i nadji pravog majstora za takve stvari. 
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi YO-YO's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor YO-YO

QWERTY
Zaslužni član

Zaslužni član
Intergalaktički mega car - vuna - precl

Član od: 07.08.2008
Poruka: 464
Poslato: 14.12.2008 u 19:12 | IP Prijavljen Citiraj QWERTY

staaaa????? radnici su zurili na drugo mesto??? pa sta to tebe briga,i ti si musterija i tvoje pare su podjednako vredne kao i pare tog "drugog mesta" !!!!!!!!! i tvoj akv. im je posao! bio, tj., i izgleda da ce im biti opet... i lekari kad ''zure'' pa zaborave gaze i sr*nja po pacijentima - pacijent umre od gangrene...... nema tu sta da se zuri, kad budes plivao po sobi da bi oni ucarili 30 evra onda neka zuri komsija ispod da stavlja kofe po sobi kad krene da mu curi..... ( kod mene u zgradi je sad skoro bila poplava pa je pametni komsa pored svog stana morao da sredi i stan ispod ( i kupi ljudima komp koji im je riknuo (voda +struja= kurslus), jer je bio direktan krivac za nijagarine vodopade.... (otpao radijator koji je on sam u sred grejne sezone-skinuo, bez da ga je zavrnuo kako treba, navodno sa sve majstorom, toliko o majstorima...))

elem, zasto da se mislis da li ce da izdrzi kad si leeeepo platio varijantu za koju pouzdano znas da drzi??? mozda ce izdrzati, mozda ce da drzi par meseci pa da popusti, otqd da znas to, ali platio si 10 mm, a oni su lopovi, i jos zure da ti ne bi odmah izvalio da oce da te zavrnu, pa sve i da nije stvar principa kako oceqju posle da im neko nesto qpuje, kad zavrcu ljude a akv. od 390 ubojitih litara nije za zezanje..... ma bre! te fore m*da za bubrege, to stvarno nije u redu, oni su najgori oshljari koji ne postuju svoje musterije! to ti je kad oces pare pa kako god i koga god zaje**o--- i preko leba pogacu.....

dakle : pritisak na stranicu je sila kojom voda deluje na povrsinu 50x60, a sila je masa puta ubrzanje, a masa vode je 390 l sto ce reci u slucaju vode priblizno toliko kg..... imaju ta ojacanja, valjda ce da izdrzi..... ako ti se bas ne cima sa njima (staklarima-lopovima) opet ti probaj akv., mada sve i da ce da izdrzi i da se ne javljaju ugibi veci od 1 mm na toj stranici (tako procitah da se gleda dal' ce da izdrzi staklo,  ovde na forumu pre jedno mesec dana, zaboravih ime teme te) opet, platio si 10 mm, dakle novcima koji svakako nisu mali i koji su svakako novci koje dobijaju i na drugom mestu koje god ono bilo.....

jos grdje se razjarim kad nekome moje pare nisu podjednako vazne kao i necije druge pare, a pare su pare, kao sto znamo...... mislim da su namenski poqsali da te zeznu, da li sad to moja paranoja govori iz mene ne znam  u svakom slucaju ne znam kako si izdrzao da se ne zalis cim si video to, oko takvih stvari se ne treba dvoumiti.....

izvinjavam se na davljenju, ali to me sve tako nervira..... sori!
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi QWERTY's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor QWERTY

Kalauz
Član

Član

Poslato: 14.12.2008 u 19:33 | IP Prijavljen Citiraj Kalauz

Posao kojim se bavim je marketing i design ovaj posao je jako stresan i oduzima mi mnogo vremena pa ja krenuo s necim da se zanimam a to je akvaristika. Reko to ce malo da mi odvuce paznju od bas ovakvih aktivnosti svadja, prepiranja itd. Kad ono ispade da ne mozes pobeci od toga uvek te sustizu isti problemi. Akvarijum sam uneo u sobi i ostavio bez nekog dubljeg zagledavanja jer sam imao drugih obaveza sve do sad kad sam malopre primetio problem. Muka me hvata da se moram sa njima sutra svadjati. Nema sta akvarijum cu im vratiti i traziti pare. A oni ga nece prepravljati to je sigurno. Svi majstori su isti vodovodzije, stolari, staklari samo gledaju kako da te zeznu doduse ima i postenih samo ih treba iskopati.

Imam jos jedno pitanje da li se stranice od akvarija lepe na dno mislim od gore top. Ili se lepe na dno pored mislim na front od dna. Jer kod mene su na dno lepljeni top.

YO-YO
Član

Član

Poslato: 14.12.2008 u 19:44 | IP Prijavljen Citiraj YO-YO

Pogledaj rubriku "uradi sam". Imas objasnjenje kako se lepe mali a kako veliki aq.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi YO-YO's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor YO-YO

YO-YO
Član

Član

Poslato: 14.12.2008 u 19:53 | IP Prijavljen Citiraj YO-YO

Ako si pogledao videces da je tvoj aq pogresno zalepljen ako se pridrzavas pravila iz rubrike uradi sam. Znaci za velike aq se dno nalazi izmedju stranica a ne ispod. Odstampaj to pa neka ti bude kao jos jedan dokaz da su ti napravili los aq ako se budu bunili da vrate novac.

1234
Član

Član

Član od: 11.01.2007
Poruka: 48
Poslato: 14.12.2008 u 19:53 | IP Prijavljen Citiraj 1234

MAtori... idi baci im bombu u radnju... to ti je moj predlog !!!!!!!! ja sam izvalio da su ti staklorezci bagra, i jako pokvareni ljudi... ali svi do jednog...po defoltu... ne kapiram u chemu je fora, treba da ih bijesh da bi ti uradili onako kako im kazesh... ne znam shta drugo...  Shto se tvog AQ tiche... drzace to lepo... ali nemoj da te prave budalom... idi i najebi im se keve ( da izvinete)... pozdrav

YO-YO
Član

Član

Poslato: 14.12.2008 u 20:06 | IP Prijavljen Citiraj YO-YO

Odstampaj im i tabelu za preporucenu debljinu stakla u odnosu na duzinu i visinu stranica koju imas u istoj rubrici, da znaju u slucaju da im dodje jos neka zrtva kao ti.

Dario
Administrator

Administrator
Ciklid - matori ;)

Član od: 27.02.2006
Poruka: 3051
Poslato: 14.12.2008 u 20:15 | IP Prijavljen Citiraj Dario

Tako se lepi,ali steta sto slika nije ostrija,izgleda kao da su sekli staklo nogama,a tako i lepili.

Samo bez nerviranja,nije vredno veruj mi.

Koristite pretragu.......s'rch
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dario's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dario Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Dario Poseti Dario's Homepage

Skok na forum Ukupno strana: 12 1 2 3 4 5 6 7 8 »

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2188 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2