Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 40
Gostiju: 39
Robota: 1
Članova: 0
Broj članova: 4347
Najnoviji korisnik foruma: Yaesu
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Bolesti riba
 Akvaristika » Bolesti riba
Tema Naslov: Molim za pomoc!!! Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 3 1 2 3
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Octopus
Gost

Gost

Član od: 13.01.2004
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 1014
Pol: Muški
Poslato: 26.04.2004 u 22:51 | IP Prijavljen Citiraj Octopus

Pitanje za Turina:" Da li si nekada u praksi lecio ICK na nacin koji savetujes?"

Markez
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 26.12.2003
National Flag of Srbija Srbija, Valjevo
Poruka: 121
Poslato: 27.04.2004 u 01:43 | IP Prijavljen Citiraj Markez

Ne znam sta bi drugo bilo. Mada sam se i ja to pitao. Black Molly koji su imali simptome i koji su izdvojeni iz glavnog akvarijuma su imali nekoliko jasno vidljivih tackica na sebi. Posle delovanja lekom u tom posebnom akvarijumu sve tackice su preko noci spale osim jedne na jednoj ribi. Osim toga samo jedna od tih riba ima promene na krljusti ali meni to lici na povredu, kao da je neko tukao od ostalih riba. Cudno mi je i to ,sto sam pomenuo ranije, da ni jedna druga riba nema nikakvih simptoma bilo kakve bolesti.

Imate li vi neku ideju sta bi moglo drugo da bude u pitanju.

Inace pozdravio vas Zuca iz Valjeva. Na zalost poslednji put kada sam gledao nije imao Lazinih lekova.

Ako nije problem da mi na PP ostavite adresu ili broj telefona pa da se snadjem za preuzimanje vaseg leka. Ja inace dolazim cesto u Beograd, student, a imam i dosta prijatelja tamo pa bi neko od njih mogao da dodje i da mi posalje.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Markez's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Markez Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Markez

Markez
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 27.04.2004 u 01:55 | IP Prijavljen Citiraj Markez

Znaci ja mogu da drzim ukljucen spoljasnji filter bez aktivnog uglja dok je lek u vodi?
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Markez's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Markez Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Markez

Vanja
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 30.01.2004
Poruka: 153
Poslato: 27.04.2004 u 02:31 | IP Prijavljen Citiraj Vanja

Kao sto kaze 

Citiraj: Octopus

Serin costapur je u osnovi rastvor Malachit green-a .Nije toliko toksican kako Turin to navodi i ono sto je bitno bakterije u filteru ne ubija.Koncentracija koju savetuju u uputstvu nece ti ni biljke ostetiti.Probaj pa ces videti da sam u pravu.Pazi na tacnu dozu i pridrzavaj se uputstva u potpunosti.Sera je ipak ozbiljna firma i ne bi trebalo da bude problema.

Znaci mozes da drzis ukljucen filter bez aktivnog uglja.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Vanja's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Vanja

Danist
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 02.02.2004
National Flag of Germany Germany, Ludenscheid /SCG, Sr.Mitrovica
Poruka: 467
Poslato: 27.04.2004 u 07:22 | IP Prijavljen Citiraj Danist

Neznam zasto ali sam i ja imao problema bas sa molly?Samo su one imale ich.Kupio sam lek "fauna mor" stavio 20 kapi ide 20kapi na 100L ugasio filter nekih par sati i nisam taj dan hranio ribice.Postupak sam ponovio 3 i 7 dan ich je nestao i problem sam resio.Posle jedno 2 meeca kupio sam opet Molly ali za manji akvarium iz druge radnje ista stvar Ich bele tackice na molly ali samo na njima stvarno cudno?
Izlecim ih opet i poklonim jednom klincu iz komsiluka sve je ok kod njega.Vise ne drzim molly u malom akvariumu iz straha da ne zarazim ostale ribice.Prvi put sam to video na Mooly i zadnji nadam se
Ako imas problem samo sa molly najbolje da ih izbacis iz akvariuma i neces imati nikakve muke oko lecenja i testiranja raznih preparata u akvariumu.

Octopus
Gost

Gost

Član od: 13.01.2004
Poruka: 1014
Poslato: 27.04.2004 u 13:29 | IP Prijavljen Citiraj Octopus

Vanja naravno. Ne znam ko vas je to naucio, da prilikom lecenja kompletno iskljucite filter.(na ovaj nacin mozete napraviti vise stete nego koristi)  U uputstvima svakog ozbiljnog leka pise da se iz filtracije uklanja aktivni ugalj, da ne bi absorbovao lek.Isto vazi i za neke vrste kamena, panjeva i plastike(ovde mi slim na neke pozadine jer sam izricit protivnik stavljanja ronioca, skoljkica ,kovcezica i ostale kicerije u akvarijum.).Ti scenografski materijali takodje imaju osobinu da absorboju lek.(neki u manjoj a neki u vecoj meri.)

Danist-lek koji si upotrebljavao je prilicno dobar .Nazalost na ovom trzistu ga nema.Proizvodi ga firma Aquarium munster.Osim za lecenje ICK moze se uspesmno koristiti i za suzbijanje Tetrahymene (Guppy Disease)mada proizvodjac ovo ne navodi

Inace u svom sastavu sadrzi:Tetramethylthionchlorid,;hexamethyl-pararosanilinchlo rid,;tetramethyl-4,4 diamino- triphenyl-carbinol,;acruiflavinchlorid.Shodno navedenim komponentama moze se zakljuciti da ovaj lek moze nepovoljno uticati na koncentraciju nitrifikacionih bakterija u filteru.Bilje takodje moze pretrpeti izvesna ostecenja.(narocito ukoliko se ne sracunate dobro pa sipete vise nego sto je uputstvom predvidjeno.)

Turin Turambar
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 06.03.2004
National Flag of Srbija Srbija, Novi Beograd
Poslato: 27.04.2004 u 16:20 | IP Prijavljen Citiraj Turin Turambar

So protiv icka nisam probao u svom akvarujumu, jer ne pamtim kada sam je imao, a tada nisam ni znao za so. Medjutim, ja ovo jesam dao svom bliskom prijatelju koji je uspesno izlecio i zaustavio ick, cinjenica - sa letalnim ishodom barbusa koji je prvi dobio simptome, ali ja ne znam koliko brzo je on reagovao na pojavu icka.
So jesam upotrebljavao vise puta u zalecenju rana i za brzi oporavak guramija i razbora (osim onih koje su izgleda imale tuberkulozu ).

Iako su mi se Serini proizvodi pokazali kao bolji i ozbiljniji (a jeftiniji!) od Tetrinih, jedino sto im zameram je manjak odredjenih informacija u uputstvima. Npr. nigde na Costapuru ili Baktopuru ne pise da lek ne steti biljkama i nitrifikacionim bakterijama. A trebalo bi bar nesto da pise, jer metilen plavi moze ubiti obe stvari kod odredjenih koncentracija. Svi Tetrini lekovi to imaju napisano, makar i za jednu stvar (biljke). Zato bih pre probao so (tamo gde ona moze pomoci) u glavnom akvarijumu. Znam da pojedine vrste biljaka ne trpe so (ja ih nemam), ali bih se osecao sigurnije.

Danist
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 02.02.2004
National Flag of Germany Germany, Ludenscheid /SCG, Sr.Mitrovica
Poslato: 27.04.2004 u 16:34 | IP Prijavljen Citiraj Danist

Da Octopus to je taj lek, a bas u njegovom upustvu pise da se filter privremeno iskljuci prilikom tretiranja.Nije bilo nikakvih posledica u akvariumu, kako na biljke tako i na ostale ribice koje su tada bile u akvariumu. Mozda je to greska kao sto ti kazes? ali eto tako je pisalo i ja sam sve uradio po upustvu iz njega.

Markez
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 28.04.2004 u 00:19 | IP Prijavljen Citiraj Markez

Odlucio sam se za terapiju pa sta bude. Resio sam da poslusam Bojka i da vodim dnevnik. Javicu vam rezultate neka moj akvarijum bude za eksperiment za buduca pokolenja.

Velja
Novi član

Novi član

Član od: 03.12.2003
Poruka: 3
Poslato: 28.04.2004 u 08:55 | IP Prijavljen Citiraj Velja

Nije mi jasno kako to malahit zeleno, kao prilično dobro dezinfekciono sredstvo, ne deluje na bakterije u filteru a deluje na štetne bakterije i ostale. Imam malo "škole" oko primene takvih lekova, ne samo u akvaristici, 0pa mogu da vam kažem da MZ ima skoro isto delovanje kao i metil plavo, jer im se delovanje zasniva na istom principu. Što se tiče terapije kod ihtioftirijaze, imao sam problema samo jednom i to ti, Markez, znaš i znaš da se to može lečiti samo drastičnom primenom gorepomenutih sredstava.

Što se tiče soli, u neznanju sam, pre nekih par meseci, primenio kafenu kašicicu /2 l vode i NIŠTA NIJE BILO NI JEDNOJ ribici, iako imam ancistrusa, koridorase, torokatuma, 2 amoniera, frenatusa i botiju, koje su "visoko osetljive na so.

Pozdrav

Guza
Novi član

Novi član

Član od: 17.04.2004
Poruka: 1
Poslato: 28.04.2004 u 13:15 | IP Prijavljen Citiraj Guza

Kao sto  Markez vrlo dobro zna, ali nece da slusa ni mene ni Velju.  I ja sam imao istih problema (i jos nekih pored svega toga), i sve sam uspesno resio upotrebom recepta sa solju  koji se nalazi na ovom sajtu, jos sam na sve to ubacivao metil plavo. A pouzdano znam da ga Markez ima, ali je vrlo skeptican prema njemu i nece da ga upotrebi (mislim na so).
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Guza's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Guza

Markez
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 28.04.2004 u 15:53 | IP Prijavljen Citiraj Markez

Za Guzu. Samo da znas da sam vas "poslusao"!!!

Markez
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 30.04.2004 u 22:49 | IP Prijavljen Citiraj Markez

Evo posle cetiri dana terapije na ribama ( Sera Costapur i kafene kasicice soli na cetiri litra vode) ja zakljucujem sledece.

NEMOJTE STAVLJATI SO U AKVARIJUM!!!

Pogotovo ako imate neonke u akvarijumu. Za noc sam izgubio cetiri. Nadam se da cu tu prestati da brojim i da posledica po ribe nece biti.

Ramirezi
Član

Član

Član od: 24.04.2004
National Flag of Srbija Srbija, Bačka Palanka
Poruka: 49
Poslato: 30.04.2004 u 23:00 | IP Prijavljen Citiraj Ramirezi

Cao ljudi
Ja mislim da znam sta je problem tj koja je bolest u pitanju.
Probaj da sipas OODINOPUR
verovatno si doneo ribe i uvoza a one cesto imaju ovu bolest i nepostoji neki ocigledan razloga a ribe jednostavno crkavaju
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Ramirezi's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Ramirezi

Skok na forum Ukupno strana: 3 1 2 3

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2500 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2