Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 68
Gostiju: 68
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4332
Najnoviji korisnik foruma: Snehashah456
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Vidi zadnju poruku koja je ovo biljka
Autor: Baia82
Forum: Biljke

Poslata: 27.02.2016 u: 17:40

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Ribe - Ciklidi
 Akvaristika » Ribe - Ciklidi
Tema Naslov: Malawi ciklidi od 7 do 77 godina Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum  
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Član od: 31.10.2003
National Flag of Slovenia Slovenia
Poruka: 2375
Pol: Muški
Poslato: 23.04.2004 u 20:36 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

Eto,mogu i ja,akvaristika ne zna za godine,to je hobi za sve generacije i samo je jedna razlika;stariji si što više uživaš.No moj post jeste neko divljenje akvaristu,koji se počeo baviti ciklidima jeseni iako nije više u mladenačkom dobu.Ustvari mogao bi i on mene slati po cigare,iako i ja nisam više mlad.Ja do juće uopšte nisam obračao pažnju na to ali kad je čovjek to spomenuo,ja mu se od sada samo divim.Poćeti nešto novo jeste izazov ,još pisati neke poruke,a na kraju krajeva slao i slike prvog ciklidnog akvarija,jeste,da kažem onako :Svaka čast ,svaka čast DušanN.

I sad vidite,ko zavoli ciklide ni godine mu nisu prepreka,i meni je to jako drago,ipak čovjek jeste prepun iskustva i neke mudrosti,koja pritiće njegovim godina,pa imaju i njegovi postovi neku mudrost,koji bi morali mladi akvaristi to čitati i učiti.

Ipak od starijih se ući,zato ja još jednom da reknem:svaka ti čast DušanN i još da mi mnogo postova napišeš,jer su ,kako ti več jednom rekao,najizvorniji i kao takvi prepuni mudrosti.

DusanN
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 27.01.2003
National Flag of Srbija Srbija, Pančevo
Poruka: 658
Poslato: 25.04.2004 u 16:55 | IP Prijavljen Citiraj DusanN

Bojko , hvala , jesam deda ,ali ne potpuno. Jos dugo ce mo se mi na ovom foromu saliti. Ti si kriv sto " pod stare dane " zavirujem da li zenka ima puna usta, trazim latinske nazive , svadjam se sa prodavacicama kada dobijem dva muzjaka umesto dve zenke, tebe ucim da od sve hrane ciklidi najvise "vole " zelenu banatsku salatu i tome slicno.Ovo je lep hobi i treba ga voleti ,a tu svoju ljubav prenositi na mladje , a i starije.

Pozdrav!!!

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Poslato: 25.04.2004 u 19:59 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

Ali da se zna,Malawi ciklidi,DušanN,samo do 77 godine,nakon toga dolaze na red Tanganyika ciklidi.

Vaistinu jeste to lijep hobi,koji ne zna za godine.Kao akvarista čovjek nikada ne ostari,jeste postaje star onako prirodno,ali ko se bavi akvaristikom,to ga pomladuje,smiruje,relaksira ,a sve to blagodejno utiće na tijelo.

I pošto se znanje o akvaristiki širi,akvarista mora biti stalno upućen na nove stvari,i eto glava radi

Ko se akvaristikom bavi njemu je svaki dan proljepšan

Buca
Gost

Gost

Član od: 21.08.2003
National Flag of Srbija Srbija, Novi Beograd
Poruka: 998
Poslato: 25.04.2004 u 21:21 | IP Prijavljen Citiraj Buca

Chim proradi slanje slika, postavicu ovde sliku malawi tenka mog komsije Raleta, kog nikad nisam pitao za godina ali on ih ima dosta, u penziji je vec 10-tak godina.

Chisto da se zna od 7. do 77.

Buca
Gost

Gost

Član od: 21.08.2003
National Flag of Srbija Srbija, Novi Beograd
Poruka: 998
Poslato: 29.04.2004 u 02:05 | IP Prijavljen Citiraj Buca

Iako je Rale bio u fazonu da ne slikam ribe jer nije oprao akvarium, koji mu se nalazi u podruma sa jos 10-tak ostalih, ja sam slikao njegov malawi tenk koji je ugostio privremeno i robijase koje je neko izbacio na ulicu

Click on image to open in new window

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Poslato: 11.07.2004 u 21:27 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

Pa kako je u uvodnim postovima bilo više reči seniorima,sad je vreme,da se koja rekne i o juniorima-ciklidašima .

U poslednje vreme rastu ko gljive po kiši i to je jako uspudbudno,jer to samo znači,da se ljubav do ciklida našla i kod tih mladih akvarista.

Sad neki su počeli taj divni hobi sa Malawi ciklidima,neki sa Srednje američkim,a neki več i sa Tanganyikašima.

Ma koliko ja čitao po sajtovima,našim,to su jedni jako dobri akvaristi ,koji se puno brine o svojim ciklidima,puno i uče o njih,isto tako i pišu po sajtovima,a to je sve eto pozitivno i lepo.I zbog toga ciklidaristika ima još lepu budučnost,jer znade se,da na mladih svet stoji,pa i akvaristika.

Da i to je snaga ciklida

NeO
Zaslužni član

Zaslužni član
This time next year I will be Admin!!!

Član od: 29.06.2004
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 815
Poslato: 11.07.2004 u 22:04 | IP Prijavljen Citiraj NeO

Trudimo se da stoji!
Ciklid zdravpo!
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi NeO's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor NeO Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor NeO

Skok na forum  

Ako želite da pošaljete odgovor na ovaj niz, uloguj
Ako još niste član foruma, rešenje je registracija

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.3438 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2