Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 44
Gostiju: 42
Robota: 2
Članova: 0
Broj članova: 4372
Najnoviji korisnik foruma: Martin498
Najviše poseta: 209
Dana: 03.03.2022
Članova [0], Gostiju [208]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Pozdrav od Pedje i Sladje
Autor: Dario
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 07.04.2022 u: 21:42

Vidi zadnju poruku Pozdrav za clanove iz 2003 god
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 07.04.2022 u: 21:32

Vidi zadnju poruku test
Autor: ZorK
Forum: Ostalo

Poslata: 09.12.2021 u: 10:50

Vidi zadnju poruku Armatura za neonke?
Autor: Milandc

Poslata: 01.03.2021 u: 08:13

Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Biljke
 Akvaristika » Biljke
Tema Naslov: Stagnacija biljaka Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Marko_018
Novi član

Novi član

Član od: 12.11.2008
National Flag of Srbija Srbija, Niš
Poruka: 5
Pol: Muški
Poslato: 13.11.2008 u 00:24 | IP Prijavljen Citiraj Marko_018

Imam u akvarijumu (35 lit.) nekoliko vrsta biljaka,ne znam kako se zovu na latinskom ali ih zovu,ruza,amazonka i limun,nadam se da znate o kojima je rec.Epa od kako sam ih kupio pa do dan danas nisu ni mrdnule,po koji list izbije ali odmah nakon toga jedan uvene.Tako da na limunu imam konstantno po jedan list,ruza samo ide u duzinu a ostaje gola grana a amazonka stoji,bez ikakvih promena.Cistim filter na dve nedelje,a vodu dodajem na dva dana po dva litra,verujem onda da je voda uvek sveza.U filteru takodje pored vune imam ugalj (stoji vec preko mesec dana pa se pitam kad treba da ga menjam i da li stvarno moze da se aktivira samo pranjem u vreloj vodi).Sta treba da promenim u akvarijumu ili da eventualno dodam da bih pospesio rast biljaka???
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Marko_018's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Marko_018

Photoivek
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 14.09.2007
National Flag of Srbija Srbija, Novi Sad
Poruka: 775
Poslato: 13.11.2008 u 01:28 | IP Prijavljen Citiraj Photoivek

fali podatak o vrsti i kolicini svetla kao i da li imas nesto hranljivo u podlozi....
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Photoivek's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Photoivek Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Photoivek

Marko_018
Novi član

Novi član

Poslato: 13.11.2008 u 01:42 | IP Prijavljen Citiraj Marko_018

Imam neonku jacine 8w a podloga mi je obicna rizla.Jedino hranljivo u podlozi i sto viri iz nje je glinena tvrdjava.Da,kad sam vec tu da pitam usput,kako da se otarasim puzeva iz akvarijuma???velike vadim napolje ali kako one male da istrebim.Ima li negde u prodaji,i da nije mnogo skupo,ribica koja jede puzeve???
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Marko_018's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Marko_018

Blue
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 06.02.2003
National Flag of Srbija Srbija
Poruka: 800
Poslato: 13.11.2008 u 07:29 | IP Prijavljen Citiraj Blue

Jos svetla, prihrana (sam biraj nacin), redovna zamena vode, CO2, izbaci taj ugalj (ne, ne moze da se regenerise pranjem u vrucoj vodi) koji ti inace i ne treba,...
Sto se tice riba koje jedu puzeve, ne znam ni jednu vrstu koja bi bila srecna u 35l, sto ne znaci da takva ne postoji. Potrazi malo po forumu i po netu. Puzeve mozes da probas da 'upecas' na komad sargarepe ili necega sto im se svidi. Neki ljudi sa foruma sa imali puno uspeha sa ovom metodom, neki ne, nista te ne kosta da probas. Takodje, postoje i sredstva kojima mozes da vodis biohemijski rat sa napastima ove vrste, ali ih licno nikada nisam probao, pa ne smem ni da te savetujem.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Blue's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Blue Poseti Blue's Homepage

Photoivek
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 13.11.2008 u 09:32 | IP Prijavljen Citiraj Photoivek

definitivno jos svetla...
pazi da ne preteras jer ukoliko ne dodajes CO2, nemas hranljivu podlogu i ne prihranjujes mozes lako da omanes u kolicini svetla. ja bi ti predlozio postepeno da pojacavas intenzitet svetla pa da vidis kako ide. ja sam na aq-u od 50l imao 3x18w...

sto se puzeva tice ima neko sredstvo koje ih ubija ali ja se sa time ne bih igrao. kako ti je blue rekao nema ribica koja ih jede koja bi se tu osecala lepo....
ja puzeve nikada nisam pokusavao da potrebim u potpunosti. mozes im drzati populaciju pod kontrolom a ako seprevise mnoze to znaci da dosta hrane ostaje i za njih. probaj manje hrane da ubacujes ribama kada ih malo proredis...
odradi pretragu na forumu sa kljucnim recima puz i kuvana sargarepa pa procitaj sta tamo ima...
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Photoivek's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Photoivek Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Photoivek

Gisse
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 16.04.2008
National Flag of Ukraine Ukraine, Kijev
Poruka: 135
Poslato: 13.11.2008 u 19:40 | IP Prijavljen Citiraj Gisse

Ajde da ne trazis:

Puzevi: Prokuvas sangarepu petnestak minuta. Vezes na najlon za pecanje i spustis na dno. Nemoj da visi negde u vodi jer puzevi neznaju da plivaju. Po mogucstvu izvadis to napolje pre nego sto zasija sunce (pojavi se svetlo) jer cim zasvetli puzevi uvate maglu. Da ne poverujes kako brzo beze.

Puzeve jedu botije ali za botiju ti je bas mali akvarijum, kada poraste virice joj rep iz akvarijuma.

Marko_018
Novi član

Novi član

Poslato: 15.11.2008 u 20:06 | IP Prijavljen Citiraj Marko_018

E trazio sam ja i na par mesta sam procitao za sargarepu.Uradio sam to sinoc i ujutru se nahvatali na nju kao nezdravi,cak sam ih i danju pecao.Sve po desetak komada izvlacim.Ima nekih ribica sto se zovu YOYO,te neki klovn i sta ja znam ali su mi skupe malo za sad,i one jednu puzeve cuo sam.

ZeljkoC.
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 15.08.2005
National Flag of Srbija Srbija, Conoplja
Poruka: 138
Poslato: 21.11.2008 u 12:43 | IP Prijavljen Citiraj ZeljkoC.

Marko, za uspeh biljaka, prvo bi trebalo da imas veci akvarijum. A posle sve ostalo,
osvetljenje, hranljiva podloga, ubacivanje co2, ubacivanje tecnih hranljivih materija (caj od treseta), dobar filter (kanister) i naravno redovno menjanje vode. Svaka biljka trazi svoje. Veceras cu malo detaljnije.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi ZeljkoC.'s Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor ZeljkoC. Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor ZeljkoC. Poseti ZeljkoC.'s Homepage

Photoivek
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 21.11.2008 u 12:54 | IP Prijavljen Citiraj Photoivek

Citiraj: ZeljkoC.
Marko, za uspeh biljaka, prvo bi trebalo da imas veci akvarijum...

ovo nije neophodno....

....ubacivanje tecnih hranljivih materija (caj od treseta),

tecna djubriva OK. rastvori KNO3, KH2PO4 i K2SO4 sto se makroelemenat tice a za mikro ja koristim profito jer jos nisam nasao tacan recept koji je neko isprobao i da radi.....
hm? caj od treseta?
cuo sam da se za baste koristi caj od komposta ali za aq nisam siguran da ga je pametno tako ubacivati....
treset moze ispod podloge ali nisam siguran za caj!

...dobar filter (kanister)

ne znam zasto je kanister dobar filter. dobri su i spoljni i pregradni i svaki ima svoje prednosti i mane... kanister je super jer je fizicki odvojen od aq-a i doprinosi opstoj estetici ali nije neophodno najbolje resenje zbog njegove male zapremine filter mase... (ovo je naravno bitno ukoliko u aq-u ima dosta stanovnika koji se hrane i prozivode "odpatke")

....i naravno redovno menjanje vode...

ovo naravno zavisi od samog rezima u aq-u i cak cesto nije ni neophodno vec samo dolivanje.
ukoliko sa intenzivno djubri aq neophodno je i menjati vodu cesce!

eto mislim da nista sto sam hteo da prokomentarisem nisam zaboravio....

Stevo.er
Zaslužni član

Zaslužni član
teta Saveta :)

Član od: 11.03.2008
National Flag of Srbija Srbija, Vrbas
Poruka: 2275
Poslato: 21.11.2008 u 13:44 | IP Prijavljen Citiraj Stevo.er

mislim da nemam nista pametno da dodam  sto vec nije receno osim sto  bih se slozio sa Ivekom da velicina akvarijuma nije bitna. jedino sto je potrebno cesce sisanje biljaka jer mali akvarijum se  (logicno) brze i zakrci. video sam jedan mali akvarijum preeepun biljaka i stvarno dobro izgleda. vlasnik ce se prepoznati.

Blue
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 06.02.2003
National Flag of Srbija Srbija
Poruka: 800
Poslato: 21.11.2008 u 18:14 | IP Prijavljen Citiraj Blue

Photoivek...
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Blue's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Blue Poseti Blue's Homepage

Djura
Član

Član

Član od: 13.03.2004
National Flag of Srbija Srbija, Pančevo
Poruka: 50
Poslato: 21.11.2008 u 20:24 | IP Prijavljen Citiraj Djura

Mislim, za pocetak treba da nabavis neku ozbiljnu knjigu ili mozda da probas sa pdf fajlovima kojih ima u uputstvima za pocetnike, da bi uopste shvatio kompleksnost problematike gajenja biljaka u aq. Mikro i makro elementi, podloga, svetlo, CO2, parametri vode, prehrana,.. dolaze kasnije.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Djura's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Djura

Sniks
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 29.10.2007
National Flag of Srbija Srbija, Aleksinac
Poruka: 516
Poslato: 21.11.2008 u 21:25 | IP Prijavljen Citiraj Sniks

Prvo bi trebao da odlucis koju ces rasvetu,od nje se prvo polazi pa podlogu koja treba da bude sto vise obogacena hranljivim materijama za rast biljaka,Naravno treba da razmislis o dodavanju CO2 i kako ces ga rastvarati u vodi (preko difuzora,grancice vinove loze,preko motorne glave itd) i Naravno treba da se odlucis koje ces biljke da drzis u tom aq jer ne zahtevaju sve jako osvetljenje a djubrenje tecnim preparatima dolazi malo kasnije kada se u aq napravi dobra bioravnoteza.

Marko_018
Novi član

Novi član

Poslato: 22.11.2008 u 00:33 | IP Prijavljen Citiraj Marko_018

E kad pomenu vinovu lozu,ja sam imao gidzu koja je bila zakrzljala malo ili je gazda nije pazio jer nije imala plodove pa sam je zato izcupao iz zemlje.E sad,u vodi sam je drzao mnogo dugo,danima,pa sam trule delove non-stop sekao i gulio dok nisam dosao do svezeg dela.Onda sam posle i kuvao te grane da kazem i to dva puta.Kada sam to lepo stavio u aq posle par dana pocela je da se hvata neka bela masa,kao neka maglina po povrsini celog drveta.Milim da je pocelo sve to da budja,pa se prenelo i po staklu.Kada sam izvadio drvo i opet oprao ceo aq nije bilo problea,naravno nije bilo ni drveta.Gde je moja greska???

Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2500 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2