Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 70
Gostiju: 70
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4332
Najnoviji korisnik foruma: Snehashah456
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Vidi zadnju poruku koja je ovo biljka
Autor: Baia82
Forum: Biljke

Poslata: 27.02.2016 u: 17:40

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Teraristika
 Akvaristika » Teraristika
Tema Naslov: pomoc oko kukuruznog smuka Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum  
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Mario_90stanic
Novi član

Novi član

Član od: 02.11.2008
National Flag of Srbija Srbija, Novi Sad
Poruka: 4
Pol: Muški
Poslato: 02.11.2008 u 22:45 | IP Prijavljen Citiraj Mario_90stanic

Pre neki dan sam kupio kukuruznog smuka ...dug je 30-ak cm, to mi je prva zmija i nov sam u tome... da li neko moze da mi da neke savete?
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Mario_90stanic's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Mario_90stanic

Silwert
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 07.03.2006
National Flag of Srbija Srbija, Petrovaradin
Poruka: 1363
Poslato: 03.11.2008 u 09:47 | IP Prijavljen Citiraj Silwert

pitaj bifrosta on je zaglavio u teraristici ili jos boljepitati ovde
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Silwert's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Silwert Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Silwert

Serpentes
Član

Član

Član od: 31.10.2006
National Flag of Srbija Srbija, Sremska Mitrovica
Poruka: 31
Poslato: 03.11.2008 u 10:43 | IP Prijavljen Citiraj Serpentes

Kukuruzni smuk je prava zmija za pocetnike. To je mirna i neagresivna zivotinja koja pripada porodici smukova iz S.Amerike. Zivi u vrlo slicnom klimatu kao i nase vrste smukova tako da im netrebnaju posebni uslovi za drzanje. Terarijum uredi tako da ima nekoliko grana da se penje (kao i svi smukovi).
Temperatura je optimala oko 24-26 C s tim da podnosi i nize temperature od 20 C. Za pocetak hrani ga malim ili bebe misevima (belim) svakih 5 dana.
Moj ti je savet da kad imas veliki okot miseva da ih deo zamrznes u nekoj kutijici i drzis na frizu i samo par sati pre nego sto ga hranis jednog misa potopis u vrelu vodu i kad se odledi das mu da jede. (Ovo je dobra stvar da ga naviknes i na mitvu hranu jer nekad neces imati uvek zive).
Stavi mu posudu sa vodom toliku da moze da stane ceo u nju jer mu to treba kad se presvlaci da malo natopi kozu da je lakse svuce.
Sto ga cesce uzimas u ruku dok je mlad to ce kasnije biti miran kad ga budes uzimao u ruke.
Podlogu ako stavis ljustiku (krupnu piljevinu) menjaj dva puta godisnje a ako je treset onda svaka tri meseca. I svaki put kad menjas podlogu operi ceo terarijum i grane koje su u njemu.Kod pranje ne koristi nikakve hemikalije koje su agresivne prema kozi zivotinje npr.deterdzenti i sl.... ili ako ih ipak koristis vrlo malu kolicinu i vrlo detaljno ga isperi.
Grane i bilo sta drugo sto uzimas iz prirode pre unosa u terarijum moras dezinfikovati i to potopiti u vrelu vodu ili drzati par minuta u kljucaloj vodi.Potom ga potopiti u 4%rastvor kalijum-permanganata (hipermangana) i drzati 10-15 minuta, zatim ga dobro isprati tekucom vodom i osusiti, i tek je onda spremno da se unosi u terarijum.
Za sad toliko ako ti treba jos nesto od saveta slobodno se javi.
Pozdrav

Tomas95
Novi član

Novi član

Član od: 14.02.2009
Poruka: 5
Poslato: 14.02.2009 u 23:12 | IP Prijavljen Citiraj Tomas95

ja imam itison u terarijumu u zmiji uopste nesmeta a i ja mislim da je najlakse za menjanje.moja zmija je duga 108 cm i hranim ga misevima.ne sa novorodjencem nego bas odraslim belim misevima.itison menjam svake dve nedelje.imam dva itisona pa kad jedan menjam drugi stavim a onaj sto je bio u terarijumu taj isperem.i to je to.ako nekog interesuje jos nesto.nek pita.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Tomas95's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Tomas95

Tomas95
Novi član

Novi član

Član od: 14.02.2009
Poruka: 5
Poslato: 14.02.2009 u 23:13 | IP Prijavljen Citiraj Tomas95

samo ne nzma kako da odredim pol kukuruznom smuku.to mi je problem.ako neko zna neka mi kaze.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Tomas95's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Tomas95

Skok na forum  

Ako želite da pošaljete odgovor na ovaj niz, uloguj
Ako još niste član foruma, rešenje je registracija

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2207 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2