Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 63
Gostiju: 63
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4372
Najnoviji korisnik foruma: Martin498
Najviše poseta: 209
Dana: 03.03.2022
Članova [0], Gostiju [208]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Pozdrav od Pedje i Sladje
Autor: Dario
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 07.04.2022 u: 21:42

Vidi zadnju poruku Pozdrav za clanove iz 2003 god
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 07.04.2022 u: 21:32

Vidi zadnju poruku test
Autor: ZorK
Forum: Ostalo

Poslata: 09.12.2021 u: 10:50

Vidi zadnju poruku Armatura za neonke?
Autor: Milandc

Poslata: 01.03.2021 u: 08:13

Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Uradi sam
 Akvaristika » Uradi sam
Tema Naslov: da li je moj akvarijum siguran?? pomoc Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Bojantom
Član

Član

Član od: 31.10.2008
National Flag of Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina, Trebinje
Poruka: 15
Pol: Muški
Poslato: 31.10.2008 u 13:25 | IP Prijavljen Citiraj Bojantom

Pozdravljam kreatore ovog foruma i posto sam novi ovde i u akvaristici uopste nisam siguran da cu postaviti pitanje na pravom mjestu i unaprijed se izvinjavam ako sam pogrijesio.
Moj problem je sledeci. Od prijatelja koji je odselio dobio sam akvarijum koji je on koristio oko godinu dana. Dimenzije su 120cm duzina,40cm sirina i 55cm visina. Ima L okvir metalni oko svih stranica i na dnu je staklo od 10mm koje je spojeno iz dva dijela i ispod spoja ima po sredini metalno ojacanje. To mislim da je uredu ali me brinu stranice koje su od stakla 6mm.  Ima i pravljeni filter sa strane koji zauzima 15 cm. Do sada sam nasao da se akvarijumi sa tolikim dimenzijama prave od stakla 8mm pa sam malo zabrinut. Kod prijatelja je taj akvarijum funkcionisao odlicno, ali bi volio da mi kazete svoje misljenje da li je rizicno napuniti takav akvarijum. Unaprrijed se zahvaljujem svima koji odvoje malo vremena da mi odgovore.                 
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Bojantom's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Bojantom

Katarina P
Zaslužni član

Zaslužni član
Viši zaslužni član

Član od: 18.03.2003
National Flag of Srbija Srbija
Poruka: 241
Pol: Ženski
Poslato: 31.10.2008 u 16:55 | IP Prijavljen Citiraj Katarina P

Znaci oko 260l, nije predubok sto smanjuje vertikalni pritisak, tako da bi ojacanja trebalo da budu dovoljna. Pazi na sta ga stavljas ( bolje bi bilo da je celicno  ili neko drugo jako) postolje, pa stirodor, pa akv.
Potrazi malo po sajtu, mislim da je o ovoj temi vec bilo reci..

Bojantom
Član

Član

Poslato: 31.10.2008 u 17:22 | IP Prijavljen Citiraj Bojantom

Planiram da ga stavim na betonski  sank oblozen ciglom po kome je stavljena granitna ploca tako da je to dovoljno cvrsto. Koliko treba da je debeo stiropor ispod njega?  Hvala na savjetima.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Bojantom's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Bojantom

Katarina P
Zaslužni član

Zaslužni član
Viši zaslužni član

Poslato: 31.10.2008 u 17:52 | IP Prijavljen Citiraj Katarina P

3cm, u komadu.

Nema na cemu

Katarina P
Zaslužni član

Zaslužni član
Viši zaslužni član

Poslato: 31.10.2008 u 19:03 | IP Prijavljen Citiraj Katarina P

http://www.akvaristika.org/page.asp?page=uradi_sam_akvarijum _tabela

Bojantom
Član

Član

Poslato: 31.10.2008 u 19:42 | IP Prijavljen Citiraj Bojantom

U tablici pise da treba osmica ali vjerovatno bez ojacanja, pa me interesuje da li ova zeljezna ojacanja oko cijelog akvarijuma igraju neku ulogu. Nisu valjda postavljena bez veze??

Katarina P
Zaslužni član

Zaslužni član
Viši zaslužni član

Poslato: 31.10.2008 u 20:18 | IP Prijavljen Citiraj Katarina P

Ona sluze da pojacaju spojeve, a debljina stakla sluzi da se odupre vertikalnom pritisku...
 Ne bi bilo lose da jos neko kaze misljenje...

Bojantom
Član

Član

Poslato: 31.10.2008 u 20:31 | IP Prijavljen Citiraj Bojantom

Dno je uradjeno od desetke pa me vertikalni pritisak bas i ne brine. Brinu me prednje i zadnje staklo koje je od sestice, pa ne znam sta se desava sa tim bocnim(horizontalnim) pritiskom?? Ajde molim vas da jos neko da svoje misljenje. 

Wgmolnar
Novi član

Novi član

Član od: 20.09.2007
National Flag of Srbija Srbija, Kupusina
Poruka: 1
Poslato: 01.11.2008 u 01:42 | IP Prijavljen Citiraj Wgmolnar

Pozdrav !
Daj pošalji koju sliku da vidimo taj akvarium .Inače po mom mišljenju staklo ti je dovoljne debljine( 6 mm) ali imaš postavljeno i ojačanje ko što i sam kažeš !

Adinn
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 04.03.2005
National Flag of Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina, Sarajevo
Poruka: 128
Poslato: 01.11.2008 u 09:03 | IP Prijavljen Citiraj Adinn

Mislim da je staklo suvise tanko, a taj okvir mi ne uliva previse povjerenja, davno su se prestali praviti okvarijumi s takvim ojacanjima iz razloga sto upravo taj metal moze u direktvnom dodiru sa staklom dovesti do njegovog pucanja. Inace morao bi biti dobro izolovan od stakla, silikonom ili kitom sto se radilo prije 100 godina. Najbolje bi bilo da ga ne punis do vrha, nego da napravis neki poklopac da prelazi 10 cm staklo i to bi bilo sigurnije puno.

Pozdrav

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Adinn's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Adinn

Bojantom
Član

Član

Poslato: 01.11.2008 u 10:15 | IP Prijavljen Citiraj Bojantom

Jasno mi je da se akvarijumi vise ne prave na ovaj nacin. Odnio sam ga kod jednog (jedinog) tipa koji se ovde bavi pravljenjem akvarijuma da ga pogleda i on mi je rekao da je akvarijum 100% siguran i da ga slobodno mogu puniti do vrha, ali nemam bas previse povjerenja u njegovu strucnost pa cu ga ja napuniti jedno 5 do 8 cm ispod vrha. Inace ima poklopac u koji su smjestene dvije neonke(gro lux i day light) i naljeze na vrh akvarijuma pa nisam za varijantu da pravim novi poklopac.
Sada mi je posle ovih tvojih sumlji Addine bas frka jer bi bila katastrofa u kuci da ak. odrijesi. 
 Volio bi jos necije misljenje jer cu ga sutra definitivno puniti pa kud puklo...

Bojantom
Član

Član

Poslato: 01.11.2008 u 19:21 | IP Prijavljen Citiraj Bojantom

Jos necije misljenje molim vas.

Silwert
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 07.03.2006
National Flag of Srbija Srbija, Petrovaradin
Poruka: 1363
Poslato: 01.11.2008 u 21:44 | IP Prijavljen Citiraj Silwert

samo ti njega napuni na terasi ili u dvoristu ako se bojis mada nemas razloga za tako nesto
kod ovog aq nema pravljenja stomaka jer ga drzi celicni ram tako da je taj aq mogao da bude jos duzi sa istom debljinom stakla
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Silwert's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Silwert Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Silwert

Rogus
Administrator

Administrator

Član od: 15.10.2003
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 3446
Poslato: 01.11.2008 u 23:07 | IP Prijavljen Citiraj Rogus

Akvarijum je stajao napunjen i to je dakle moguće, ali je i bio prazan neko vreme, što može da bude loše po silikon. Postavlja se pitanje, s obzirom na konstrukciju, da li je akvarijum uopšte lepljen silikonom ili staklarskim gitom? Staklo je tanko za tu dužinu i visinu. Akvarijum će da drži, ali je moje mišljenje da je to prilično nategnuto.

Ovo sto kaže Silwert uglavnom nije tačno. Najveće opterećenje će biti negde pri dnu akvarijuma, uslovno rečeno na jednoj trećini visine od dna, a tu će slabo pomoći metalni ram. Dakle kad ga napuniš ne diraj ga u tom delu.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Rogus's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Rogus Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Rogus

Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2578 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2