Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 67
Gostiju: 67
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4331
Najnoviji korisnik foruma: Adv.PA
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Vidi zadnju poruku koja je ovo biljka
Autor: Baia82
Forum: Biljke

Poslata: 27.02.2016 u: 17:40

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Uradi sam
 Akvaristika » Uradi sam
Tema Naslov: Digitalni termometar Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Cira
Administrator

Administrator

Član od: 13.01.2003
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 3386
Pol: Muški
Poslato: 29.10.2008 u 01:56 | IP Prijavljen Citiraj Cira

Na netu možeš pronaći dosta projekata gde mikrokontroler čita vrednosti DS18s20 direkno.

Pogledaj ovo sa njihovog sajta: http://www.maxim-ic.com/quick_view2.cfm/qv_pk/2815/t/do

It's nice to be important but it's more important to be nice.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Cira's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Cira Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Cira Poseti Cira's Homepage

Rumplstincki
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 11.09.2008
Poruka: 128
Poslato: 29.10.2008 u 09:44 | IP Prijavljen Citiraj Rumplstincki

DS18s20 je koliko sam skontao analogni senzor. Tako da moj kontroler to ne može da čita!

U pitanju je Festo kontroler FEC 440. Može da komunicira sa Windowsom preko DDE-a, odnosno EasyIP-a.
Planiram da ustvari napravim Leder koji će kontroleru omogućiti, da nezavisno od PS-ja, 'vozi' aq.
Kasnije bi se mogao povezati sa kompom i napraviti SendSMS kao vid nekog izveštaja rada aq-a.

Ako bi neko mogao da mi da smernice kako da nadljem neki senzor koji ce da okine digitalni signal u kontroler, kada se prekorači određena temperatura.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Rumplstincki's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Rumplstincki Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Rumplstincki

Rumplstincki
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 29.10.2008 u 09:52 | IP Prijavljen Citiraj Rumplstincki

Ciro Hvala ti na onim linkovima, mislim da cu i tamo nesto naći!
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Rumplstincki's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Rumplstincki Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Rumplstincki

Cira
Administrator

Administrator

Poslato: 29.10.2008 u 09:58 | IP Prijavljen Citiraj Cira

Citiraj: Rumplstincki
DS18s20 je koliko sam skontao analogni senzor. Tako da moj kontroler to ne može da čita!

U pitanju je Festo kontroler FEC 440. Može da komunicira sa Windowsom preko DDE-a, odnosno EasyIP-a.
Planiram da ustvari napravim Leder koji će kontroleru omogućiti, da nezavisno od PS-ja, 'vozi' aq.
Kasnije bi se mogao povezati sa kompom i napraviti SendSMS kao vid nekog izveštaja rada aq-a.

Ako bi neko mogao da mi da smernice kako da nadljem neki senzor koji ce da okine digitalni signal u kontroler, kada se prekorači određena temperatura.

Nisi pratio na na času: The DS18S20 digital thermometer provides 9-bit Celsius temperature measurements and has an alarm function with nonvolatile user-programmable upper and lower trigger points. (http://www.maxim-ic.com/quick_view2.cfm/qv_pk/2815)

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Cira's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Cira Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Cira Poseti Cira's Homepage

Rumplstincki
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 29.10.2008 u 11:08 | IP Prijavljen Citiraj Rumplstincki

Blue
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 06.02.2003
National Flag of Srbija Srbija
Poruka: 800
Poslato: 29.10.2008 u 19:51 | IP Prijavljen Citiraj Blue

Rumpl, ako hoces da se igras, dacu ti ja jedan LM73, koji, osim sto je 14-bitni digitalni senzor T, ima i funkciju programabilnog termostata. Jedini uslov je da imas mogucnost lemljenja SMD komponenata, posto je SOT23 kuciste(6 pin).
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Blue's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Blue Poseti Blue's Homepage

Rumplstincki
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 30.10.2008 u 09:49 | IP Prijavljen Citiraj Rumplstincki

Blu! Jel može ponuda da ostane do daljnjeg otvorena?

Ovih dana sam u fazi nabavke aq-a. Već si na drugim postovima mogao primentiti moja pitanja i sl, a ni posao mi ne ostavlja puno vremena.

Javiću ti se kada prostudiram sve od materijala detaljno.

U svakom slučaju Hvala ti na ponudi!

Sava76
Član

Član

Član od: 09.09.2008
National Flag of Srbija Srbija, Beograd, Borča
Poruka: 20
Poslato: 30.10.2008 u 11:33 | IP Prijavljen Citiraj Sava76

Blue, imas li kompletnu shemu povezivanja za LM73 poput ove koju je postavio Cira na prvoj strani u drugom postu?
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Sava76's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Sava76 Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Sava76

Fricky`88
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 14.02.2010
National Flag of Srbija Srbija, Zeleznik
Poruka: 133
Poslato: 03.03.2010 u 10:40 | IP Prijavljen Citiraj Fricky`88

Posto sam video ovu temu zeleo bih nesto da pretstavim i da vidimo dali se to moze koristiti kao kontrolna jedinica, sto u stvari to i jeste.
Znaci ovako, u rahladnim sistemima novije generacije postoje umesto termostata kontrolne jedinice kao npr. FROF (koji se tesko nabavlja) i ENIVEL koji se moze naci na nassem trzistu, posto su slicni pricam za frof jer sa njim imam najvise iskustva.
Znaci on radi na 24V kolko se secam, a mozda i na 12V, kao merna tela stoje 2 sonde (poseban kabal i na kraju zaliveno zadebljanje), jedna je sonda za led a druga za temperaturu. Sonda za led iskljucuje kompresor ako temperatura padne ispod zeljene (tj zaledi iskljucuje kompresor i pokrece se otapanje) i stavlja se u isparivac, a sonda za temperaturu meri da kazem temperaturu u prostoru i ona sluzi za odrzavanje temperature (termostat), i jos sto je najbolje ima i prekidac za svetlo koji se ubode preko USB prikljucka, koji se moze nabudziti sigurno i kao izlaz za komp. Prekodac je magnetni iz 2 dela, kada se spoje svetlo se gasi.
Tako da se umesto zice za kompresor moze staviti grejac, naravno samo jedna zica jer ima ulaz zive struje. A sve temperature se mogu podesavati po izboru tako da mislim da bi moglo da se podese i temperature koje nama odgovaraju.
Problem je sto nemogu naci na netu karakteristike, sto je najbitnije merni opseg sondi.
Pa ako se neko sretao sa tim, ili nadje na net-u moze da iznese svoje misljenje dali bi to moglo da se iskombinuje.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Fricky`88's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Fricky`88

VedranT
Novi član

Novi član

Član od: 18.12.2010
National Flag of Slovenia Slovenia, Maribor
Poruka: 5
Poslato: 22.12.2010 u 11:59 | IP Prijavljen Citiraj VedranT

Citiraj: Cira

• D1 1N5228 3.9v cener dioda (oznaka u katalogu radio kluba ZY3.9)
    - 6.66 din/kom

• D2 1N5234 6.2v cener dioda (oznaka u katalogu radio kluba ZY6.2)
    - 6.66 din/kom

• D3,D4 1N5818 Schottky dioda (ili 1N5819) - 5.84 din/kom

• R1 1.5kohm

• ženski DB9 konektor

• DS18S20+ digitalni termometar - 338,19 din/kom

Koja je razlika između 1N5818 i 1N5819? Da li je potrebno šta
prilagoditi ako se koristi 1N5819? Nisam baš elektroničar, a voleo bi
da si sastavim nešto tako.

Da li bi mogao da na takvo kolo priključim i još kakav senzor osim za
temperaturu, da merim još koji parametar osim temperature?
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi VedranT's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor VedranT

Cira
Administrator

Administrator

Poslato: 22.12.2010 u 15:21 | IP Prijavljen Citiraj Cira

Razlika je u maksimalnom naponu nije kriticno i ne treba nista menjati.

http://www.maxim-ic.com/products/1-wire/ ovde imas razne senzore i uredjaje.

Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2

Ako želite da pošaljete odgovor na ovaj niz, uloguj
Ako još niste član foruma, rešenje je registracija

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2266 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2