Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 44
Gostiju: 40
Robota: 4
Članova: 0
Broj članova: 4372
Najnoviji korisnik foruma: Martin498
Najviše poseta: 209
Dana: 03.03.2022
Članova [0], Gostiju [208]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Pozdrav od Pedje i Sladje
Autor: Dario
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 07.04.2022 u: 21:42

Vidi zadnju poruku Pozdrav za clanove iz 2003 god
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 07.04.2022 u: 21:32

Vidi zadnju poruku test
Autor: ZorK
Forum: Ostalo

Poslata: 09.12.2021 u: 10:50

Vidi zadnju poruku Armatura za neonke?
Autor: Milandc

Poslata: 01.03.2021 u: 08:13

Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Biljke
 Akvaristika » Biljke
Tema Naslov: Mahovina za kamen Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum  
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Bifrost
Član

Član

Član od: 25.07.2004
National Flag of Srbija Srbija, Vrbas
Poruka: 67
Pol: Muški
Poslato: 27.10.2008 u 15:12 | IP Prijavljen Citiraj Bifrost

Verovatno je bilo vec tema o ovome ali hoci i ja da pitam .

Imam dva velika kamena u akvarijumu, pa hteo bih da ih prekrijem nekom mahovinom. Da li postoji nesto sto bi mi odgovaralo, a da nije ta javanska. Da brzo raste...

Da li neko ima iskusta sa narucivanjem biljaka preko neta?

Photoivek
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 14.09.2007
National Flag of Srbija Srbija, Novi Sad
Poruka: 775
Poslato: 27.10.2008 u 15:25 | IP Prijavljen Citiraj Photoivek

ja sam na kamen stavljao christmas moss. dobro je izgledalo...

sto se tice narucivanja sa net-a bas ne znam nikog bar ne iz srbije da je to radio...
pitanje kako to prolazi carinu i da li ti treba neka dozvola. to mora neko drugi da ti kaze!
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Photoivek's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Photoivek Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Photoivek

Bifrost
Član

Član

Poslato: 27.10.2008 u 15:52 | IP Prijavljen Citiraj Bifrost

To je nesto slicno javanskoj mada ako brze raste bila bi super. Hvala

Ja sam narucivao neke knjige i jos po nesto sa neta, stize to bez problema carine nema za sitnu lovu... do 20e sigurno nema, bar je ja nisam placao...

Nego me vise brine vreme npr. iz Njemacke stigne za Srbiju za 14 dana pa da li bi moglo da prezivi...

Photoivek
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 14.09.2007
Poruka: 775
Poslato: 27.10.2008 u 18:28 | IP Prijavljen Citiraj Photoivek

mislim da bas 14 dana i ne bi prezivelo...
sigurno postoji i varijanta da brze stigne...
ono sto sam ja mislio sto se carine tice nije vezano za placanje vec da li je potrebna posebna dozvola za unosenje tako necega u zemlju... ukoliko jeste postoji sansa da takav paket jednostavno ne stigne do tebe... (ili ko zna vec kakva zavrzlama da ispadne.)
ako neko zna da li je dozvoljeno da nam takve stvari ulaze u nasu napacenu zemlju bez problema neka coveku javi pa kad vec ima mogucnost kupovine preko interneta neka je iskoristi!

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Photoivek's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Photoivek Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Photoivek

Bifrost
Član

Član

Poslato: 27.10.2008 u 18:55 | IP Prijavljen Citiraj Bifrost

Pa ono mogucnost ima svako  treba vam samo licna karta da izvadite internet visa karticu, bar je tako u mojoj banci... ide preko deviznog racuna pa koliko tamo ima kinte toliko mozes da trosis... Super stvar preporucijem svakome dosad ni jednom se nije desilo da nesto ne stigne...

Dragankinez
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 06.12.2005
National Flag of Srbija Srbija, Subotica
Poruka: 431
Poslato: 27.10.2008 u 19:29 | IP Prijavljen Citiraj Dragankinez

Monosolenium tenerum ili Riccia fluitans ako ne želiš ništa slično javanskoj mahovini 

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dragankinez's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dragankinez Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Dragankinez Poseti Dragankinez's Homepage

Bifrost
Član

Član

Poslato: 27.10.2008 u 20:02 | IP Prijavljen Citiraj Bifrost

Druze hvala ti  to hocu, sad samo da nadjem negde...

Ako ima negde kod nas Riccia fluitans da neko zna ili da porbam preko neta?

Pirgavi moli
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 18.06.2008
National Flag of Srbija Srbija
Poruka: 116
Pol: Nije unešeno
Poslato: 27.10.2008 u 22:15 | IP Prijavljen Citiraj Pirgavi moli

Bifrost vidi u Vrbasu u pet-shopu sigurno ce ti Vucko pomoci znam da je dosta bilja uglavnom poklonio,barem je tako bilo dok sam ja bio prisutan...Nacice ti Vucko sve sto ti je potrebno....
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Pirgavi moli's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Pirgavi moli

Dragankinez
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 06.12.2005
National Flag of Srbija Srbija, Subotica
Poruka: 431
Poslato: 27.10.2008 u 22:53 | IP Prijavljen Citiraj Dragankinez

Čisto informativno da znaš pošto vidim da se interesuješ za Riccia fluitans, ukoliko želiš da je zadržiš na kamenu obavezno koristi nešto poput mrežice u koju se pakuje kivi.

Riccia fluitans je biljka koja uvek ima tendenciju da ispliva na površinu za razliku od Monosolenium tenerum ili Vesicularia dubyana (Javanska mahovina) koja se sama vremenom veže za podlogu .

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dragankinez's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dragankinez Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Dragankinez Poseti Dragankinez's Homepage

Bifrost
Član

Član

Poslato: 28.10.2008 u 00:00 | IP Prijavljen Citiraj Bifrost

Citiraj: Pirgavi moli
Bifrost vidi u Vrbasu u pet-shopu sigurno ce ti Vucko pomoci znam da je dosta bilja uglavnom poklonio,barem je tako bilo dok sam ja bio prisutan...Nacice ti Vucko sve sto ti je potrebno....

Super dobar sam sa njim  oticicu sutra da vidim sta moze da uradi...

@Dragan: Da citao sam posle o tome pronasao sam i sajt aqua-art.org svidj mi se sve to... pricao sam danas na visbox-u o tom sistemu sa mrezom pa mi se bas i ne svidja nesto... mozda se ipak odlucim za javanski ili nesto trece... poslo sam tamo poruku adminu izgleda da se bas razume...

Hvala svima

AKatarina
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 01.11.2008
Poruka: 103
Poslato: 11.11.2008 u 22:20 | IP Prijavljen Citiraj AKatarina

da li neko za gde u novom sadu moze da se kupi mahovina a i ostalo bilje, ja vec duze vremena ne vidim nigde ni jednu biljcicu.

Ticma
Član

Član

Član od: 26.10.2005
Poruka: 25
Poslato: 13.12.2008 u 16:20 | IP Prijavljen Citiraj Ticma

Imam ja mahovine, a iz Novog Sada sam pa ako hoćeš
navrati da počupam.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Ticma's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Ticma Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Ticma Poseti Ticma's Homepage

AKatarina
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 01.11.2008
Poruka: 103
Poslato: 13.12.2008 u 16:34 | IP Prijavljen Citiraj AKatarina

Hvala Ticma vec sam nabavila, stavi sliku celog aq, da vidimo, ovo izgleda interesantno

Ticma
Član

Član

Član od: 26.10.2005
Poruka: 25
Poslato: 13.12.2008 u 17:06 | IP Prijavljen Citiraj Ticma

Evo ovako je izgledalo pre dve godine, a sada cu morati
da se potrudim da napravim lepsu sliku.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Ticma's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Ticma Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Ticma Poseti Ticma's Homepage

Skok na forum  

Ako želite da pošaljete odgovor na ovaj niz, uloguj
Ako još niste član foruma, rešenje je registracija

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2500 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2