Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 102
Gostiju: 102
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4366
Najnoviji korisnik foruma: Sudyxor
Najviše poseta: 134
Dana: 30.11.2021
Članova [0], Gostiju [132]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku test
Autor: Rogus
Forum: Ostalo

Poslata: 28.11.2021 u: 22:35

Vidi zadnju poruku Pozdrav od Pedje i Sladje
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 28.11.2021 u: 22:20

Vidi zadnju poruku Pozdrav za clanove iy 2003 god
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 28.11.2021 u: 22:15

Vidi zadnju poruku Armatura za neonke?
Autor: Milandc

Poslata: 01.03.2021 u: 08:13

Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Uradi sam
 Akvaristika » Uradi sam
Tema Naslov: 440 litara DIY Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 10 1 2 3 4 5 6 7 8 »
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Sharac
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 06.02.2006
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 128
Pol: Muški
Poslato: 12.12.2008 u 09:19 | IP Prijavljen Citiraj Sharac

Miki, sve pohvale! Ali imam jednu zamerku, a nije filter. Ispravi me ako gresim.
Nisam primetio da izmedju haube i aq imas stakleni poklopac. Ako nemas, preporuka ti je da ga stavis, jer upravo on i stiti neonke, haubu od kondenzacije, vodu od prasine koju ubacuju ventilatori... I sama kondenzacija ce ti se javiti tek posto ubacis grejac i zagrejes vodu na vecu temp od sobne.
I ne valja da te svi hvale toliko, uobrazices se! :) I jos jednom, ceo projekat je extra odradjen, posebno cenim sto je sve DIY!
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Sharac's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Sharac Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Sharac

Cira
Administrator

Administrator

Član od: 13.01.2003
Poruka: 3386
Poslato: 12.12.2008 u 09:34 | IP Prijavljen Citiraj Cira

Ako mu ventilatori rade 24/7 nece biti kondenzacije. Sto se prasine tice mislim da je kolicina zanemarljiva.

Ja sam imao staklo izmedju ali je jako neprakticno kad nesto radis u akvarijumu pa sam ga izbacio.

It's nice to be important but it's more important to be nice.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Cira's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Cira Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Cira Poseti Cira's Homepage

Cerebrum
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 14.11.2005
National Flag of Srbija Srbija, Niš
Poruka: 231
Poslato: 12.12.2008 u 09:42 | IP Prijavljen Citiraj Cerebrum

stakleni poklopac koji se sastoji od recimo 4 dela ne mora da bude nepraktican. Naravno svaka malo ozbiljnija akcija zahteva skidanje barem dva dela ali to i nije veliki problem ako se staklo nasloni recimo na ojacanja. Ja mislim da je bolje da postoji taj poklopac jer se na taj nacin znatno smanjuje isparavanje vode pa samim tim se izbegava dolivanje vode izmedju dve zamene.

Miki_BL
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 28.03.2006
National Flag of Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina, Banja Luka
Poruka: 405
Pol: Nije unešeno
Poslato: 12.12.2008 u 11:18 | IP Prijavljen Citiraj Miki_BL

Bokyly, dobrodosao na forum i hvala za pohvale.

Svima se zahvaljujem za pohvale.

Dadopg, filter se nece vidjeti jer ce da stoji iza akvarijuma pa ne znam sta mu fali i kakve su to zamjerke na njega.

Sto se tice staklenog poklopca NE DOLAZI U OBZIR. Ventilatori ce da rade non stop a ako se javi kondenzacija bice prepravki na poklopcu i ubacujem jos jedan ventilator za koji je sve pripremljeno a nasuprot njima izbusim 3 rupe na koje ce da izlazi vazduh. Stakleni poklopac mi je poprilicno nepraktican, te dodatna tezina a i stvara se kamenac na njemu pa smanjuje kolicinu svjetlosti u samom akvarijumu.

Treba mi veca kolicina bilja a ne mogu da stavim post u male oglase pa ako je neko iz BL ili okoline a ima viska bilja nek se javi.

Ispise mi nada hocu da postavim oglase:
Žao nam je, nemate ovlašćenje da otvarate novu temu u ovom forumu

Pa moze li mi neko od administratora reci o cemu se radi?

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Miki_BL's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Miki_BL

Miki_BL
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 15.12.2008 u 01:59 | IP Prijavljen Citiraj Miki_BL

Evo kako stijena izgleda u AQ zalijepljena.

Ipak ću malo da se poigram za nanošenjem dve različite vrste sitnog pijeska na stijenu na se dobiju 2-3 nijanse.

Click on image to open in new window

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Miki_BL's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Miki_BL

Lel@
Član

Član

Član od: 14.12.2008
National Flag of Srbija Srbija, Zemun
Poruka: 12
Pol: Ženski
Poslato: 15.12.2008 u 12:56 | IP Prijavljen Citiraj Lel@

Ako ovo nisi do sad radio profesionalno- pochni. Toliko temeljno, struchno,....svaka chast!

Cira
Administrator

Administrator

Poslato: 15.12.2008 u 12:58 | IP Prijavljen Citiraj Cira

Tako veliko parce stiropora ce biti tesko zadrzati pod vodom a da ne ispliva.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Cira's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Cira Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Cira Poseti Cira's Homepage

Miki_BL
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 15.12.2008 u 13:59 | IP Prijavljen Citiraj Miki_BL

Cini mi se da sam vec napisaoda je podvucen pod ojacanje i kada sam probavao kako ce da stoji jedva sam ga izvukao prije nego sam i nanio silikon a zalijepljen je i za dno i za zadnju stranicu. Na dnu mu nece dati da krene prema prednjoj stranici a ojacanje mu nece dati da krene na gore. Razmisljao sam i o tome da izdubim stiropor odozada i izlijem fug mase da bude teza stijena ali posto je doslovno uglavljena pod ojacanje mislim da nece to nikuda. Jedino da pukne na spojevima tabli stiropora a to bi bilo poprilicno  jer bi bilo vode svukuda kad bi to isplivalo.

Sniks
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 29.10.2007
National Flag of Srbija Srbija, Aleksinac
Poruka: 516
Poslato: 15.12.2008 u 17:55 | IP Prijavljen Citiraj Sniks

Do sada nisam imao ni jednu zamerku na tvoj rad i trud sve dok nisi postavio stenu u aq.Nisi trebao da je stavljas na sredinu jer ispada kao fokusna tacka u aq kada zasadis biljke i kada ubacis ribice ona ce uvek odvlaciti paznju.Najbolje bi bilo kada bi je stavio u ugao svejedno koji levi ili desni.Probaj i videces da je mnogo bolje.

P.S. Trebao si da se odlucis za Kanister filter za ovu grdosiju
Zamisli koliko ces posla imati kada cistis ovaj spoljni i koliko je nepristupacan ali ce veoma dobro da cisti u to ne sumnjam

Sve u svemu stvar ukusa

Miki_BL
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 15.12.2008 u 18:08 | IP Prijavljen Citiraj Miki_BL

Citiraj: Sniks
Do sada nisam imao ni jednu zamerku na tvoj rad i trud sve dok nisi postavio stenu u aq.Nisi trebao da je stavljas na sredinu jer ispada kao fokusna tacka u aq kada zasadis biljke i kada ubacis ribice ona ce uvek odvlaciti paznju.Najbolje bi bilo kada bi je stavio u ugao svejedno koji levi ili desni.Probaj i videces da je mnogo bolje.

P.S. Trebao si da se odlucis za Kanister filter za ovu grdosiju
Zamisli koliko ces posla imati kada cistis ovaj spoljni i koliko je nepristupacan ali ce veoma dobro da cisti u to ne sumnjam

Sve u svemu stvar ukusa

Stijena je trebala da ide u lijevi ugao ali posto je AQ vidljiv sa tri strane bilo bi jako glupo da se vidi zalijepljen stiropor kroz staklo i zato je ta ravna stranica stijene izrezbarena te stijena fiksirana ali ne na sredinu kao sto ti kazes vec vise u lijevo.

Belmondo
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 28.12.2006
National Flag of Srbija Srbija, Novi Sad
Poruka: 198
Poslato: 16.12.2008 u 06:57 | IP Prijavljen Citiraj Belmondo

Slazem se s Sniksom u vezi lokacije stene, mnogo ce lepse izgledati ako ti stena bude u nekom uglu. Inace si je mnogo dobro odradio 
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Belmondo's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Belmondo Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Belmondo Poseti Belmondo's Homepage

Miki_BL
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 06.01.2009 u 16:17 | IP Prijavljen Citiraj Miki_BL

Evo da malo slikica ubacim.

Promijenio sam vodu komplet jer je bila jako mutna, formirao filter kako treba, nasuo novu vodu, zasadio nesto bilja (bice jos Nymphea Tiger lotus i Anubias barteri za par dana) i tako je radilo 4-5 dana. Voda je bila malo mutna ali filter radi kako treba i preko noci je precistio sve i sad je cista voda.

Grijac nije ni potreban. Smanjio sam ga na 23 stepena tako da se ni ne pali. Temperatura vode je 25 stepeni i preko dana i preko noci. Neonke griju kao lude pa bi to moglo da bude problematicno ljeti iako ima klima u stanu neposredno kod akvarijuma.

Danas sam poceo dodavati i CO2 pa cemo da vidimo sta ce to dobro ili lose da donese.

Na ovoj slici ispod se vidi bijela cevka koju sam iskoristio da napravim spray bar i ispala je extra dobra a jedina joj je mana sto je bijela pa treba malo sacekati da se alge pohvataju po njoj a i bilje dok se razraste sakrice ju kao i povrat u filter koji je od fi 32 mm sivih cijevi.

Cira
Administrator

Administrator

Poslato: 06.01.2009 u 17:01 | IP Prijavljen Citiraj Cira

CO2 ti jos uvek nije potreban dok imas samo tih par biljka.

Miki_BL
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 12.01.2009 u 14:28 | IP Prijavljen Citiraj Miki_BL

Evo i PILOT ribica koje uzivaju maksimalno. Vesele, zdrave, jedu, plivaju, neke se i šepure već kao da bi se mrijestile.

Moon light je bolji uživo. Ovdje djeluje jako slabo osvjetljeno ali je u stvarnosti dosta jače svijetlo.

Skok na forum Ukupno strana: 10 1 2 3 4 5 6 7 8 »

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.3281 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2