Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 78
Gostiju: 78
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4332
Najnoviji korisnik foruma: Snehashah456
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Vidi zadnju poruku koja je ovo biljka
Autor: Baia82
Forum: Biljke

Poslata: 27.02.2016 u: 17:40

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Ribe - Ciklidi
 Akvaristika » Ribe - Ciklidi
Tema Naslov: Knjige o ciklidima Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Član od: 31.10.2003
National Flag of Slovenia Slovenia
Poruka: 2375
Pol: Muški
Poslato: 17.04.2004 u 05:51 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

Eto kako to ide:

• prvo zanimanje za te ciklide
  • nabavka ciklida
  • pa prvi mrest
  • i čežnja za nekim širem znanjem.

I tu nam u velikoj mjeri pomažu knjige,knjige su naše vjerne drugarice i one će nas uvoditi u jedna divan i misteriozni život ciklida.

Neki neke knjige već imaju,neki ih čekaju,ali svima je isto,da se putem knjiga štoviše nauće o svojim miljenicima u akvariju.

Ako se sad osvrnem na samo jezero Malawi,po meni je najbolja knjiga:

Ad Konings :Malawi cichlids in their natural habitat 3rd.edition.To je Ad-ova poslednja knjiga i trenutno je to jako dobra stvar.A pogledajmo zašto je valja kupiti:

• u toj knjigi opisane su sve vrste ciklida,samo njih,iz jezera Malawi
  • ta knjiga jeste rad 900 sati provedenih pod vodom i pored vode jezera Malawi.
  • U knjizi se nailazi 1400 fotografija,nikad vidjene do sad.
  • Veliki format i 352 stranice
  • A ciklide opisiva od obale prema sredini jezera.

Ja kad sam vidio ovu knjigu i poredio je sa njegovom prvom,jeste,ta poslednja puno kvalitetnija.Meni je isto tako zanimljivo,kako on prikaže sve variteete jedne vrste,i naravno vrlo dobri fotosi.

Možda iskreno rećeno mana joj je cijena,pa iznosi otprilike oko 80 Euri

Neven
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 21.01.2004
National Flag of Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina, Sarajevo
Poruka: 423
Poslato: 17.04.2004 u 06:23 | IP Prijavljen Citiraj Neven

Hm...nije skupa 80 eura za 352 stranice i to veliki format....i 1400 slika...sto se mene tice uopste nije skupo..
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Neven's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Neven Poseti Neven's Homepage

Neven
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 17.04.2004 u 06:34 | IP Prijavljen Citiraj Neven

Jes,da ima kupio bih i sebi ali u ovu bjednu bosnu vjerovatno nikada nece doci .

A cijena je stvarno privlacna...

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Neven's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Neven Poseti Neven's Homepage

Tonka
Član

Član

Član od: 11.04.2004
National Flag of Belgium Belgium, Antwerpen
Poruka: 11
Poslato: 17.04.2004 u 07:23 | IP Prijavljen Citiraj Tonka

E pa stvarno covek je Holandjanin a da njegove knjige nisam nasao nigde u Belgiji prosto je za ne poverovati.Vec je moja zena obisla par knjizara i uspela je da naruci u jednoj,cenu jos ne znam ako je 80 eura onda nije puno s'obzirom da obuhvata kompeletno malwi jezero,352 stranice,1400 fotki ma mrak jedva cekam
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Tonka's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Tonka

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Poslato: 17.04.2004 u 07:47 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

Jeste Ad Konings Holandjanin,ali sad več dugo godina živi u SAD,tačnije u EL Pasu.

No njegove knjige na Holandskom jeziku te njemačkom nije teško dobiti,možda malo teže na Engleskom.

A čovjek ima sad u El Pasu jedan 1.800l akvarij u kome pliva 100 Pseudotropheus demasoni-ja.

No ono o cijeni,gledajući neke prosjećne plate kod nas /Slovenija/ to je puno,ili neki primjer, 88 EURI plaćam ja djelji vrtič za mjesec dana.

A Tonka,ja mislio,da ćeš ti napisati neke utisce o knjigi Andreasa Spreinata,tako,da je predstaviš i širim radoznalim ciklidistima.

Energy
Novi član

Novi član

Član od: 28.01.2004
National Flag of Srbija Srbija, Debeljaca
Poruka: 9
Poslato: 17.04.2004 u 19:30 | IP Prijavljen Citiraj Energy

Knjiga je verovatno mnogo dobra, ... imali sanse da se nabavi kod nas?

Koji je najbolji sajt sa africkim ciklidima?

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Energy's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Energy

Neven
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 17.04.2004 u 20:21 | IP Prijavljen Citiraj Neven

Energy imas na www.ciklidi.org

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Poslato: 17.04.2004 u 23:05 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

Pa Nevene pošto je taj sajt na početnos slici,ja sam trdnjo uvjeren,da Energy zna za njega.

No sa sajtovima je tako:ima ih puno i neki su dobri,neki su odlični a ima i nekih lošijih.Odgovoriti,koji je najbolji sajt o afričkim ciklidima jeste jedno teško pitanje i dati neki sajt koji se meni svidja,ima li tu neke svrhe,jer se taj sajt nekome drugome uopšte neče svidjeti.Svako gleda to svojima oćima i nekom svojom vizijom,i naravno šta on uopšte traži od sajta,kakveinformacije ili samo slike.

Mogu ,da reknem i to najozbilnije,da pored već pomenutog sajta u odgovoru Nevena,puno se korisnih informacije nadje i na tom sajtu.Jer su to informacije:

• pisane na srpskom jeziku,dakle jeziku koga se razumije
  • da su tu informacije akvarista ciklidista iz toga regiona
  • da su opisi vrsta slićni onima sa inostranih sajta
  • da je tu ipak skupljeno domaće znanje i vještina
  • da su na tom sajtu specifićka pitanja vezana za ciklide u tim uslovima
  • da se prića o tehniki i opremi ,koja je pristupačana na tom regionu
  • i da sad blista snaga ciklida svim žarom...

Neven
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 17.04.2004 u 23:12 | IP Prijavljen Citiraj Neven

Ja se nesto ne mogu prijaviti na ciklidi.org

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Poslato: 18.04.2004 u 06:19 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

Citiraj: Neven

Ja se nesto ne mogu prijaviti na ciklidi.org

Pa to če ti administratori sa tog sajta srediti,ako ti već niso.

No vratimo se nazad o knjigama o ciklidih.Eto bit če reć o knjigi,koju neki/ja znam za jednog/ već sa nestrpljivošću čekaju.To je knjiga autora Dr.P.V.Loiselle The cichlid aquarium.

Autor je jedan poznati naućnik i ihtiologista i kao takav vrsni poznavalac ciklida.

Ta je knjiga prvenstveno namijnjena akvaristi ciklidašu.U njoj je opisano sve:od rukovanja,sa akvarijem,bilja,podloge,bolesti ,mresta te opisa svih ciklida.Da ta knjiga sadrži podatke o svim ciklidima ,ne samo o jednim,recimo iz jezera Malawi.Tako,da je akvarista saznanjen o osnovnim podacima,takoreci od svih ciklida,naravno u nekim okvirima,ipak autor na kraju knjige najradoznalije upućuje u nove knjige,gdje če to znanje da nadgrade.

Inače knjiga je podjeljena na 12 poglavlja ,i u svakom poglalju čitalac sazna nešto novo i to ga samo tjera da čita dalje i dalje,dok ne stigne do kraja ali onda ide s početka.

Pošto je tetra nešto financirala tu knjigu u njoj se nailazi i nešto njenih proizvoda,a pošto se dobiju i kod vas to je opet nešto interesantno.

Knjiga ima 447 stranica i 517 slika u boji.

No sad po informacijama sto je nudi ta knjiga jeste vrijedna svojih para.I akvarista ciklidista podosta se može naučiti o ciklidima,a ujedno na kraju knjige on dobija čežnju za nove knjige o ciklidima,te novim izazovima sa istim.

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Poslato: 27.04.2004 u 19:27 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

Pa da ne stavim Tanganyikance na stranu,da Ad Konings je napisao knjigu za sve Tanganyika ciklidaše sa naslovom:Tanganyika cichlids in their natural habitat.U njoj se nadje:

• opis oko 200 razlićitih vrsta ciklida
  • ima oko 920 slika tih ciklida
  • 75% odnosno 683 slika je direktno slikano u samome jezeru Tanganyika,pa ima tako čitač,pravi pogled u to ljepotu,koja se nailazi ispod vode
  • ima 272 stranice velikog formata
  • cijena oko 80 EE.

E to je ipak opet neka knjiga,koji svako malo ozbiljni Tanganyika ciklidaš ima u svojoj zbirki knjiga i naravno na nekom uočljivom mjestu,da je valjda odmah na dohvat ruke.

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Poslato: 03.05.2004 u 20:55 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

Za tu se knjigu treba stvarno "ogrebsti",jer je sad vani došlo drugo izdanje,pa možda je toj knjigi ipak malo pala cijena.

Riječ je o knjigi Ad Koningsa:Back to nature Guide to Malawi cichlids.Po mojoj procjeni jedna jako dobra knjiga,koja bi trebala da se nadje u rukama Malawi akvarista.A zašto bi je imali:

• 300 izuzetno lepih slika Malawi ciklida,te toliko i opisa,ponašanja,ishrane te veličine akvarija za te ciklide.
  • 128 stranica
  • u stvari kako sam več napisao,jedne jako lijepe slike tih ciklida i one te samo još više mamae u taj čudesni svet tih divnih Malawi ciklida,
  • ja kad sam je prvi put gledao,ja sam bio totalno impresioniran,sigurno sam dobio tad i Malawi groznicu
  • Cena,čini mi se oko 30EE ali nisam sasvim siguran,trebalo bi to provjeriti .

No sad  je na tržištu se pojavilo drugo izdanje te knjige,i kad mi stigne sigurno čete biti prvi informirani o utiscima.

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Poslato: 17.08.2004 u 22:36 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

Eto danas pozajmio i prvu knjigu,koja je bila spisana o ciklidima iz jezera malawi i Tanganyika,no ova moja več je trinaesto izdanje.A knjiga ima naslov:African cichlids of Lake Malawi and Tanganyika.Autora sta :Dr.Herbert R.Axelrod i Dr.Warren E.Burgess.

No prvo izdanje te knjige datira u 1973 godinu,kad su ciklidi sa toga regiona tek počeli svoj polazak u akvarije širom sveta.

U knjigi ima puno slika,mada ja kako sam naviknuo na neke odlične snimke Ad Koningsa,malo se razočarao,ali treba uzeti u obzir,da su te slike u toj knjizi stare i preko 30-tak godina,pa su radjene tehnikom,koja je u to vreme bila moderna.No slika puno,kao i zanimljivih članaka,dakle čitaoca uvodi u taj čarobni svet ciklidistike.

Po meni jeste jedino što mi nije valjalo,iako ta trinaesto izdanje datira iz 1993 godine,nikako nisu promenili nazive ciklida,pa su ti ciklidi nazvani starim ,a danas i više nevažečim imenima ali to autori navode kao u poslednoj stranici/sitan tisak/.Ali to je samo moje lično mišljenje.

No knjiga detaljno razraduje ciklide sa obadvoje jezera,prirodne okoline,ishranu,mrest,a to su svakako neke generalne inforamcije,koje nikad ne izgube na snazi.

Ja sad ne znamima li još ta knjiga na prodaju,ali ako je nadjete a uz povoljnu cenu,nemojte čekati.

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Poslato: 10.09.2004 u 21:41 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

A tako eto izgleda moja privat "Ciklid" biblioteka.

Click on image to open in new window

Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2383 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2