Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 67
Gostiju: 67
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4335
Najnoviji korisnik foruma: Julija Pesic
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Ostale životinje
 Akvaristika » Ostale životinje
Tema Naslov: Pluta Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum  
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Plavi grom
Gost

Gost

Član od: 19.09.2007
National Flag of Srbija Srbija, Kragujevac
Poruka: 436
Pol: Muški
Poslato: 01.10.2008 u 22:43 | IP Prijavljen Citiraj Plavi grom

Moja sestra godinama čuva kornjačicu koja je postala kornjača. Ali kad god odem kod nje nervira me što kornjača nema suvu podlogu gde bi se odmarala. Ubacila je kamenčiće ali kornjača nema priliku da se osuši a ja lično smatram da kornjačici to treba.
Juče me je pitala da li može da stavi plutu odnosno da li pluta "trune" u vodi. Meni su danas rekli da pluta ne trune a ja bih voleo da mi neko potvrdi ako ima iskustva sa potopljenom plutom pozz

ja sam hajduk te gonim hajduke
glasnija je moja hajdučina
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Plavi grom's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Plavi grom

Rogus
Administrator

Administrator

Član od: 15.10.2003
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 3443
Poslato: 01.10.2008 u 22:57 | IP Prijavljen Citiraj Rogus

Gotovo sve se u vodi razgrađuje određenom brzinom. Pluta sigurno. Kornjači to neće smetati ako pluta nije neka ultra moderna i balzamovana koječime. Voda se menja i tako to.

Nego je poenta da pluta neće da drži kornjaču. To čudo ima i po pola kile kad poraste (pretpostavljamo da se radi o crvenouhoj kornjači).

Mezimice su mi posle 10 godina završile u stakleniku Botaničke bašte u Beogradu. Moja je preporuka da je ponudite kragujevačkom akvarijumu ili da joj napravite letnju baru i akvarijumsko zimovalište.

A još bolja pouka posle više godišnjeg posedovanja je da ih ne treba ni kupovati. Teško je obezbediti im uslove u kojima ne pate. Jer već posle godinu dve one slatke male se pretvaraju godzile zagađivačice vlastite životne sredine. Moj par je bio u akvarijumu od 100 litara (50 litara vode) uz filter i to je jedva išlo.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Rogus's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Rogus Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Rogus

Plavi grom
Gost

Gost

Član od: 19.09.2007
National Flag of Srbija Srbija, Kragujevac
Poruka: 436
Poslato: 02.10.2008 u 07:40 | IP Prijavljen Citiraj Plavi grom

Prvo, kornjačica je isključivo sestrina ne živimo zajedno i ja nikakvih ovlašćenja nemam da toj kornjači ulepšam život. Ta kornjača živi sama otkad sebe i pokušavao sam da ubedim sestru itd itd itd. Da ne smaram mnogo.
Jedini razlog što sam ovoga puta postavio pitanje je taj da čujem šta se dešavalo onima koji imaju plutu koja duže boravi u vodi.
Hvala u svakom slučaju.
Što se tiče KG aq hmmmmmm.........

ja sam hajduk te gonim hajduke
glasnija je moja hajdučina
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Plavi grom's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Plavi grom

Shomi
Gost

Gost
Vraćam se posle 21.10.2008.

Član od: 13.03.2006
National Flag of Srbija Srbija, Novi Sad
Poruka: 146
Poslato: 02.10.2008 u 12:51 | IP Prijavljen Citiraj Shomi

Imao sam i ja dve kornjače 10 godina, lepo je to iskustvo, i mada je tačno to što je Rogus rekao u vezi zagađenja, svima bih preporučio da ih kupe i uživaju u njima. Tačno je da mnogo prljaju vodu svojim izmetom, tako da je po meni jedino rešenje nikako filter, već samo redovno menjanje vode. Ja sam ih držao u 85 litara, a nivo vode je bio različit. Naravno one jako vole da se sunčaju pa sam ih držao na prozoru, jer je sunčevo svetlo najbolje za njihov oklop (imale su kao male mekan, a kasnije mi jedna pala s prozora na beton s trećeg sprata i ništa joj nije bilo). Bile su veličine kao šaka i teške preko kilogram.

Onaj predlog za letnju baru i zimovanje u aq je najbolje rešenje, ali šta da rade oni koji žive u stanu kao ja.

Na kraju da odgovorim na pitanje. Nemam iskustva sa plutom. Ako će biti oslonjena na dno ok, ali ako pluta po površini sigurno neće izdržati težinu kornjače i potonuće, tj. kornjača neće ni moći da se popne.

Evo moje rešenje, kako sam ja to radio. Prvo možeš sam da zalepiš parče stakla između prednjeg i zadnjeg stakla, ali tako da bude nakrivljeno da kornjača može lako da se popne, a takođe da ne bi klizila i lakše se držala na njemu prođi silikonom po tom staklu, kao neke stepenice da napraviš.

Drugo rešenje je da između prednjeg i zadnjeg stakla postaviš parče šperploče ili nekog sličnog tankog drveta. Učvrstiš ga na kom mestu želiš, isto tako nakrivljeno, na nivou vode da može lako da izlazi. Prednost je što nije fiksni, možeš da ga skineš, lako opereš terarijum i vratiš ga ponovo na koje god mesto želiš, a možeš i da menjaš nivo vode.

Po meni je veoma važno da kornjače imaju kopneni deo, pošto jako vole da se sunčaju. Zimi se preko celog dana greju pod sijalicom, koja može da greje ceo terarijum ako nemaš grejač. Čim se zagreju, ogladne i bolje jedu.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Shomi's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Shomi

Sbsb
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 18.09.2008
National Flag of Republika Srpska Republika Srpska, Banja Luka
Poruka: 155
Poslato: 02.10.2008 u 13:06 | IP Prijavljen Citiraj Sbsb

Evo imam i ja jedan prijedlog: prosetaj do najblize sume i nadji veliku gljivu na drvetu i istu zalijepi silikonom za staklo (zalijepi ispod gljive podupirac radi tezine kornjace) prirodni je materijal,nije klizava i lijepo izgleda.
Mozda zvuci malo uvrnuto ali treba pokusati.

Skok na forum  

Ako želite da pošaljete odgovor na ovaj niz, uloguj
Ako još niste član foruma, rešenje je registracija

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2305 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2