Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 48
Gostiju: 47
Robota: 1
Članova: 0
Broj članova: 4296
Najnoviji korisnik foruma: Laki1974
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Autor: Dario
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Vidi zadnju poruku koja je ovo biljka
Autor: Baia82
Forum: Biljke

Poslata: 27.02.2016 u: 17:40

Vidi zadnju poruku Sve se vrača
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 21.02.2016 u: 13:14

Vidi zadnju poruku Daphnia!
Autor: Spirok
Forum: Ribe - Ishrana

Poslata: 20.02.2016 u: 21:05

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Ribe - Ciklidi
 Akvaristika » Ribe - Ciklidi
Tema Naslov: POMOC ZA OSKARE Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Xwave
Novi član

Novi član

Član od: 28.01.2007
National Flag of Srbija Srbija, Kruševac
Poruka: 3
Pol: Muški
Poslato: 11.08.2008 u 23:48 | IP Prijavljen Citiraj Xwave

Pozz svima,
imam oskare i zanima me da li kod njih smem da stavim biljke?
Neko mi kaze da ne ide,ali vidim ovde na slikama da kod njih ima biljaka puno!!!
Unapred hvala

Dario
Administrator

Administrator
Ciklid - matori ;)

Član od: 27.02.2006
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 3051
Poslato: 12.08.2008 u 01:54 | IP Prijavljen Citiraj Dario

Ih puno,naravno da smes,ali ako nisu navikli bice dobro za zvakanje,pokusaj sa kriptokorinom usterianom i nekim anubijama.....mada nema tu pomoci,a i sta ce ti bilje sa oskarima.

Koristite pretragu.......s'rch
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dario's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dario Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Dario Poseti Dario's Homepage

Damjankralj
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 25.01.2008
National Flag of Crna Gora Crna Gora, Budva
Poruka: 115
Poslato: 12.08.2008 u 02:07 | IP Prijavljen Citiraj Damjankralj

uglavnom rasturi biljke

Silwert
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 07.03.2006
National Flag of Srbija Srbija, Petrovaradin
Poruka: 1363
Poslato: 12.08.2008 u 08:45 | IP Prijavljen Citiraj Silwert

da mogu da se sakriju ako se uplase
mogu sa biljkama ali to je poseban tretman pri zasadjivanju jer svaka mora da se oteza da je nebi pocupali
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Silwert's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Silwert Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Silwert

Zlatko3008
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 18.03.2008
National Flag of Srbija Srbija, Loznica
Poruka: 559
Poslato: 12.08.2008 u 11:05 | IP Prijavljen Citiraj Zlatko3008

kod mene je bila biljka u aq sve dok nije narastao preko 15cm a posle kad god je ja zasadim biljku on je izvadi i tako nekoliko dana dok se ja nisam predao
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Zlatko3008's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Zlatko3008 Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Zlatko3008

Noik
Zaslužni član

Zaslužni član
Američki ciklid - VIP

Član od: 06.07.2005
National Flag of Srbija Srbija, Jagodina
Poruka: 2140
Poslato: 12.08.2008 u 13:45 | IP Prijavljen Citiraj Noik

moji su unakazili C.usterianu kada su se izmrestili.Inace sa mladjim primercima oskara sam imao biljke
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Noik's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Noik Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Noik Poseti Noik's Homepage

Xwave
Novi član

Novi član

Član od: 28.01.2007
National Flag of Srbija Srbija, Kruševac
Poruka: 3
Poslato: 13.08.2008 u 20:24 | IP Prijavljen Citiraj Xwave

Pomogli su mi komentari,odlucio sam necu stavljati biljke
Hvala svima

Srle
Urednik

Urednik

Član od: 16.01.2003
National Flag of Canada Canada, Vancouver
Poruka: 748
Poslato: 13.08.2008 u 21:33 | IP Prijavljen Citiraj Srle

Mene su savetovali da ako hoću biljke sa oskarima, mogu od istih da se pozdravim.

E sad, pitanje je kako će reagovati. Neko kaže da ih valja navikavati dok su mali na biljke, što ne mora da znači da ih neće kasnije počupati. Druga varijanta je da pustiš da iščupa biljku i da sačekaš da vidiš gde će biljka da "stane" dok pluta i gde oskar neće da je dira, tu je posadiš. Navodno na tom mestu  mu ne smeta, opet diskutabilna stvar. Ovo su neke varijante ako hoćeš da probaš sa biljkama.
Ako se u startu od njih pozdraviš nećeš se nervirati ako ih demoliraju. Ako ih ne diraju super.

Ništa od ovog nisam probao tako da ne pičam iz iskustva, dok sam ih imao nisam imao biljke, samo veliko drvo vinove loze i kamenčine koje ne mogu da pomere.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Srle's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Srle Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Srle

CTEBA
Član

Član

Član od: 30.11.2006
National Flag of Srbija Srbija, Novi Sad
Poruka: 30
Poslato: 04.11.2008 u 22:07 | IP Prijavljen Citiraj CTEBA

Evo ja imam jedan primer, gde OSKARi funkcionišu sa biljem!

Jes, da je jedan žbunić, ali je dobar žbunić! 

Bilje je bilo u AQ, cca 15ak dana, dok nisu došli OSKARI, a i oni su tada bili malečni! Npr oko 3cm! Sa njima su bila i 3 toraktuma, ali na žalost, samo su isparila jednog dana! Bog da im dušu prosti!  Ne odmah, već posle nekog vremena. Ne znam tačno posle koliko.

Odprilike 10-ak meseci su OSAKARI sada u ovom AQ. I sada su oko 20ak cm (ili malo više, ko to da izmeri), njih par komada, a ostali su malo manji. I moram priznati rastu ko iz vode, a da su alavi, nemam im primera za porediti.

Kada sam ih uzimao od drugara (kao da budu malo kod mene, da ih podgovjim u veliiiikom AQ (cca 500lit), i na nekom forumu kada sam pitao na koliko hranilicu da stavim, neko mi reče da pazim da mi ne pojedu hranilicu! Prvo sam pomislio, šta ovaj bulazni!  Ali vrlo brzo sam se uverio, da su neverovatni žderači (i izvinjavam se čoveku U SEBI, do-duše, što sam to i pomislio)!

Hranilicu naravno nisam nikad ni stavio, već se borimo sa njima. Vikendom, tj nedeljom ih niko ne hrani, subotom povremeno neko, pošto je to AQ na poslu, nisam spomenuo.

Davao sam im i crviće i gliste, međutim par meseci, nisam. Nekako nikako da se organizujem da ih "nabavim"!

Click on image to open in new window

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi CTEBA's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor CTEBA Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor CTEBA

Silwert
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 07.03.2006
National Flag of Srbija Srbija, Petrovaradin
Poruka: 1363
Poslato: 05.11.2008 u 09:41 | IP Prijavljen Citiraj Silwert

dodji do mene po crvice dacu ti jedno 50 komada kojima sam ja hranio moje oskare i druge ribe
crvici nisu ko oni sto si ti nabavljao ovi su oko 10x veci al crvici
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Silwert's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Silwert Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Silwert

Zlatanovic
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 04.09.2008
National Flag of Srbija Srbija, Kacarevo
Poruka: 112
Poslato: 05.11.2008 u 18:01 | IP Prijavljen Citiraj Zlatanovic

I ja sam imao ovakvu biljku sa oskarima, dok nisu uspeli da je iscupaju a kad su je prvi put iscupali nisu joj dali mira da pusti koren i onda je uvenula

CTEBA
Član

Član

Član od: 30.11.2006
National Flag of Srbija Srbija, Novi Sad
Poruka: 30
Poslato: 05.11.2008 u 20:41 | IP Prijavljen Citiraj CTEBA

Citiraj: Silwert
dodji do mene po crvice dacu ti jedno 50 komada kojima sam ja hranio moje oskare i druge ribe. crvici nisu ko oni sto si ti nabavljao ovi su oko 10x veci al crvici

Pa ja sam kupovao one obične za pecanje, u radnji u Cara Dušana, kod srednje medicinske!  Al' nisam kačio na udicu!   (Pošalji mi neki CONTACT na PP, pa se možemo dogovoriti!   U svakom slučaju DAAAANKEEE!!!!)

Citiraj: Zlatanovic
I ja sam imao ovakvu biljku sa oskarima, dok nisu uspeli da je iscupaju a kad su je prvi put iscupali nisu joj dali mira da pusti koren i onda je uvenula

Pu, pu, pu, baksuze! Ako mi izbaksuziraš biljku i ako je isčupaj, naderaćeš!!! 

ZNAŠ!!! Ima te metem u AQ sa sve oskarima (al ima da budu na dijeti 15 dana), pa će te oglođu ko smoki! Iz jednog griza!!!

Sram te bilo!

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi CTEBA's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor CTEBA Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor CTEBA

Zlatanovic
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 04.09.2008
National Flag of Srbija Srbija, Kacarevo
Poruka: 112
Poslato: 05.11.2008 u 21:10 | IP Prijavljen Citiraj Zlatanovic

Pu, pu, pu, nece valjda, neznam kako kod tebe stoje stvari ali moju biljku su mrzeli od malena i samo su cekali da malo porastu i uspeju da je iscupaju. Koliko vidim tvoji bi ( kad bi hteli ) mogli da je iscupaju ko iz sale, ali izgleda da im ni malo ne smeta.

Minimal
Novi član

Novi član

Član od: 07.11.2008
National Flag of Srbija Srbija, Batajnica
Poruka: 6
Poslato: 08.11.2008 u 10:22 | IP Prijavljen Citiraj Minimal

i ja sam imao isti sa ovom ribom ne samo da su cupali bilje nego su pomerali i kamenje koje je bilo mnogo veliko u odnosu na njih pa ipak su uspevali da ga premeste gde njima odgovara 

Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2344 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2