Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 102
Gostiju: 100
Robota: 2
Članova: 0
Broj članova: 4366
Najnoviji korisnik foruma: Sudyxor
Najviše poseta: 130
Dana: 05.10.2021
Članova [0], Gostiju [130]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Шта би &#10
Autor: Turbopedja
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 13.07.2021 u: 22:09

Vidi zadnju poruku Armatura za neonke?
Autor: Milandc
Forum: Ostalo

Poslata: 01.03.2021 u: 08:13

Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Autor: Dario
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Ribe - Ciklidi
 Akvaristika » Ribe - Ciklidi
Tema Naslov: Patuljasti ciklidi Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum  
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Jeca.
Član

Član

Član od: 08.06.2008
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 59
Pol: Ženski
Poslato: 11.08.2008 u 21:12 | IP Prijavljen Citiraj Jeca.

Volela bih da mi neko kaze koje sve vrste patuljastih ciklida postoje. Trenutno znam za ovih 9: agasizzi borelli, apistogramma cacaduoides, apistogramma panduro, apistogramma nijsseni, gibbiceps, ramirez, altispinoza,nannacara anomala, kribensis.

Da li sve te vrste uopste postoje kod nas i da li ih je moguce nabaviti?

Da li oni svi mogu zajedno u jedan akvarijum od 400 l zajedno sa 5-6 duga, vecim jatom plavih i crnih neonki i jatom fantoma?

Da li moraju da se uzimaju iskljucivo u paru ili mogu pojedinacno?
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Jeca.'s Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Jeca.

coa.
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 29.10.2004
National Flag of Srbija Srbija, Munze Konza
Poruka: 1801
Pol: Muški
Poslato: 11.08.2008 u 23:55 | IP Prijavljen Citiraj coa.

Ima ih mnogo, vecina nikad dosla u Srbiju. Od tih sto si nabrojala mogu svi da se nadju, neki lakse neki teze. Najveci broj patuljaka je u rodu apistogramma, ti si nabrojala i neke druge rodove, mikrogeophagus, pelvicachromis...

Sto se tice medjusobnog slaganja, ne verujem da neko moze iz prakse da ti kaze sta bi bilo da sve to natrpas. Koliko sam citao taj panduro ili pandurini (kako bese?) je najagresivniji od nabrojanih. Postoje i misljenja da se razlicite vrste ne trpe medjusobno, ako lice jedan na drugog po obliku tela ili bojama. Ako ne lice svako gleda svoja posla.

Ceo ovaj drugi pasus uzmi sa rezervom, jer mozda previse lupetam za nekog ko nije probao, a trti se da pise

Oni ne bi trebalo da obracaju paznju na te jatne ribe, mislim da bi bili prezauzeti ciklidastijom

Dario
Administrator

Administrator
Ciklid - matori ;)

Član od: 27.02.2006
Poruka: 3052
Poslato: 12.08.2008 u 01:27 | IP Prijavljen Citiraj Dario

Mogu svi zajedno,samo sto ih neces naci sve nazalost,uzimaju se iskljucivo u paru ali je sigurnije uzeti 4-5 primeraka.

Gibiceps je najveci od svi patuljaka,tako da preporucujem samo 2 komata.

Koristite pretragu.......s'rch
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dario's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dario Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Dario Poseti Dario's Homepage

Silwert
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 07.03.2006
National Flag of Srbija Srbija, Petrovaradin
Poruka: 1363
Poslato: 12.08.2008 u 08:43 | IP Prijavljen Citiraj Silwert

velicina je mada nisam znao da spada u patuljke gibiceps al polako
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Silwert's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Silwert Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Silwert

Noik
Zaslužni član

Zaslužni član
Američki ciklid - VIP

Član od: 06.07.2005
National Flag of Srbija Srbija, Jagodina
Poruka: 2140
Poslato: 12.08.2008 u 10:53 | IP Prijavljen Citiraj Noik

rekao bih da je Dario mislio na Apistogrammu gibbiceps.
ima dosta vrsta patuljastih ciklida,juznoamerickih i africkih,ali nazalost,mnogi od njih nisu dostupni kod nas.
400 l mi neizgleda dovoljno veliko za 9 vrsta ukoliko hoces da ih cuvas kako treba(da se formiraju parovi i haremi i da mogu da odgajaju malce).Apistose nisam dosada cuvao,ali mislim da mogu da se ukrste medjusobno,tako da bih ja izbegavao veliki broj vrsta u jednom aq.Patuljasti ciklidi umeju da budu jako agresivni kada dodje mrest.najblje bi bilo da ih drzis u parovima ili haremima(1m+2-3z).ukoliko bi cuvala pojedinacno moglo bi da dodje do ukrstanja jer ce se u nedostatku svojih zenki,upariti sa zenkom druge vrste.
bez problema bi mogli da zive sa ribama koje vec imas u aq.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Noik's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Noik Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Noik Poseti Noik's Homepage

Jeca.
Član

Član

Poslato: 12.08.2008 u 10:56 | IP Prijavljen Citiraj Jeca.

Hvala na informaciji. Volela bih da napravim aq koji bi bio kolekcija svih mogucih patuljaka. Ali da postoji medjusobna trpeljivost. Takodje me zanima trpeljivost prema biljkama i da li je moguce pored svih tih vrsta napraviti tepih od bilja ili je neko od njih sklon ceprkanju po dnu.

Baza riba je vrlo oskudna po pitanju patuljaka, pa bih volela da mi neko preporuci neki sajt, moze i na engleskom, gde ima dosta informacija o svim patuljcima.

Silwert, ti verovatno mislis na Glyptoperichthys gibbiceps, a mi pricamo o Apistogramma gibbiceps-u.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Jeca.'s Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Jeca.

Jeca.
Član

Član

Poslato: 12.08.2008 u 11:06 | IP Prijavljen Citiraj Jeca.

Za sada nemam nista jos od toga, tek planiram da formiram taj aq, pa se raspitujem. 

Znam da su agresivni u toku mresta, ali oni samo brane svoj potomak. Nadam se da bi u tih 130x60 cm dna uspeli svi oni da uspostave teritorije.

A kakvi potomci ispadnu ako se ukrste dve apistogramme? Jesu li to degenerisane ribe?

I kakav je to balon ramirez? Videla sam ga u prodavnici. Sav je okrugao i nikakav. Jel to plod ljudske bolesne maste ili se priroda surovo poigrala sa njim?

Silwert
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 12.08.2008 u 11:36 | IP Prijavljen Citiraj Silwert

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Silwert's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Silwert Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Silwert

Silwert
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 12.08.2008 u 11:37 | IP Prijavljen Citiraj Silwert

moja greska ja sam vise malawi
mada sam zainteresovan i za apistogramma cacaduoides

Jeca.
Član

Član

Poslato: 12.08.2008 u 13:27 | IP Prijavljen Citiraj Jeca.

Uh... Ne mogu da zamislim jadnog kakadua sa malawcima. Ja mog kakadua zovem zeka, jer je plasljiv ko zec.

Mislim da se plasi neonki, jer se stalno sepuri i kostresi na njih. Obicno vecinu dana provodi zavucen negde u zbunje. Kad je vreme za klopu prvo pusti neonke da se najedu, a onda tek on bojazljivo osmotri situaciju i polako skuplja hrabrost da izadje na cistinu.

Jako plasljiva riba koja mnogo voli zelenis. Ne znam kako bi opstao u Malawi akvarijumu.

Noik
Zaslužni član

Zaslužni član
Američki ciklid - VIP

Član od: 06.07.2005
National Flag of Srbija Srbija, Jagodina
Poruka: 2140
Poslato: 12.08.2008 u 13:35 | IP Prijavljen Citiraj Noik

Citiraj: Jeca.

I kakav je to balon ramirez? Videla sam ga u prodavnici. Sav je okrugao i nikakav. Jel to plod ljudske bolesne maste ili se priroda surovo poigrala sa njim?

ovo prvo

kada se dve vrste ukrste,tesko se moze reci sta ce se dobiti,ali u svakom slucaju ide na stetu ovom hobiju i prirodi.Apistosa bar ima gomila vrsta,vremenom ce biti i vise na nasem trzistu.
130 x 60 je odlicna dimnzija,ali nemoj preteravati sa ribama.mislim da bi tu 4-5 parova/harema bilo dovoljno da mozes u potpunosti da uzivas u njihovoj lepoti.Voda teba da bude meka.

zaobidji nasu bazu...

http://www.cichlidae.com/gallery/default.php

tu pogledaj rodove Nannacara,Mikrogeophagus,Leatacara,Apisotogremma,Apistogramm oides,Taeniacara,Ivanacara,Biotecus,Biotodoma
nazalost mnoge vrste nisu dostupne kod nas,bice valjda

http://www.apistogrammaidiots.com/
i ovo je odlican sajt sto se tice patuljastih ciklida

P.S sorry,neradi mi postavljanje linka

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Noik's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Noik Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Noik Poseti Noik's Homepage

Jeca.
Član

Član

Poslato: 12.08.2008 u 14:09 | IP Prijavljen Citiraj Jeca.

www.cichlidae.com sam pogledala jos pre. Ima svasta zanimljivo. Ovaj drugi sajt cu sad pogledati.

Mada izgleda uzalud parim oci, jer su to sve predivni primerci. Kod nas su sve neki sugavi. Mozda su mladi pa jos nisu nabacili prave boje, ali nekako svi izgledaju sivkasto.

Skok na forum  

Ako želite da pošaljete odgovor na ovaj niz, uloguj
Ako još niste član foruma, rešenje je registracija

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2656 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2