Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 104
Gostiju: 104
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4366
Najnoviji korisnik foruma: Sudyxor
Najviše poseta: 134
Dana: 30.11.2021
Članova [0], Gostiju [132]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku test
Autor: Rogus
Forum: Ostalo

Poslata: 28.11.2021 u: 22:35

Vidi zadnju poruku Pozdrav od Pedje i Sladje
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 28.11.2021 u: 22:20

Vidi zadnju poruku Pozdrav za clanove iy 2003 god
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 28.11.2021 u: 22:15

Vidi zadnju poruku Armatura za neonke?
Autor: Milandc

Poslata: 01.03.2021 u: 08:13

Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Ribe - Ciklidi
 Akvaristika » Ribe - Ciklidi
Tema Naslov: Drugi diskus akvarijum Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 4 1 2 3 4
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
QWERTY
Zaslužni član

Zaslužni član
Intergalaktički mega car - vuna - precl

Član od: 07.08.2008
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 464
Pol: Nije unešeno
Poslato: 10.08.2008 u 17:58 | IP Prijavljen Citiraj QWERTY

a kako se odvajaju parovi? jel' se sparuju nekad plavi sa ovim skroz narandzastim i kakva deca ispadnu? ili samo "svako u svojoj boji"?

ovi narandzasti sa crvenim ocima ti super izgledaju :D !
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi QWERTY's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor QWERTY

Cveks
Član

Član

Član od: 22.11.2005
National Flag of Srbija Srbija
Poruka: 94
Poslato: 11.08.2008 u 03:56 | IP Prijavljen Citiraj Cveks

Citiraj: Akilili
Sto se parametra tice nevodim racuna. Kada sam pocinjao sa diskusima redovno sam proveravao vodu, odnosno imao sam testere gh i kh vrednosti. Ne znam koliko ti znaci ali tada su bili 14 gh i 11 kh (to je bilo pre vise od godinu dana), sto je slozices se visoko ali ove ribe koje sada imam i ribe koje sam tada imao su domace tako da su one na ovakvu vodu u principu naviknute. Naravno ako planiras da ih mrestis bez RO uredjaja nema price.

Ove ribe sa slika su stare oko 7 meseci. Kod mene su oko 5.

Vodu menjam jednu trecinu na svakih nedelju dana ili cak na svake dve nedelje. Zavisi koliko sam u obavezama.

Hranim ih govedjim srcem sa kojim mesam ribu, spanac, vitamine u kapima i stavljam veliku kolicinu izmlevenog tetra diskusa. Za sada se pokazala kao najbolja kombinacija.

Da, velicina akvarijuma je 120x60x40. Oko 320L.

Slobodno pitaj sta god zelis ima ovde puno diskusara koji ce ti dati dobre informacije.

svi diskusi mogu da zive u tvrdoj vodi mislim na ove uzgojne . savetujem ti cescu izmenu vode diskusi ce ti rasti mnogo bolje. drugo po slikama cenim da su tvoji diskusi stari 5-6 meseci i imas ih vec na taj uzrast jako puno na 320 litara vode.

menjas jako retko vodu na taj broj diskusa , generalno bi trebao menjati minimalno 30% dnevno ako hoces da ti rastu i izrastu u prelepe primerke . a ako ne budes se toga pridrzavao za 3-4 meseca imaces jajaste male diskuse koji ti vise nece rasti od trenutne velicine buljavih ociju.

jednom recju imaces degenerike.

da bi to sprecio moras menjati vodu mnogo mnogo cesce i u svakom slucaju u sledecih 2 meseca moraces ili da kupis dodatni akvarijum od 300 litara pa da ih podelis u 2 ili ostavi 6-8 a ostatak prodaj .

pravilo je da odrasli diskus ide na 50 litara vode.

glavni neprijatelj rasta diskusa su nitrati koji se gomilaju u vodi kao finalni produkt filtracije vode kao i sam izmet diskusa koji se rastavara u vodi i prlja je . zato je potrebno zbog odrzavanja diskusa menjati vodu minimum 2 puta po 30% nedeljno i cistiti tj usisavati dno pri svakom menjanju vode.

prvi setup diskus akvarijuma ti je bio odlican a drugi sa kvarcnim peskom ti je vec los , tj mnogo tezi za odrzavanje sobzirom da ce se izmet diskusa uvlaciti u pesak i rastavarati vremenom u vodi i prljati je.

takodje ako bas nemas vremena za cestu zamenu vode nabavi makar ovaj JBL-ov proizvod. JBL BioNitratEX to je proizvod koji razlaze nitrate i pomaze pogotovo u drzanju diskusa koji zahtevaju konstantnu izmenu vode.

mozes ga naruciti ovde http://www.aquaristikshop.com/e_Produktinformationen/JBL-Bio NitratEX.htm

kosta 16 eura i jedna kutija je dovoljna za 200 litara vode za 12 meseci. tebi ce trebati u kanister filteru makar 2 . pozdrav

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Cveks's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Cveks

Cveks
Član

Član

Poslato: 11.08.2008 u 03:59 | IP Prijavljen Citiraj Cveks

Citiraj: QWERTY
a kako se odvajaju parovi? jel' se sparuju nekad plavi sa ovim skroz narandzastim i kakva deca ispadnu? ili samo "svako u svojoj boji"?

ovi narandzasti sa crvenim ocima ti super izgledaju :D !

diskusi ne razlikuju boje kao mi i za njih je svaki diskus isti i uparuju se po sopstvenim sklonostima. mozes upariti diskuse razlicitih varijeteta ali ce produkt toga biti diskus mesanac, kao kod kucica kad uparis recimo dobermana i vucjaka :)

sve u svemu preporucuje se da se diskusi uparuju po varijetetima.

najlakse se uparuju tako sto snimis ko je muzjak ko je zenka kad narastu do 2 godine starosti i onda ih silom uparis tj odvojis muzjaka i zenku po zelji u mresni akvarijum.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Cveks's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Cveks

Cveks
Član

Član

Poslato: 11.08.2008 u 04:17 | IP Prijavljen Citiraj Cveks

Citiraj: Stevo.er
uh vec sam se uplasio da su te prelepe ribe ostale u onom golom akvarijumu. prelepi su stvarno i ja nesto razmisljam u tom smeru ali o tom potom. nego da malo skrenem sa teme, koliko bi odraslih diskusa moglo da opstane u aq od npr 200l?

samo 4

a diskusi se kupuju kao mali retko ko prodaje odrasle primerke . a kad kupujes male trebas kupovati minimum 6 do 8 komada jer diskusi u prirodi rastu u grupama gde postavljaju svoju hijerarhiju.

za odrastanje diskusa do 7-8 meseci zivota je dovoljan akvarijum od 200 litara al cim narastu do godinu dana treba ih prebaciti u veci po mogucstvu 400 litarski akvarijum.

sve u svemu diskus jedino sto trazi jeste sto cesca izmena vode i upravo zato sto su ljudi lenji i ne menjaju vodu u svojim akvarijumima , vlada fama da je diskus teska riba.

uopste nije ako mu se obezbedi da mu voda u akvarijumu ne bude kao u bari vec kao u reci - sto svezija i protocna.

vecina nas koji drzimo akvarijume i ribice menjamo vodu veoma retko i takav ekosistem je slican ekosistemu bare a ne reke dok je diskus riba velikih reka amazonije.

zato ako nemate vremena ili ne zelite da se cimate sa izmenom vode onda drzite neke manje zahtevne ribe :)

QWERTY
Zaslužni član

Zaslužni član
Intergalaktički mega car - vuna - precl

Član od: 07.08.2008
Poruka: 464
Poslato: 11.08.2008 u 11:17 | IP Prijavljen Citiraj QWERTY

a zaboravih da pitam koja je biljka ona kugla sto se vidi na dve tri pretposlednje slike? jel moze da zivi i na temp. manjim od 30 stepeni? i jel tako izgleda stalno ili poraste na neku stranu, ono u vis ili po podlozi ? :)
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi QWERTY's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor QWERTY

Akilili
Član

Član

Član od: 14.09.2006
Poruka: 73
Pol: Muški
Poslato: 06.01.2009 u 18:38 | IP Prijavljen Citiraj Akilili

Nastavak.

Ovo su isti diskusi stati oko 9 meseci. Dostigli su velicinu od oko 15 cm. Nisam ih vadio da ih izmerim, ali rekao bi da imaju oko 15cm.

Click on image to open in new window

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Akilili's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Akilili Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Akilili

The Oscar
Zaslužni član

Zaslužni član
Žuti karton

Član od: 19.08.2006
National Flag of Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina, Sarajevo
Poruka: 590
Poslato: 06.01.2009 u 21:05 | IP Prijavljen Citiraj The Oscar

super reci mi jel ovo gigantea?
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi The Oscar's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor The Oscar Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor The Oscar

Jovan85
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 20.12.2008
Poruka: 418
Poslato: 06.01.2009 u 23:52 | IP Prijavljen Citiraj Jovan85

Citiraj: n.ekv
A ti bi mogao da napises nesto malo o svojim ribama i uslovima koje si im obezbedio 
Koliko su stari? Koji su ti parametri vode u akv? Koliko cesto menjas i koliki procenat vode? Ja uhvatim sebe povremeno kako razmisljam o diskusima i kujem planove, pa, ne zameri ako budem malo dosadan u ispitivanju

N.EKV treba ti veci akvarijum :))) da i ja tebi jednom kazem... muahahhaha :P

n.ekv
Zaslužni član

Zaslužni član
Končasta alga i papagajoljubac

Član od: 05.12.2003
National Flag of Srbija Srbija, Barajevo - Veliki Borak
Poruka: 1185
Poslato: 07.01.2009 u 00:20 | IP Prijavljen Citiraj n.ekv

300L je sasvim dovoljno za nekoliko tiganja

Sasa030
Član

Član

Član od: 29.12.2008
National Flag of Srbija Srbija, Bor
Poruka: 17
Poslato: 07.01.2009 u 16:56 | IP Prijavljen Citiraj Sasa030

baki aq ti je perfektan,ostao sam bez svakog komentara,trenutno lepsi i bolji nisam video a video sam ih dosta.diskusi su fantasticni imam problem voleo bih da mi kazes gde ih nabavljate i po kojoj ceni jer u celoj timockoj krajini se ne mogu naci ili te neko uvek izlaze da ti moze nabaviti i to po nekoj astronomskoj ceni..... bio bih zahvalan kada bih mi odgovorio

Akilili
Član

Član

Poslato: 11.06.2009 u 00:25 | IP Prijavljen Citiraj Akilili

Da napravimo jedan mali update. :))

U ovom akvarijumu su poceli da se formiraju parovi. Za sada je formiran jedan par. Bacili su ikru ali posle par dana sva ikra je nestala. Nadam se da je oni sami nisu pojeli nego da je to uradio neko od drugih diskusa. Cistace inace nemam tako da oni nisu sigurno. :))

Planiram da ih prebacim u drugi akvarijum ali ne znam koje su dimenzije za akvarijum za mrest najbolje. Davno sam citao da je najbolje 50/50/50. Da li se nesto menjalo u poslednje vreme posto nisam vise aktivan kao nekad? :))

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Akilili's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Akilili Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Akilili

Dario
Administrator

Administrator
Ciklid - matori ;)

Član od: 27.02.2006
Poruka: 3052
Poslato: 11.06.2009 u 00:33 | IP Prijavljen Citiraj Dario

Nista se nije menjalo,sve po starom...

Daj neke slike diskusa,ima tu lepih primeraka....

Koristite pretragu.......s'rch
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dario's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dario Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Dario Poseti Dario's Homepage

Akilili
Član

Član

Poslato: 11.06.2009 u 00:47 | IP Prijavljen Citiraj Akilili

Slike cu da okacim za koj dan. Mada nije se mnogo promenilo osim sto su diskusi jos porasli. :))

Jedino sto se promenilo je to da sam izbacio onaj veliki panj da bi oni imali vise mesta u akvarijumu.

Planiram da broj redukujem na pola. trenutno imam 16 diskusa znaci trebao bi 8 da prodam. Kada budem dosao do brojke 8 onda bi mogao da okacim slike.

Dario
Administrator

Administrator
Ciklid - matori ;)

Član od: 27.02.2006
Poruka: 3052
Poslato: 11.06.2009 u 01:02 | IP Prijavljen Citiraj Dario

Slikaj ti sve,a mi cemo da biramo,tako je to kada rastu,a nemas aq od 1680L,ali sta da se radi barem ce se neko castiti finim diskovima.

Koristite pretragu.......s'rch
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dario's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dario Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Dario Poseti Dario's Homepage

Skok na forum Ukupno strana: 4 1 2 3 4

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.3125 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2