Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 58
Gostiju: 57
Robota: 1
Članova: 0
Broj članova: 4337
Najnoviji korisnik foruma: Buki989
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Ostale životinje
 Akvaristika » Ostale životinje
Tema Naslov: patuljasti kunici i kako im pomoci Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum  
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Pirgavi moli
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 18.06.2008
National Flag of Srbija Srbija
Poruka: 116
Pol: Nije unešeno
Poslato: 28.06.2008 u 23:24 | IP Prijavljen Citiraj Pirgavi moli

Tako nezne i umiljate zivotinjice prelep ukras za svaku kucu i dvoriste....sve je u redu kad odjedanput jedan pada na zemlju u grcu zabacene glave,ukocenih nogu,piskavog glasa i trese se...posle minuta ustaje i nastavlja da se krece malo omamljeno...da li neko zna sta je u pitanju i da li se moze na neki nacin spreciti?
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Pirgavi moli's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Pirgavi moli

DŽUNGLA
Gost

Gost

Član od: 03.05.2008
National Flag of Srbija Srbija, Pirot
Poruka: 407
Pol: Muški
Poslato: 29.06.2008 u 00:48 | IP Prijavljen Citiraj DŽUNGLA

Obrati pažnju kako diše kad je sve u redu, da li kija i sl.

Meni se desilo da mi je najlepša ženka koju sam imao u punoj snazi uginula tako što sam je izvadio iz kaveza (radio sam to često) sa namerom da je snimim, dao sam je drugu u ruke, uključio mobilni i počeo da snimam i ona je odjednom počela da se ponaša slično kao ovaj tvoj, skočila je par puta i uginula. Pretpostavio sam da je je sigurno uginula od straha.

Pirgavi moli
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 29.06.2008 u 17:25 | IP Prijavljen Citiraj Pirgavi moli

stvarno je strasno to gledati neizlazi mi slika iz glave.. sta je u pitanju?da li je srce ili neki napad slican epilepsiji?da li je moguce uticati na to....?
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Pirgavi moli's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Pirgavi moli

StarChaser
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 09.04.2004
National Flag of Srbija Srbija, Munze Konza
Poruka: 1608
Pol: Ženski
Poslato: 29.06.2008 u 18:18 | IP Prijavljen Citiraj StarChaser

Mojoj komsinici se nesto slicno desilo sa malim macetom. Zabacilo glavu, trese se i maltene na ledjima lezi, ona ga uzela u ruku i malo vodom umila, polako i napad je prosao. Desio se samo jednom, macor sada ima vec dve godine i sve je ok.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi StarChaser's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor StarChaser Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor StarChaser

DekiBG
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 26.12.2005
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 146
Poslato: 29.06.2008 u 20:01 | IP Prijavljen Citiraj DekiBG

Samo je preplasenost razlog tim simptomima. Drzao sam kunice, i sada imam patuljka tako da sam u toj materiji veoma "potkovan". Kunici, ako se drze u kavezu, zahtevaju mir, tisinu, redovnu ishranu i svezu vodu. Moraju se privikavati cak i na osobu koja ih opsluzuje. A sto se tice ljubimaca koje drzimo u stanu, ili kuci, oni se vremenom naviknu na ukucane, ali na strance, veoma burno reaguju. Nikakvo davanje posetiocima u ruku ili snimanje mobilnim. Zaboravi na to. Kunica koji je opisan u postu, treba smestiti u rashladjenu prostoriju, jer vrucina mu skodi. Takodje obrati paznju na higijenu.

DŽUNGLA
Gost

Gost

Poslato: 29.06.2008 u 23:16 | IP Prijavljen Citiraj DŽUNGLA

Citiraj: DekiBG
Samo je preplasenost razlog tim simptomima. Drzao sam kunice, i sada imam patuljka tako da sam u toj materiji veoma "potkovan". Kunici, ako se drze u kavezu, zahtevaju mir, tisinu, redovnu ishranu i svezu vodu. Moraju se privikavati cak i na osobu koja ih opsluzuje. A sto se tice ljubimaca koje drzimo u stanu, ili kuci, oni se vremenom naviknu na ukucane, ali na strance, veoma burno reaguju. Nikakvo davanje posetiocima u ruku ili snimanje mobilnim. Zaboravi na to. Kunica koji je opisan u postu, treba smestiti u rashladjenu prostoriju, jer vrucina mu skodi. Takodje obrati paznju na higijenu.
Upravo tako, mene ni primećuju ali su reagovali na strance što je imalo fatalan ishod. I ja sam to zaključio ali kasno.

Molim te odgovori mi iz kog razloga se neke ženke patuljastih kunića ne očupaju pre koćenja. Dešavalo mi se da su se nekoliko ženki kotile a da se ne očupaju, ksnije sam male spašavao tako što sam ih pokrivao nekim materjalom i one su završile svoj posao. jedna ženka se tek šestog puta očupala.

DekiBG
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 26.12.2005
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 146
Poslato: 01.07.2008 u 21:16 | IP Prijavljen Citiraj DekiBG

Treba im davati seno tokom noci, a travu, sargarepu i ostali zelenis samo tokom dana. Da li su imale uvek dovoljno vode? Ako nisu i to može da bude razlog da se ne očupaju.

Potrazi sve relevantne podatke na zecovi.net

Pirgavi moli
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 01.07.2008 u 21:58 | IP Prijavljen Citiraj Pirgavi moli

Sklonio sam svoje kunice u zadnje dvoriste da se nebi vise uznemiravali...nadam se da ce to pomoci i da se onako nesto vise nece ponoviti...nabavio sam jos tri zenkice tako da sad imam pravu malu farmu patuljanera Sa koliko je najbolje da ih pripustim posto su kod nas misljenja podeljena?kakva su vasa iskustva?

DŽUNGLA
Gost

Gost

Poslato: 01.07.2008 u 21:58 | IP Prijavljen Citiraj DŽUNGLA

Što se hrane tiče imaju je uvek jer uglavnom noću ili popodne hranim pošto danju radim. Koristim  "jabukine" granule za zeca,povremenu dajem i hranu za činčile uz dodatak kukuruza zbog zuba.
Imam instaliran sistem za vodu sa kazančetom i sisaljkama tako da je u svakom slučaju imaju dovoljno. Sto se higijene tiče, pošto sam iskoristio kaveze za činčile od metala sa drvenom kućicom sa strane u kojoj borave, izmet pada odmah na pod gde ga spiram vodom.
Čuvao sam i ranije zečeve u dosta lošijim uslovima i sve je bilo u redu, ali me patuljasti kunići iznenadjuju jer sa njima ima dosta problema kod uzgoja. Inače kuniće sam nabavio, kao male,  od Zorana iz Niša koji je medjunarodni sudija za patuljaste kuniće tako da smatram da je i matica kvalitetna.
problemi koji se kod njih javljaju su  prerano koćenje pa ženka "izbaci" mrtve mlade, od 6 ženki samo su dve išle regularno s tim da je jedna uginula od straha, ostale nisu htele da se čupaju, mužjaci ponekad neće da pare!?.
To su problemi kod uzgoja dok kod čuvanja je sve u redu, jedinke su lepe i zdrave, sjajnde dlake... znači problem je samo u uzgoju.
Bio sam na "Zecovi. net" ali ima malo tema koje su vezane za uzgoj.
Moje lično mišljenje je, jer malo pratim situaciju, da je većina patuljastih kunića u Srbiji u krvnom srodstvu te da se zbog toga javljaju svi ovi problemi, razmišljao sam da kupim nekog mužjaka iz Bugarske pošto mi je blizu ali su i tamo skoro svi kunići poreklom iz Srbije

Skok na forum  

Ako želite da pošaljete odgovor na ovaj niz, uloguj
Ako još niste član foruma, rešenje je registracija

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2285 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2