Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 23
Gostiju: 23
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4331
Najnoviji korisnik foruma: Adv.PA
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Vidi zadnju poruku koja je ovo biljka
Autor: Baia82
Forum: Biljke

Poslata: 27.02.2016 u: 17:40

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Vrtna jezerca
 Akvaristika » Vrtna jezerca
Tema Naslov: Vrtno jezerce Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 19 « 17 18 19
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Freeman
Novi član

Novi član

Član od: 22.04.2009
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 1
Pol: Muški
Poslato: 22.04.2009 u 11:43 | IP Prijavljen Citiraj Freeman

Tako je, ništa bez specijalnih folija. Obične folije jako brzo propadnu.

Brkic
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 22.06.2004
National Flag of Srbija Srbija, Sombor
Poruka: 226
Poslato: 22.04.2009 u 11:53 | IP Prijavljen Citiraj Brkic

Ja imam običnu foliju od plastenika vec 4 godine i nista joj ne falim a razlika u ceni je ogromna u odnosu na neke namenske.Onda je jeftinije i trajnije staviti kondor na zemlju i izbetonirati jezero,to je večno.Kao što se prave bazeni,podrumi...
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Brkic's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Brkic

Robert_M
Novi član

Novi član

Član od: 26.04.2009
National Flag of Srbija Srbija, Backi Monostor
Poruka: 1
Poslato: 27.04.2009 u 01:51 | IP Prijavljen Citiraj Robert_M

Pozdrav svima na forumu , nov sam ovde i ovo je moje prvo pisanje.
Imam u planu izradu nekog jezerca, ali je to samo za sada u fazi planiranja. Nisam primetio da se spominje varijanta sa onim gotovim kupovnim kadama za fontane. Da li se kod nas mogu nabaviti i po kojoj ceni, a najvise me zanima koje su dubine. Ja planiram da kod mene dubina bude oko 1,5 m. na najdubljem delu kako bi ribe imale uslove za prirodni hibernaciju. Nisam strucnjak, puno toga me zanima i nadam se da cu vremenom naci odgovore na sva moja pitanja.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Robert_M's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Robert_M

Igor the Pond
Novi član

Novi član

Član od: 08.11.2008
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 6
Poslato: 27.04.2009 u 18:49 | IP Prijavljen Citiraj Igor the Pond

Folija ima da se kupi u Beogradu, ali zbog pravila foruma ne bih smeo da otkrijem gde i u kojoj radnji, medjutim ono sto mogu da ti kazem je da kosta oko 400 din/kvm, takodje nasao sam i u drugoj radnji vec napravljene fontane razlicitih oblika i dubina, mada ono sto sam video je da je najdublja oko 70 cm, sto ti mozda i ne bi odgovaralo za uzgoj koi sarana. Moje licno misljenje je, posto se i sam bavim izradom vrtnih potoka i jezera, je da ti je uprkos trudu i vremenu koje si ulozio, ipak bolje i jeftinije da sam napravis svoju fontanu, jer oblik i dubinu koju zelis tesko da mozes naci u vec napravljenoj formi... Sem toga, bice ti i draza, jer je tvojih ruku delo...

Mnogo toga ima da se nauci oko izrade jezera, slapova i potoka, ali nije nista tesko, i za svako pitanje koje imas, stojim ti na raspolaganju. 

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Igor the Pond's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Igor the Pond

Mare96
Član

Član

Član od: 29.03.2009
National Flag of Srbija Srbija, Novi Banovci
Poruka: 79
Poslato: 28.04.2009 u 09:47 | IP Prijavljen Citiraj Mare96

Click on image to open in new window

Evo slika mog dvorista...Gde bi bilo najbolje da postavim vrtno jezero???Mozda ga budem pravio sredinom leta...Sutra ili mozda danas (kasnije) cu poslati nove slike...

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Mare96's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Mare96 Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Mare96

Zlatko3008
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 18.03.2008
National Flag of Srbija Srbija, Loznica
Poruka: 559
Poslato: 28.04.2009 u 10:23 | IP Prijavljen Citiraj Zlatko3008

gore u hladu je idealno mesto,ne znam u koliko si sati ovo slikao ali gledaj da ti jezerce bude predvece u hladu kako bi mogao da sedis pored njega i da ti nesmeta vrucina i sunce
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Zlatko3008's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Zlatko3008 Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Zlatko3008

Photoivek
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 14.09.2007
National Flag of Srbija Srbija, Novi Sad
Poruka: 775
Poslato: 28.04.2009 u 13:05 | IP Prijavljen Citiraj Photoivek

Citiraj: Mare96

Evo slika mog dvorista...Gde bi bilo najbolje da postavim vrtno jezero???Mozda ga budem pravio sredinom leta...Sutra ili mozda danas (kasnije) cu poslati nove slike...

za početak edituj tvoju poruku klikom na "izmeni" i stisni barem jedan "enter" između dve slike da mogu svi ostali postovi na strani da se čitaju normalno bez scrol-ovanja levo-desno....

ja da imam dvorište napravio bih jezero koliko god je moguće VELIKO.
u tvom dvorištu bih ga napravio od betoske stazice sa desne strane do onih okrečenih voćki sa leve strane od česme do velikog drveta, uz uklanjanje ove male kao baštice ograđene ciglama i onog malog drvceta u njoj....
znači baš veliko.
na žalist to znači i dosta novaca zbog skupih zemljanih radova i puno materijala za samo jezero...
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Photoivek's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Photoivek Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Photoivek

Mare96
Član

Član

Poslato: 28.04.2009 u 13:32 | IP Prijavljen Citiraj Mare96

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Mare96's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Mare96 Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Mare96

Mare96
Član

Član

Poslato: 28.04.2009 u 14:05 | IP Prijavljen Citiraj Mare96

Zita
Član

Član

Član od: 09.10.2008
National Flag of Srbija Srbija, Subotica
Poruka: 45
Pol: Ženski
Poslato: 28.04.2009 u 20:13 | IP Prijavljen Citiraj Zita

drvece si mislio ostaviti ?
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Zita's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Zita Poseti Zita's Homepage

Mare96
Član

Član

Poslato: 29.04.2009 u 23:18 | IP Prijavljen Citiraj Mare96

Naravno da cu ostaviti drvece...Vama to sve malo izgleda na slici ali je vece.Izmedju prvog i drugog okrecenog drveta ima oko 3 metra,a izmedju drugog okrecenog i velikog oraha ima oko 4 metara(danas sam merio).Kada bi pravio nebih bilo vise od 3 metra sa nekih 3-4 metra....(razlicite dubine)

Batostanisic
Novi član

Novi član

Član od: 13.07.2009
National Flag of Crna Gora Crna Gora, Podgorica
Poruka: 5
Poslato: 25.07.2009 u 00:57 | IP Prijavljen Citiraj Batostanisic

ma ljudi problem zelene vode cete rijesiti UV lampom . Moje jezerce je zapremine 5 000 litara . Prije nego sto sam nabavio UV lampu voda mi je non stop zelenjela od alge jer sam ga postavio na mjestu gdje ga po cio dan grije sunce , drugdje nisam ni mogao osim tu . kupio sam UV lampu za 10 000 litara i radi mi od aprila do oktobra non stop , Znaci pumpa vodu iz jezera salje u UV lampu a iz nje ide u filter zapremine 50 litara u koji ima samo slojevi sundjera . A s obzirom da sam ja u Podgorici gdje je normalna temperatura 40 stepeni ljeti i da nemam ama bas nikakvih biljki u jezercetu , a voda mi je kristalno cista tokom cijele godine . Odrzavam je tako da samo pripunim vodu kad ona malo ispari i mrezicom nalik onoj koju koristimo za akvarijum pokupim talog od uginule alge . ZNACI KRISTALNO CISTA VODA KAKO LJETI TAKO ZIMI  nista dafnije nista hladovina nista hemija samo UV lampa i obicni bioloski filter i da zaboravih rec filter operem 2-3 puta godisnje .
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Batostanisic's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Batostanisic

Brkic
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 22.06.2004
National Flag of Srbija Srbija, Sombor
Poruka: 226
Poslato: 25.07.2009 u 09:05 | IP Prijavljen Citiraj Brkic

Tako je Batostanisic-u upravu si,to sam i ja resio zelenu vodu UV lampom.Jezero je 15000 lit i UV lampa od 90cm,filter sa sundjerom i gotovo.Samo sto sam ja to sve sam napravio jer je kupovno mnogo skupo,trazili mi oko 1000e a mene izaslo oko 100e bez pumpe,pumpa je protoka 7000lit na sat.
Ako nekog interesuje mogu pomoci.

Batostanisic-u kojeg je protoka tvoja pumpa i koliko struje trosi,ova moja trosi 450w na sat sto i nije malo, skupi se struej dosta.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Brkic's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Brkic

Batostanisic
Novi član

Novi član

Član od: 13.07.2009
National Flag of Crna Gora Crna Gora, Podgorica
Poruka: 5
Poslato: 25.07.2009 u 13:25 | IP Prijavljen Citiraj Batostanisic

ova moja pumpa je artman protoka 4 000 lit na sat a trosi samo 85w na sat a to je zanemarljivo pa je zbog toga ne gasim 365 dana u godini
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Batostanisic's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Batostanisic

Skok na forum Ukupno strana: 19 « 17 18 19

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2305 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2