Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 34
Gostiju: 34
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4346
Najnoviji korisnik foruma: Stole75
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Vrtna jezerca
 Akvaristika » Vrtna jezerca
Tema Naslov: Vrtno jezerce Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 19 « 17 18 19
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Brkic
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 22.06.2004
National Flag of Srbija Srbija, Sombor
Poruka: 226
Pol: Muški
Poslato: 02.11.2008 u 21:26 | IP Prijavljen Citiraj Brkic

Pa da tako sam i mislio da moras da peres rucno sundjere i jos 2x nedeljno pa da poludis,to mi nikako ne dolazi u obzir.
Moram smisliti neku varijantu sa samoispiranjem ali onda sundjer ne dolazi u obzir nego sitan sljunak ili nesto drugo.
Sto sam nasao da koriste u sistemima sa samoispiranjem je neki krupniji pesak.

evo primer:
http://www.atexport.co.yu/FilterPrivatniPescani.htm
http://www.goldenhat.co.rs/index.htm?http://www.goldenhat.co .rs/bazeni/filteri.htm
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Brkic's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Brkic

Zlatko3008
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 18.03.2008
National Flag of Srbija Srbija, Loznica
Poruka: 559
Poslato: 02.11.2008 u 22:12 | IP Prijavljen Citiraj Zlatko3008

zita a da li mozes ako ti nije problem da nam kazes koje je marke UV i neke oznake, da znam koji da kupim?
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Zlatko3008's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Zlatko3008 Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Zlatko3008

Zita
Član

Član

Član od: 09.10.2008
National Flag of Srbija Srbija, Subotica
Poruka: 45
Pol: Ženski
Poslato: 04.11.2008 u 21:13 | IP Prijavljen Citiraj Zita

saljem ti sliku kako izgleda kutija od uv lampe.

Click on image to open in new window

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Zita's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Zita Poseti Zita's Homepage

Big bang
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 02.11.2006
National Flag of Hrvatska Hrvatska, Tovarnik
Poruka: 298
Poslato: 18.11.2008 u 02:16 | IP Prijavljen Citiraj Big bang

pozz svima
drago mi je da ova tema jos zivi

evo dugo me nije bilo
starci "odrzavali" jezerce i aq

ja nisam imao komp pa se nisam mogao javiti

ribnjak mi je u uzasnom stanju
boja je tamno zelena(skoro crna)
i trebao bi biti jedan KOI u njemo
ako i njega netko nije pokupio

i svida mi se onaj filter s pjeskom

Zlatko3008
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 18.03.2008
National Flag of Srbija Srbija, Loznica
Poruka: 559
Poslato: 28.11.2008 u 22:35 | IP Prijavljen Citiraj Zlatko3008

zita od cega ti je jezero?jel dole folija ili beton?
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Zlatko3008's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Zlatko3008 Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Zlatko3008

Banem
Član

Član

Član od: 05.06.2008
National Flag of Srbija Srbija, Kikinda
Poruka: 60
Poslato: 06.02.2009 u 14:09 | IP Prijavljen Citiraj Banem

Citiraj: Rower_d
Ja sam dobio obavestenje na mail o toj poruci i procitao tekst.
Kada sam dosao na forum da pogledam slike poruke nigde nije bilo. :(
Banem, mislim da bi najbolje bilo da nas "pocastis" sa novim fotkama i da napises malo kako sve napreduje.
Pozz

Izvinjavam se za kašnjenje, bila zima, pa se ništa značajno nije dešavalo. Ovo mu je tek prva godina, pa se biljke okolo jezerca još nisu razvile dovoljno, a trava raste kao iz vode. Zapravo sa tim korovom ne znam šta ću, to je nemoguće istrebiti. Jedino da čekam da ove biljke što sam sadio okolo jezera porastu i naprave senku.

Uglavnom, kada krene proleće i razviju se vodene biljke staviću neke slike. Za sada znam da sam napravio dve greške:

1) Nagib gore je možda prenizak, pa mi je popucao tu i tamo premaz dramin, mislim na dva mesta. To bi trebalo da popravim do sledeće zime

2) Jezero je malo :)

Tako da već spremam teren (lepo vreme ovih dana) za veliko jezerce, barem koliko mesta imam, a to je 4x6m i to sa folijom.

Uzgred, gde bih mogao da nađem takvu foliju? Zna li neko?
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Banem's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Banem

SASO
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 11.10.2007
National Flag of Makedonija Makedonija, Skopje
Poruka: 182
Poslato: 06.02.2009 u 22:58 | IP Prijavljen Citiraj SASO

Banem pa ti uopste nisi zakasnio sta su par meseca

Prvo imam ja jedno pitanje za tebe : Sta si mislio pod to da NAGIB PREMA GORE JE MOZDA PRENIZAK 

Kad smo oko folije pisalo se dosta ali svako ima svoje misljenje oko toga, ja sam protiv folije i nagovaram i svog druga da se otkaze od te ideje i da je bolje da to izbetoniras.Ja se spremam i za par dana ako bude vreme lepo da srusim staro-malo jezerce i pocnem sa izgradnju novog. Znaci ne sa foruma vec uzivo danas sam bio u obilazak dve jezerca da ukradem ideje i jedno je bilo od foliju - staro je dve godine a izgleda kao da ga je radio Tito , znaci vec popustila folija ispucala - katastrofa , drugo sto sam video je bilo kombinacija i da ti kazem strava .Kombinacija folija pa onda beton tipu je kuca u blizinu pa njemu bilo strah da ne pocne podrum da se puni vodom prvo stavio foliju +10mm armaturu +15sm sloj betona +aditive=raj

Nije da te sada ja nagovaram da predjes na beton nego ako si se vec odlucijo na foliju onda nemoj da zalis novac , primer kod nas niko ti ne garantira dali je folija toksicna za ribe , izdrzljivost i ostale ....

P.S. Mislim da je vreme da se otvori nova tema za vrtno jezero ce biti gusto

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi SASO's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor SASO

Banem
Član

Član

Poslato: 08.02.2009 u 22:12 | IP Prijavljen Citiraj Banem

U pravu si, nisam se dobro izrazio.

Mislio sam na gornji deo jezera. Okolo sam izbetonirao prsten koji ima pad ka unutra, možda 10 stepeni. Ima slika na prethodnim stranama. Visina prstena je oko 10 cm. Međutim nisam predvideo da će led biti debeo 25 cm, tako da se onaj plići deo jezera kompletno smrzao. Nije strašno, lako se popravi.

Što se tiče betoniranja, sam sam uradio ovo malo jezero (2 x 3,5m) i veruj mi više neću to raditi. Treba brdo materijala (treba sve i skupiti), mnogo rada (ja radio sve sam), pa onda sve dobro premazati da nigde ne pusti i ne pukne. A nemam mešalicu, pa onda treba da nađem nekog da mi pozajmi, a da njemu ne treba jedno mesec dana...

Od materijala treba šljunka, cementa, armature, šalunga (ovo je poseban problem ako je veći nagib), pa onda ide premaz (dramin izolit penetrat je dobar)... pa udri. Čini mi se da je folija dobro rešenje ako je ona sama dobra. Iskopam, izravnam, ubacim pesak, možda i najlon ispod folije i foliju i gotovo.

Meni je pesak na oko metar ispod zemlje, tako da toga imam i previše.

Kad već imam jedno koje je dobro, onda ću lako moći da održavam ovo drugo, npr. ako negde pukne pa treba da zalepim ili kompletno promenim foliju.

A što se tiče folije zaista bih kupio nešto kvalitetno. Ne mora nužno da se prodaje u Srbiji.

Ja sam krenuo u sređivanje bašte. Ove godine ne planiram da radim privatno mnogo (posle posla), već ću više vremena da provedem u sređivanju. Tako da sam već zabo prvi ašov na sredini budućeg jezerceta. :)

Kupio sam i par stotina lukovica različitog cveća. To će biti prioritet čim prođu poslednji mrazevi. Ogradio sam jedan deo bašte i neke sam već posadio, samo većina se sadi marta, tako da imam ler od najmanje tri nedelje.

Da skratim, plan je najmanje 3x6 m ili više, još nisam odlučio jer imam lešnike i orah blizu, dubina najmanje 0,5/1/1,5 m - tri nivoa.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Banem's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Banem

Zopex2008
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 07.10.2008
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 276
Poslato: 09.02.2009 u 07:52 | IP Prijavljen Citiraj Zopex2008

Mali savet. Ko god ima mogucnosti preporucio bih mu betonsko jezerce. Nije mnogo skuplje od folije, a prakticno je vecito ako se dobro uradi. Kod betoniranja posao mora da se uradi u danu, znaci ne dolazi u obzir nikakvo parcijalno betoniranje, jer uvek su problematicni spojevi starog i novog betona. Nagibe treba tako uraditi da salung nije potreban. Prava folija za jezerca nije ni malo jeftina, tako da uz mala dodatna ulaganja sa betonom dobijamo trajno jezero koje kasnije za razliku od folije ne pravi nikakve probleme.

SASO
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 11.10.2007
National Flag of Makedonija Makedonija, Skopje
Poruka: 182
Poslato: 09.02.2009 u 08:58 | IP Prijavljen Citiraj SASO

Zopex ne mogu da citiram imam mali problem ali interesuje me nesto oko parcijalnog betoniranju - dali ce biti problem ako uradim dva sloja betona znaci prvi i kome ce da ima armatura 10mm i i beton 10sm i kada se to osusi jos 5sm betona na kome ce imati izlepljeno i kamencice.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi SASO's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor SASO

Zopex2008
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 10.02.2009 u 06:45 | IP Prijavljen Citiraj Zopex2008

Samu konstrukciju bazena treba odraditi odjedanput, kasnije kada se beton osusi mogu se uraditi naknadni radovi, kao sto je lepljenje kamencica, zidanje zardinjera i slicno. Znaci bitan je taj osnovni deo koji obezbedjuje vodonepropustnost i tu nema stednje, jer svaka usteda u tom delu kasnije se moze osvetiti.

Banem
Član

Član

Poslato: 10.02.2009 u 08:04 | IP Prijavljen Citiraj Banem

Citiraj: Zopex2008
Mali savet. Ko god ima mogucnosti preporucio bih mu betonsko jezerce. Nije mnogo skuplje od folije, a prakticno je vecito ako se dobro uradi. Kod betoniranja posao mora da se uradi u danu, znaci ne dolazi u obzir nikakvo parcijalno betoniranje, jer uvek su problematicni spojevi starog i novog betona. Nagibe treba tako uraditi da salung nije potreban. Prava folija za jezerca nije ni malo jeftina, tako da uz mala dodatna ulaganja sa betonom dobijamo trajno jezero koje kasnije za razliku od folije ne pravi nikakve probleme.

Malo sam tražio da vidim kakvih folija ima i da li to vredi. Postoje dve vrste folija - PVC i gumene. Poznate firme na PVC folije daju garanciju od najmanje 10 godina (ide do 15), dok za gumene folije daju garanciju od 20 i više godina.

PVC folije debljine 0,5 mm koštaju oko 300 dinara m2, 0,8 mm oko 400 i 1 mm debljine oko 450 dinara m2 (sve cene su iz prodavnica u Mađarskoj). Gumene folije su skuplje, oko 800-1000 dinara m2. Ispod folije se stavlja, mada nije potrebno, tzv. geotekstil koji košta oko 100 dinara m2.

Iscrtao sam jezero 4x5 sa tri nivoa da vidim kolika folija mi otprilike treba i dobijem 7,7x8,7 m tj. 67 m2.

Šta hoću - pokušavam da dođem do nekog zaključka da li da stavljam foliju ili betoniram. Čini mi se da su cene slične, samo što je rad na betoniranju neuporedivo zahtevniji. Ja mislim da ću probati sa folijom ovaj put, pa ću videti šta se dešava.

Zopex2008
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 10.02.2009 u 11:07 | IP Prijavljen Citiraj Zopex2008

Veruj mi pre nego sto sam ista uradio raspitivao sam se jako dobro o svemu. Ima jezeraca koja su uradjena i od folije i godinama savrseno funkcionisu. Kad kazem folije mislim na specijalnu foliju za ovu namenu a nikako na PVC foliju za plastenike koju su ljudi upotrebljavali i doziveli razocarenja kad su poceli problemi. Kod rada sa folijom mislim da je geotekstil neophodan jer cuva foliju od mehanickih ostecenja, a nije skup tako da bih ga svakako preporucio. Kod rada sa folijom najvaznije je voditi racuna da nijedan deo folije koji je van vode a i deo u vodi do jedno 30cm dubine ne bude izlozen suncevom zracenju, jer bez obzira sto poseduje zastitu od UV zracenja posle par godina postane krt.Najmanje je pozeljno da kad stabilizujes jezero, izniknu biljke, porastu ribe doje do problema sa pucanjem folije.

Znaci i folija i betoniranje moraju da se savrseno urade da bi dugi niz godina jezero donosilo uzivanje, a ne probleme i razocarenje.

Banem
Član

Član

Poslato: 11.02.2009 u 14:04 | IP Prijavljen Citiraj Banem

Citiraj: Zopex2008

Znaci i folija i betoniranje moraju da se savrseno urade da bi dugi niz godina jezero donosilo uzivanje, a ne probleme i razocarenje.

Naravno. Ja i govorim o dobrim folijama, od 15, 20 godina garancije, a ne o najlonima za plastenike. Sunce razara svaku plastiku, to je poznato, ako potraje folija barem 10 godina, ja ću biti zadovoljan.

Skok na forum Ukupno strana: 19 « 17 18 19

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2500 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2