Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 63
Gostiju: 63
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4331
Najnoviji korisnik foruma: Adv.PA
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Vidi zadnju poruku koja je ovo biljka
Autor: Baia82
Forum: Biljke

Poslata: 27.02.2016 u: 17:40

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Vrtna jezerca
 Akvaristika » Vrtna jezerca
Tema Naslov: Vrtno jezerce Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 19 1 2 3 4 5 6 7 8 »
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Banem
Član

Član

Član od: 05.06.2008
National Flag of Srbija Srbija, Kikinda
Poruka: 60
Pol: Muški
Poslato: 05.06.2008 u 18:38 | IP Prijavljen Citiraj Banem

Ovo je prva poruka od mene, zato je red da vas pozdravim. :)

Prava je šteta što u ovoj temi nema poruka. Imam ideju da formiram vrtno jezerce verovatno sa malom fontanom i za početak bez stanovnika, a kasnije ću videti jer ne znam šta ću zimi s tim. Vidim da se u susedstvu prodaju proizvodi kompanije Pontec namenjenih baš za kućna jezerca, pa bih s tim počeo. Ideja je da kao podlogu stavim foliju (ceradu ili kako se već zove) i pokrijem s šljunkom. Unutra bi išla pumpa za fontanu, verovatno osvetljenje i verovatno prečistač vode. Odakle početi?
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Banem's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Banem

Stevo.er
Zaslužni član

Zaslužni član
teta Saveta :)

Član od: 11.03.2008
National Flag of Srbija Srbija, Vrbas
Poruka: 2275
Poslato: 05.06.2008 u 18:54 | IP Prijavljen Citiraj Stevo.er

nisam strucnjak za vrtna jezerca mada bi i ja rado napravio jedno ali cekam da se bolje informisem. sto se tice stanovnika mozes da ubacis koi sarane i ako ti je dubina u jezercetu veca od metar (mislim da treba 1,5m) onda mogu tu i da prezime. srecno sa projektom i javi ako nesto uradis.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Stevo.er's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Stevo.er Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Stevo.er

Banem
Član

Član

Poslato: 05.06.2008 u 19:19 | IP Prijavljen Citiraj Banem

Citiraj: Stevo.er
nisam strucnjak za vrtna jezerca mada bi i ja rado napravio jedno ali cekam da se bolje informisem. sto se tice stanovnika mozes da ubacis koi sarane i ako ti je dubina u jezercetu veca od metar (mislim da treba 1,5m) onda mogu tu i da prezime. srecno sa projektom i javi ako nesto uradis.

Naravno. Sad tražim i čitam sve što nađem o ovome. Fotkaću svaku fazu, pa na kraju videti šta će biti od toga.

Sutra idem na šljunkaru da im pokupim onu veću parčad šljunka što se obično baca. Mislim da kupim džak-dva bele rizli i probam i to da dodam.

1,5 m? Hm, treba to iskopati.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Banem's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Banem

Silwert
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 07.03.2006
National Flag of Srbija Srbija, Petrovaradin
Poruka: 1363
Poslato: 05.06.2008 u 21:13 | IP Prijavljen Citiraj Silwert

evo ja sam pre nekoliko meseci pribavljao podatke da napravim jezero u dvoristu ali su mi uleteli kucici i nista od toga ali da neduzim
jezero treba da se iskopa NE celom povrsinom da ima 1.5m dubine vec jedan manji deo jezera u kome ce da bude ta dubina zbog lakseg ciscenja i zimovanja ribe ali i takodje zbog lakseg hvatanja ribe da se prebacuje
sada cime ces prekriti zemlju buduceg jezera je tvoja odluka dal ce to biti folija za jezera ili kamionska cerada koju ces pozajmiti sa kamiona (koja je podjednako dobra)
na obodu jezera da nebi doslo do urusavanja zemlje u jezero se postavljaju betonski blokoi tj. ivicnjak koji opet mozes pozajmiti ili se napravi staza od kamena koji se utapa u beton
kada je rec o filteru tu nema kompromisa filter mora da bude dovoljno jak da progura kolicinu vode u jezeru u toku jednog sata kroz filter masu i opet filter mora imati dovoljnu zapreminu da tako veliki protok nebi isprao sve bakterije
a sto se tice vode koja ce da ti pozeleni u roku od par dana kada je sipas netreba ti nikakva hemija samo ti treba kultura dafnije koja ce da izbistri vodu ko da je flasirana a ne ko da se nalazi u jezeru(probao u decijem bazenu )
ako sam nesto zaboravio da kazem a tebi je bitno pitaj pa a mi cemo napisati odgovore
samo napred u pravljenju jezera
samo jedno jezero nikad nije dovojlno veliko videcs i sam
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Silwert's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Silwert Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Silwert

Banem
Član

Član

Poslato: 05.06.2008 u 21:48 | IP Prijavljen Citiraj Banem

Tako sam i planirao - filter dovoljnog kapaciteta ili za klasu većeg kapaciteta.

Nego, gde da nađem tu kulturu dafnije? Ima li kod nas neka specijalizovana prodavnica za vrtna jezerca? O tim algama sam čitao danas popodne, samo tamo kažu da se bazen formira od par do devet meseci kada je moguće pojavljivanje zelenih algi. To mi je nekako baš dugačko.

Što se tiče cerade imam na umu onu za prekrivanje auta. Imam jednu dovoljno veliku.

Glupo pitanje - šta rade ribe zimi? Treba da ih hranim, ili?

Recni galeb
Član

Član

Član od: 14.10.2006
National Flag of Srbija Srbija, Novi Sad
Poruka: 47
Poslato: 05.06.2008 u 21:52 | IP Prijavljen Citiraj Recni galeb

Ma jok, one tad padaju u neku vrstu "zimskog sna", moj ti je savet da ubacis "suncice" i na jesen ih lepo izjedes i miran...
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Recni galeb's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Recni galeb

Stevo.er
Zaslužni član

Zaslužni član
teta Saveta :)

Član od: 11.03.2008
National Flag of Srbija Srbija, Vrbas
Poruka: 2275
Poslato: 05.06.2008 u 23:38 | IP Prijavljen Citiraj Stevo.er

Citiraj: Recni galeb
Ma jok, one tad padaju u neku vrstu "zimskog sna", moj ti je savet da ubacis "suncice" i na jesen ih lepo izjedes i miran...

najlaksi nacin da se otarasis kucnih ljubimaca. i ja planiram jednu supicu od mojih papgaja jer me nervira krestanje

salim se naravno. meni su suncice extra ribe pitam se mogu li u aq?

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Stevo.er's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Stevo.er Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Stevo.er

Pesavr
Zaslužni član

Zaslužni član
Vlasinski treset

Član od: 03.02.2008
National Flag of Srbija Srbija, Vranje
Poruka: 667
Poslato: 06.06.2008 u 02:57 | IP Prijavljen Citiraj Pesavr

ja sam se bas zapalip za ulepsavanje mog dvorista,po bih zamolio za neku sliku-ideju -predlog ili bilo sta vezano za ovu temu,unapred hvalza za temu
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Pesavr's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Pesavr

Silwert
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 07.03.2006
National Flag of Srbija Srbija, Petrovaradin
Poruka: 1363
Poslato: 06.06.2008 u 10:31 | IP Prijavljen Citiraj Silwert

imam ja dafnije u mom bazenenu koliko hoces
suncica moze u aq ali mora dabude malo veci od 100l da bi mogle da izrastu ful velicinu
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Silwert's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Silwert Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Silwert

Dario
Administrator

Administrator
Ciklid - matori ;)

Član od: 27.02.2006
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 3052
Poslato: 06.06.2008 u 11:03 | IP Prijavljen Citiraj Dario

Suncari izgube sve boje u aq,a i "smrdi" po ribi ceo stan posle!!! 

Rizlu nemoj da stavljas u jezerce.

Bice i kod čiče jezerce jer je nabacio dvoriste ko' bombon!!!

Koristite pretragu.......s'rch
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dario's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dario Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Dario Poseti Dario's Homepage

Pesavr
Zaslužni član

Zaslužni član
Vlasinski treset

Član od: 03.02.2008
National Flag of Srbija Srbija, Vranje
Poruka: 667
Poslato: 06.06.2008 u 12:47 | IP Prijavljen Citiraj Pesavr

pa daj koju sliku ako nije problem DARIO
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Pesavr's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Pesavr

Fishee
Član

Član

Član od: 10.01.2008
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 23
Poslato: 06.06.2008 u 13:54 | IP Prijavljen Citiraj Fishee

prvo pozdrav!!
evo ovako...kuci kod mojih ja imam vrtno jezerce (tj.2 jezerceta) koje sam sam napravi.jezerce je betonirano zbog gubljenja zivaca sa folijom.iako sam cak u Madjarsku isao po foliju , i kupio najbolju sto se moglo kupiti ona je propustila i raspadala se od sunca (posle dve godine...).znaci moj savet je da bolje izbetoniras ako vec pravis jer u protivnom ces imati dosta nevolja.napr.meni je propala folija nakon 2.god.taman kada su biljke lepo obrasle i ribice se razmnozile u jezeru .i tako to.
da pomenem:
-jezerce u nekom delu treba da bude minimum 80.cm.duboko ...zasto? zbog zime ,to ti je minimum dubina ako mislis da ostavljas ribe zimi napolju tj.zemlja pri toj dubini i dublje greje vodu zimi ,ja sam stavljam foliju zimi iznad (zabodem grane ili slicno i napravim sator kao plastenik.
-pumpu imam onu potapajucu koja gura 4000l./h(koju zimi vadim),mozda i nije potrebna tolika pumpa ali ja sam uzeo pumpu zbog vovdopada sto imam izmedju 2 .jezea
-filter sam napravio od plasticnog kanistera i stavio sundjer unutra kao filtrijajuci materijal (odlicno radi vec 4.godine)
-zbog ciste prozirne vode bitno ti je da voda cirkulise.(ne mora preko noci...)
-*od ribica imam samo znatne karascice,mozes da ubacis i koi sarane ali one rovare po dnu i mute vodu .
-biljke mozes razne da ubacis ja napr.imam dosta lokvanja u njemu (beli,crveni,roze) i jako su lepi ,cvetaju tokom celog leta.
-preporucujem ti da okolo jezera stavis veliko kamenje ili slicno,to vec propustam tvojoj masti.
-pre nego sto budes betonirao rupu oblozi sa mrezom (da bude jace)ja sam koristio onu mrezicu za kaveze ptica(ne rdja!!!)
-VAZNO:-jezerce mora biti jako-jako dobro izlibelisano !!!!!
-beton napravi gust sa sitnim sljunkom takozvanom `frakcijom`pa obuci rukavice gumene i polako krecuci od dna stavjalj beton i dobro `utapkaj`.postoji smesa koja se dodaje u beton i bude vodootporan! beton kada se veze potrebno je ponekad poprskati sa vodom da ne bi popuca (ali mislim da to vec znas)
-kada je sve gotovo mozes da prefarbas (ako zelis)bojom za bazene....
to je to
ps.ako ti nesto nije jasno,ili sam nesto zaboravio pitaj slobodno preko pp.
POZDRAV

Cicko
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 22.09.2006
National Flag of Srbija Srbija, Novi Sad
Poruka: 1344
Poslato: 06.06.2008 u 14:34 | IP Prijavljen Citiraj Cicko

Jel ti svuda ista dubina?Ako bi se pravilo u 2-3 nivoa jel da se napravi kao stepenik izmedju ili samo kosina?

Badboy87
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 08.10.2007
National Flag of Srbija Srbija, Aleksinac
Poruka: 147
Poslato: 06.06.2008 u 15:11 | IP Prijavljen Citiraj Badboy87

Fishee jel moze par slika tvojih jezerca?
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Badboy87's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Badboy87 Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Badboy87

Skok na forum Ukupno strana: 19 1 2 3 4 5 6 7 8 »

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.3120 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2